^
A
A
A

Kaip išvengti aritmijos pasikartojimo?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

19 February 2020, 14:00

Medicinos ekspertai iš JAV, Vokietijos, Lenkijos ir Rusijos tvirtina, kad inkstų denervacijos technika, minimaliai invazinė intervencija, padeda žymiai sumažinti aritmijų pasikartojimo greitį ir ištaisyti fono kraujospūdžio padidėjimą .

Aritmija gali būti priskiriama prie dažniausiai pasitaikančių širdies patologijų. Ligai būdingas širdies plakimo dažnio ir ritmo pažeidimas, susijaudinimo ir raumenų susitraukimo sutrikimas. Daugeliui pacientų ritmo sutrikimą lydi padidėjęs kraujospūdis, kuris dar labiau paaštrina problemą. Viena iš pavojingiausių aritmijos formų yra prieširdžių virpėjimas . Mes kalbame apie ypatingą supraventrikulinę tachiaritmiją, pasireiškiančią prieširdžio chaotišku elektriniu aktyvumu, kai impulsų dažnis yra 350–700 per minutę. Dėl tokio dažnio neįmanoma susitraukimų koordinuoti. Labai svarbu ne tik gydyti patologiją, bet ir užkirsti kelią tolesniems jos atkryčiams, kiekvienas iš jų kelia rimtą pavojų pacientui.

Vienu iš tokių prevencijos būdų galima pavadinti tą, kurį atrado mokslininkai, atstovaujantys Nacionaliniam medicinos tyrimų centrui ir Federaliniam širdies ir kraujagyslių chirurgijos centrui. Gydytojai pradėjo daugiacentrį atsitiktinių imčių klinikinį projektą, kurio metu nustatė teigiamą inkstų denervacijos prevencinį poveikį. Inkstų arterijų sienelėse esančių nervų sunaikinimo metodas atliekamas kartu su standartine intervencine intervencija, tai yra kateterio spinduliuotės dažnio izoliacija iš plaučių veninių kraujagyslių galinių skyrių. Tai leidžia sumažinti aritmijos pasikartojimo tikimybę ir skatina normalizuoti kraujospūdį.

Projekto metu mokslininkai susipažino su daugiau kaip 300 pacientų, kenčiančių nuo prieširdžių virpėjimo ir padidėjusio kraujospūdžio, ligos istorijomis. Pusėms jų buvo naudojamas kateterio abliacija, o kitai pusei, be standartinių procedūrų, buvo naudojamas inkstų denervacijos metodas. Dėl to geriausi rezultatai buvo užfiksuoti antroje pacientų grupėje: per metus po gydymo pabaigos aritmijos pasikartojimo atvejų procentas šiems pacientams buvo didesnis nei pirmoje grupėje. Be to, jų kraujospūdis buvo visiškai normalus.

Anksčiau mokslininkai jau buvo atlikę panašų tyrimą, nors jis buvo daug mažesnis: jame dalyvavo tik 27 pacientai, kenčiantys nuo prieširdžių virpėjimo, padidėjus kraujospūdžiui. Tuomet rezultatai turėjo daug bendro su dabartiniais rezultatais. Pasirodo, antrojo tyrimo metu ekspertai tik patvirtino anksčiau egzistavusią informaciją. Galbūt kitas žingsnis bus naujo metodo įdiegimas klinikinėje praktikoje.

Medžiaga paskelbta Amerikos medicinos asociacijos žurnale

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.