^
A
A
A

Astronomai ESO sugebėjo kurti naujus Saulės paviršiaus vaizdus

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.06.2018
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

24 January 2017, 09:00

"ALMA" teleskopo pagalba mokslininkai gavo naujų vaizdų: tai leido atrasti naujų įdomių detalių, kurių anksčiau nebuvo galima suprasti.

Vienas svarbus vaizdų elementas buvo saulės spindulys, kurio matmenys yra dvigubai didesni už planetos Žemės skersmenį. Specialistai sugebėjo išsamiai apsvarstyti savo struktūrą.

Naujos nuotraukos yra pirmosios jų rūšies nuotraukos, kurios šiuo metu žymiai išplečia mokslo galimybes. Teleskopo gaudyklės buvo iš anksto suprojektuotos taip, kad, svarstydamos saulę, buvo sumažinta galimybė sugadinti juos šilumos spinduliais.

Mokslininkai, astronomai naudojo milžinišką grotelės antenos teleskopas užrakinti mažiausią įmanomą asortimentą spektro skleidžiamo saulės chromosfera - zonoje, esančioje visai šalia Fotosfera, kuris yra matomas paviršius saulės mums.

Tarptautinių ekspertų grupė, atstovaujanti Europos valstybėms, Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir Rytų Azijai, atkreipė dėmesį į didžiulį naujojo teleskopo potencialą tyrinėjant Saulės veiklą ilgamečiais bangomis, kurio anksčiau neįmanoma padaryti. Antžeminės mokslinių tyrimų observatorijos gali nustatyti saulės aktyvumą tik trumpuoju bangomis.

Jau šimtus metų mokslininkai bandė kuo daugiau sužinoti apie žemės "švytėjimą" ir tyrė bet kokius matomus pokyčius ant jo paviršiaus. Tačiau siekiant pakankamai suprasti Saulės fizines savybes, būtina jį išnagrinėti per visą elektromagnetinės spinduliuotės ilgį, įskaitant milimetro ir submilimetrų intervalus. Tokie tyrimai tapo įmanomi naudojant naują ALMA teleskopą.

"ALMA" gaudyklės gali kurti detalius saulės paviršiaus vaizdus, naudodamos radijo interferometriją, nepažeisdamos aukšto fokusuojamo saulės spinduliavimo temperatūros. Dėl to mokslininkai gavo daugybę labai svarbių mokslo vaizdų, kurie netrukus bus paskelbti tolesniam tyrimui ir svarstymui.

Pagrindinis tyrimo objektas šiuo atveju buvo didelis saulės spindulys, kuris tiriamas dviejų ALMA sugavimų dažniu. Gauta nuotrauka leido įrašyti temperatūrų skirtumus įvairiose Saulės chromosferos dalyse.

Paprastai dėmės ant saulės yra laikini elementai, kurie susidaro zonose, kuriose padidėja koncentracija ir padidėja magnetinis laukas. Temperatūra juose yra šiek tiek mažesnė nei aplink dėmių, todėl iš tikrųjų atsiranda "vietoje" iliuzija.

Gauti vaizdai aiškiai rodo temperatūros skirtumus, dėl kurių mokslininkams iškilo daug naujų klausimų.

ALMA teleskopas yra pirmoji Europos kosminių tyrimų organizacijos observatorija, leidžianti visiškai ištirti saulės paviršių. Bet kokioms kitoms priemonėms, kurios buvo naudojamos anksčiau arba šiuo metu naudojamos, reikia rimtų pakeitimų apsaugos nuo terminio pažeidimo, kuris atsiranda dėl perkaitimo.

Atsižvelgiant į naujus ALMA gebėjimus, kosminių tyrimų organizavimas galės tobulėti saulės tyrimų srityje.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.