^
A
A
A

Stuburo stimuliacija sumažina pooperacinio virpėjimo riziką

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

29 December 2021, 09:00

Stuburo stimuliacijos procedūra prieš ir po atviros širdies operacijos sumažina pooperacinių širdies ritmo sutrikimų tikimybę beveik 90%.

Pasak mokslininkų, maždaug 45% pacientų, kuriems buvo atlikta vainikinių arterijų šuntavimo operacija, laikotarpiu po intervencijos pasireiškia prieširdžių virpėjimas . Šio tipo aritmija savo ruožtu gali sukelti daug neigiamų pasekmių – nuo širdies nepakankamumo, infarkto ar insulto išsivystymo iki tromboembolinių būklių, kurios neigiamai veikia sveikatą ir gyvenimo kokybę. Vienas iš pooperacinių aritmijų išsivystymo veiksnių yra autonominės nervų sistemos hiperaktyvumas. Remiantis mokslinio eksperimento rezultatais, stimuliuojantis poveikis stuburo struktūroms – tradicinė lėtinio skausmo sindromo gydymo procedūra, kuri nėra gydoma vaistais – tiesiogiai veikia autonominę nervų sistemą ir sumažina pooperacinio prieširdžių virpėjimo tikimybę.

Eksperimentiniame darbe dalyvavo 52 pacientai, kuriems diagnozuoti užsitęsę prieširdžių virpėjimo priepuoliai. Visi įtraukti pacientai buvo nukreipti vainikinių arterijų šuntavimui. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes, kurios buvo panašios pagal chirurgines, ligoninių ir demografines charakteristikas. Pirmajai grupei buvo suteikta laikina stuburo stimuliacija 72 valandas prieš vainikinių arterijų šuntavimo operaciją ir 168 valandas po jos. Antroji grupė tokios stimuliacijos negavo. Visiems pacientams po operacijos vieną mėnesį buvo paskirtas gydymas β adrenoblokatoriais. Tada dalyviai buvo stebimi 30 dienų, per kurias ekspertai pastebėjo: užsitęsusių pooperacinio prieširdžių virpėjimo priepuolių dažnis pirmoje grupėje buvo 3,8%, o antroje grupėje šis skaičius siekė daugiau nei 30%.

Stimuliacijos metodas susideda iš elektrodų įvedimo į užpakalinės epidurinės erdvės sritį C7-T4 slankstelių lygyje.

Mokslininkai užsibrėžė tikslą nustatyti šios technologijos efektyvumą ir saugumą. 30 dienų nebuvo rasta jokių komplikacijų ar kliniškai reikšmingų pasekmių, o tai byloja apie besąlyginį šio metodo saugumą. Tyrimo rezultatai parodė, kad stuburo stimuliacija sumažino pooperacinių aritmijų riziką beveik 90%. Be to, specialistai ir toliau tirs šią techniką, pritaikydami ją kitoms atviroms kardiologinėms operacijoms.

Išsamią tyrimo informaciją rasite puslapyje.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.