^
A
A
A

Dabartinė žiema prasideda naujo ledo amžiaus vystymu

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

09 February 2017, 09:00

Mokslininkai iš JK įsitikinę, kad šią žiemą prasideda kitas mažasis ledo amžius.

Per pastaruosius keletą metų žiemos šilčiau, dėl ko daug priežasčių kelia susirūpinimą dėl visuotinio atšilimo grėsmės. Tačiau britų tyrimų Nortumbrijos universiteto ekspertai mano, kad netikėtai šalta žiema 2017 - tai ne atsitiktinių meteorologijos reiškinys, tačiau gana natūralus faktas, o žmonėms reikia pasiruošti naujo mažasis ledynmetis atėjimas.

Pasak mokslininkų, aušinimas prasidės tik nuo 2017 m., O nuo metų į metus jis didės palaipsniui, iki 2030 m. Pasiekus maksimalią minuso temperatūrą. Specialistai šią informaciją susieja su lėta Saulės veiklos mažėjimu, kuri ateinantiems trylika metų sumažės apie 60% dabartinės veiklos.

"Kaltinamas" saulės aktyvumo taškų sumažėjimu . Šios dėmės, esant didžiausiai koncentracijai, anksčiau padidino temperatūros indeksus mūsų planetoje. Šiuo metu ant Saulės paviršiaus mokslininkai pastebi neįprastai mažą tokių taškų skaičių - tai yra mažiausia koncentracija per pastarąjį šimtmetį.

Jų nuomone, britų mokslininkai yra vieningi: saulės žibinto veikla vaidina pagrindinį vaidmenį formuojant klimato situaciją Žemėje. Visi kiti veiksniai yra antrinės svarbos ir negali labai paveikti vidutinės metinės temperatūros rodiklių barelio mūsų planetoje.

JK mokslininkai pripažįsta, kad jų prielaida nėra visiškai naujoviška: 2015 m. Rusijos ekspertai nurodė, kad atmosferos temperatūros padidėjimas Žemėje gali būti laikinas. Jie priėjo prie šios išvados, atidžiai išnagrinėję Žemės garsus Chukchi ežerą Elgygytgyn, kuris susidarė mažiausiai 3,5 milijono metų po to, kai meteoritas nukrito į šią vietą.

Informacija: paskutiniame mažame ledynmetis buvo užregistruotas Žemėje nuo 1645 m. Iki 1715 m. Tokie reiškiniai cikliškai kartojami kas 300-400 metų. Neturėtumėte supainioti įprasto ledo amžiaus per trumpą laiką: žmonija neabejotinai išgyvens, bet būtina būti pasiruošusi lėtai temperatūros kritimui. Kuo grasina tai?

Per paskutinį nedidelį ledyninį laikotarpį buvo užregistruotas rekordinis žemas derlius, gyventojų skaičius tiesiog mirė. Sniego sparčiųjų skaičius išaugo - net tose šalyse, kuriose nebuvo pastebėtas a priori sniegas. Užšalimo vanduo Bosforo ir Adrijos jūroje - šis reiškinys laikomas klimato kataklizmu.

Tačiau kartu su tokiomis prognozėmis taip pat neįmanoma visiškai pamiršti apie visuotinį atšilimą : žmogaus veikla per pastaruosius šimtmečius pakeitė atmosferos sudėtį, ypač šiltnamio efektą sukeliančių dujų procentinę dalį. Todėl natūralūs natūralūs procesai kartu su žmogaus "įnašu" gali sukelti neprognozuojamas pasekmes planetai, kuri, žinoma, mokslininkams bus atsižvelgiama atliekant tolesnius tyrimus.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.