^

Sveikata

Kas yra faloplastika?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.11.2022
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Faloplastika – tai vyriškos lyties varpos korekcija ir (arba) atstatymas chirurginiu būdu. Šios plastinės operacijos poreikis gali atsirasti dėl įvairių priežasčių.

Procedūros nuorodos

Indikacijos vyrų faloplastijai yra šios:

 • varpos sužalojimai ir sužalojimai , įskaitant jo suspaudimą ir visišką praradimą (trauminę amputaciją), nudegimus, pažeidimus su vėlesne audinių nekroze ir kt.;
 • dėl medicininių priežasčių perkelta penektomija (ypač su piktybiniais šlaplės ar varpos navikais);
 • varpos odos defektai, kurių negalima taikyti konservatyviam gydymui;
 • nenormali išorinės šlaplės angos vieta - epispadijos arba  hipospadijos ;
 • įgimtas nukrypimas (varpos kreivumas) arba deformacija, kurią sukelia pluoštinių apnašų susidarymas kempinių ir kaverninių kūnų albuginėjoje (Peyronie liga);
 • įgimtos anatominės anomalijos: varpos agenezė, mikropenis,  paslėptas varpas ;
 • penoskrotalinė limfedema – dramblys arba varpos drambliazė.

Be to, dalis vyrų, abejojančių savo seksualiniais sugebėjimais ar tiesiog nepatenkinti savo lytinių organų išvaizda – greičiausiai dėl  dismorfofobijos  – ryžtasi drastiškoms priemonėms: plastinės chirurgijos pagalba padidinti varpos „matmenis“. Tačiau daugumai vyrų tokiai operacijai medicininės indikacijos nėra, o tokiais atvejais faloplastika yra estetinė, o jos tikslas – kelti savigarbą. [1]

Kaip chirurgai pailgina varpą, išsamiai medžiagoje -  Operacija ligamentotomija . O leidinys skirtas varpos didinimo apimties technikai - Varpos  storinimo operacija .

Lyties keitimo faloplastika, kurią Amerikos plastikos chirurgų draugija (ASPS) vadina lyties keitimo operacija, taip pat apima plastines operacijas, tačiau šiuo atveju, kaip ir trauminės amputacijos bei po penektomijos, tai totali faloplastika. Tokios visapusiškos chirurginės intervencijos metu transseksualiam vyrui (tai moteriai, besijaučiančiai vyru) persodinant audinį iš jo paties kūno (autotransplantatas) sukuriama dirbtinė varpa, išvaizda ir funkcija panašus į natūralų. Vienas. Esminis tokios operacijos skirtumas  keičiant lytį  iš moteriškos į vyrišką (moterį į vyrą arba FtM) yra tas, kad neatkuriama pirminė vyriška anatomija, o atliekama faloplastika moterims, sukūrus neofalą – neegzistuojantį išorinį lytinį organą. Organas. Reikėtų nepamiršti, kad dirbtinis varpos modifikavimas chirurginės intervencijos būdu nėra vienintelė maskulinizuojanti chirurginė procedūra, kuri taikoma lytinės transformacijos metu moterims, sergančioms lyties disforija,  lytinės tapatybės sutrikimu, diagnozuota ir patvirtinta psichiatrų konsiliumo .

Paruošimas

Nepriklausomai nuo indikacijų vyrų faloplastikai ir pasirinktos jos atlikimo technikos, reikia pasiruošti, visų pirma, priešoperaciniam tyrimui: EKG, varpos ultragarsu, jo kraujagyslių doplerografija ir prieš hipospadijų operaciją, šlaplės echografiją.

Be bendro kraujo tyrimo ir koagulogramos, reikalingi kraujo tyrimai dėl LPL, ŽIV, hepatito C, taip pat visapusiška medžiagų apykaitos grupė, apimanti daugiau nei tuziną kraujo tyrimų, įskaitant cukraus, elektrolitų, albumino, karbamido azoto, kreatinino, šarminės fosfatazės, C reaktyvaus baltymo ir kt.

Plaukai pašalinami nuo persodinamos odos ir nuo lytinių organų srities plaukų šalinimo lazeriu būdu.

Taip pat būtinas žarnyno paruošimas: likus dviem dienoms iki operacijos iš raciono neįtraukti keptos ir aštrios, raudonos mėsos, ankštinių daržovių, stambių augalinių skaidulų, alkoholio; dieną prieš operaciją geriamas magnio citrato tirpalas arba Bisacodyl vidurius laisvinančios tabletės (iki 20 mg), o po pietų nutraukiamas kietas maistas ir daroma valomoji klizma.

Varpos plastika – tai ilgai trunkanti operacija, atliekama taikant bendrąją nejautrą, kurią ruošiantis dalyvauja gydytojas anesteziologas. Jis išsiaiškina paciento širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos būklę, alerginę būklę, nustato vaistus premedikacijai ir pačiai anestezijai.

