^

Sveikata

A
A
A

Miokardo infarktas: bendra informacija

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Miokardo infarktas išsivysto dėl ūminės vainikinės arterijos obstrukcijos. Poveikis priklauso nuo obstrukcijos laipsnis ir svyruoja nuo nestabilia krūtinės angina į miokardo infarkto be ST pakilimas ST (HSTHM), su intervalo kilimo ST (STHM), ir staigios mirties. Pasireiškimai kiekvienos iš šių sindromų yra panašūs (išskyrus staigios mirties) ir apima diskomfortą krūtinėje su dusulį arba be pykinimo ir gausus prakaitavimas. Diagnozę nustato EKG, taip pat remiantis serologinių žymenų buvimu ar nebuvimu. Gydymas miokardo infarkto apima administravimo prieštrombocitiniai agentai, antikoaguliantų, nitratų, B-blokatorių ir (miokardo infarktas su ST segmento pakilimo) miokardo perfuzijos nedelsiant joms buvo grąžinta pagal trombolizės, NOVA arba CABG.

Jungtinėse Valstijose per metus yra apie 1,5 mln. Miokardo infarktų. Miokardo infarktas sukelia mirtį 400 000-500 000 žmonių, maždaug pusė jų miršta, kol jie patenka į ligoninę.

Yra 2 pagrindiniai variantai miokardo infarkto, miokardo infarktas dantų Q »(arba« "Q-infarktas") ir "miokardo infarkto be dantų Q».

Sinonimai termino miokardo infarktas su Q bangos: didelio židinio, transmural. Sinonimai trukmės miokardo infarkto be dantų Q: melkoochagovyj, subendocardial, netransmuralny, kaip vidines ar net "microinfarction" (klinikinė ir EKG šių variantų užmokesčių miokardo infarktas).

Harbinger miokardo infarkto su dantų Q yra "ūmaus vainikinių arterijų sindromo segmento pakilimu ST», pirmtakas miokardo infarkto be dantų Q - «ūmaus koronarinio sindromo be segmento pakilimo ST» (kai kuriais su ACS pakilimo ST segmento pacientams išsivysto miokardo infarktas be Q ir, atvirkščiai, kai kuriems pacientams ACS be kėlimo ST vėliau sukurta miokardo infarktą dantų Q).

Tipiniai EKG pokyčiai dinamika (išvaizda dantų Q), lyginant su iš klinikinio vaizdo pakanka nustatant miokardo infarkto su dantų Q. Miokardo infarkto diagnozę be Q bangos ant elektrokardiogramos keičiasi dažniausiai pastebėtas ST segmento ir / arba T bangos; ST segmento ir T bangos pokyčiai yra nespecifiniai ir apskritai gali nebūti. Todėl, siekiant nustatyti miokardo infarkto diagnozę be dantų Q turi nustatyti biocheminių žymenų miokardo nekrozės: gerinti širdies troponino T (arba I) arba į KFK MB padidėjimą.

Klinikinis vaizdas pobūdį ir dažnumą komplikacijos, gydymo ir prognozės labai skiriasi miokardo infarkto su Q banga ir infarktemiokarda be dantų Q. Tiesioginiu priežastis miokardo infarkto su Q banga yra trombolizinis užakimas vainikinės arterijos. Miokardo infarktas be dantų Q okliuzijos yra neišsami, ateina greita reperfuzijos pradžios (spontaniškai irimą trombo ar sumažinimo kartu vainikinių arterijų spazmo) arba sukelti microemboli MI mažos vainikinių arterijų trombocitų užpildai. Kai ACS su ST segmento pakilimu, miokardo infarkto ir danties galbūt Q parodyta ankstesnį trombolizinę terapiją, ir ACS be kėlimo ST ir miokardo infarktą be trombolizės dantų Q įvedimo neparodytas.

