^

Vaisiaus endokrininė sistema

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Vaisiaus endokrininė sistema (hipotalamus-hipofizės-tikslinių organų) pradeda vystytis gana anksti.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Hipotalaminas vaisiaus

Daugumos hipotalaminių hormonų susidarymas prasideda prenataliniame laikotarpyje, todėl visi hipotalaminiai branduoliai skiriasi iki 14 savaičių nėštumo. Iki 100-osios nėštumo dienos yra baigta hipofizio portalų sistema, o hipotalaminė-hipofizio sistema baigia mormoninį vystymąsi iki 19-21 nėštumo savaitės. Nustatytos trys hipotalaminių neurohumoralinių medžiagų rūšys: aminerginiai neurotransmiteriai-dopaminas, norepinefrinas, serotoninas; peptidai, atpalaiduojantys ir inhibuojantys veiksniai, sintezuoti hipotalamyje ir patekę į hipofizę per portalo sistemą.

Gonadotropinis atpalaiduojantis hormonas gaminamas gimdoje, tačiau atsakas į jį padidėja po gimimo. GnRH gamina placenta. Kartu su GnRH ankstyvosiose jos vystymosi stadijose nustatyta gausus tirotropino atpalaiduojančio hormono (TRH) kiekis vaisiaus hipotalamyje. TRH buvimas hipotalamyje I ir II nėštumo trimestrais rodo jo galimą vaidmenį reguliuojant TSH ir prolaktino sekreciją šiuo laikotarpiu. Tie patys tyrėjai 10-22 sav. Amžiaus žmogaus vaisiuje nustatė imunoreaktyvų somatostatiną (veiksnį, stabdantį augimo hormono išsiskyrimą), o jo koncentracija padidėjo, kai vaisius augo.

Manoma, kad kortikotropiną atpalaiduojantis hormonas, streso hormonas, vaidina svarbų vaidmenį kuriant darbo jėgą, tačiau šis vaisiaus ar placento hormonas dar nėra nustatytas.

Vaisiaus hipofizio liauka

AKTH hipofizyje nustatoma dešimtąją vystymosi savaitę. AKTH šaknies kraujyje yra vaisiaus kilmė. Auglio AKTH produkcija yra kontroliuojama hipotalaminu, o AKTH neprasiskverbia į placentą.

Susijęs AKTH peptidų plotas buvo sintezuotas: chorioninis kortikotropinas, beta-endorfinas, melanocitą stimuliuojantis hormonas. Susijęs AKTH peptidų kiekis padidėja vaisiaus vystymuisi. Manoma, kad tam tikrais gyvenimo laikotarpiais jie atlieka trofinį vaidmenį, palyginus su vaisiaus antinksčiais.

LH ir FSH turinio dinamikos tyrimas parodė, kad didžiausias abiejų hormonų kiekis vaisiuose pasireiškia nėštumo viduryje (20-29 savaičių), o jų lygis sumažėja iki nėštumo pabaigos. FSH ir LH smailė yra didesnė moterims. Pasak šių autorių, kadangi vyriškos lyties vaisiui padidėja nėštumas, sėklidžių hormoninės gamybos reguliavimas kinta nuo HG iki LH.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Vaisiaus antinksčiai

