^

Sveikata

A
A
A

Koronavirusinė infekcija (netipinė pneumonija): priežastys, simptomai, diagnozė, gydymas

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Koronavirusinė infekcija - ARVI, pasižymintis rinito ir gerybine ligos eiga.

SARS (SARS) - sunku teka forma corona viruso infekcija, būdingas ciklinio srovės, sunkios intoksikacijos, pirminio pažeidimo iš alveolinio epitelio ir ūmaus kvėpavimo nepakankamumo vystymosi.

Sunkus ūminis kvėpavimo sindromas (SARS) sukelia koronavirusas, kuris gali prasiskverbti ore esančiais lašeliais, 2-10 dienų inkubacinis laikotarpis. Išryškėja gripo simptomai, kurie kartais sukelia sunkų kvėpavimo nepakankamumą. Mirtingumas yra apie 10%. Diagnozė yra klinikinė. Siekiant išvengti plitimo, pacientai yra izoliuojami.

ICD-10 kodas

U04.9. SARS.

Epidemiologija

ARVI ligos sukėlėjas yra pacientas ir koronaviruso nešėjas. Perdavimo kelias yra oro, jautrumas virusui yra didelis. Dažniausiai vaikai serga, po perduotos ligos humoralinės imuninės formos, sezoniškumas yra žiema. 80% suaugusiųjų turi antikūnų prieš koronavirusą.

Pirmasis atvejis SŪRS buvo įregistruota vasario 11 2003 metais Kinijoje (Guangdongo), vėliau - birželio 20, 2003 Per šį laikotarpį užfiksuotas 8461 bylą ligos 31 šalių, 804 mirė (9,5%) pacientų. SARS viruso šaltinis yra serga, manome, kad inkubacijos laikotarpio pabaigoje virusas gali išsiskirti ir galbūt išsigydyti. Pagrindinis SARS viruso perdavimo būdas taip pat yra ore, tai yra epidemijos proceso varomoji jėga. Galima užkrėsti objektus virusu paciento aplinkoje. Viruso gebėjimas nuo infekcijos šaltinis lemia daugelis veiksnių: peršalimo simptomų sunkumo (kosulys, čiaudulys, sloga), temperatūra, drėgmė ir oro greitis. Šių veiksnių derinys lemia konkrečią epidemiologinę situaciją. Projiniai yra apibūdinami daugiabučiuose namuose, kur žmonės tiesiogiai nesusiliečia vienas su kitu, o virusų plitimas yra greičiausiai per ventiliacijos sistemą. Infekcijos tikimybė priklauso nuo infekcinės viruso dozės, jos virulentiškumo ir užsikrėtimo jautrumo. Savo ruožtu infekcinė viruso dozė priklauso nuo infekcijos šaltinio išsiskyrusio viruso kiekio ir atstumo nuo jo. Nepaisant didelės virulentiškumo, jautrumas SARS virusui yra nedidelis, nes daugumoje žmonių yra koronavirusų antikūnų. Tai liudija nedidelis ligos atvejų skaičius, taip pat tai, kad daugeliu atvejų infekcija pasireiškė glaudžius ryšius su pacientu patalpoje. Suaugę pacientai serga, ligos atsiradimo atvejai vaikams nėra registruojami, greičiausiai dėl to, kad dėl neseniai perkelto infekcijos padidėjo imuninė apsauga.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Kas sukelia netipinę pneumoniją?

Atipinę pneumoniją sukelia koronavirusai. 1965 m. Virusas buvo išskirtas iš ūminio rinito sergančio paciento, o 1968 m. Buvo organizuota šeima Coronaviridae. 1975 m. Koronavirusą diagnozavo E. Caul ir S. Clarke iš vaikų, sergančių gastroenteritu, išmatose.

Carona - didelės RNR, kurių sudėtyje yra virusai rutulio formos su 80-160 nm skersmens. Virusų paviršiaus padengta clavate procesų glikoproteino, kurie mano, kad tai yra lengvai atpažįstami pagal elektronų mikroskopijos išvaizda panašus į saulės Corona per Saulės užtemimą, taigi šio virusų šeimos vardu. Viriono turi sudėtingą struktūrą, esančią spiralės centre, viengrandis RNR molekulė apsuptas nukleokapsidu baltymų-lipidų apvalkalą turinčių susideda iš trijų struktūrinių baltymų (membrana baltymų, transmembraninis baltymų ir hemagliutininų). Virusas replikacja atsižvelgiant į veikiamas ląstelių citoplazmoje.

