^

1, 2 ir 3 trimestro nėštumo metu nustatytas TSH analizė: rodiklių interpretavimas

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 27.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

TTG nėštumo metu gali būti ne tokia svarbi kaip normaliomis sąlygomis. Skydliaukės funkcijos kontrolė yra labai svarbi sveikoms moterims ir moterims, jau turintiems skydliaukės disfunkciją. Galų gale vaiko vystymasis priklauso nuo daugelio moters organų funkcijos, įskaitant skydliaukės funkciją.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Procedūros nuorodos TTG analizė nėštumo metu

Indikacijos atrankos TSH lygį - yra simptomų, kurie būdingi hipotirozė išvaizda - mieguistas, nepakankamas svorio prieaugis, tankus edema išvaizda, sutrikimai, odos trofizmo. Jei yra tokių simptomų, tai yra klinikinė hipotirozės forma nėščioms moterims, o tai reiškia, kad egzaminas tokiais atvejais yra privalomas. Bet ką daryti, jei hipotirozės kelias yra subklinikinis. Tokiais atvejais, jei moteris nori pagimdyti sveiką vaiką, pirmiausia reikėtų numatyti sveiką nėštumą. Tokiais atvejais egzaminai prieš nėštumą mumyse turėtų apimti ir skydliaukės funkcijos patikrą.

TTG planuojant nėštumą gali tapti atrankos testu, kuris nustatys, ar moterims yra pažeidimų. Norm TTG, planuojant nėštumą, turėtų būti 0,4-4,0 mIU / l. Jei moteriai yra problemų su skydliaukės liga arba ji gydo skydliaukės patologiją, planuojant nėštumą TSH kiekis neturėtų viršyti 2,5 milijonų vienetų / l. Šis lygis leis implantuoti embrioną ir vystytis įprastai.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Paruošimas

Pasirengimas šiai analizei neturi konkrečių nurodymų. Dieną prieš tyrimą nerekomenduojama vartoti alkoholio, nikotino ir vaistų. Jei moteris vartoja tiroksiną ar kitus vaistus skydliaukės funkcijai gydyti, tada vieną dieną reikia nutraukti jų vartojimą.

Kaip vartoti TTG nėštumo metu? Tai atliekama laboratorijoje ryte tuščiu skrandžiu. Venų kraujo ėmimas atliekamas su vėlesniais egzaminais kelias dienas.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22], [23], [24]

Su kuo susisiekti?

Technika TTG analizė nėštumo metu

Skydliaukes stimuliuojančio hormono (TSH) serumo ar plazmos koncentracijos nustatymas yra jautrus metodas pirminio ir antrinio hipotirozės diagnozei nustatyti. TTG išsiskiria iš priekinės hipofizės ir stimuliuoja skydliaukės tipo tiroksino ir trijodoteronino gamybą ir išleidimą. Nors TSH koncentracija kraujyje yra labai maža, pakanka normalią skydliaukės funkciją. TSH išsiskyrimą reguliuoja TTG-atpalaiduojantis hormonas (TRH), kurį sukelia hipotalaminas. TTG ir TRH lygiai yra atvirkščiai susiję su skydliaukės hormonų lygiu. Kai kraujyje yra aukštas skydliaukės hormonų kiekis, hipotalaminas atpalaiduoja mažesnį TGH kiekį, taigi mažesnis TSH išsiskiria iš hipofizio. Gali atsirasti priešingas poveikis, kai kraujyje sumažės skydliaukės hormonai. Šis procesas yra žinomas kaip neigiamas grįžtamojo ryšio mechanizmas ir yra atsakingas už tinkamą šių hormonų kiekio kraujyje išlaikymą.

Normalus našumas

TTG normos nėštumo trimestro metu yra skirtumų, kuris yra susijęs su skirtingais T3 ir T4 sintezės lygiais nėštumo metu. Įvairiose laboratorijose skirtingi rodikliai gali skirtis, tačiau skirtingais laikais yra rekomenduojamas TSH lygis:

  1. TTG nėštumo metu pirmąjį nėštumo trimestrą turėtų būti nuo 0,1 iki 2,5 mIU / l;
  2. TTG nėštumo metu antrojo trimestro metu turėtų būti 0,2 - 3,0 mIU / l;
  3. TTG nėštumo trimestrais metu turi būti 0,2 - 3,5 mIU / l.