žmogaus vaisiaus antinksčiai pasiekti vidurio nėštumo vaisiaus inkstų dydis, dėka vaisiaus vidinio zonos plėtrai, kuri yra iki 85% visų vėžio, ir yra susijęs su lytinių steroidų metabolizmo (po šios porcijos gimimo yra apie atrezijos gyvenimo metai). Iš antinksčių likusi yra galutinis ( "suaugusiųjų") zona ir yra susijęs su kortizolio gamybą. Kortizolio koncentracija vaisiaus kraujo ir skysčių amnioticheskoi didėja per pastaruosius nėštumo savaičių. AKTH stimuliuoja kortizolio gamybą. Kortizolio vaidina labai svarbų vaidmenį - jis verčia formavimąsi ir vystymąsi įvairių fermentų sistemos vaisiaus kepenų, įskaitant glikogenogeneza fermentų, tirozino ir aspartato aminotransferazės fermentų, ir tt, siekiant indukuojamas plonųjų žarnų epitelio brendimą, ir šarminės fosfatazės aktyvumą ;. Dalyvauja organizme nuo vaisiaus iki suaugusio hemoglobino tipas Vertimo; indukuoja diferenciaciją II tipo alveolių ląstelių ir stimuliuoja paviršinio aktyvumo medžiagos sintezę ir jos išleidimo į alveolių. , Pasirodo antinksčių žievės aktyvacijos būti dalyvaudami darbo protrūkį. Tokiu būdu, atsižvelgiant į mokslinių tyrimų, pagal pakeitimo sekreciją iš kortizolio steroidų kortizolio įtakos aktyvuoja Placentinio fermentų sistemas, kurie būtų ne-konjuguotų estrogenų sekreciją, kuri yra pagrindinis stimuliatorius atpalaidavimo NR-F2a, taigi ir pristatymo. Kortizolio įtakos adrenalino ir noradrenalinamozgovym sluoksnio antinksčių sintezę. Ląstelės, kurios gamina katecholaminų, nustatyti ne anksčiau kaip 7 nėštumo savaičių.

Vaisiaus gonados

Nors vaisiaus gonados kyla iš to paties įsakymo, kad, antinksčiai, jų vaidmuo yra gana skirtingas. Auglių sėklidės jau nustatomos iki 6-osios nėštumo savaitės. Intersticinės sėklidės ląstelės gamina testosterono, kuris atlieka pagrindinį vaidmenį plėtojant berniuko seksualines charakteristikas. Didžiausias testosterono gamybos laikas sutampa su maksimalios sekrecijos žmogaus chorioninio gonadotropino, kuris atkreipia dėmesį į svarbų vaidmenį žmogaus chorioninio gonadotropino reguliuojant vaisiaus steroidų pirmoje nėštumo pusėje.

Daug mažesni yra žinomi apie vaisiaus kiaušidžius ir jų funkcijas, morfologiškai jie nustatomi 7-8-osios vystymosi savaitės metu, o juose atskleidžiami ląstelės su žymenimis, rodančiais jų gebėjimą steroidogenezę. Aktyviosios vaisiaus kiaušidės prasideda tik nėštumo pabaigoje. Akivaizdu, kad dėl didelio steroidų gaminimo placentos ir kūno moteriškos lyties diferenciacija kiaušidėse nereikalauja savo steroidų.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Vaisiaus skydliaukės ir skydliaukės liaukos

Skydliaukės veikla rodo jau 8 nėštumo savaitę. Būdingi morfologiniai ypatumai ir sugebėjimas kaupti jogą ir sintezuoti jodotironino skydliaukę įgis 10-12 nėštumo savaičių. Iki to laiko hipofizės, TG hipofizio liaukoje, serume ir T4 serume aptinkami tirotrofai. Pagrindinis vaisiaus skydliaukės funkcija - dalyvauti audinių diferencijavime, visų pirma nervų, širdies ir kraujagyslių sistemoje bei judamojo judesio. Iki nėštumo vidurio vaisiaus skydliaukės funkcija išlieka žema, o po 20 savaičių labai aktyviai. Manoma, kad tai yra portugalinės hipotalamo sistemos sujungimo su hipofizio portaline sistema ir TSH koncentracijos padidėjimo proceso rezultatas. Jo didžiausia TSH koncentracija pasiekia trečio nėštumo trimestrą ir neviršija nėštumo pabaigos. T4 ir laisvo T4 kiekis vaisiaus serume didėja per pastarąjį nėštumo trimestrą. TK vaisiaus kraujyje nenustatyta iki 30 savaičių, o jo turinys iki nėštumo pabaigos didėja. TK padidėjimas nėštumo pabaigoje yra susijęs su kortizolio padidėjimu. Iškart po gimdymo, TK lygis žymiai padidėja, per 5-8 kartus didesnis už gimdą. TSH kiekis padidėja po gimdymo, didžiausia pasireiškia po 30 minučių, o vėliau 2-osios gyvenimo dienos palaipsniui mažėja. T4 ir laisvas T4 lygis taip pat didėja iki pirmosios gyvenimo dienos pabaigos ir palaipsniui mažėja iki pirmosios gyvenimo savaitės pabaigos.