Koronavirusai turi sudėtingą antigeninę struktūrą, jie yra suskirstyti į antigenines grupes, kurios turi skirtingus antigeninius kryžmus.

 • Pirmoji grupė yra žmogaus koronavirusas 229 E ir virusai, užkrėsti g kiaulėmis, šunimis, katėmis ir triušiais. S
 • Antroji grupė yra žmogaus OS-43 virusas ir pelių, žiurkių, kiaulių, galvijų ir kalakutų virusai.
 • Trečią grupę sudaro žarnyno žmogaus koronavirusai ir viščiukų bei kalakutų virusai.

SARS sukėlėjas yra anksčiau nežinomas koronaviruso variantas.

SARS viruso seka parodė, kad anksčiau žinomų koronavirusų grupių nukleotidų sekos skiriasi 50-60%. Kinijos mokslininkų atliktos viruso izoliatų sekos rezultatai labai skiriasi nuo Kanados ir Amerikos tyrėjų duomenų, o tai rodo, kad virusas greitai mutavo. Koronavirusai yra nestabili aplinkoje, nedelsiant miršta kaitinant iki 56 ° C, veikiant dezinfekavimo priemonėms. Yra įrodymų, kad didesnis SARS viruso atsparumas. Taip. Ant plastiko paviršiaus virusas gali išlikti iki 2 dienų. Nuotekose iki 4 dienų. Tačiau per šias sąlygas viruso dalelių skaičius nuolat mažėja. Manoma, kad SARS virusas buvo anksčiau žinomų koronavirusų rūšių mutacijų rezultatas.

Koronavirusai 229EI, OC43 ilgą laiką yra žinomi kaip peršalimo priežastis. 2002 m. Pabaigoje buvo pranešta apie kvėpavimo takų virusinę ligą, vadinamą SARS, protrūkiu. SARS sukėlė koronavirusas, kuris buvo genetiškai skirtingas nuo žinomų žmogaus ir gyvūnų virusų.

Daroma prielaida, kad jis yra žmogaus patogenas, kuris 2002 m. Lapkričio mėn. Pirmą kartą buvo įregistruotas Guangdongo provincijoje (Kinijoje). Virusas buvo rastas palmių vynuogėse, ventuose šunyse, šernų šernuose. SARS plinta daugiau nei 30 šalių. 2003 m. Liepos mėn. Viduryje buvo pranešta daugiau kaip 8 000 ligos atvejų ir daugiau kaip 800 mirčių (mirtingumas apie 10%); 2003 m. Pabaigoje Kinijoje buvo nustatyti visi ligos atvejai.

Infekcijos perdavimas greičiausiai atliekamas ore esančių lašelių ir reikalauja glaudesnio asmeninio kontakto. Nepaisant to, transmisija gali būti atliekama atsitiktinai, naudojant aerozolį. Žmonės nukenčia nuo 15 iki 70 metų.

Koronaviruso infekcijos protrūkis 2013 m

Saudo Arabijos Karalystės vyriausybė, kaip ir PSO ekspertai, yra susirūpinusi dėl naujos, tačiau nepaaiškintos ligos, kurią sukėlė nCov ar nCoV koronavirusas, protrūkio. Pirmasis nežinomos ligos atvejis buvo užregistruotas 2012 m., Tačiau nuo šių metų gegužės mėnesio pirmą savaitę šalyje buvo hospitalizuoti 13 pacientų, o septyni žmonės mirė. Remiantis atnaujinta Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainės informacija, virusas gali būti perduotas iš asmens į asmenį, tai yra, per kontaktą.

