^

Ką turėtų daryti kūdikis per 4 mėnesius?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Ką turėtų daryti kūdikis per 4 mėnesius? Jau gana daug. Ketvirtas mėnuo yra laikas mokyti įvairius įgūdžius, kuriuos jis įgijo per pastaruosius tris mėnesius. 4 mėnesių kūdikio nugara vis dar yra gana silpna, tačiau vaikas yra sunkiai pakeliamas ant rankų sėdėti. Kokius kitus įgūdžius vaikas turi 4 mėnesius?

Kas gali būti 4 mėnesių kūdikis?

Vaikas aktyviai juda, jis perkelia kojas ir rankas visą savo jėgą, jis tikrai patinka, kai jis paimamas po rankenomis ir pakeliamas.

4 mėnesių kūdikis neužmigdo kaip anksčiau - jo dienos miego trukmė sumažinama iki trijų kartų. Jis jau žino, kaip „vaikščioti“ iki dviejų valandų iš eilės, neužmigo iš karto po šėrimo, kaip ir anksčiau. 4 mėnesių kūdikio emocijos jau yra gana prasmingos, o ne refleksyvios, kaip ir anksčiau. Šaukimas ar šypsotis, vaikai po 4 mėnesių išreiškia savo patirtį, emocijas ir reakciją. Jie turi būti atidžiai stebimi, kad suprastų, ko nori vaikas.

Po 4 mėnesių kūdikio smegenys labai sparčiai vystosi, todėl jis vis labiau domina viską, kas jį supa. Virškinimo sistema, nervinė ir kvėpavimo sistema taip pat labai greitai vystosi.

Ketvirtas vaiko gyvenimo mėnuo: augimas

Vaiko augimas yra stabilus - vidutiniškai apie 2-3 cm per mėnesį. Jei manote, kad jūsų vaikas blogai valgo ir tik prastai auga, kreipkitės į savo pediatrą ir gastroenterologą.

4 mėnesių vaiko motoriniai įgūdžiai

Jūsų vaikas tampa vis judresnis. Dabar jo rankos dirba greičiau, kad paimtų žaislą ar purtyti. Kūdikio rašikliai pakels viską, kas pasiekiama, įskaitant kačiuką, motinos plaukus, spalvingus ar blizgius objektus, kabančius priešais savo akis. Todėl motinoms geriau nešioti auskarus ar rutuliukus, jei ji nenori, kad kūdikio tvirtą rankeną jie suvoktų.

Viskas, ką jūsų vaikas sugeba paimti, jis patenka į savo burną - degustacija yra vienas iš būdų tyrinėti pasaulį. Labai svarbu nepalikti mažų objektų, nes jūsų vaikas gali užspringti.

Po 4 mėnesių kūdikio galva nebebus stagguoja. Keturi mėnesiai yra laikas, kai vaikas daugiau ar mažiau pasitiki savo galvą, net sėdi, ir gali laikyti galvą ir krūtinę vertikalioje padėtyje, gulėdamas ant jo pilvo. Kai kurie vaikai, sulaukę keturių mėnesių, gali sukti nuo pilvo iki nugaros.

Ketvirtas vaiko gyvenimo mėnuo: miegas

Iki ketvirto mėnesio jūs ir jūsų kūdikis gali mėgautis visomis naktimis. Šiame amžiuje vaikai jau gali miegoti septynias ar aštuonias valandas. Jei pridėsite daugiau valandų dienos miego, tada jūs ir jūsų vaikas turėtų miegoti 14–16 valandų per dieną.

Vaikai 4 mėnesiai: regėjimas

Per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius kūdikiai dar nesugeba visiškai atskirti spalvų kontrastų, todėl jūsų naujagimiui patinka ryškios spalvos ir juodai balti objektai. 4 mėn. Vaiko regėjimas ryškėja iki maždaug 20/40. Vaikai šiame amžiuje gali turėti subtilesnių spalvų kontrastų, pvz., Raudoną mygtuką ant raudono marškinio. Jie taip pat gali matyti visą kambarį, nors jie vis dar nori žiūrėti į artimiausius žmones - 25-30 cm atstumu.

Vaiko akys turėtų sklandžiai judėti ir sekti daiktus ir žmones per visą kambarį. Jei pastebėjote vaiko girgždėjimą ar kitas regėjimo problemas, nepamirškite apie tai pasikalbėti su savo pediatru.