Pagrindiniai miokardo infarkto požymiai be Q bangos yra:

  • ST segmento depresija ir T bangos inversija lokalizuoja infarkto arba išemijos zoną (skirtingai nuo ST segmento ar Q bangos).
  • Su miokardo infarktu be Q bangos EKG pokyčiai gali nebūti.
  • Dažniau nei su miokardo infarktu su Q banga, ligonių stacionaro metu yra širdies nepakankamumas ir 2-2,5 karto mažesnis nei mirtingumas.
  • Miokardo infarkto pasikartojimas yra 2-3 kartus dažnesnis nei miokardo infarktas su Q banga.
  • Pacientams, sergantiems miokardo infarktu be Q bangos, anamnezėje dažniau pasireiškia krūtinės angina, o vainikinių arterijų pažeidimas yra ryškesnis negu pacientams, kuriems yra Q bangos miokardo infarktas.
  • Kai ilgalaikis stebėti pacientus, kurių miokardo infarkto su dantų Q, mirtingumo yra maždaug toks pat, kaip pacientams, sergantiems miokardo infarkto su dantų Q (pagal tam tikrą ilgalaikio prognozės pacientams, sergantiems miokardo infarkto be dantų Q yra dar blogiau nei miokardo infarkto dantų Q).

Miokardo infarkto be Q bangos diagnozavimo ir gydymo klausimai išsamiai aptariami skyriuje "Ūminis koronarinis sindromas".

Išskyrimas tarpinės formos IŠL (pavyzdžiui, "židinio miokardo distrofija", "ūminis koronarinis nepakankamumas" ir tt) iš klinikinio požiūriu prasminga, ty., K. Nėra šiomis sąlygomis, arba jų diagnostikos kriterijų apibrėžimas.

Po dviejų mėnesių nuo miokardo infarkto pradžios pacientui, kuris patyrė miokardo infarktą, buvo diagnozuota poindrikcijos kardioklerozė. Naujos miokardo infarkto atsiradimas per 2 mėnesius nuo miokardo infarkto vadinamas pasikartojimo miokardo infarkto pradžios, o apie naują miokardo infarkto 2 mėnesius ar daugiau atsiradimas - pasikartojantis miokardo infarkto.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Miokardo infarkto priežastys

Ūminiai koronariniai sindromai (ACS) paprastai vystosi tais atvejais, kai yra aterosklerozinės koronarinės arterijos ūminė trombozė. Aterosklerozinės plokštelės kartais tampa nestabilios arba užsidegančios, todėl jos plyšimas. Šiuo atveju plokštelės turinys įjungia trombocitus ir koaguliacijos kaskadą, dėl kurio atsiranda ūmaus trombozės. Trombocitų aktyvacija sukelia konformacinius membranos IIb / IIIa glikoproteino receptorių pokyčius, dėl kurių trombocitai klijuoja (taip pat kaupiasi). Net aterosklerozinė plokštelė, kuri iki minimumo blokuoja kraujo tekėjimą, gali plyšti ir sukelti trombozę; daugiau nei 50% atvejų, kai laivas susiaurinamas mažiau nei 40%. Dėl to trombas smarkiai riboja kraujo srautą į miokardo vietas.

Miokardo infarktas: priežastys

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Miokardo infarkto simptomai

Pagrindinis ir dažniausias miokardo infarkto klinikinis požymis yra skausmas, dažniausiai krūtinės srityje už krūtinkaulio. Susižeidimai su miokardo infarktu paprastai yra intensyvesni nei su krūtinės angina ir dažniausiai trunka ilgiau kaip 30 minučių, dažnai kelias valandas ar net dienas. Kartu su skausmu atsiranda baimė, gausus prakaitas, neišvengiamos mirties jausmas. Pacientai neramūs, nuolat judantys, norintys rasti tokią padėtį, kuri palengvina skausmą. Kai kuriems pacientams pasireiškia pykinimas, gali pasireikšti vėmimas (dažniau esant mažesniam miokardo infarktui).

