^
A
A
A

Pasaulinio atšilimo pasekmės Arkties regione atsiranda

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

15 August 2011, 19:25

Visuotinis atšilimas turi netikėtų padarinių: dabar pagrindinis pavojus kyla dėl gaisrų tundroje, rašo "Corriere della Sera" tinklalapyje paskelbtoje medžiagoje Paolo Virtuani.

"2007 metais didžiausias kada nors užfiksuotas gaisras arktinės tundros į atmosferą yra anglies dioksido kiekį, kuris yra ankstesnių 50 metų buvo sukaupta amžinojo įšalo visoje tundroje. Gaisras įvyko Anaktuvuk upės regione, netoli kalnų keteros Brooks šiaurės Aliaskoje. Gaisro metu Anaktuvuk kreipėsi į pelenai yra apie 1039 kvadratinių kilometrų plotą, į atmosferą buvo 2,3 milijonų tonų anglies. "- rašo leidimas.

"Visuotinio atšilimo pasekmės pradeda atsirasti vis daugiau ir daugiau šiaurinėse platumose planetos. Didžiausias rūpestis yra amžinojo įšalo lydymosi. Tačiau pagrindinis dalykas yra ne tai, kad dirvožemio lydymosi tampa minkšta ir gryazepodobnoy ir pastatyti tokiose zonose pastatai netenka stabilumo. Dauguma klimatologai priežiūra kad Permafrost Tundra tūkstantmečių į ledo akumuliuojančios didelius kiekius anglies ir metano, kurie yra išsiskiria lydymo atmosferą. Metanas kaip šiltnamio dujų forma, dešimt kartų pavojaus . Ji anglies monoksidas Su pasauliniu atšilimu, be to, šių dujų išleidimo, rimtai padidina gaisro riziką, pavyzdžiui, 2007 m Aliaskoje ", - Straipsnio autorius.

"Gaisrų poveikis buvo šiek tiek mokėsi trapios ekosistemos tundra. Tačiau Arkties vasaros ilgėja ir sausas. Gaisras netoli Anaktuvuk įvyko dėl žaibo. Manoma, kad gaisras sukėlė tokį drėgną dirvožemį tirpsta amžinojo įšalo, turėtų greitai išeiti. Tačiau 2007 metų vasarą, pasak tyrimą paskelbtas moksliniame žurnale "Nature", buvo ypač sausas, ugnis nebuvo prarastas ir toliau skleisti savaites, kol stiprūs vėjai taip pat važinėti liepsnos nebėra rugsėjį. "tokius stiprius gaisrų ir rkticheskoy Tundra nebuvo pastebėta 10 tūkstančių metų ", - sakė Michelle Mack iš Floridos universiteto Atsižvelgiant į didelį plotą užima tundra šiauriniame pusrutulyje, paskelbtą" Nature tyrimą, pirmą kartą skelbia pavojų apie ekologinę bombą, kuri gali būti ugnis tundra .. Pasak mokslininkų, šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis atmosferoje dėl tokių gaisrų rezultatas daug kartų gali viršyti išsivysčiusių ir besivystančių šalių išmetamųjų teršalų kiekį ", - straipsnyje sako.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.