^

Sveikata

Pilnas kraujo tyrimas

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Bendrieji klinikiniai tyrimai yra vienas iš svarbiausių diagnostinių metodų, kuris tiksliai atspindi kraujospūdžio organų reakciją į įvairių fiziologinių ir patologinių veiksnių poveikį. Daugeliu atvejų tai labai svarbu diagnozuojant ir hematopoieszės sistemoje esančioms ligoms, jam tenka pagrindinis vaidmuo.

Terminas "klinikinė kraujo" (CBC) yra nustatyti hemoglobino koncentracija, skaičiuojant eritrocitų, spalvos indekso, leukocitų, eritrocitų nusėdimo greitis (ENG) ir leukocytic formulė skaičių. Jeigu reikia, papildomai apimantis lemiantys kraujo krešėjimo laiką, trukmę kraujavimas, skaičių retikulocitų ir trombocitų. Šiuo metu dauguma rodikliai nustatomi automatinėmis hematologinių analizatorių, kuris leidžia tyrimas vienu metu nuo 5 iki 36 parametrų, svarbiausia iš kurių apima hemoglobino, hematokrito, eritrocitų kiekio koncentraciją, MCV ", vidutinė koncentracija hemoglobino, vidutinis kiekis hemoglobino, Halfwidth eritrocitų pasiskirstymas dydis, trombocitų skaičius, vidutinis trombocitų tūris, leukocitų skaičius.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Pasirengimas bendram kraujo tyrimui

Atlikti klinikinį analizę kapiliarinio kraujo yra naudojamas, kuris yra gaunamas iš pirštui (paprastai - be pavadinimo, mažiausiai - vidutinio ir indeksas) pagal pusė pradūrimui minkštųjų audinių paviršiaus galinių pirštikaulių ypatingą vienkartiniai lanceto. Šią procedūrą paprastai atlieka laboratorija.

Prieš vartojant kraujo odą apdorotą 70% vandeninio alkoholio tirpalo, pirmą kraujo lašo iš ant blotingui skirto sugeriamojo vilnos perdavimą, ir dar kartą panaudoti kraujo tepinėlis preparato, nustatytą specialiame stikliniu kapiliariniu kad būtų galima nustatyti eritrocitų nusėdimo greitis, ir kitų parametrų įvertinimu, kuri bus svarstoma toliau .

Pagrindinės kraujo paėmimo iš piršto taisyklės

Norint išvengti klaidų atliekant klinikinį kraujo tyrimą, turite laikytis tam tikrų taisyklių. Kraujo iš piršto analizė turėtų būti atliekama ryte po pernelyg greitai, ty praėjus 8-12 valandoms po paskutinio valgio. Išimtis yra kai gydytojas įtariamas kurti sunkaus ūminio ligos, pavyzdžiui, ūminis apendicitas, pankreatitas, miokardo infarktas ir kt. Esant tokioms situacijoms, kraujas imamas neatsižvelgiant į dieną ar valgio metu.

Prieš aplankydami laboratoriją, galima naudoti vidutinį geriamojo vandens kiekį. Jei kitą dieną prieš alkoholį vartojote, geriau kraujui paaukoti ne anksčiau kaip po 2-3 dienų.

Be to, prieš pradėdami vartoti kraują analizei pageidautina, kad būtų išvengta pernelyg mankšta (kryžių, svorio kėlimo ir tt) arba kitais intensyvius poveikį ant kūno (aplankyti garo pirtys, maudynės šaltame vandenyje, ir tt). Kitaip tariant, labiausiai paplitęs fizinio aktyvumo režimas prieš kraują.

Netrinkite ir minkyti pirštais prieš kraujo ėmimą, nes tai gali lemti kraujo leukocitų padidėjimas, taip pat pasikeitus santykiui kietų ir skystų dalių kraujo.

Pagrindiniai klinikinių kraujo tyrimo rodikliai ir tai, kas gali reikšti jų pokyčius

Labiausiai svarbi vertinant sveikatos būkle tiriamai turi rodiklių, kaip antai nuo skysčio tūrio santykis ir kraujo ląstelių dalių, korinio elementų kraujo ir leukocytic formulės numerį, ir hemoglobino kiekio eritrocitų ir eritrocitų nusėdimo greitis.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.