^

Ką turėtų daryti kūdikis per 2 mėnesius?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Vaikas, sulaukęs 2 mėnesių, gali būti gana daug. Be to, šiuo metu tėvai mokomi geriau suprasti savo vaiką. Tai labai palengvina jo priežiūrą. Dabar tėvai turi žinoti, ką kūdikis turėtų daryti per 2 mėnesius.

Taip pat žiūrėkite: Ką vaikas turėtų žinoti apie 1 mėnesį

Bendra informacija apie vaiko įgūdžius per 2 mėnesius

Kai vaikas tampa 2 mėn., Jo vaizdas pasikeičia. Jis labiau sutelktas, kai vaikas žiūri į kažką ar ką nors. Šis elgesys skiriasi nuo naujagimio regėjimo gebėjimų. Iškart po gimimo vaiko žvilgsnis yra išsklaidytas, o 2 mėnesius jis jau yra gana prasmingas.

2 mėnesių kūdikis jau daug mažiau pabudęs, po maitinimo jis neužmigo ir gali vaikščioti lovelėje.

Su sunkiais garsais ir ryškia šviesa vaikas reaguoja nedelsiant - jis verkia atsakydamas. Tuo metu tėvai jau žino, kaip atskirti verkiančio vaiko bruožus ir suprasti, kai jis verkia dėl bado, kai - nuo šalčio ir kada - nuo skausmo.

Dviejų mėnesių vaikas mėgsta išgirsti mamos ar tėvo balsą, jis siekia bendrauti, bet pats, išskyrus tai, kaip verkti, negali pranešti apie savo poreikius. Todėl verta pasikalbėti su kūdikiu kuo dažniau. Kalbant, pageidautina keisti balso laiką, tai palaiko vaiko susidomėjimą suaugusiųjų pokalbyje ir palaipsniui pradeda pats skambėti paprastais garsais. Jie vadinami pėsčiomis.

trusted-source[1], [2], [3]

Vaiko motoriniai įgūdžiai 2 mėn

Dvejų mėnesių vaikai jau geriau kontroliuoja savo kūno judesius. Tai reiškia, kad jie gali šiek tiek pastoviau laikyti galvą, gulėti ant skrandžio arba laikyti jį vertikaliai.

Antrąjį gyvenimo mėnesį vaikai ir toliau demonstruoja stiprią čiulpimo refleksą. Vaikas mėgsta čiulpti kumštį ar kelis savo pirštus. Tai vienas iš geriausių būdų, kaip kūdikiams nuraminti save.

2 mėnesių amžiaus jūsų vaikas dar neturi pakankamai koordinavimo, kad galėtų žaisti su žaislais. Tačiau vaikas gali laikyti žaislą trumpą laiką, jei jam jis bus duotas.

trusted-source[4], [5]

Kūdikio miegas per 2 mėnesius

Šiame amžiuje vaikai miega nuo 15 iki 16 valandų per dieną. Tačiau dviejų mėnesių vaikai paprastai nėra pasirengę miegoti visą naktį. Tai ypač pasakytina apie kūdikius, kurie naktį pabunda valgyti kas tris valandas.

Jūs galite padėti savo vaikui išmokti užmigti. Norėdami tai padaryti, perkelkite vaiką į lovą, kai jis vis dar yra mieguistas, bet dar neužmigo.

Vaikas per 2 mėnesius turėtų būti mokomas miegoti ant nugaros, kad sumažėtų staigaus kūdikių mirties sindromo (SIDS) rizika. Jūs galite duoti jam pakankamai laiko gulėti ant skrandžio, kai vaikas yra pabudęs ir galite jį valdyti. Kad kūdikio stuburas tinkamai vystytųsi, pašalinkite visą kūdikio lovelę: pagalvės, antklodės, minkšti žaislai ir grubiai.

trusted-source[6], [7]

Vaiko regėjimas 2 mėnesius

Per du mėnesius vaikai gali pamatyti daiktus ir žmones iki 45 cm atstumu. Tai reiškia, kad vaikui geriau pamatyti tėvus, kai jie yra gana arti, tačiau motinos veidą geriausiai mato vaikas šėrimo metu. Vaikas jau gali sekti motinos judesius netoliese.