Jei yra bet kokių reikšmių nukrypimų, atliekamas išsamus skydliaukės funkcijos įvertinimas. Kad tai atliktumėte, nėštumo metu patikrinkite TSH, T3 ir T4 lygius, kurie gali pasakyti apie konkrečią skydliaukės funkciją.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29], [30]

Analizės prietaisas

TSH lygio tyrimo prietaisas naudoja monokloninius antikūnus. ELISA metodas skirtas kiekybiškai įvertinti širdies stimuliuojančio hormono (TSH) koncentraciją žmogaus serume. Šis TTG rinkinys pagrįstas kietos fazės fermentų imunologinio tyrimo principu. Jis naudoja unikalų monokloninį antikūną, nukreiptą prieš skiriamąjį antigeninį determinantą nepažeistoje TSH molekulėje. Pelės monokloninis anti-TTG antikūnas yra naudojamas imobilizuoti kietąją fazę (šuliniai mikrotitrai plokštelėje). Ožkų anti-TTG antikūnas yra fermentinio konjugato tirpalas. Bandomasis mėginys reaguoja kartu su šiais dviem antikūnais, dėl kurių TSH molekulės yra "sumuštinyje" tarp kietos fazės ir su fermentais susietų antikūnų. Po 60 minučių inkubacijos kambario temperatūroje, šuliniai plaunami vandeniu, kad pašalintumėte nesusijusias paženklintus antikūnus. Pridedamas TMB tirpalas ir inkubuojamas 20 minučių, o tai lemia mėlyną spalvą. Spalvos plėtra sustojama, pridedant geltonosios spalvos spalvos suspensijos tirpalą ir matavimus spektrofotometruose, kurių bangos ilgis yra 450 nm. TTG koncentracija yra tiesiogiai proporcinga mėginio spalvos intensyvumui. Minimali nustatoma TSH koncentracija šiame rinkinyje yra 0,2 μIU / ml.

Vertybių pakėlimas ir nuleidimas

Padidėjęs TSH nėštumo laikotarpiu yra vienas iš laboratorinių hipotirozės požymių moterims, taigi ir hormono ir vaiko nepakankamumas. Padidėjęs TSH, esant normalioms T4 ir T3 koncentracijoms, apibrėžiamas kaip subklinikinis hipotirozė. Nėštumo metu subklinikinis hipotirozės paplitimas nustatytas nuo 2% iki 5%. Tai beveik visada besimptomis. Moterys, turinčios subklinikinį hipotirozę, dažniau nei eutiroidizmo turinčios moterys turi teigiamą antikūnų prieš TPO aktyvumą. Subklinikinis hipotirozė yra susijusi su nepalankiomis motinos ir palikuonių rezultatais, dauguma rekomenduoja tiroksino keitimą moterims, kurioms yra hipokalemija. Nepaisant to, nepaisant to, kad gydymas tiroksinu gerina gimdymo rezultatus, nebuvo įrodyta, kad jis pakeičia ilgalaikį neurologinį vystymąsi palikuonyse. Pasekmės aukšto lygio vaikų TSH neapsiriboja mažais gimstamumo svoriais. Vaikas gali gimti su įgimtu hipotiroidizmo požymiais. Ši patologija būdinga nepakankamai vidinių organų vystymuisi, daugiausia smegenų jungtims. Su neapibrėžtu įgimtu hipotiroze, vaikas vystosi giliai pažintiniam neurologiniam deficitas.

Aukštas TSH ir šaldytas nėštumas gali turėti tiesioginį ryšį. Kadangi skydliaukės hormonai palaiko nėštumą, skatina geltonojo kūno funkciją, jų nepakankamumas gali nuvyti mirtį.

