^

Ką turėtų turėti vaikas per 1 mėnesį

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Pirmas vaiko gyvenimo mėnuo yra nuostabus laikas. Vos per 12 mėnesių jūsų vaikas keliaus iš naujagimio, kuris visiškai priklauso nuo tavęs, į kūdikį, kuris jau pradeda vaikščioti, kalbėti ir rodyti pirmuosius nepriklausomybės požymius. Ką turėtų daryti kūdikis pirmąjį gyvenimo mėnesį?

Taip pat žiūrėkite: Ką turėtų daryti kūdikis per 2 mėnesius?

Aukštis ir svoris

Nesirūpinkite, jei jūsų vaikas praranda svorį per pirmąsias kelias gyvenimo dienas. Kūdikiai gimsta su pertekliu skysčiu organizme ir paprastai praranda iki 10% savo kūno svorio gimimo metu, kol jų svoris stabilizuojasi ir pradeda didėti. Po dviejų savaičių kūdikiai paprastai atgauna svorį, kurį jie turėjo gimimo metu, ir jie atsigauna greičiau per pirmąjį mėnesį, kažkur tarp 15–30 gramų per dieną. Konsultacijos metu, kai mama keliauja su vaikais kartą per mėnesį, gydytojas patikrins jūsų vaiko svorį, lygindamas jį su augimo diagrama, ir pamatysite, kad jūsų vaikas auga normaliai.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Vaiko motoriniai įgūdžiai per 1 mėnesį

Naujagimio nervų sistema per pirmąjį gyvenimo mėnesį vis dar yra nesubrendusi, tačiau vaikai gali labai daug padaryti per šį trumpą laikotarpį. Jūs pastebėsite, kad jūsų kūdikis gimė su keliais įgimtais refleksais, įskaitant čiulpimą. Netrukus po gimimo jūsų kūdikis galės (gaudamas jums pagalbą) surasti ir čiulpia motinos spenelę. Jei savo pirštą įdedate į savo vaiko delną, pastebėsite, kad jis tvirtai suspaus savo kumštį aplink jį (tiek daug tėvų giriasi apie savo naujagimio jėgą).

Naujagimė gali ištraukti rankenas į šonus ir atidaryti savo kameras - tai vadinama Moro refleksu. Ir iki 1 mėn. Vaikas turi automatinį važiavimo refleksą. Jei savo naujagimio kojos padedate ant kieto paviršiaus, palaikydami savo kūną, kūdikis gali imtis kelių žingsnių. Net po 1 mėnesio jūsų vaikas jau turi „Bauer“ refleksą - tai vadinama nuskaitymo refleksu. Iki dviejų ar trijų mėnesių vaikas turės vadinamąjį „proboscis“ refleksą. Jei paspausite pirštą ant lūpų, jie ištempia mėgintuvėlį.

Kūdikis taip pat gali kelis minutes pakelti galvą, gulėdamas ant pilvo ir netgi sugebėti jį pasukti iš vienos pusės į kitą. Šis refleksas išreiškiamas nuo pirmosios vaiko gyvenimo minutės. Tiesa, galvos ilgą laiką negalima pakelti - kaklo raumenys vis dar labai silpni. Jei vaikas turi centrinę nervų sistemą, galva negali pasisukti į šoną ir gulėti ant pilvo, jis gali uždusti, jei suaugusysis jam nepadeda pasukti galvą į šoną.

trusted-source[7], [8]

Vaikai miega 1 mėnesį

Gimimas yra sunkus darbas. Pirmąsias kelias savaites atrodo, kad visas naujagimio darbas yra svajonė. Iš tiesų, naujagimiai gali miegoti nuo 15 iki 16 valandų per dieną. Tiesa, vaikas dar nėra įpratęs prie įprastos dienos ir nakties ciklo. Jūs galite padėti savo vaikui reguliuoti miegą, apribodami jį dienos metu, ir ramiai ir tamsiai naktį. Galų gale, jūsų vaikas supras, kad diena sukurta žaidimui, o naktis - miego.

Be to, 1 mėnesio kūdikio miego ciklai žymiai skiriasi nuo jūsų. Skirtingai nuo suaugusiųjų, naujagimiai daugiau laiko praleidžia miego REM fazėje, ty paviršiuje, nei gilesnėse miego fazėse. Tai reiškia, kad per pirmąsias kelias savaites vaikai gali lengvai pabusti nuo mažiausio triukšmo.

trusted-source[9], [10], [11]

Kūdikio regėjimas 1 mėn

Vaikai gimsta labai neryškiai matydami. Naujagimiai yra labai trumparegiški. Jūsų vaikas geriausiai mato daiktus ir žmones, kai jie yra nuo 20 iki 30 centimetrų. Tai reiškia, kad naujagimė gali aiškiai matyti motinos veidą, kai ji maitina jį, o jei žmonės yra toliau, kūdikis žiūri į juos kaip įdaryti gyvūnus, nes visą mėnesio vaikų dėmesį atkreipia į žmogaus veidus. Jie taip pat pageidauja aukšto objekto kontrasto, todėl lengviau matyti.

