^

Ką turėtų daryti kūdikis per 3 mėnesius?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Tris mėnesius vaikas jau daug žino. Jis turi džiaugsmingiausią dovaną mamai ir tėvui - šypsena. Vaikas gali šypsotis daug ir laimingai, ir net juoktis. Kas dar gali būti jūsų kūdikiui per 3 mėnesius?

Kūdikių vystymasis 3 mėnesius

Šaukimas nebėra vienintelis būdas vaikui bendrauti su tėvais ir kitais. Jis jau žino, kaip riaumoti, plačiai šypsotis ir net juoktis. Taigi vaikas rodo savo požiūrį į pasaulį ir jo laimę, nes jis gyvena. Ar žinojote, kad neonatologai, kurie dirba su kūdikiais, per tris mėnesius stebi daugiau kaip 70 rūšių šypsenų? Jei mama myli savo vaiką ir atidžiai stebi jo poreikius, ji taip pat galės atskirti šiuos šypsenus.

Taip pat žiūrėkite:

Jei vaikas yra nepatenkintas, jis gali dar labiau verkti. Šaukite, išreikšk savo nepasitenkinimą. 3 mėnesių vaikas jau ilgą laiką gali laikyti galvą, pakėlęs jį. Jis jau žino, kaip pakelti pečius, krūtinę ir gulėti ant pilvo.

Vaikai per tris mėnesius (nors ne visi) mokosi riedėti. Tai padeda jiems patekti į žaislinę ar lovelę. Jie gali nugalėti žaislą ir tada juoktis, jei žaislas žiedas. 3 mėnesių kūdikiai mėgsta klausytis, kaip jų tėvas ar motina juos skaitė poezijos ar dainuoja.

3 mėnesių kūdikis: motoriniai įgūdžiai

Šį amžių vaikas gerai išreiškia įgimtus refleksus, pvz., Susijaudinęs refleksas. Turbūt pastebėsite, kad jūsų vaiko kaklo stiprumas taip pat didėja. Kai laikote vaiką vertikalioje padėtyje, jis jau turi savo galvą. Trys mėnesiai vaikai gali pakelti viršutinę kūno dalį, padėdami sau rankas, išlaikydami savo galvas.

Jei sekate savo vaiką, turite pastebėti ankstyvus rankų ir akių koordinavimo požymius. Jūsų vaiko kameros 3 mėn. Jau gali atidaryti ir uždaryti, vaikas gali greitai paimti žaislą ar rietimą ir patraukti jį į burną.

Tėvai turėtų žinoti, kad per tris mėnesius vaikas gali sverti 800 g per mėnesį. Ir jos augimas taip pat labai sparčiai didėja - iki 2,5 cm per mėnesį. Jei turite berniuką, jo galvos kiekis 3 mėnesiais siekia 41 cm, o krūties apimtis vidutiniškai yra 41 cm, o mergaičių galvos ir krūtinės apimtis yra šiek tiek mažesnė - apie 40 cm.

Jo kaulai toliau auga ir sukietėja. Todėl vaikas vis dar turi būti elgiamasi labai atsargiai, kad nesulaužytų ir nesukeltų trapių sąnarių. Todėl kūdikis negali užsukti. Taip pat neįmanoma sodinti iš anksto, ypač mergaitėms, kurių dubens kaulai gali judėti iš anatomiškai teisingos vietos.

trusted-source[1]

Trims mėnesiams kūdikio maitinimas

Negalima klausytis patarimų, kad vaikas turėtų būti maitinamas kaip papildomas maistas tris mėnesius. Tai ne taip - bent prieš keletą mėnesių turi praeiti, kol kūdikis pasiekia šešis mėnesius.

Žinoma, labai sunku nustatyti, kiek pieno žindo kūdikis. Tačiau verta žinoti, kad vaiko norma per tris mėnesius per dieną - iki 850 gramų pieno. Tuo metu jis bus apie 120-140 gramų. Galite nustatyti pieno normą vaikui ir sau: tiesiog padalinkite vaiko svorį 6 (pašarų skaičius). Jūs gausite pieno kiekį gramais, optimalų jūsų trijų mėnesių kūdikiui.