Nors mažėja TTG nėštumo metu, jei jo padidėjimas yra pavojingas. Visų pirma, jūs turite suprasti, kad negalime daryti įtakos TTG sintezei tiesiai per vaistus. Jei organizme yra padidėjęs TSH, tai reiškia tik tai, kad T3 ir T4 lygis yra žemiau normalios. Todėl būtina padidinti šių hormonų koncentraciją, o TSH atitinkamai padidės. Jei aukšto TSH fonas yra mažas T3 ir T4, gydymui reikalingas hormono tiroksinas. Levotiroksino įvedimas yra motininės hipotirozės pasirinkimo gydymas. Nėščioms moterims reikia didesnes dozes dėl spartaus augimo TSH lygį padidinti kaip fiziologinį estrogenų rezultatus, padidinti placentos transporto ir metabolizmą motinos T4 ir padidėjęs paplitimas skydliaukės hormonų. Nėštumo metu visiškas tiroksino dozės pokytis yra apie 2-2,4 μg / kg per parą. Be sunkia hipotireoze Pirmomis dienomis, tiroksino dozė du kartus numatomo galutinio pakeitimo paros dozė gali būti priskirtas greitai normalizuoja ekstratiroidinę tiroksino baseinas sumažinti galutinį pakeitimo dozę. Moterys, kurioms prieš pradedant vartoti tiroksiną paprastai reikia didinti paros dozę, vidutiniškai 30-50% didesnės už dozę prieš suvartojimą. Tirakino dozė taip pat priklauso nuo hipotirozės etiologijos. Prieš gimdymą moterys turi būti stebimos kas 4-6 savaites T4 ir TSH vertes.

Mitybos jodo trūkumas motinai sukelia skydliaukės hormono sintezės motinoje ir vaisiuje pažeidimą. Žemos reikšmės skydliaukės hormonai stimuliuoja padidėjo gamybą HBG hipofizės, ir padidėjusi TSH stimuliuoja skydliaukės augimą, todėl motinos ir vaisiaus zobam. Todėl padidėjęs TSH gali būti ne toks žemas T3 ir T4 lygis, bet visų pirma tai gali būti jodo trūkumas. Terpėse, kuriose yra sunkus jodo trūkumas, 30% nėščių moterų gali būti skydliaukės mazgelių. Nėščių moterų sunkus jodo trūkumas yra susijęs su nėštumo praradimo dažnumu, mirtinu gimimu ir padidėjusiu mirštamumu perinataliniu ir kūdikių skaičiumi.

Normalūs skydliaukės hormonų kiekiai yra būtini neuronų migracijai, mielinizacijai ir kitiems struktūriniams vaisiaus smegenų pokyčiams. Nuo skydliaukės hormonai yra reikalingi visą nėštumą, jodo trūkumas turi įtakos tiek motinos ir vaisiaus skydliaukės hormonų ir nepakankamo jodo suvartojimo gamybą gali sukelti katastrofiškų padarinių. Visų pirma jodo trūkumas motinoje ir vaisiuje nėštumo metu neigiamai veikia palikuonių pažintinę funkciją. Vaikams, kurių motinos nėštumo laikotarpiu buvo stipriai trūko jodo, gali pasireikšti kretinizmas, būdingas gilios intelekto sutrikimai, kurtumas ir variklio sutrikimas. Jodo trūkumas yra pagrindinė išvengiamų intelekto trūkumų visame pasaulyje priežastis.

Tokiais atvejais levotiroksino naudojimas T3 ir T4 kiekiui didinti ir TSH mažinimui nėra rekomenduojamas, pirmiausia reikia suderinti jodo trūkumo lygį. Jodomarinas su padidėjusiu TSH nėštumo laikotarpiu šiuo atveju yra pasirinktas vaistas jodo trūkumo gydymui. Visoms šioms problemoms nėščioms ir žindančioms moterims reikia vartoti jodomariną, kuriame yra 150-200 mikrogramų jodo per parą.

Hipertiroidizmas yra retesnis nei hipotirozė, dažnis nėštumo metu yra 0,2%. Mažas TSH nėštumo metu ir padidėjęs T4 kiekis yra moterų hipertireozės laboratorijos požymis. Kartais nėštumo metu būdingas mažas TSH su įprastiniu T4, kuris būdingas subklinikiniam hipertiroidizmui. Klinikinių simptomai hipertirozės būna tachikardija, nervingumo, tremoras, prakaitavimo, šilumos netoleravimas, proksimalinių raumenų silpnumą, dažnai Tuštinimasis, sumažėjo fizinio krūvio toleravimą, ir hipertenzija.