Tarp netipinių variantų miokardo infarktas srautas atsigavo pilvo (pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas), astma (širdies astma arba plaučių edema), aritmijos, smegenų, neskausmingą arba oligosymptomatic (įskaitant visiškai Asimptominės - .. "Mute", į dalį kurie pagal epidemiologinius duomenis sudaro apie 20%).

Objektyvus tyrimas pacientams, sergantiems nekomplikuota "" miokardo infarkto dažnai pažymėta tachikardija ir kvėpavimo dažnis padidėja kaip nerimo rezultatas (tačiau šie simptomai gali būti širdies nepakankamumo pasireiškimo). Kraujospūdis paprastai būna normalus arba šiek tiek padidėjęs. Miokardo infarktas prastesnės lokalizacija dažnai stebimas sinusinės bradikardijos su polinkiu į kraujospūdžio sumažėjimas (ypač pirmosiomis valandomis). Kai tikrinimas ir / arba apčiuopa pacientams, sergantiems priekinės MI gali pasireikšti vadinamasis širdies plote (paradoksalią) ripple - antrasis sistolinį stumti medially iš viršūninio impulsą iš III-IV tarpšonkaulinių erdvėje krūtinkaulio kairę (apraiška diskinezija kairiojo skilvelio priekinės sienos - išsipūtęs sistolės metu). Auscultation gali atsirasti prislopintas tonus ir IV tonas išvaizdą širdį (prieširdžių ar presystolic galopem - nurodoma kairiojo skilvelio įtempis sumažėjimas). III tono klausymasis yra širdies nepakankamumo požymis, t.y. Sudėtingas miokardo infarktas. Kai kurie pacientai auscultated perikardinė trintį (paprastai 2-ame dieną) miokardo infarktas su Q-bangos. Tai yra transmuralinį miokardo infarkto ženklas su reaktyvios uždegimas perikardo - epistenokardichesky perikardito.

Daugelis pacientų turi temperatūros padidėjimas, vienas iš pirmųjų požymių miokardo infarkto yra neutrofilų leukocitozė, kartais iki 12-15 tūkstančių per mkl (didėja leukocitų skaičius prasideda po 2 valandas ir pasiekia maksimumą esant 2-4 dienas), prasideda 2-4 dienas ESR spartinimas, nustatomas C reaktyvusis baltymas. Registracija šių pokyčių (temperatūra, leukocitų, ESR, C reaktyvaus baltymo) yra kai kurių miokardo infarkto diagnostikos svarbą, be dantų Q, jei nėra nustatyti kreatino kinazės MB ir troponino veiklą galimybė.

Miokardo infarkto sergančių pacientų mirštamumas yra apie 30%, o pusė mirčių pasireiškia per pirmąsias 1-2 valandas priešpensijos stadijoje. Pagrindinė mirties priežastis priešgimdos stadijoje yra skilvelių virpėjimas, pusė pacientų miršta per pirmąją miokardo infarkto valandą. Pažymėtina, kad tais atvejais, mirties pacientų per 2-2,5 valandas po miokardo infarkto standartinių histologijos metodais pradžios neleidžia aptikti požymiai miokardo infarkto (ir net specialios histocheminės metodai nėra pakankamai tikslūs). Tai gali būti viena iš klinikinės diagnozės ir patoanatominio tyrimo rezultatų neatitikimo priežasčių. Ligoninių mirtingumas yra apie 10%. Po išrašymo iš ligoninės mirtingumo pirmaisiais metais 4% vidutiniškai, o į vyresnio amžiaus (virš 65 metų) mirtingumas yra gerokai didesnis: pirmą mėnesį - iki 20% pirmaisiais metais - 35%.