Koronavirusas nCoV (nCoV) yra žmogaus prieš tai anksčiau nepastebėtas štamas, jis genetiškai skiriasi nuo viruso, kuris sukelia SARS - netipinę pneumoniją. Naujoji viruso štapatė yra nevienoda amžiaus atžvilgiu, jauniausias pacientas buvo 24 metai, seniausia - 94 metai, dažniausiai užsikrėtę vyrais. Prieš mėnesį prieš keletą metų PSO ekspertai manė, kad pagrindinis skirtumas tarp koronaviruso ir SARS yra nedidelis perdozavimas ir sparti inkstų nepakankamumo raida. Tačiau gegužės mėnesį prancūzų gydytojai pranešė apie žmogaus infekcijos atvejį, esantį toje pat patalpoje su sergančia koronavirusine infekcija, tą pačią informaciją patvirtino JK ekspertai. Neseniai vykusioje spaudos konferencijoje Rijade, Pasaulio sveikatos organizacijos generalinio direktoriaus pavaduotoja K. Fukuda oficialiai paskelbė apie galimybę susisiekti su keliu naujos pavojingos koronaviruso perkėlimui. Kadangi p. Fukuda atsakingas už saugą visuomenės sveikatos ir epidemiologinės kontrolės srityje, jo žodžiai buvo labai rimtai paženklinti.

Simptomai, dėl kurių koronavirusas nCov gali sukelti ūmus kvėpavimo sutrikimus. Klinikinis vaizdas yra labai panašus į SŪRS paveikslėlyje - SŪRS ar Sari (ūmaus kvėpavimo takų sindromo arba sunkiu ūminiu kvėpavimo takų infekcijos), išsivysto simptomai greitai, kartu su inkstų funkcijos nepakankamumu. Vakcina nuo nCoV (nCoV) dar nėra sukurta, nes pats virusas vis dar tiriamas.

Tuo tarpu 2013 m. Gegužės 9 d. Saudo Arabijos sveikatos ministras PSO pateikė informaciją apie dvi nuolatines, patvirtintas laboratorijomis ligas. Abu pacientai yra gyvi, vienas iš jų jau išsikrauna. Antrojo paciento būklė vertinama kaip stabiliai sunki.

Analizuojant dabartinę nerimą keliančią padėtį, kuris ragina visas šalis, ypač tas įsikūręs pietvakarių Azijoje sektoriuje, atlikti išsamų epidemiologinį priežiūrą, nustato ir praneša PSO visų netipinių infekcijų atvejų. Nuo šiandien aptinkamo štamo nėra didelio pernešamumo, tačiau ryškus ligų protrūkis Saudo Arabijoje šių metų gegužę sukelia gana teisėtą nerimą.

Oficialūs statistiniai duomenys apie koronaviruso nCoV (nCoV) paveiktų atvejų skaičių yra tokie: 

 • Nuo 2012 m. Rugsėjo mėn. Iki 2013 m. Gegužės mėn. Buvo užfiksuoti 33 koronaviruso infekcijos su nCoV, patvirtintos laboratoriniais tyrimais.
 • Vienas iš ligos atvejų Jordanijoje vis dar kelia abejonių dėl patogeno prie koronaviruso grupės priklausymo. 
 • Nuo 2012 m. Rugsėjo mėn. Iki 2013 m. Gegužės 9 d. Iš koronaviruso nCov (nCoV) žuvo 18 žmonių.

PSO specialistai ir toliau koordinuoja tų šalių gydytojų, kurių diagnozuojama dauguma ligų, veiksmus. Be to, ekspertai parengė gaires dėl priežiūros, pagal kurią gydytojai gali diferencijuoti infekcijos požymiai išplito gaires dėl infekcijų kontrolės gydytojams ir algoritmų veiksmus. Per bendromis pastangomis mikrobiologai, gydytojai, analitikai ir ekspertai Išplėstinė laboratoriniai tyrimai, siekiant nustatyti viruso štamas, visų didelių ligoninių Azijoje ir Europoje yra numatytos su reagentais ir kitų medžiagų analizės, siekiant nustatyti naują įtampą.

