^
A
A
A

Šalto žmogaus sunkiau sutelkti

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

20 December 2018, 09:00

Psichinės ir emocinės būklės prastėjimas prie ARVI ir šalčio gali būti sukeltas imuninės sistemos siunčiamų cheminių signalų į smegenų centrus.

Visi žino, nemalonų būklę bet kuriuo šalčio - iš tiesų daugelis yra susirūpinę ne tiek kosulys ar šalta, kaip nuosmukis aktyvumo apatija, nuovargis, negalėjimas susikaupti forma. Pabandykite paaiškinti šią situaciją fraze "liga paima visas jėgas" yra beprasmė. Galų gale išnyksta ne tik fizinės galimybės: psichinė veikla tampa sudėtinga, emocijos išsilydo, psichika tampa sloga.

Tikriausiai liga turi tam tikrą poveikį smegenų veiklai? Ar imuninės sistemos veiklos priežastis?

Dr Thomas Blank ir jo komanda atliko tyrimus sergantiems graužikams, kenčiantiems nuo ilgalaikės virusinės infekcijos. Kadangi mokslininkai siekė įvertinti pelių elgseną ir psichines savybes, buvo pradėtas specialus tyrimas: ligoniams skirti gyvūnai buvo įdėti į vandens rezervuarą, iš kurio jiems sunku atsikratyti. Ką tyrėjai pastebėjo?

Sveiki graužikai nuolat bando išeiti iš talpyklos. Serganti piga greitai užbaigė kovą ir išleido savo energiją, kad liktų vandenyje, o ne nuskintų.
 Pasak mokslininkų, dėl infekcinio proceso atsiradimo gyvūnų imunitetas paskatino beta-interferono, specifinio antivirusinio agento, gamybą. Ši medžiaga gali liestis su ląstelių receptoriumi, kurie sudaro kraujo ir smegenų barjerą. Su receptoriaus duomenų išjungimu pelės tapo labiau atsparios ligos apatijos būsenai.

Jei mes manome, dėl molekulinės-korinio lygio padėtį, mes tai apibūdinti taip: nuo infekcijos imuninės apsaugos įvedimas stimuliuojama beta interferonas, veikia kraujagyslių receptorių, ir aktyvinti produktus immunoproteins CXCL10. Šis baltymas priklauso citokinų grupei ir silpnina hipokampos nervų ląstelių savybes. Tačiau mes neturime pamiršti, kad yra ir kitų versijų imuninio atsako, kuriame interferonas su antivirusinių savybių nereikia - pavyzdžiui, kalbama uždegimas, kurį sukelia mikrobai. Matyt, čia dirbate bet kokius kitus mechanizmus, kurie sukelia apatija, mieguistumą ir efektyvumo praradimą.

Evoliucijos požiūriu situacija yra aiški: psichologinė mieguistumas veda prie energijos taupymo, nes pacientui būtina energija kovoti su liga. Tačiau mokslininkai nori išmokti valdyti imuninės signalus, kad išprovokuoti "peršalimo depresija" plėtrą - nes šiandien žmonės, todėl nėra reikalo išlaikyti savo energiją, kaip tai buvo prieš šimtą tūkstančių metų.

Be to, panašūs depresijos požymiai taip pat yra pacientams, turintiems onkologines ir autoimunines ligas, todėl šios problemos sprendimas padės atsakyti į kitus panašius klausimus.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.