Yra prielaida, kad skydliaukės hormonai padidina nervų augimo faktoriaus koncentraciją smegenyse, todėl širdies hormonų moduliuojantis poveikis realizuojamas smegenų brandinimo metu. Jodo trūkumas ir nepakankama skydliaukės hormonų gamyba vystosi kretinizmu.

Gimimo metu parathormonų liaukos aktyviai reguliuoja kalcio metabolizmą. Tarp vaisiaus ir mamos parathormonijos liaukų yra kompensacinis abipusis funkcinis ryšys.

Užkrūčio liaukos

Thymus yra viena iš svarbiausių vaisiaus liaukų, atsiranda 6-7-ąją embriono gyvenimo savaitę. Aštuonios nėštumo savaitės limfoidinės ląstelės - protimotsity - migruoja iš triušių maišelio ir vaisiaus kepenų, o po to iš kaulų čiulpų, kolonizuoja gimdą. Šis procesas dar nėra žinomas tiksliai, tačiau siūloma, kad šie pirmtakai gali išreikšti tam tikrus paviršiaus žymeklius, kurie selektyviai susieja su atitinkamomis pilvako kraujagyslių ląstelėmis. Kai protezė užsiima, protimocitai veikia šaknų stromą, todėl intensyvus T ląstelių specifinių paviršiaus molekulių (CD4 + CD8) proliferacija, diferenciacija ir ekspresija. Timozės diferencijavimas į dvi zonas - kortikalus ir smegenis pasireiškia per 12 savaičių nėštumo.

Į užkrūčio įvyksta sudėtingą diferenciaciją ir pasirinkimą ląstelių laikantis pagrindinių histosuderinamumo komplekso (MHC), tarsi už ląstelių, kad atsakyti į šį kompleksą atrankos. Iš visų įeinantis ir proliferuotos ląstelės pasitikrinti apoptozę 95% 3-4 dienas po jų paskutinio padalijimo. Išlikimo tik 5% ląstelių, kad būti toliau diferenciaciją, patenka į kraujotaką ir ląstelių, pažymėtų specifinius žymenis CD4 arba CD8 14-ąją nėštumo savaitę. Ir T-limfocitai užkrūčio liaukos hormonų, dalyvaujančių diferenciacija. Procesus, vykstančius į liaukoje, migracijos ir diferenciacijos ląstelių tampa aišku po citokinų chemokinus, genų, atsakingų už šį procesą, išraiškos vaidmuo atradimas įskaitant klaidingai, plėtros receptorius ta prasme visus antigenus rūšių. Diferenciacijos tik receptorių repertuaro procesas yra baigtas 20 nėštumo savaičių suaugusiųjų lygių.

Skirtingai nuo alfa-beta-T4 ląstelėse, kurios ekspresuoja žymenistus CD4 ir CD8, gama-beta T-limfocitai ekspresuoja CD3. Per 16 savaičių nėštumą jie sudaro 10% periferiniame kraujyje, bet jie yra daugybė odos ir gleivinės. Pagal savo veiksmus jie yra panašūs į citotoksines ląsteles suaugusiesiems ir išskiria IFN-y ir TNF.

Citokinų reagavimo vaisių, kurių imunitetas normalus ląstelės yra mažesnis nei suaugusiųjų, kaip IL-3, IL-4, IL-5, IL-10, IFN-Y yra mažesnis negu arba praktiškai neišmatuojamo, kai stimuliuojama limfocitų, IL-1, IL-6, TNF , IFN-a, IFN-P, IL-2-vaisių ląstelių atsakas į mitogenus pavyzdžiui, suaugusiųjų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.