^

Vaikas 4 mėnesiai

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

4 mėnesių vaikas yra vaikas, kuris žino, kaip pats pailsėti. Jis su ekstaziu studijuoja rankas ir kojas, paliečia nosį ir skruostus, vaidina pirštais ir netgi žino, kaip sulaužyti rankas. Keturių mėnesių kūdikio emocijos taip pat intensyviai plėtojamos, jis reaguoja į pažįstamus veidus ne tik su palaiminga šypsena, bet ir su gigančiu juokais.

Būtent tuo laikotarpiu, kai mažas žmogus pradeda kurti ryšius su išoriniu pasauliu, bet kokie pasivaikščiojimai, tiek parke ar parduotuvėje, yra daug naujų įspūdžių vaikui. Kaip ir anksčiau, vaikas "pučia", tačiau jo garso deriniuose pasirodo naujos intonacijos. Vaiko kalbos aparatas iš tiesų vystosi greitai, jis gali išreikšti skiemenius, panašius į skiemenį "ma". Kartais stebėtojams tėvams atrodo, kad vaikas kalba kalbėti. Žinoma, tai nėra taip, bet taip pat manyti, kad tokio kūdikio amžiaus vaikas supranta mažai, tai bus klaida. Emocinis jautrumas vaikui per 4 mėnesius yra labai didelis, jis labai supranta bet kokius šeimos konfliktus ir iškart įsisavina neigiamą informaciją. Kadangi vaikas negali sąmoningai analizuoti tėvų ginčų priežasties, jis emociškai ir dažnai somatiškai reaguoja į ligas ir dirglumą, blogą svajonę. Be emocinio intelekto, kūdikis aktyviai plėtoja kognityvines funkcijas, jis pradeda suprasti, kad objektai gali atlikti tam tikras funkcijas (taurė, šaukštas). Vaikas gali vizualiai sekti ir parodyti akimis žaislo trajektoriją, kad mama juda. Vaikas gali suprasti santykius tarp to, ką jis mato ir girdi. Matydamas motinos krūtinę, jis gali nuraminti, nes supranta, kad netrukus jam bus maistas.

4 mėnesių amžiaus kūdikis turėtų būti aktyvesnis ne tik fizine prasme, bet ir psichoemocinėje srityje.

trusted-source[1], [2], [3]

Vaikas 4 mėnesiai: fizinė ir psichinė raida

  • Vaikas gali įjungti barelį iš "gulėti ant skrandžio". 
  • Būdamas motinos ar tėvo rankose, vaikas saugiai laikosi galvos. 
  • 4 mėnesių vaikas yra aktyvus mėginimas sėdėti savimi, neturėtų būti jokių bandymų slopinti, tačiau ankstyvas "sėmas" neturėtų būti skatinamas - stuburas yra per silpnas. 
  • Sukūrėme gana prasmingus gleivinius refleksus. Viskas, į ką įmanoma pasiekti, vaikas beretėje visame šio žodžio prasme - "savo rankose". Todėl aštrios ir nesaugus daiktai, įskaitant maistą, neturėtų būti artimoje kūdikio vietoje. 
  • Gulintojoje padėtyje kūdikis aktyviai pakelia krūtinę ir visą bagažą, atsiremdamas rankomis, alkūnėmis. 
  • Vaikas greitai reaguoja į garsus, triukšmus ir net kalbos intonaciją. 
  • Vaikas bando ne tik "vaikščioti", bet ir išreikšti skiemenis. 
  • Keturių mėnesių vaikas gali mėgautis naujais žaislais, knygomis ir naujais įvykiais. Vaikas gali parodyti smalsumą, o jo veido išraiškos tampa itin išraiškingos.

trusted-source[4], [5], [6]

Vaikas 4 mėnesiai: augimo ir svorio parametrai

Vaikas tęsia svorį, bet ne taip intensyviai, kaip per pirmuosius tris gyvenimo mėnesius. Vidutiniškai vaikas atsigauna 600-700 gramų. Šie rodikliai neturėtų būti laikomi universaliais, visa tai priklauso nuo individualių vaiko charakteristikų, paveldimų veiksnių, šėrimo formos ir būdo. Jei kūdikis vis dar maitina krūtimi, tai yra gana leistinas svorio padidėjimas nuo 400 iki 500 gramų. Kūdikio augimas ir toliau didėja, o vidurkis pridedamas prie 8-10 centimetrų, jei mes palyginame aukštį gimimo metu.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Vaikas 4 mėnesiai: diena ir miegas

Per šį laikotarpį vaikas turėtų 11-12 valandų padidinti nakties miegą iki normalaus. Jei vaikas atsibunda naktį, jį reikia šerti ar keisti vystyklą. Dienos miegas turi būti du kartus per dieną, rečiau leidžiama vaiką tris kartus. Bendrasis standartas yra 16-valandų dienos miegas, skirtas šio amžiaus vaikui, kuris apima ir naktį, ir miego valandas.

trusted-source[15], [16], [17]

Fiziologiniai virškinimo pokyčiai

Šio amžiaus vaikas turi būti ištuštinamas kasdien, bet koks uždegimas ar viduriavimas gali parodyti netinkamą pašaro maitinimą ar jo nepakankamumą. Mišinys lieka per trijų mėnesių normą - 9-10 kartų per dieną. Vaiko maitinimas įvedamas palaipsniui, pradedant mažomis porcijomis. Kartą, kai vaikas pripranta prie vieno produkto - bulvių koše ar varškės, galite pamažu jį įdėti į šį produktą. Bet kokį maistą, įtrauktą į priesvorį, reikia virti (termiškai apdoroti). Negalima skirti žalių daržovių ir vaisių (tarkuotų obuolių ir kt.), Nes vaiko virškinamoji trakto dalis dar nėra formuojama. Diathezė ir kolika yra mažojo žmogaus netinkamo maitinimo arba nepatyrę motinos dietos požymiai, jei vaikas maitinamas krūtimi.

4 mėnesių vaikas yra ne tik džiaugsmas tėvams, bet ir visiškai pagrįstas žmogus, į kurį reikia elgtis atsargiai ir atsargiai. Skaitymas, poezija, klausytis vaikų muzikos, vaikščioti ir kalbėti - visa tai sukuria psicho-emocinę sferą vaiko, kuris yra labai jautrus šiuo laikotarpiu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.