Miokardo infarktas: simptomai

Miokardo infarkto komplikacijos

Elektrinė disfunkcija atsiranda daugiau kaip 90% pacientų, kuriems yra miokardo infarktas. Schematiškai sutrikimą, kuris paprastai veda į mirtį per 72 valandas, taip pat tachikardija (iš bet kokio šaltinio) su pakankamai didelis širdies susitraukimų dažnis, gali sumažinti širdies išvestį ir sumažinti kraujo spaudimą, atrioventrikulinė blokada Mobitts II tipo (2 pakopos) arba baigtas (3 laipsnio), skilvelių tachikardija (VT) ir skilvelių virpėjimas (VF).

Miokardo infarktas: komplikacijos

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37]

Miokardo infarkto diagnozė

Kaip pažymėta, galima išskirti dvi pagrindines galimybes miokardo infarkto: miokardo infarktas, o Q bangos miokardo infarktas be dantų Q. Kai registruojant EKG patologinių Q dantis dviejų ar daugiau gretimuose išvadais diagnozuoti Mi su dantų Q.

Patologinių Q bangų registracija vadinama didelio masto EKG pokyčiais. Daugeliu atvejų su miokardo infarktu be Q bangos pastebimi ST segmento ir T bangos pokyčiai. Šie pokyčiai gali būti bet kokios trukmės ar netgi nebuvimo. Kartais dėl ankstyvo trombolizės STS sergančių pacientų, sergančių ST segmento pakilimu, miokardo infarktas su Q bangos nepasiplėtė.

Miokardo infarktas: diagnozė

trusted-source[38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

Ką reikia išnagrinėti?

Su kuo susisiekti?

Miokardo infarkto gydymas

Bendras miokardo infarkto pacientų valdymo planas gali būti pateiktas tokia forma:

  1. Norėdami sustabdyti skausmo sindromą, raminkite pacientą, duokite aspiriną.
  2. Hospitalize (pristatyti į BIT).
  3. Bandymas atstatyti koronarinį kraujo tekėjimą (miokardo reperfuziją), ypač per 6-12 valandų nuo miokardo infarkto pradžios.
  4. Priemonės, skirtos mažinti nekrozės dydį, sumažinti kairiojo skilvelio funkcijos pažeidimą, užkirsti kelią pasikartojimui ir kartotiniam miokardo infarktui, sumažinti komplikacijų ir mirtingumo dažnį.

Skausmo malšinimo sindromas

Miokardo infarkto skausmo priežastis yra gyvybingo miokardo išemija. Todėl, siekiant sumažinti bei skausmui malšinti, naudojant visas terapines priemones, skirtas sumažinti išemija (sumažėjo deguonies poreikis ir pagerinti deguonies pristatymą į miokardo): įkvėpti deguonies, nitroglicerino, beta blokatorių. Pirmiausia, jei nėra hipotenzijos, vartokite nitrogliceriną po liežuviu (jei reikia, vėl 5 minučių intervalais). Jei nėra nitroglicerino poveikio, skausmo sindromo gydymui pasirinktas vaistas yra morfinas-IV 2-5 mg kas 5-30 minučių, kol skausmas yra atleistas. Morfino kvėpavimo slopinimas pacientams, sergantiems sunkia skausmo metu miokardo infarkto yra labai retas (šiais atvejais, yra naudojamas / su įvedimo nalorfiną arba naloksono). Morfinas turi savo anti-išeminį veikimą, sukelia venų dilataciją, mažina išankstinę įkrovą ir mažina miokardo poreikį deguonyje. Be morfino, dažniausiai vartojamas 10 mg promedolio arba iv arba 0,05-0,1 mg fentanilio. Daugeliu atvejų į narkotines analgetikas pridedama Relanium (5-10 mg) arba droperidolis (5-10 mg, kai kraujo spaudimas kontroliuojamas).

Dažna klaida yra ne narkotinių analgetikų, pavyzdžiui, analginų, baralginų, tramalų, paskyrimas. Ne narkotiniai analgetikai neturi anti-išeminio poveikio. Vienintelis pasiteisinimas dėl šių narkotikų vartojimo yra narkotinių analgetikų trūkumas. Miokardo infarkto gydymo gairėse daugumoje šalių šie narkotikai netgi neminimi.

