^
A
A
A

Pieno produktai dietoje: būti ar ne?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 23.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

30 December 2018, 09:00

Daugelis žmonių, kurie rūpinasi savo sveikata, stengiasi sumažinti gyvūnų riebalų kiekį dietoje dėl pieno produktų atsisakymo. Galų gale yra žinoma, kad tokie riebalai turi neigiamą poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai. Mokslininkai iš Lenkijos perspėjo: kefyro, jogurto ar sūrio vartojimo nauda yra daug didesnė už suvokiamą ar tikėtiną žalą.

Ekspertai parodė, kad tie pacientai, kurie reguliariai įtraukia kietuosius sūrius arba fermentuotus pieno produktus, mažiau linkę patirti insulto ir širdies ir kraujagyslių komplikacijų. Vienintelė išimtis gali būti šviežias pienas: šis produktas jau seniai susijęs su padidėjusia koronarinių ligų atsiradimo rizika.

Dr. Maciej Banashas, atstovaujantis одód medicinos universitetui, analizavo JAV apklausų metu gautą informaciją. Konferencijos metu Europos kardiologų bendruomenės susitikimo Miunchene metu pasikalbėjimo daktaras kalbėjo netikėtai.

Profesorius atkreipė dėmesį į kai kuriuos prieštaravimus mokslo darbų rezultatuose.

Širdies ir kraujagyslių ligas, pavyzdžiui, širdies priepuolius ir insultus, sukelia gyvybiškai svarbių laivų sužalojimas. Net atsiradus naujiems veiksmingiems medicinos metodams, pvz., Tromboekstrakcijai arba trombolizei, mirties laipsnis po insulto tebėra labai didelis. Jungtinėse Amerikos Valstijose insultas yra viena iš pagrindinių mirties priežasčių.

Ilgą laiką gydytojai manė, kad didelis pieno produktų sočiųjų riebalų kiekis padidino ankstyvos mirties riziką, pavyzdžiui, dėl insulto ar onkologijos. Tačiau šiandien mokslininkai vis labiau linkę manyti, kad visiškas pieno produktų pašalinimas yra neteisingas ir neturi aiškių įrodymų. Įvertinus informaciją, gautą per tris dešimtis suaugusių amerikiečių apklausų, tik patvirtinta: produktai, gauti iš karvės pieno, nėra tokie kenksmingi.

Maždaug prieš dvidešimt metų Amerikos patologijų kontrolės ir prevencijos centras atliko didelį tyrimą, vadinamą NHANES. Per dešimt metų medicinos specialistai įvertino beveik 25 tūkstančių savanorių sveikatos būklę, mitybą ir gyvenimo būdą, stebėdami bet kokius galimus pavojus. Gautos informacijos analizę atliko Lenkijos mokslininkai. Jie galėjo įrodyti, kad bet kurių pieno produktų suvartojimas padeda sumažinti bet kokio mirtingumo procentinę dalį nuo 2%. Ir reguliaraus kieto sūrio patiekalų mėgėjai gyveno 8% ilgiau nei kiti.

Toliau mokslininkai peržiūrėjo dar dvylika eksperimentų, analizavo informaciją apie daugiau nei 600 tūkstančių pacientų iš skirtingų pasaulio dalių. Remiantis gautais rezultatais, mokslininkai padarė įdomią išvadą: pieno produktų nauda iš tikrųjų yra reikšminga, o tai, galbūt, negalima pasakyti apie šviežią visą pieną. Grynas pienas gali gerti mirtingumą 4%. Tačiau iš natūralių jogurtų, sūrių, varškės vis dar nėra verta.

Informacija skelbiama puslapyje https://medbe.ru/news/pitanie-i-diety/ne-ogranichivayte-molochnye-produkty/

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.