Taip pat pagerėja vaiko klausymas. Vaikas per 2 mėnesius ypač džiaugsis klausydamas mano motinos balso.

trusted-source[8]

Antrasis vaiko gyvenimo mėnuo: bendravimas

Vaiko bendravimą sudaro verkimas. Bet jūs taip pat galite išgirsti garsus, tokius kaip gurlingas, grunts ir netgi vaikas. Vaikas per du mėnesius gali atpažinti motinos veidą ir balsą ir atsakyti į juos. Jūs netgi galite pamatyti kūdikio veidą šypsenos šypseną - jis visiškai mokysis šypsotis vėliau.

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galite padaryti šiame amžiuje, yra pasikalbėti su savo vaiku. Taip, 2 mėnesių kūdikiai negali kalbėti, tačiau jie reaguos į mamos balsą ir tai paskatins juos pradėti formuoti pirmuosius žodžius artimiausiais mėnesiais.

Patarimai tėvams antrame vaiko gyvenimo mėnesį

Pirmieji vaiko gyvenimo mėnesiai tuo pat metu yra įdomūs ir jaudinantys jauniems tėvams. Nebijokite kreiptis į gydytoją, kai to reikia. Jūsų pediatras yra geriausias informacijos šaltinis, tačiau šeima ir draugai taip pat gali padėti savo patirtimi.

Tėvai daug šiandien vairuoja. Dėl to vaikai daug laiko praleidžia specialioje kėdėje automobilių sėdynėse. Žinokite, kad vaikai turėtų sugebėti per dieną judėti skirtingose vietose, kad galėtų mokyti raumenis.

Tai leis jiems išmokti nuskaityti ir vaikščioti. Pakeiskite vaiko judėjimo pasivaikščiojimus vežimėliais laikotarpius, nepamirškite paimti savo vaiko rankose - tai geriausias gydymas. Vaikai neturėtų nuolat miegoti vežimėliu ar automobilio sėdyne.

Pirmuosius jūsų vaiko mėnesius labai svarbūs apkabinimai ir bučiniai, taip pat kalbantys tėvai. Nepamirškite taip pat masažuoti vaiką.

Kai kūdikis rėkia, išbandykite įvairius raminančius metodus. Kai kurie vaikai reaguoja į tylią, ramią muziką ar dainavimą. Kiti yra raminami vadinamuoju „baltuoju“ triukšmu (pavyzdžiui, monotoniškai veikiančiu radiju). Eksperimentuokite, kad rastumėte būdus, kurie geriausiai tinka jūsų 2 mėnesių kūdikiui.

Tėvai ir žaisti su vaiku per 2 mėnesius

  1. Padėkite savo vaikui sutelkti dėmesį į ryškius žaislus. Žinant vaiko regėjimo suvokimo bruožus, priešais jį galite perkelti ryškią lėlę 25 cm atstumu nuo veido. Palaipsniui vaikas išmoks sekti šį žaislą ir net šiek tiek šypsosi. Pirmiausia važiuokite žaislu vertikaliai, tada horizontaliai. Tai leis vaikui sustiprinti akių raumenis. Kai vaikas praranda susidomėjimą žaidimu, jį sustabdykite.
  2. Norint plėtoti vaiko klausymą, pakabinkite jį ar žaislus su melodiniu žiedu.
  3. Nieko, kad vaikas dar galėtų su jumis kalbėtis. Giedokite jam ritmines dainas ir skaitykite ritminius vaikų eilėraščius. Tai pakels vaiko ritmo jausmą.
  4. Pratimai su savo vaiku. Jūs galite padaryti jį "dviračiu", paimdami kojas į delną ir sukdami juos ore, tarsi vaikas važiuoja dviračiu.
  5. Maudymasis ir grūdinimas yra labai geras būdas sustiprinti dviejų mėnesių kūdikio imuninę sistemą. Dezusuojant ir trinant, vandens temperatūra pirmiausia turi būti ne mažesnė kaip 34 laipsniai, tada palaipsniui vandens temperatūra pakyla iki 24 laipsnių. Laipsniai mažėja per savaitę, vandens temperatūra kasdien sumažinama dviem laipsniais.

Dabar sužinojote, kad vaikas turi sugebėti per 2 mėnesius. Ir jis jau daug žino. Jis dar labiau išmoks, jei jo tėvai jam suteiks pakankamai dėmesio.

trusted-source[9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.