Jei sunkiai sustabdytas skausmingas skausmas, narkotinių analgetikų pakartotinis įvedimas, nitroglicerino infuzijos naudojimas, naudojami beta adrenoblokatoriai.

Intraveninė nitroglicerino infuzija skiriama ne okliuziniam skausmo sindromui, ilgalaikės miokardo išemijos simptomams ar stagnacijai plaučiuose. Infuzijos nitroglicerino pradėti su greičio 5-20 g / min, pasirinktinai didinant įvadas normą 200 g / min pagal širdies dažniui ir kraujospūdžiui kontrolės (BP turėtų būti ne mažiau kaip 100 mm Hg. V., ir širdies susitraukimų dažnis sudaro ne daugiau nei 100 per minutę). Turėtų stebėti labai atsargiai su nitroglicerino skyrimo pacientams, sergantiems miokardo infarktu prastesnės lokalizavimo (arba ne paskirti bendrai) - galbūt staigų kraujospūdžio, ypač kartu miokardo infarkto dešiniojo skilvelio. Dažna klaida yra nitroglicerino skyrimas visiems pacientams, sergantiems miokardo infarktu.

Jei nėra kontraindikacijų, beta adrenoblokatoriai yra išrašomi kuo anksčiau: propranololis (obzidanas) iv 1-5 mg, po to 20-40 mg į veną 4 kartus per dieną; metoprololis - 5-15 mg / ml, tada metoprololis geriamas 50 mg 3-4 kartus per dieną. Galite eiti paimti atenololį - 50 mg 1-2 kartus per dieną.

Visi pacientai su pirmojo miokardo infarkto yra įtariamas parodyta ankstesnį aspirino (pirma doze 300-500 mg aspirino turi būti kramtyti ir išplauta žemyn su vandeniu).

Trombolitinė terapija

Koronarinė trombozė yra svarbus miokardo infarkto atsiradimas. Todėl miokardo infarkto metu trombolizinis gydymas yra patogenezinis. Daugybė tyrimų parodė mirtingumo sumažėjimą tromboliziniais vaistais.

Prieš keturiasdešimt metų ligonio mirtingumas nuo miokardo infarkto buvo apie 30%. 1960 m. Intensyviosios terapijos skyrių sukūrimas leido sumažinti ligonių mirtingumą iki 15-20%. Su taisomųjų priemonių, kad nitroglicerino naudojimo, beta adrenoreceptorių blokatorių optimizavimas, aspirinas buvo pasiektas dar mažesnis mirtingumo miokardo infarkto - iki 8-12%. Atsižvelgiant į trombolizinės terapijos naudojimą, mirtingumas keliose studijose buvo 5% ar mažesnis. Dauguma tyrimų su trombolitiniams tikslu sumažėjo mirtingumo apie 25% (-ių 10-12% vidurkio iki 7-8%, t.y., maždaug 2-4% absoliutaus). Tai yra panašus į beta adrenoblokatorių, aspirino, heparino, netiesioginių antikoaguliantų, AKF inhibitorių paskyrimo poveikį. Pagal kiekvieno iš šių vaistų įtaką mirtingumas taip pat sumažėja 15-25%. Taikymas trombolizinio apsaugo nuo 3 iki 6 mirčių 200 gydytų pacientų, aspiriną - apie 5 išvengti mirčių naudoti beta blokatorių - apsaugos maždaug 1,2 mirčių per 200 pacientų, gydytų. Galbūt vienalaikis visų šių vaistų vartojimas dar labiau pagerins gydymo rezultatus ir prognozę dėl miokardo infarkto. Pavyzdžiui, viename tyrime streptokinazės vartojimas sumažino mirtingumą 25%, aspirino vartojimas 23%, o jų bendras gydymas sumažino mirtingumą 42%.