Tokių pokyčių priežastys yra autoimuninio proceso formavimas. Su šia patologija antikūnai (AT) suformuojami TSH receptoriams, kurie nėštumo metu padidėja būtent hipertiroidizmo atveju. Šie antikūnai netiesiogiai stimuliuoja TSH gamybą, o tai savo ruožtu stimuliuoja skydliaukės hormonų gamybą. Šie hormonai padidėja kraujyje ir sukelia visų skydliaukės funkcijų ir kitų nėščios moters organų bei sistemų aktyvavimą.

Pagrindinė problema moterims, sergančioms hipertiroidizmu, yra galimas poveikis vaisiui. Antikūnai prieš skydliaukės receptorius turi būti matuojami antrojo trimestro pabaigoje moterims, kurioms yra aktyvi liga.

trusted-source[31], [32], [33], [34], [35], [36]

Skydliaukės funkcijos pokyčiai nėštumo metu

Nėštumas yra laikotarpis, kuris geriausiu laiku sukuria didelį fiziologinį stresą tiek motinai, tiek vaisiui. Tačiau jei nėštumas yra sudėtingas dėl endokrininės sistemos sutrikimų, pavyzdžiui, hipotirozės, galimas nepageidaujamas poveikis motinai ir vaisiui gali būti didžiulis. Hipotiroidizmas yra plačiai paplitęs tarp nėščių moterų, o aptikimo lygis, ypač besivystančioje šalyje, neatsilieka nuo problemos masto. Kadangi hipotirozė yra lengvai gydoma, laiku nustatant ir gydant sutrikimą gali sumažėti nepalankių vaisių ir motinų pasekmių našta, kuri yra labai dažna.

Skydliaukės disfunkcija nėštumo metu yra bendras su 2% -4% dažniu. Skydliaukės disfunkcija motinai yra susijęs su padidėjusia rizika susirgti įvairiomis nepageidaujamų motinos ir kūdikių rezultatų, įskaitant persileidimą, vaisiaus augimo atsilikimo, hipertenzija sutrikimų, priešlaikinio gimdymo ir sumažinti vaiko IQ. Nėštumo metu atsiranda didelių pokyčių skydliaukės fiziologijos, siekiant užtikrinti pakankamą skydliaukės hormono, tiek motinos ir vaisiaus. Tai ypač svarbu per anksti laikotarpį nėštumo, nes vaisiaus skydliaukės pradeda gaminti dideles sumas  TSH  tik apie 20 nėštumo savaičių, kol vaisius yra labai priklausomi nuo motinos hormonų. Šis skydliaukės hormono sintezės slopinimo vaisiaus, ir padidėjęs koncentracija surišantis baltymas hormonų (tiroksino-globulino) ir degradacija T4 placentos yodotironinovoy deyodazoy 3 reikalauja vis motinos skydliaukės hormono gamybą. Tai reikalauja sveiką skydliaukės mama ir tinkamą prieinamumą maisto jodo. Kaip pasekmė, laisvo tiroksino koncentracija serume (FT4) padidėja, o TSH koncentracija į maždaug aštuntą savaitę per pirmąjį nėštumo pusėje, kuri veda prie įvairių kontrolės intervalais TSH ir  T4  , palyginti su ne nėščia būklę.

Atsižvelgiant į šiuos su skydliaukės fiziologija susijusius su nėštumu susijusius pokyčius ir komplikacijas, susijusias su skydliaukės funkcijos sutrikimu, svarbu nustatyti normalių skydliaukės funkcijos kontrolės intervalus nėštumo metu. Tai labai svarbu nustatant moteris, kurioms reikia skydliaukės funkcijos gydymo ar korekcijos.