Pathogenesis

Koronavirusai veikia viršutinių kvėpavimo takų epitelią. Pagrindinės SARS viruso tikslinės ląstelės yra alveolinio epitelio ląstelės, kurių citoplazmas virusas kartoja. Po to, kai sujungiant virionų jie pereina į citoplazminių pūslelių kuriuo migruoja prie ląstelės membranos ir yra, esančių pagal egzocitozės būdu į ekstraląstelinio vietą, su tai nepasireiškia tol, kol viruso antigeno raiškos ląstelės paviršiaus, todėl antikūnų gamyba; interferonas sintezė yra stimuliuojamos gana vėlai. Ląstelių paviršiuje sorbuoja, virusas prisideda prie jų sintezės ir sincitio formavimo. Tokiu būdu virusas sparčiai plinta į audinius. Poveikis viruso sukelia į ląstelių membranų pralaidumui padidinti ir sustiprintą transporto skysčio, turtingas baltymų, plaučiuose intersticinį audinį ir alveolių spindį. Tai griauna paviršiaus aktyvioji medžiaga, kuri veda į alveolių žlugimo, todėl smarkiai sutrikusi dujų biržoje. Sunkiais atvejais susidaro ūmus kvėpavimo distreso sindromas. Kartu su sunkiu NAM. Žala, kurią sukelia virusas "atveria kelią" bakterijų ir grybelių florai, vystosi virusinės bakterinės pneumonijos. Pacientų pablogėjimo skaičius atsiranda netrukus po išleidimo, dėl spartaus vystymosi fibrozės plaučių audinio, o tai rodo inicijuoti apoptozės virusas. Galbūt koronavirusas paveikia makrofagus ir limfocitus, blokuodamas visas imuninio atsako jungtis. Tačiau pastebėta sunkių atvejų SŪRS limfopenija taip pat gali būti dėl migracija limfocitų iš kraujo į pažeidimo. Taigi, šiuo metu keletas SARS patogenezės ryšių yra atskirtos.

 • Pirminė alveolinio epitelio viruso infekcija.
 • Padidinkite ląstelių membranų pralaidumą.
 • Tarpalvelinės septinės ir skysčių kaupimosi alveolėse susiliejimas.
 • Antrinės bakterinės infekcijos prisijungimas.
 • Sunkus kvėpavimo nepakankamumas, kuris yra pagrindinė mirties priežastis ūminėje ligos fazėje.

SŪRS simptomai

Pagal netiesišką pneumoniją inkubacinis laikotarpis yra 2-5 dienos, atsižvelgiant į kai kuriuos duomenis, iki 10-14 dienų.

Pagrindinis ARI simptomas yra gausus serozinis rinitas. Kūno temperatūra normalus ar subfebriolis. Ligos trukmė iki 7 dienų. Ankstyvojo amžiaus vaikai gali sukelti pneumoniją ir bronchitą.

Atipinė pneumonija pasireiškia ūmaus simptomų, pirmieji SARS simptomai yra šaltkrėtis, galvos skausmas, raumenų skausmas, bendras silpnumas, galvos svaigimas, karščiavimas 38 ° C ar daugiau. Ši febrilio (karščiavimo) fazė trunka 3-7 dienas.

Netipinės pneumonijos kvėpavimo sistemos simptomai, prakaitavimas gerklėje nėra būdingi. Dauguma pacientų turi lengvą ligos formą, ir jie atsigauna po 1-2 savaičių. Pasibaigus 1 savaitei sergantiems pacientams, pasireiškia ūminis kvėpavimo sutrikimas, kuris apima dusulį, hipoksemiją ir retai ARDS. Mirtis atsiranda dėl kvėpavimo nepakankamumo progresavimo.

Be pirmiau minėtų simptomų, kai kuriems pacientams pastebimi kosulys, sloga ir gerklės skausmas, tuo tarpu pastebėta gomurinės gleivinės gleivinės ir užpakalinės ryklės sienos hiperemija. Taip pat gali būti pykinimas, vienos ar dviejų pakartotinų vėmimas, pilvo skausmas, laisvas išmatos. Per 3-7 dienas. O kartais anksčiau ligos eina į kvėpavimo fazę, kuri būdinga pakartotiniam kūno temperatūros padidėjimui, nuolatinio neproduktyvaus kosulio atsiradimu, dusuliu ir kvėpavimo pasunkėjimu. Išnagrinėjus odos blyškumą, lūpų ir nagų plokštelių cianozę, tachikardiją, širdies garsų slopinimą, atsiranda tendencija arterinei hipotenzijai. Su krūtinės lūžio pjūviais nustatomi perkusinio garso gniūžtės plotai ir išgirstos smulkios bubblingos rales. 80-90% atvejų, kurie išsivysto per savaitę, būklė gerėja, atsiranda kvėpavimo nepakankamumo simptomai ir atsigauna. 10-20% pacientų būklė progresuoja ir išsivysto simptomai, panašūs į kvėpavimo distreso sindromą.