Pagrindinis trombolikinių komplikacijų kraujavimas. Išreikštas kraujavimas yra gana retas - nuo 0,3% iki 10%, įskaitant smegenų kraujavimus 0,4-0,8% pacientų, vidutiniškai 0,6% (ty 6 atvejai 1000 pacientų, gydytų - 2-3 kartus dažniau nei be trombolizmų vartojimo). Insulto dažnis naudojant audinių aktyvatoriaus plazminogeno preparatus yra didesnis nei streptokinazės (0,8% ir 0,5%) fone. Vartojant streptokinazę, alerginės reakcijos - mažiau kaip 2% ir kraujospūdžio sumažėjimas - gali būti maždaug 10% pacientų.

Geriausia būtų, kad nuo simptomų miokardo infarkto pradžios iki tromboliziniais preparatais (laiko "nuo pradžios iki adatos") pradžioje laikas neturi viršyti 1,5 valandos, o priėmimo metu į tromboliziniais administravimo pradžios (laikas "nuo durų iki adata") - ne daugiau kaip 20-30 minučių.

Trombolikų įvedimo priešgimdos stadijoje klausimas sprendžiamas atskirai. Miokardo infarkto sergančių pacientų JAV ir Europoje rekomendacijose manoma, kad tinkamiau atlikti trombolizinę terapiją ligoninėje. Pademonstravo užsakyti, kad, kai transportavimo pacientui ligoninėje laikas yra 30 minučių ar daugiau prieš numatomą laiką, 1-1,5 valandų trombolizės viršija leistiną trombolizinę terapijos prehospital, t.y. Pirmosios pagalbos sąlygomis. Skaičiavimai rodo, kad trombolizinis gydymas priešgimdos stadijoje leidžia sumažinti miokardo infarkto mirtingumą maždaug 20%.

Kai dėl / į tam streptokinazė reperfuzijos prasideda po to, kai maždaug 45 minučių. Restauravimas koronarinės kraujotakos atsiranda 60-70% pacientų. Simptomai yra sėkmingas trombolizės nutraukimas skausmo, greitai dinamika EKG (ST segmento grįžti į kontūras arba aukštis mažinimo ST segmento pakilimo 50%) ir iš naujo didinant aktyvumo CK (CK ir MB) yra apie 1,5 valandos po to, kai administravimo streptokinazė. Šiuo metu Jums gali pasireikšti vienas reperfuzijos aritmijos - dažnai tai yra skilvelinės plakimas ar pagreitinto idioventricular ritmas, bet taip pat padidina skilvelių tachikardija ir skilvelių virpėjimas tikimybę. Jei reikia, imamasi standartinių medicinos priemonių. Deja, anksti reocclusion pastebėtas 10-30% pacientų.

Pagrindinė indikacija skirti gydymą trombolize yra laikomas ACS ST segmento aukštis 2 ar daugiau gretimuose nukreipimą ar išvaizdą žmogaus širdies laidžiosios blokadą kairės kojos į pirmąsias 6 valandas po to, kai simptomų atsiradimo. Geriausi rezultatai buvo pacientams, sergantiems miokardo infarktu priekinės lokalizacijos, registruojant kėlimo st segmento 4 arba daugiau potencialių klientų ir injekcijos pradžioje per pirmąsias 4 valandas. Per trombolizė per pirmąsias valandas miokardo infarkto pastebėjo sumažėjo ligoninės mirtingumo per 2 kartus (yra pranešimų apie mirtingumo sumažėjimas su sėkmingo trombolizė per pirmąsias 70 minučių, 8,7% iki 1,2%, ty 7 kartus (!) - "Golden" valandą). Tačiau pacientų įplauka per pirmąją valandą yra labai reta. Mirtingumo sumažinimas matyti su gydymą trombolize per 12 valandas po to, kai miokardo infarkto pradžios. Išlaikant skausmą ir pasikartojimo išemijos trombolizinius suvartoti per 24 valandas po simptomų atsiradimo infarkto.