Privalomos faloplastikos sąlygos FtM lyties keitimo metu: vyriškų lytinių hormonų preparatų vartojimas (per 12 mėnesių), histerektomijos (gimdos pašalinimo), vaginektomijos (makšties pašalinimo) ir ooforektomijos (kiaušidžių pašalinimo), taip pat poodinės operacijos. Mastektomija (pieno liaukų pašalinimas) – likus ne mažiau kaip 3–5 mėnesiams iki chirurginio neofalo sukūrimo.

Technika Kas yra faloplastika?

Po galvos sumušimo varpos sužalojimo, nudegimo su dideliu odos praradimu (nekroze), pašalinus pūlinį ar pašalinus audinius sergant varpos drambliu, reikalinga faloplastika su odos pakeitimu, kuriai taikoma klasikinė autodermoplastikos technika. Yra naudojamas. Šiuo atveju naudojami tiek odos atvartai su žiedlapiais (iš kapšelio, pilvo apačios ar vidinės šlaunies dalies), tiek laisvi odos transplantatai: suskaidyto storio atvartai iš vidinio šlaunies paviršiaus ir viso storio atvartai, paimti iš smilkinio. Regione. Atvartas tvirtinamas pertraukiamomis absorbuojamomis siūlėmis ir uždengiamas atraminiu tvarsčiu; vieta, kurioje buvo paimta oda, uždaroma okliuziniu arba vakuuminiu tvarsčiu.

Atliekant faloplastiką, atliekamą hipospadijų atvejais, tiesinamas varpos kotas; koreguoti šlaplės spindį, einantį į varpą; išorinė šlaplės anga (šlapimo kanalas) perkeliama į viršūninį galvos tašką; odos defektai uždaromi autotransplantatu.

Esant varpos kreivumui dėl fibrozinių jo albuginea pakitimų (tunika albuginea), naudojama varpos kūno (corpus penis) atvartų plastinės chirurgijos technika - korporoplastika, plastika su skersine plikacija, trumpinimas t. Albuginea priešingoje pusėje. Visą informaciją rasite leidinyje  Peyronie's Disease .

Medžiaga naujam varpai atliekant totalinę faloplastiką yra:

 • laisvas radialinis dilbio odos atvartas (su plona derma, optimaliu poodinio riebalinio audinio sluoksniu ir pakankama inervacija); kraujagyslės ir nervai susiuvami naudojant mikrochirurgiją; šlaplė šlapinimuisi stovint formuojama vienu metu – vamzdelio viduje metodu;
 • priekinės šlaunies dalies odos atvartas (su kojomis) - be kraujagyslių ir nervų (gali būti suformuota šlaplė šlapinimuisi stovint ir įdėti varpos implantą);
 • stačiakampis odos atvartas iš suprapubinės pilvo ertmės dalies (šlaplės nepraėjus per neofalą, tai yra, šlapinimasis atliekamas sėdint);
 • laisvas musculocutaneous platissimus dorsi (musculocutaneous latissimus dorsi) atvartas su krūtinės ląstos kraujagyslėmis ir krūtinės ląstos nervu.

Totalinė faloplastika atliekama keliais etapais; pirma, su atitinkamu gydymu paimamas odos transplantatas ir formuojamas naujas varpas, kuris perkeliamas į gaktą ir susiuvamas į padarytą pjūvį. Moters ir vyro operacijos metu šlaplė gali būti palikta pradinėje padėtyje arba išvesta (tarpvietės urostomijos pavidalu), arba pailginama iki varpos pagrindo mažųjų lytinių lūpų audiniais.

Donoro vietoje (toje vietoje, kur buvo paimtas atvartas) atliekama dermoplastika su suskilusiu odos atvartu. Šlapimui nutekėti įdedamas Foley šlaplės kateteris, prisiūtas transplantatas specialiu tvarsčiu pakeliamas kelis centimetrus nuo pilvo sienos.

Tolesniuose etapuose formuojant varpos galvutę, atkuriant ar sukūrus kapšelį (skrotoplastika), naujai sukurta šlaplė prijungiama prie šlapimo pūslės; paskutinis etapas – varpos protezo ir sėklidžių įdėjimas. Žinoma, tai ne viskas atliekama per vieną operaciją: tarp etapų praeina mažiausiai trys mėnesiai, o pilna faloplastika gali užtrukti iki dvejų metų.

Faloplastika su protezavimu

Papildomam neofalo kamieno, suformuoto iš odos autotransplantato, tankiui ir ašiniam stabilumui, atliekama faloplastika su protezavimu, tai yra varpos endoprotezo implantavimas atskiros chirurginės intervencijos metu. [2]

Gali būti naudojami dviejų tipų varpos protezai: pusiau standūs strypo įtaisai ir pripučiami. Pirmasis tipas yra silikoninis strypas su lanksčia, bet standžia šerdimi; standumas neleidžia „perkelti“ neopenio į atsipalaidavimo būseną ir, be to, nuolatinio spaudimo ant odos, sukeliančio eroziją.