Taigi, netipinė pneumonija yra cikliškai besivystanti virusinė infekcija, kurios vystymuisi galima išskirti tris fazes.

 • Garsus fazė. Jei šiuo etapu ligos eigą užbaigiama, nustatomas lengvas ligos protrūkis.
 • Kvėpavimo takai. Jei šio etapo metu būdingas kvėpavimo nepakankamumas greitai išspręsta, nustatoma vidutinė ligos eiga.
 • Progresuojančio kvėpavimo nepakankamumo fazė, dėl kurios reikalinga ilgalaikė vėdinimas, dažnai baigiasi mirtimi. Ši ligos protrūkio dinamika būdinga sunkiam SARS eigai.

Kas tau kelia nerimą?

SŪRS diagnozė

Kadangi pradiniai SARS simptomai nėra specifiniai, įtariamas SARS gali atsirasti esant atitinkamai epidemiologinei situacijai ir klinikiniams simptomams. Apie įtartinus atvejus reikia pranešti visuomenės sveikatos institucijoms ir visoms veikloms, kaip ir dėl sunkios bendruomenėje įgytos pneumonijos. Plaučių rentgeno duomenys ligos pradžioje yra normalūs; su kvėpavimo takų progresavimu atsiranda intersticiniai infiltratai, kurie kartais sujungiami su tolesniu ARDS vystymusi.

Klinikiniu požiūriu koronavirusinė infekcija nesiskiria nuo rinovirusinės infekcijos. Netipinės pneumonijos diagnozė taip pat kelia didelių sunkumų, nes nėra patogeninių netipinės pneumonijos simptomų; tam tikra reikšmė, tačiau tik tipiškais sunkiais ir vidutinio sunkumo atvejais yra būdinga ligos dinamika.

Šiuo atžvilgiu yra CDC (JAV) parengti kriterijai, pagal kuriuos nežinomos etiologijos kvėpavimo takų ligos, tarp jų:

 • padidėjus kūno temperatūrai virš 38 ° C;
 • kai yra vienas ar daugiau kvėpavimo takų ligų požymių (kosulys, greitas arba sunkus kvėpavimas, hipoksemija);
 • asmenims, išvykusiems į pasaulio regionus 10 dienų iki ligos, patyrusios SARS, arba su pacientais, kurie buvo įtariami dėl SŪRS.

Nuo klinikinės būklės taip pat svarbu nebūtina bėrimas, poliadenopatija, hepatolieno sindromas, ūminis tonzilitas, nervų sistemos pažeidimas, limfopenija ir leukopenija.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22]

Netipinės pneumonijos specifinė ir nespecifinė laboratorinė diagnostika

Laboratoriniai duomenys nespecifiniai, tačiau baltųjų kraujo ląstelių skaičius yra normalus arba sumažėjęs, kartais absoliutus limfocitų skaičius mažėja. Transaminazių, kreatinfosfokinazės, laktatdehidrogenazės aktyvumas gali padidėti, tačiau inkstų funkcija yra normali. Per CT periferiniai subpleurs matiniai šešėliai gali būti identifikuoti. Garsų ir nosies kraujyje gali būti žinomi kvėpavimo takų virusai, o laboratorija turi būti įspėjama apie SARS. Nors SARS aktyviai plėtoja serologinius ir genetinius diagnozavimo metodus, jų nauda klinikai yra maža. Epidemiologiniu požiūriu būtina ištirti suporuotus serumus (vartojamas kas 3 savaites). Serumų pavyzdžiai turėtų būti pateikiami viešosioms medicinos įstaigoms.

Dažymo periferinio kraujo SARS yra būdingas vidutinio sunkumo trombocitopenijos, leukopenijos ir limfopenijai, anemija: dažnai stebimas hipoalbuminemija, gipoglobulinemiyu mažiau, dėl to, kad baltymo išeigos, ekstravaskulinėje erdvėje dėl išaugusios pralaidumas. ALT aktyvumas gali padidėti. ACT ir CK. Kuris nurodo organų pažeidimo (kepenų, širdies) tikimybę ar apibendrintą citolytic sindromą.