Tarp maitinimo reikia išlaikyti apie 3–3,5 val. Tuo pačiu metu būtina įtraukti vitaminą D į vaiko mitybą - tai leis geriau vystytis vaiko kaulams ir odai, taip pat jo plaukams ir nagams.

Vaikas per tris mėnesius - kiek ir kada miegoti?

Jūsų kūdikio nervų sistema tampa stipresnė per 3 mėnesius, skrandis tęsiasi ir gali turėti daugiau motinos pieno. Bet dabar vaikas gali miegoti mažiau nei per pirmuosius mėnesius po gimimo.

Jei jūsų vaikas atsibunda nakties viduryje, palaukite apie 30 sekundžių prieš einant į jį. Kartais kūdikiai, sulaukę 3 mėnesių amžiaus, gali verkti keletą sekundžių ir vėl užmigti - be tėvų įtakos. Kai skubate į pirmąjį garsą vaikui, galite jį pažadinti vietoj to, kad kūdikis užmigtų.

Ką turėtų daryti kūdikis per 3 mėnesius?

Jei šurmulys nakties viduryje nesustoja, turėtumėte eiti į savo vaiko kambarį, kad jam padėtų. Maitinimas ir vystyklų keitimas turėtų vykti tamsoje, jei įmanoma, ir tada įdėti kūdikį atgal į lovelę. Galų gale, jūsų vaikas supras, kad naktis yra tik miegoti.

Jūsų vaiko dienos miego grafikas taip pat turėtų būti ramus - be garsų triukšmo kambaryje. Dauguma 3 mėnesių amžiaus kūdikių miegoja po pusantros ir dvi valandas per dieną. Bendras miego valandų skaičius trijų mėnesių vaikui nebėra 22, kaip ir pirmą mėnesį po gimimo, bet iki 17 valandų.

Trečias vaiko gyvenimo mėnuo: regėjimas ir klausymas

Jūsų vaiko klausymas ir regėjimas per tris mėnesius palaipsniui gerėja. Šio amžiaus vaikai savo galvas ir šypseną paverčia savo tėvų balsu, jie taip pat mėgsta klausytis visų rūšių muzikos.

Jūsų vaikas ir toliau mokės didesnį dėmesį ryškiems žaislams. Taip yra todėl, kad aštrūs kontrastai jam yra lengviau matomi. Asmenys jam vis dar labai įdomūs. Pažvelkite į savo vaiką ir jis taip pat pažvelgs į tavo akis. Jūsų vaikas taip pat žiūri į jo atspindį veidrodyje.

Trečiasis vaiko vystymosi mėnuo: bendravimas su išoriniu pasauliu

Tris mėnesius jūsų kūdikis tampa vis unikalesnis. Būtent šiame etape vaiko psichiatras Margaret Mahler yra vadinamas „atspalviu“, kai vaikai išeina iš jų kriauklių ir pradeda reaguoti į juos supantį pasaulį. Dalis šio pasitraukimo proceso apima bendravimą su žmonėmis ir malonumo šypsenomis tarp medicinos bendruomenės, geriau žinomos kaip socialinės šypsenos.

Trečiaisiais gyvenimo mėnesiais verkimas nebėra pagrindinis jūsų vaiko bendravimo būdas. 3 mėnesių kūdikiai visą dieną gali verkti ne ilgiau kaip valandą. Jei verkimas viršija „normą“ arba atrodo per ilgas, pasitarkite su savo pediatru, nes tai gali būti medicininė problema.

Užuot vergavęs, jūsų vaikas pradeda bendrauti kitais būdais, pvz., Balsavimo garsai (pvz., „O“ ir „a“). Įtraukite savo vaiką į pokalbį, atsakydami į šiuos garsus, kai esate kartu. Pasakykite: „Aš ketinu pakeisti savo vystyklą“ arba „Tai vakarienė!“ Jūsų vaikas žavisi jūsų balso garsu ir kalbėsime sekdami savo veidą. Galiausiai jis pradės kurti savo garsus ir savo gestus. Kalbėjimas yra puikus būdas prisijungti prie savo trijų mėnesių kūdikio.