Ne diagnozuota skydliaukės disfunkcija gali būti problema. Nors daug dėmesio buvo skiriama nepalankaus vaisiaus, susijusio su hipotiroidizmu, rezultatais, taip pat daugiausia dėmesio skiriama nepalankiam šio sutrikimo motinai rezultatams. Labai svarbu greitai diagnozuoti ir gydyti hipotireozę nėštumo metu. Taip pat reikia nustatyti ir gydyti subklinikinį hipotirozę, kad būtų išvengta nepageidaujamų reiškinių, ypač motinų. Kadangi moterims, sergančioms hipotiroidizmu nėštumo metu, ypač autoimuninei veislei, po gimdymo gali kilti protrūkis arba po gimdymo gali tekti toliau keisti tiroksiną, būtina tinkamai stebėti. Ir net jei moteris prieš nėštumą buvo visiškai sveika ir niekada neturėjo skydliaukės sutrikimų, tokios problemos gali atsirasti net ir dėl normalaus nėštumo.

Skydliaukės fiziologija pastebimai pasikeičia normalaus nėštumo metu. Šie pokyčiai pasireiškia visą nėštumo laikotarpį, padeda paruošti motinos skydliaukę, kad būtų galima susidoroti su nėštumo medžiagų apykaitos poreikiais, yra pasikartojantys po gimdymo.

Labiausiai pastebimas pasikeitimas yra tiroksiną surišančio globulino (TSH) padidėjimas. Jis prasideda pirmojo trimestro pradžioje, plokščiakalniu per vidutinį laiką ir išlieka iki gimimo. Tai yra dėl TSH sintezės stimuliacijos padidėjusiu motinos estrogeno kiekiu ir, svarbiausia, dėl sumažėjusio TSH kepenų klirenso dėl estrogeno sukeltos sialingo būklės. Dėl padidėjusio TSH koncentracijos plazma padidėja, todėl padidėja bendras  T3  ir T4 kiekis, nes motinos skydliaukės hormonas sintezuoja. Padidėjus skydliaukės hormonų sintezei motinoje dėl padidėjusio jodido inkstų klirenso, padidėjusio glomerulų audinio filtracijos greičiui, padidėja.

Padidėjo medžiagų apykaitą T4 į antrąjį ir trečiąjį trimestrą, dėl placentos augimo deiodinase II tipo ir III tipo, kuris yra paverčiamas T4 T3 ir T4 priešinga kryptimi T3 ir T2 atitinkamai veikti kaip papildomą impulsą T4 sintezei. Jodidai koncentracija plazmoje sumažėja dėl padidėjusio metabolizmo tiroksino ir vis inkstų klirensas jodido. Visi šie pokyčiai sukelti skydliaukės dydžio padidėjimo 15% nėščių moterų, kurie grįžta į normalų gimdymo.

HCG  serumas turi savo tirotropinį aktyvumą, kuris didėja po tręšimo ir didėja per 10-12 savaičių. Todėl, pirmąjį trimestrą laisvųjų T3 ir T4 yra lygių šiek tiek padidėjo, ir vaistais TSH yra sumažintas pirmąjį trimestrą su į antrąjį ir trečiąjį trimestrą nėštumo koregavimo, kai hCG lygis yra sumažintas.

Kaip TSH veikia nėštumą? Atsižvelgiant į tai, kad jo lygis šiek tiek sumažintas grįžtamojo ryšio principu per pirmąjį trimestrą, jo poveikis taip pat šiek tiek sumažintas. Tačiau šio hormono sintezė išlieka, ir tai daro įtaką ne tik moters kūnui, bet ir aktyviai besivystančio vaiko skydliaukei.

Pilvo skydliaukė vystosi iki 7 nėštumo savaičių. 12 savaitę vaisiaus liauka gali sugauti jodą ir nėštumo savaitę galima sintetinti tiroksiną. Tačiau reikšminga hormonų sekrecija nėra stebima iki 18-20 nėštumo savaičių. Po to embrioninis TSH, T4 ir TSH palaipsniui didėja su suaugusiais gyventojais per 36 nėštumo savaites. TSH perdavimas per placentą yra nereikšmingas, bet T3 ir T4 transportavimas gali būti reikšmingas.