Imunologinio diagnozė SARS gali patikimai antikūnams į SARS viruso po 21 dienų nuo ligos pradžios, ELISA po 10 dienų nuo ligos pradžios, tokiu būdu, jie yra tinkami atgaline data diagnozės arba populiacija tyrimai nustatyti SMPS.

Virusologinis diagnozė SARS atskleidžia kraujo mėginiuose išmatų, kvėpavimo takų išskyromis ląstelių kultūrose virusas ir tada nustatyti jį naudojant papildomiems bandymams. Šis metodas yra brangus, daug laiko ir naudojamas moksliniams tikslams. Efektyviausias būdas diagnozės - PGR, kuri gali aptikti specifinius fragmentus virusinės RNR biologiniuose skysčiuose (kraujo, fekalijų, šlapimo) ir Išskyros (tepinėlių nosiaryklės, bronchų skrepliai) nuo pirmųjų ligos stadijose. Nustatyti bent 7 pradmenimis, specifiniai SARS viruso nukleotidų fragmentai.

Netipinės pneumonijos instrumentinė diagnozė

Radiologiškai kai kuriais atvejais 3-4-osios ligos dienos atskleidžiamos vienpusės interstitų infiltratai, kurie vėliau yra apibendrinti. Dalis pacientų kvėpavimo fazėje atskleidžia dviprasmę drenažo pneumoniją. Visų ligos pacientų mažumai nėra jokių rentgeno pokyčių plaučiuose. Kai radiologiškai patvirtinus plaučių uždegimą arba nustatant suaugusius, kurie mirė per RDS skrodimą be aiškių etiologinių veiksnių, įtartinos ligos yra perkeltos į "tikėtinos" kategoriją.

Diferencialinė SARS diagnozė

Pirmosios ligos stadijos netipinės pneumonijos diferencialinė diagnozė turėtų būti atliekama su Coxsackie-ECHO grupės gripu, kitomis kvėpavimo takų infekcijomis ir enterovirusine infekcija. Pirmiausia kvėpavimo fazėje būtina išskirti netipinę pneumoniją (ornitozę, mikoplazmozę, kvėpavimo chlamidiją ir legioneliozę).

 • Ornitozei būdingas stiprus karščiavimas ir intersticinės pneumonijos vystymasis, dažniausiai žmonės, kurių profesionalai ar namų ūkis susiduria su paukščiais. Skirtingai nuo SARS su psitakozė dažnai pleuros skausmas, padidėjusios kepenys ir blužnis, meningismus įmanoma, bet yra sunkus kvėpavimo nepakankamumas yra nepastebėta. Radiografinis tyrimas atskleidžia pagrindines plaučių apatinių dalių pažeidimus. Tikėtina intersticinė, mažas židinio, macrofocal ir Dalinės pneumonija, būdinga plaučių ir tarpuplaučio limfmazgių šaknų plėtros padidinti kraujyje - labai padidėjo ESR.
 • Mikoplazminė pneumonija dažniausiai pasitaiko vyresniems nei 5 metų vaikams ir suaugusiems iki 30 metų. Liga vystosi palaipsniui, pradedama nuo katarlinių reiškinių, subfebrilo būklės, retai ūmios, būdingos varginantis, neproduktyvus kosulys nuo pirmųjų ligos dienų, kuris po 10-12 dienų tampa produktyvus. Karščiavimas yra vidutinis, apsinuodijimas blogai išreikštas, nėra kvėpavimo funkcijos nepakankamumo požymių. Rentgeno spinduliai atskleidžia segmentinę, židininę ar intersticinę pneumoniją, pleuros ertmę, interlobitą. Regresinė pneumonija lėta per 3-4 savaites iki 2-3 mėnesių, extralongariniai pažeidimai nėra nedažni: artritas, meningitas, hepatitas.
 • Legionelozės pneumonija pasireiškia sunkiu apsinuodijimu, didžiu karščiavimu (39-40 ° C) iki 2 savaičių ir pleuros skausmu. Stebėjimo kosulys su skrepliai retas, dažnai Streaked su kraujo ir ekstrapulmonine žalos (viduriavimas sindromui, hepatito, inkstų nepakankamumu, encefalopatijos). Fizinės išvados (sutrumpinimas mušamųjų garsas, smulkiai švokštimas) gana aišku, rentgenologiškai aptikta pleuropneumonijai, paprastai platus vienašališkai, retai dvišalė, bent kraujo tyrimą nustatomas leukocitozė, labai padaugėjo ESR. Galimas sunkus kvėpavimo nepakankamumas, reikalaujantis vėdinimo.

