^
A
A
A

Tuberkuliozė išlieka pagrindiniu pavojumi

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

04 November 2016, 09:00

PSO yra susirūpinęs, kad veiksmai, kurių imamasi tuberkuliozės epidemijai pašalinti, nėra tokie pat veiksmingi kaip ir jie turėjo būti. Remiantis naujais duomenimis, vyriausybės turėtų tobulinti prevencines priemones, ligos aptikimo ir gydymo metodus. Bendrieji tikslai apima 90 proc. Tuberkuliozės mirtingumo mažinimą, 80 proc. Sumažindami naujas infekcijas. Pasak "PSO generalinio direktoriaus Margaret Chan", infekcinės ligos paplitimas vis dar viršija šalių veiksmus ir pagerina padėtį, todėl reikia stiprinti ir koordinuoti visų šalių darbą.

Ekspertai pažymėjo, kad viena iš problemų yra nelygybė tarp šalių, kai pacientų galimybės diagnozuoti ir gydyti lygis labai skiriasi.

Baigus kovą su tuberkulioze 2015 m. Pavyko sutaupyti daugiau nei 3 mln. Gyvybių, bet epidemiologinės priežiūros duomenys rodo, kad ši liga greitai plinta.

Per pastaruosius metus daugiau nei 10 milijonų žmonių buvo užsikrėtę pasaulyje, daugiau nei pusė naujų atvejų buvo Pakistano, Indijos, Pietų Afrikos, Indonezijos, Indijos, Kinijos, mirė maždaug 2 milijonai žmonių. Nuo 2000 m. Tuberkuliozės mirtingumas sumažėjo 22%, tačiau liga ir toliau užima pirmaujančias pozicijas dėl pagrindinių mirties priežasčių, be to, daugiau žmonių mirė nuo infekcijos nei nuo ŽIV ar maliarijos.

Pagrindinė problema vis dar yra diagnozė - netyčinis pacientų aptikimas lemia infekcijos plitimą. Taip pat pažymima, kad vaistų atsparumo tuberkuliozė kelia grėsmę visai visuomenės sveikatos sistemai. Iš esmės ši forma yra Indijoje, Rusijoje, Kinijoje. Diagnostikos problemos neleidžia priimti reikiamų vaistų atsparumo tuberkuliozės priemonių, tačiau praėjusiais metais tik 5 pacientai su šia forma gavo būtiną gydymą.

Taip pat verta paminėti gydymo kursus - pasauliniu mastu jie nėra daug didesni nei 50%.

PSO pažymėjo, kad išgelbėti žmoniją nuo epidemijos greituosius tyrimus, naujus vaistus. Šiandien investicijoms ir veiksmams nepakanka, o žmonės pradeda suvokti, kokia yra atsparumas antimikrobinėms medžiagoms.

Per pastaruosius metus ne visuomet reikėjo galimybės gauti gydymo ir prevencines intervencijas. Visa tai lemia lėšų trūkumas kovai su tuberkuliozės epidemija. Jungtinėse Valstijose norint skirti reikiamą sumą būtina padidinti pajamas 2 mlrd., Kitaip per 3-4 metus padėtis gali pablogėti. Be to, norint atlikti naujų vaistų, diagnostinių metodų, prevencinių vakcinų tyrimus, kasmet reikalingi papildomi 1 milijardo dolerių, bet išteklių, skirtų visai planuojamai veiklai, nepakanka.

PSO priminė šalims, kad svarbu užtikrinti kuo didesnę sveikatos priežiūros paslaugų aprėptį, padidinti finansavimą visuomenės sveikatos srityje, ypač šalyse, kuriose tuberkuliozė yra didelė infekcija ir mirtis.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.