Taigi, galima daryti išvadą, kad motinos skydliaukės funkcija yra vaisius prieš tam tikrą nėštumo laikotarpį. Todėl pati motina gali turėti kitokį skydliaukės nepakankamumą, ypač jei anksčiau buvo  hipotirozė  ar  hipertireozė. Skydliaukės funkcijos kontrolė nėštumo metu yra labai svarbi, nes net kliniškai nereikšmingi skydliaukės motinos sutrikimai gali sukelti sunkius kognityvinius sutrikimus ir vystymosi sutrikimus.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42]

Skydliaukės funkcijos kontrolė nėštumo metu

Nediagnozuota motinos hipotireozė gali sukelti priešlaikinį gimdymą, mažo gimimo svorio, ir  suaugusiųjų kvėpavimo distreso sindromo, naujagimių. Per metus, sukaupta pakankamai duomenų apie tiroksino vaidmenį normaliam vystymuisi vaisiaus smegenis. Konkrečių branduolio receptorius ir skydliaukės hormono buvimas rasti vaisiaus smegenų 8 savaičių nėštumo, be T4 rasti coelomic ir amniono, ir iš motininių skydliaukės hormonų perdavimo per placentos demonstravimo, pabrėžti, skydliaukės hormonų vaidmenį vaisiaus smegenų vystymuisi. Sudėtingų sąveikų tarp iodothyronine-deyodazami D2 ir D3 nėštumo metu, siekiant padėti tiksliai nustatyti iš atitinkamo kiekio T3 reikalingas normaliam smegenų vystymuisi sumą.

Todėl ne visada kliniškai moteris gali pasireikšti hipotireozė, o hormonų stoka. Todėl nėščioms moterims padidėja skydliaukės funkcijos nepakankamumo tikrinimo požymiai.

Nėščiųjų hipotirozės paplitimas nustatomas 0,3-0,5% atviro hipotyroidizmo atveju ir 2-3% - subklinikiniam hipotirozei. Autoimuninis tiroiditas  yra dažniausia hipotirozės priežastis nėštumo metu. Tačiau visame pasaulyje jodo trūkumas vis dar yra viena pagrindinių hipotirozės priežasčių, tiek aiški, tiek subklinikinė.

Hipotiroidizmas nėštumo metu dažniausiai yra besimptomiškas, ypač su subklinikine forma. Požymiai ir simptomai, rodantys hipotirozę, yra nepakankamas svorio padidėjimas, šalta netoleracija, sausa oda ir giliųjų sausgyslių refleksų atsipalaidavimas. Kitos funkcijos, tokios kaip vidurių užkietėjimas, nuovargis ir mieguistumas, dažniausiai priskiriami nėštumui.

trusted-source[43], [44], [45], [46]

Kaip padidinti TTG nėštumo metu?

Šiuo tikslu naudojami vaistai, vadinami antitreoidiniais vaistais - metamizolis. Šie vaistai veikia blokuojant skydliaukės gebėjimą gaminti naujus skydliaukės hormonus. Tai sumažins periferinių hormonų skaičių ir, remiantis atsiliepimais, padidins TSH normą.

TTG nėštumo dvyniai turi tam tikrų skirtumų nuo vienos nėštumo. Skydliaukės aktyvumo padidėjimas per pirmąjį trimestrą yra giliau su dvynukais nei vienišas nėštumas. Taip yra dėl to, kad dvigubo nėštumo metu chorioninis gonadotropinas (hCG) labai padidėja, o tai slopina TSH gamybą. Todėl, kai dvigubai sumažėja TSH ir padidėja hipotirozės rizika dėl tokio nėštumo, reikia atsižvelgti į tokį nėštumą.

Skydliaukės liga yra antras dažniausias endokrininės sistemos sutrikimas, turintis įtakos moterims nėštumo metu. Netinkamas skydliaukės patologijos nustatymas nėštumo metu yra susijęs su padidėjusia persileidimo rizika, placentos atsitraukimu, hipertenziniais sutrikimais ir vaiko augimo apribojimu. Todėl rekomenduojama didelės rizikos moterims, įskaitant ir skydliaukės ligas sergantiems moterims, nėštumo metu nustatant TSH lygį, net jei nėra klinikos.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.