^

Sveikata

Vaikų ligos (pediatrija)

Bėrimas be niežėjimo vaikui

Daugeliu atvejų odos bėrimai vaikams sukelia niežėjimą, tačiau galimas ir bėrimas be niežėjimo vaikui. Kada tai atsitinka, tai yra, kokias ligas lydi neniežtintys bėrimai?

Kas yra išraiškinga alalia?

Šis sutrikimas pasireiškia tuo, kad kalbą suprantantys vaikai patiria sunkumų su aktyviais žodiniais teiginiais ir posakiais (lotyniškai - expressio), tai yra, nuolat pažeidžiant šnekamosios kalbos kalbos vienetų sistemos įsisavinimą.

Vaiko su alalija kalba

Vaikams sisteminis kalbos, kaip vienos aukščiausių smegenų psichinių funkcijų, vystymosi vėlavimas vadinamas alalija, kuri gali būti motorinė (išraiškinga), sensorinė (įspūdinga) arba mišri – sensomotorinė. Kuo skiriasi vaikų, sergančių alalija, kalba?

Niežulys vaiko išangėje

Neįmanoma ignoruoti niežėjimo išangėje, nes už jo aiškiai slypi ta ar kita problema. Neverta diagnozuoti ir gydytis pačiam, pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją ir išsitirti.

Neuroblastoma vaikams: priežastys, diagnozė, gydymas

Vaikų onkologijoje vienas iš labiausiai paplitusių ekstrakranijinių navikų yra vaikų neuroblastoma, kuri reiškia piktybinius embrioninius navikus, atsirandančius iš nervinio keteros neuroblastų, tai yra simpatinės nervų sistemos gemalinių (nesubrendusių) nervų ląstelių. 

Vaikų spazmofilija

Pediatrijoje patologinė polinkis į nevalingus raumenų spazmus ir spontaniškus traukulius - tetanija (iš graikų tetanos - traukuliai), kurią sukelia padidėjęs nervų ir raumenų susijaudinimas, pažeidžiant kalcio metabolizmą organizme, dažnai apibrėžiama kaip vaikų spazmofilija.

Padidėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis vaiko šlapime: ką tai reiškia?

Padidėjęs raudonųjų kraujo kūnelių kiekis vaikų šlapime yra hematurija. Paprastai atliekant bendrą analizę jie neaptinkami arba aptinkamas kiekis yra ne daugiau kaip 1-2 elementai regėjimo lauke.

Bakterijos vaiko šlapime: priežastys, kaip gydyti

Bakterijų buvimas vaiko šlapime nustatomas mikroskopiškai tiriant jo nuosėdas ir yra pavojingas signalas. Ką tai reiškia? Tai rodo virusinę šlapimo sistemos ligą.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.