Galite pastebėti, kad jūsų išvaizda ir 1 mėn. Amžiaus kūdikio išvaizda susikerta, kai bando susikaupti. Tai normalu, nes naujagimio žvilgsnio kontrolė nėra visiškai išvystyta. Tačiau, jei ši sąlyga išlieka vaikui iki trijų ar keturių mėnesių, pasitarkite su pediatru, nes tai gali būti strabizmo požymis.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Girdimas kūdikis per 1 mėnesį

Nors naujagimio ausys dar nėra visiškai išsivystęs, kūdikiai gali atpažinti garsus, ypač jų tėvų balsus, kuriuos jie girdėjo įsčiose. Jie ypač mėgsta aukštus garsus.

Jei jūsų vaikas neatsako į garsiai ir garsiai, nepamirškite paminėti tai savo pediatrui konsultacijos metu.

Vaiko skonio pumpurai 1 mėnesį

Kaip ir daugelis vyresnių vaikų (ir suaugusiųjų), vaikai, sulaukę 1 mėnesio, mėgsta saldų skonį. Jų skonio pumpurai dar nėra pakankamai subrendę, kad būtų galima atskirti rūgštų ir rūgštų skonį. 1 mėn. Vaikai turi gerai išvystytą kvapo jausmą. Kūdikis per pirmąsias kelias gyvenimo dienas netgi gali atskirti savo motinos spenelių ir motinos pieno kvapą.

Kiek ir kada kūdikis valgo 1 mėnesį?

Per vieną mėnesį kūdikis gali valgyti nuo 8 iki 12 kartų per dieną (maždaug kas dvi ar tris valandas). Dirbtiniai maitinimo vaikai mažiau valgo - nuo šešių iki aštuonių kartų. Kai kurie tėvai suteikia savo vaikams pieną, kai jie alkanas, o kiti laikosi tvarkaraščio. Jūs žinosite, kada jūsų vaikas yra alkanas, nes ji elgsis ir verkia (perkelkite galvą pirmyn ir atgal, ieškokite motinos pieno liaukos) arba pabandykite įkandyti pirštą, kai paliečiate vaiko skruostą.

Kūdikis, kuris valgė, bus ramus ir gali net užmigti. Sekite savo vystyklus: 5-6 šlapias vystyklas per dieną yra ženklas, kad kūdikis pakankamai valgo.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Bendravimas su vaiko tėvais per 1 mėnesį

Vieną mėnesį vaikui vyrauja vienas bendravimo būdas - verkimas. Jūsų kūdikis verkia iki trijų valandų per dieną. Nesijaudinkite, bėgant laikui, verkimo dažnis sumažės. Šaukimas yra tavo vaiko būdas pasakyti: „Aš alkanas, maitinu mane“. „Aš sudrėkinau vystyklą arba aš esu labai pavargęs.“ Galų gale, jūs pradėsite versti šiuos rėkimus į savo kalbą ir atrasti būdų, kaip nuraminti kūdikį (pvz., Kratydami ar maišydami). Tada jie turi parodyti gydytoją, nes jie gali turėti sveikatos problemų.

trusted-source[20], [21], [22]

Patarimai dėl pirmojo kūdikio mėnesio

  • Vaikai mėgsta būti paliesti. Suteikite vaikui lengvą masažą, purtykite, apkabinkite, tiesiog insultu. Tai suteiks jūsų naujagimiui jausmą, kad jis yra saugus, mylimas ir paguodytas nerimo akimirkose.
  • Įjunkite vaikišką klasikinę muziką. Tyrimai rodo, kad vaikas, klausydamas muzikos raminančiomis spalvomis, vystosi geriau ir jaučiasi labiau pasitikintis.
  • Priešais savo vaiką įdėkite ryškių gražių žaislų, kad jis galėtų pasiekti juos ir taip vystyti raumenis.
  • Padarykite savo vaiką „dviračiu“ su kojomis keletą minučių per dieną. Šis paprastas pratimas padės tonizuoti raumenis, kad vaikas pasiruoštų nusileisti ir vaikščioti. Dabar jūs sužinojote, kad vaikas turėtų būti per vieną mėnesį, ir jums nereikės per daug nerimauti dėl jos vystymosi.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.