Kalbant apie suaugusiųjų kvėpavimo distreso sindromą, diferencinė diagnozė atliekama remiantis aukščiau išvardytais sindromo etiologiniais veiksniais. Visais įtartinais atvejais patartina naudoti laboratorinius tyrimus, kad neįtrauktų aukščiau minėtų infekcijų.

trusted-source[23], [24], [25], [26]

Ką reikia išnagrinėti?

SŪRS gydymas

Dieta ir mityba

Pacientai, turintys koronaviruso infekciją, gydomi simptomai ambulatoriškai, pacientai, turintys įtariamą SARS, yra hospitalizuoti ir izoliuojami specialiai įrengtose ligoninėse. Ūminis ligos laikotarpis yra lova, speciali dieta nereikalinga.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

Medicininis netipinės pneumonijos gydymas

Netipinės pneumonijos specifinis gydymas, kurio veiksmingumą patvirtina įrodymais pagrįstos medicinos metodai, nėra.

Netipinės pneumonijos gydymas yra simptominis, jei reikia - mechaninė vėdinimas plaučiuose. Oseltamiviras, ribavirinas ir gliukokortikoidai gali būti naudojami, tačiau nėra jų veiksmingumo įrodymų.

Metu epidemijos taikomas turintį ribavirino 8-12 mg / kg kas 8 valandas vaisto 7-10 dienų. Kartu vartojamas su sąskaitų kontraindikacijų, kaip naudojamas interferonas alfa-2b, interferonas alfa ir induktyvumo. Patartina atlikti deguonies terapija įkvepiant deguonies-oro mišinio pagalbinio ventiliatorius arba kvėpavimo režimas, turintis detoksikacijos pagal bendrąsias taisykles. Būtina, atsižvelgiant į aktyvavimo autoflora, iš plataus spektro antibiotikams, tokiems kaip levofloksacinu naudojimas, ceftriaksono et al. Perspektyvios vartoti inhaliuojamųjų vaistai, kurių sudėtyje yra paviršinio aktyvumo medžiagą (Curosurf, paviršinio aktyvumo medžiaga-BL), ir azoto oksido kiekis.

Apytiksliai nedarbingumo sąlygos

Pacientų išsiskyrimas atliekamas po pilnos uždegiminių plaučių pakitimų regresijos, jų funkcijos atkūrimo ir stabilios kūno temperatūros normalizavimo 7 dienas.

trusted-source[39], [40], [41]

Netipinės pneumonijos prevencija

Netipinės pneumonijos prevencija yra susijusi su pacientų izoliacija, karantino priemonių vykdymu prie sienų, transporto priemonių dezinfekavimo. Individuali prevencija yra dėvėti marlės kaukes ir respiratorius. Rekomenduojama naudoti ribaviriną, taip pat interferono ir jo induktorių preparatus.

Kokia yra netipinės pneumonijos prognozė?

Mirtingasis koronaviruso infekcija yra labai retas atvejis. Atipinė pneumonija yra palanki prognozė, kai lengvas ir vidutinio sunkumo (80-90% pacientų) srautas, sunkiais atvejais, kai reikia naudoti mechaninę ventiliaciją, mirštamumas yra didelis. Remiantis naujausiais duomenimis, stacionarių pacientų mirštamumas yra 9,5%, mirties atvejai galimi vėlyvoje ligos progreso metu. Dauguma mirusiųjų yra vyresni nei 40 metų amžiaus ir serga ligomis. Pacientai, kurie sirgo liga, gali turėti neigiamą poveikį dėl ryklės pokyčių plaučiuose.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.