Hidraulinių pripučiamų varpos protezų pagrindas – pripučiamos cilindrinės kameros (dedamos į rekonstruotą varpą), siurblys (įsodinamas į kapšelį ir įjungiamas spaudžiant ranką) ir skysčiu užpildytas rezervuaras (įsiūtas į pilvo ertmę). [3]

Kontraindikacijos procedūrai

Chirurgija, skirta atkurti ar koreguoti varpą, yra draudžiama:

 • ūminis uždegimas arba lėtinio uždegiminio proceso paūmėjimas (bet kokia lokalizacija);
 • LPL, AIDS arba hepatitas C;
 • karščiavimas
 • blogas kraujo krešėjimas;
 • diabetas
 • antsvoris (kūno masės indeksas ˃30);
 • sisteminės autoimuninės ir odos ligos;
 • psichikos sutrikimai ir ligos.

Vyrų faloplastika turi amžiaus apribojimus: po 60 metų ji neatliekama. O faloplastika keičiant lytį pacientams iki 18 metų neatliekama.

Pasekmės po procedūros

Iškart po faloplastinės operacijos pacientai jaučia skausmą, taip pat ir toje vietoje, iš kurios buvo paimtas odos atvartas. Yra tokios operacijos pasekmės kaip pykinimas po ilgos bendrosios nejautros, minkštųjų audinių ir hematomų atsiradimas chirurginės žaizdos srityje, kraujavimas, deginimas ir hematurija šlapinimosi metu.

Tačiau sąrašas, kuriame yra komplikacijų po faloplastikos, yra ilgesnis, į jį įtraukė chirurgai ir kiti specialistai:

 • kraujavimas;
 • bakterinė infekcija, kuriai reikalingi antibiotikai;
 • neofalo aprūpinimo krauju problemos, galinčios sukelti dalinę arba visišką transplantato nekrozę;
 • skausmas dubens srityje;
 • šlapimo pūslės ar tiesiosios žarnos pažeidimas;
 • skausmingų poodinių granulomų susidarymas;
 • venų trombozė;
 • jautrumo praradimas šlapinantis (reikia nuolat naudoti šlaplės kateterį);
 • pasikartojančios šlapimo takų infekcijos;
 • šlaplės fistulių (fistulių), kurioms reikalinga uretrostomija, susidarymas;
 • šlapimo nutekėjimas po kateterio pašalinimo ir stresinis šlapimo nelaikymas;
 • šlapinimosi pažeidimas dėl naujojo varpos šlaplės susiaurėjimo;
 • persodinto varpos ir erekcijos nebuvimas;
 • dideli randai toje vietoje, kur buvo paimtas odos atvartas.

Priežiūra po procedūros

Priežiūra po procedūros reikalauja higienos ir maksimalaus fizinio aktyvumo apribojimo.

Pirmą dieną po operacijos pacientai negauna maisto, vėliau – kad neperkrautų žarnyno – skiriama dieta be skaidulų (porą savaičių). Pooperaciniai skausmai malšinami analgetikais, kojų venų trombozės profilaktikai naudojamos kompresinės kojinės, o kirkšnies srities venų trombozės profilaktikai skiriama acetilsalicilo rūgštis (Aspirinas).

Pirmąsias tris dienas nuolat stebima kūno temperatūra, kraujotakos lygis ir varpą aprūpinančių kraujagyslių būklė (kraujagyslių doplerografija). Tikrinama odos donorinės vietos būklė, jei reikia, keičiamas tvarstis.

Po penkių dienų leidžiama šiek tiek pavaikščioti, apsirengus atraminius apatinius. Pirmą kartą po operacijos šlapinamasi per suprapubinį kateterį, o aplink jį pirmą savaitę išėjus iš ligoninės reikia valyti kempine. Praustis po dušu leidžiama tik po dviejų savaičių: ir varpa, ir donoro vieta ant dilbio, šlaunies ir kt. Turi būti sausi, todėl jas reikia uždengti nuo vandens. Maudytis ir maudytis baseine draudžiama. [4]

Atliekant korporoplastiką, koreguojančią varpos formą, pjūvius ir siūles chirurgai rekomenduoja tepti Bacitracin, Baneocin arba Argosulfan tepalu (du kartus per dieną).

Varpą reikia palaikyti pakeltoje padėtyje (įskaitant gulėjimą lovoje) ir vengti jį spausti, todėl dirže kūno sulenkti didesniu nei 90° kampu neįmanoma. Svorio kilnojimas taip pat draudžiamas.

Ir tik gydytojas, apžiūrėjęs ir pasikonsultavęs, gali leisti operuojamam pacientui pabandyti lytinį kontaktą – visada naudojant prezervatyvą. Kada tai gali atsitikti? Atsigavimo laikotarpis – reabilitacija po procedūros, ypač kai buvo atlikta faloplastika keičiant lytį – gali trukti apie dvejus metus.

Analizuodami savo pacientų atsiliepimus apie realius – funkcinius ir estetinius – faloplastikos rezultatus bei su jos komplikacijomis kylančias problemas, ekspertai primena, kad urogenitalinės plastikos chirurgija iki šiol nesugebėjo atkurti  lytinės funkcijos fiziologijos , nepaisant nuolatinio tobulėjimo. šios chirurginės intervencijos metodai ir sukaupta klinikinė patirtis.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.