Pacientams, sergantiems ACS be ST segmento pakilimo ir su miokardo infarktu be Q bangos, trombolikų vartojimas nebuvo naudingas, priešingai, buvo pastebėtas pablogėjimas (padidėjęs mirtingumas).

Pagrindiniai absoliutūs kontraindikacijos gydyti tromboliziniais vaistais naudoti yra: aktyvi ar neseniai vidinis kraujavimas, hemoraginis insultas anamnezė ir kitų smegenų kraujotakos sutrikimas, per 1 metus, nuorodos aortos skrodimo. Pagrindiniai santykiniai kontraindikacijos: chirurgija per 2 savaites, pailginto gaivinimo (daugiau kaip 10 min), sunki hipertenzija su kraujo slėgis virš 200/120 mm Hg. St., hemoraginė diatezė, peptinės opos paūmėjimas.

Šiuo metu streptokinazė yra labiausiai prieinamas ir labiausiai ištirtas vaistas. Streptokinazė neturi afiniteto fibrinui. Streptokinazė į veną infuzuojama 1,5 milijono vienetų 60 minučių. Kai kurie autoriai rekomenduoja streptokinazę įeiti greičiau - 20-30 minučių.

Be streptokinazės, gerai ištirtas rekombinantinio audinio plazminogeno aktyvatorius (TAP, alteplazė). TAP yra fibrinui būdingas trombolizas. Alteplazės įvedimas yra šiek tiek efektyvesnis nei streptokinazė, todėl 100 pacientų galima papildomai taupyti vieną pacientą. Reteplazė taip pat yra rekombinantinė TAP forma, šiek tiek mažiau fibrino specifiškumo. Retteplazę galima švirkšti į veną. Trečiasis narkotikas, tenekteplazė, taip pat yra TAP darinys.

Mažiau ištirtas vaistų poveikis APCAK (anestreplazė, eminase), urokinazė, prourokinazė ir kiti trombolitai.

Rusijoje streptokinazė yra dažniausiai naudojama, nes jis yra 10 kartų pigesnis ir apskritai jis nėra gerokai mažesnis už plazminogeno audinių aktyvatorius.

Koronarinės kraujo tėkmės atkūrimo chirurginiai metodai

Apie 30% pacientų, sergančių miokardo infarktu, yra kontraindikacijų dėl trombolizų paskyrimo ir 30-40% neturi poveikio trombolitiniam gydymui. Specializuotuose skyriuose kai kuriems pacientams per pirmąsias 6 valandas po simptomų atsiradimo atsirado skubi balionų koronarangioplastika (CAP). Be to, net ir po sėkmingo trombolizė pacientų dauguma lieka likutinė stenozė vainikinės arterijos, todėl BŽŪP bandoma iš karto po tromboliziniais vaistais. Tačiau atsitiktinių imčių tyrimuose šio metodo privalumai nėra atskleisti. Tas pats pasakytina ir dėl neatidėliotino aortokoronarinio manevravimo (CABG). Pagrindiniai indikacijos CABG arba PTCA ūminė miokardo infarkto yra miokardo infarkto, krūtinės anginos, visų pirma po infarkto ir širdies nepakankamumo, įskaitant kardiogeninio šoko komplikacijos.

Papildomos užduotys

Be to reljefas skausmas, deguonies inhaliacijos, ir bandant atkurti vainikinių kraujotaką visiems pacientams pirmo galimybę įtariamo miokardo infarkto paskirti aspirino įsotinamoji dozė 300-500 mg. Be to, aspirinas vartojamas po 100 mg per parą.