Taip pat galite pastebėti, kad jūsų vaiko akys pradeda keisti spalvą. Akių spalva gali praeiti per keletą pakeitimų, kol baigsis galutinė versija maždaug šešių mėnesių amžiaus.

Ketvirtas vaiko gyvenimo mėnuo: maistas

Kai kurie pediatrai nerekomenduoja maitinti kūdikį su kietu maistu iki šešių mėnesių. Bet priklausomai nuo jūsų vaiko aukščio ir svorio intensyvumo - dideli vaikai negali valgyti tik pieno ar formulės. Gydytojas gali rekomenduoti šiam vaikui maitinti prieš šešis mėnesius. Prieš tai įsitikinkite, kad jūsų vaikas turi gerus kaklo raumenis ir gali sėdėti vertikaliai.

Pirmas vaiko maistas turėtų būti praturtintas geležimi - šiam geram ryžių krapui ar grikiui. Jie naudojami su pieno mišiniu. Neišeikite vaiko papildomo maisto, kol jis nėra pripratęs, kitaip galite sutrikdyti virškinimo traktą. Tada pažiūrėkite, kaip jūsų kūdikis reaguoja į šaukštų šėrimą. Šio amžiaus vaikai vis dar gali turėti stiprią čiulpimo refleksą. Jei jūsų vaiko burnoje įdėsite šaukštą grūdų ir jis jį nustumtų, jums gali tekti palaukti savaitę ar dvi, prieš bandydami vėl duoti jam kietą maistą.

Kūdikis po 4 mėnesių: garsai

4 mėnesių vaikas gali nuolat ką nors pasakyti. Tai reiškia, kad riaumoti, pabandyti ištarti raides ir skiemenis, dažniausiai „o“ ir „a“ arba konsonantais „m“, „b“ ir „p“. Norėdami paskatinti kūdikio kalbos įgūdžius, pasikalbėkite su juo kiek įmanoma. Pasakykite vaikui pasakų, eilėraščių, dainuokite dainas ir būtinai klausykite jo.

Galite parodyti savo vaikui dideles nuotraukas, rodyti žaislus ir pasikalbėti su juo vaikščioti, ką matote.

Ketvirtas vaiko gyvenimo mėnuo: bendravimas su tėvais

4 mėnesius vaikas jau supranta, kad kiti reaguoja į tai, ką daro. Tėvai važiuoja į vaiką, kai jis rėkia - jis tai supranta. Kai vaikas išmeta žaislą, tėvai jį pakelia ir vėl įdeda į vežimėlį ar žaislinę. Daugelis vaikų mėgsta šį „žaidimą“ ir mesti žaislą vėl ir vėl, tik norėdami pamatyti, kaip jų tėvai pasiima šį ryškų objektą.

Šiame amžiuje vaikai mokosi būti veiksmingais komunikatoriais. Jie išreiškia savo mintis bendraudami, balsuodami balsus, pavyzdžiui, „oh“ ir „oh“, rėkia ir juokiasi. Jūs galite pastebėti, kad jūsų vaikas gali naudoti veido išraiškas, kad išreikštų platų emocijų spektrą - nuo spindinčios laimingos šypsenos iki nustebinimo atvira burna. Jūsų 4 mėnesių kūdikis taip pat pradeda mokytis skaityti jūsų emocijas - jūsų balso ir veido išraiškas.

Taip pat žiūrėkite:

trusted-source[1], [2], [3]

Ką vaikas gali gauti per 4 mėnesius?

  • Reaguoja į motinos ar artimo jo atsiradimą (jį atpažįsta)
  • Skiria artimų žmonių balsus
  • Pradeda ištarti pirmuosius skiemenis
  • Įtraukia žaislą, kuris yra ar pakimba
  • Atsako į savo vardą
  • Gulėdamas ant nugaros pakelia galvą ir pečius
  • Jis skirtingai reaguoja į žaislus, kuriuos jis mėgsta ir kuriems jis nepatinka
  • Maitinimo metu galite žaisti su krūtimi ar buteliu, laikyti jį rankena

4 mėnesių kūdikis yra visas pasaulis, turintis savo unikalias emocijas ir reakcijas. Rūpinkitės juo, jis yra labai trapus.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.