Ėjimas su kūdikiu per 3 mėnesius

Vaikščioti su trijų mėnesių kūdikiu yra labai gera idėja. Jie nuramina jį. Grynas oras naudingas plaučiams, odai ir širdies ir kraujagyslių sistemai. Pageidautina vaikščioti ne mažiau kaip 6 valandas per dieną, net jei oras nėra labai šiltas. Tai tik esant žemesnei nei 10 laipsnių temperatūrai, neturėtumėte vaikščioti - kūdikis gali užšalti. Tačiau vežimas su kūdikiu gali būti išgręžtas į stiklinį balkoną ar lodžiją.

Saulės spinduliai yra labai naudingi vaikui, nes oda, kai jie susiduria, aktyviai pradeda gaminti vitaminą D. Ir šis vitaminas yra kaulų ligų prevencija ir tokia pavojinga liga, kaip rickets. Saulės spinduliai yra labai gera apsauga nuo anemijos. Labai gerai saugoma vaikščioti lauke, apsaugo vaiko imuninę sistemą. Tačiau yra niuansas: vaikas negali būti laikomas grimzle ir tiesioginiuose saulės spinduliuose. Tai gali sukelti peršalimą pirmuoju atveju arba nudegimus - antrajame.

Trečiasis vaiko vystymosi mėnuo: trūkstami etapai

Kiekvienas vaikas yra unikalus ir būtinai skiriasi nuo kitų vaikų. Nesijaudinkite, jei jūsų 3 mėnesių kūdikis praleidžia kai kuriuos etapus, ypač jei jis gimė anksti. Tačiau netrukdykite pediatrui, jei jūsų vaikas per tris mėnesius nepadarė šių dalykų:

  • Neatsako į triukšmą.
  • Neišvengia žmonių ar objektų.
  • Ne šypsosi.
  • Ne juoktis

Kaip žaisti su kūdikiu per tris mėnesius?

  1. Parodykite savo vaikui ryškius žaislus 25-30 cm atstumu nuo akių. Perkelkite žaislą į dešinę į kairę. Leiskite vaikui žiūrėti žaislą su savo akimis. Taigi jis mokys akių ir akių raumenų dėmesį.
  2. Pirkti žaislus, kurie skleidžia garsus: žiupsnelis, gundymas, girgždėjimas. Perkelkite šiuos žaislus į kairę ir dešinę nuo vaiko ir leiskite jiems skambėti. Vaikas išmoks surinkti garsus. Turite paklausti jo: „Kur jis skamba?“ Žinoma, 3 mėnesių kūdikis negalės jums atsakyti, bet gaus bendrą informaciją ir toną, kurį sako suaugusieji.
  3. Duokite vaikui žaislus savo rankose, kad jis galėtų juos apkabinti pirštais. Taigi vaikas mokys ranką, pirštus, pagerins jo suvokimo refleksą. Tai geriau, jei žaislai yra skirtingų formų, tačiau vaiko rankena juos apgaubia. Taigi jis pripras prie kažko rankenos.
  4. Traukite kūdikio kojas. Tris mėnesius kūdikiai vis dar turi galūnių hipertoniškumą. Jei padedate kūdikį ant kieto paviršiaus ir paimsite jį po rankenomis, palaikydami jį, jis palies pėdas, pavyzdžiui, vaikščiojant. Pakeiskite vaiką iš nugaros į pilvą ir atvirkščiai, tada jis mokys nugaros ir kaklo raumenis.

Trijų mėnesių vaikui reikia daugiau dėmesio ir rūpinimosi tėvais. Ir, savo ruožtu, jiems nereikia žinoti, kad vaikas turi sugebėti per tris mėnesius padėti jam vystytis.

trusted-source[2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.