Nuovokos apie būtinybę skirti hepariną nekomplikuotame miokardo infarkte prieš trombolikais yra gana prieštaringos. Pacientams, kuriems gydyti tromboliziniais preparatais, rekomenduojama skirti hepariną į veną. Po 2-3 dienų perduodama į AK heparino vartojimą 7,5-12,5 tūkst. Vienetų ED 2 kartus per parą po oda. Infuzija į veną heparino skiriama pacientams, sergantiems progresavusia priekinės miokardo infarkto, prieširdžių virpėjimas, aptikti trombas kairiojo skilvelio (pagal kraujo krešėjimo parametrų kontrolės). Vietoj įprasto heparino galima vartoti žemo molekulinio svorio heparinas po oda. Netiesioginiai antikoaguliantai yra skirti tik tuomet, kai yra indikacijų - tromboembolijos epizodas arba padidėjusi tromboembolijos rizika.

Visi pacientai, jeigu nėra kontraindikacijų, kaip įmanoma anksčiau yra skirti beta adrenoblokatorių. Miokardo infarktas taip pat parodyta priskyrimas AKF inhibitorius, ypač kairiojo skilvelio disfunkcijos (išstūmimo frakcija mažiau nei 40%) požymių arba kraujotakos nepakankamumu aptikimą. Su miokardo infarktu sumažėja bendras cholesterolio ir MTL cholesterolio kiekis ("atvirkštinės fazės reagentas"). Todėl normalūs indeksai rodo padidėjusį lipidų kiekį. Daugumai pacientų, kuriems yra miokardo infarktas, turėtų būti paskirti statinai.

Kai kurie tyrimai parodė teigiamą poveikį kordarona, verapamilio, magnio sulfatu ir mišinių Poliarizacinių miokardo infarktas. Jei vartojate šiuos vaistus pažymėtų sumažėjimą skilvelių aritmija, atsinaujinusia, periodinio miokardo infarkto dažnis, taip pat sumažinti mirtingumą pacientams, sergantiems miokardo infarktu (su stebėjimo trukmė iki 1 metų ar daugiau). Tačiau nėra pakankamai priežasčių rekomenduoti įprastą šių vaistų vartojimą klinikinėje praktikoje.

Pacientų, sergančių MI be Q bangos, valdymas yra beveik identiškas pacientų, kuriems pasireiškia nestabili krūtinės angina (ūminis koronarinis sindromas be ST segmento pakilimo), gydymui. Pagrindiniai vaistai yra aspirinas, klopidogrelis, heparinas ir beta adrenoblokatoriai. Atsižvelgiant į padidėjusios komplikacijų ir mirties rizikos požymius arba intensyvios medikamentinės terapijos poveikio nebuvimą, parodyta koronografografija, skirta įvertinti chirurginio gydymo galimybę.

Miokardo infarktas: gydymas

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55]

Daugiau informacijos apie gydymą

Miokardo infarkto prognozavimas ir reabilitacija

Fizinė veikla palaipsniui didėja per pirmąsias 3-6 savaites po išskyros. Skatinamas seksualinės veiklos atnaujinimas, kuris dažnai kelia susirūpinimą pacientui, ir kita vidutinė fizinė veikla. Jei gera širdies funkcija išlieka 6 savaites po ūminio miokardo infarkto, dauguma pacientų gali grįžti į normalią veiklą. Raumeninga fizinės veiklos programa, atsižvelgiant į gyvenimo būdą, amžių ir širdies būklę, sumažina ischeminių reiškinių riziką ir padidina bendrą gerovę.

Ūminis ligos laikotarpis ir ACS gydymas turėtų būti naudojamas paciento nuolatinei motyvacijai keisti rizikos veiksnius. Vertinant fizinę ir emocinę būklę pacientui ir aptardami juos pacientams reikia kalbėti apie gyvenimo būdo (įskaitant rūkymą, mitybą, darbą ir laisvalaikį, už fizinio aktyvumo poreikį), nes rizikos veiksnių pašalinimas gali pagerinti prognozę.

Miokardo infarktas: prognozė ir reabilitacija

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.