^
A
A
A

Klimatologai: pasaulinis atšilimas sulėtės per artimiausius dešimt metų

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

20 September 2011, 11:01

Klimatologų matematiniai modeliai rodo, kad per artimiausius dešimt metų visuotinis atšilimas sulėtės ir temperatūra stabilizuosis. Tokie klimato elgesio mokslininkai priskiriami vandenyno sugeriamiesiems pajėgumams.

Geraldas Meelis (JAV Atmosferos tyrimų centro nacionalinis universitetas) ir jo darbuotojai sukūrė penkias mūsų planetos ateities galimybes, remdamiesi kompiuteriniu modeliu, kuriame atsižvelgiama į atmosferos, vandenyno ir žemės sąveiką.

Tyrimo rezultatai parodė, kad iki šimtmečio pabaigos oro temperatūra pakils keliais laipsniais, tačiau ne palaipsniui, bet su pertraukimais. Šie temperatūros padidėjimo nebuvimo pertraukimai yra susiję su papildomos šilumos absorbcija vandenynu.

Tyrėjai parodė, kad pertraukų metu milžiniški vandenyno vandens sluoksniai, kurių gylyje yra 300 metrų ir žemiau, užsidegs 20% daugiau nei įprasta. Tokiu atveju mažesni tvenkiniai ir viršutiniai sluoksniai silpnėja.

Per tuos laikotarpius paviršinio vandens sluoksnio temperatūra tropinėje Ramiojo vandenyno dalyje sumažės ir auga šiauriniuose platumose, kurios labai panašios į El Niño.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.