^
A
A
A

Ar tabletės nuo pagirių tikrai veikia?

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

14 January 2022, 09:00

Pagirios, atsirandančios po gausaus alkoholinių gėrimų vartojimo, žinomos daugeliui iš pirmų lūpų. Tuo pačiu metu kai kurie žmonės jaučiasi taip blogai, kad kitą rytą išgėrę pirmiausia nuklysta į artimiausią vaistinę, kur pagirti vaistai. Mokslininkai bandė išsiaiškinti jų veiksmingumą ir buvo nustebinti.

Ekspertai iš Didžiosios Britanijos, atstovaujantys Londono karališkosios mokyklos Nacionaliniam narkologiniam centrui, įvertino gerai žinomus vaistus nuo pagirių , kurie yra populiarūs tarp miestiečių. Kaip rezultatas, buvo nustatyta, kad dauguma šių lėšų - tik placebas.

Tyrimo metu buvo ištirta daugiau nei dvi dešimtys mokslinių straipsnių, kuriuose analizuojamas populiarių antipagirių komponentų – L-cisteino, gvazdikėlių ekstrakto, Korėjos ženšenio, kininės kriaušės – poveikis žmogaus organizmui. Iš viso buvo analizuojamas daugiau nei dvidešimties vaistų poveikis. Projekte dalyvavo keturi šimtai savanorių. Svarbu pažymėti, kad populiarių analgetikų, tokių kaip acetilsalicilo rūgštis ir paracetamolis, poveikis nebuvo įvertintas.

Remiantis tyrimo rezultatais, buvo nustatyta, kad gvazdikėlių ekstraktas turėjo gana pastebimą poveikį: tabletės ir skysčiai su šiuo komponentu pagirių vaizdą palengvino apie 19% (eksperimento dalyviams išgėrus alkoholio).

Specialistai mano, kad tyrimo metu gauta informacija nėra visiškai teisinga. Taigi savanorių skaičius buvo palyginti mažas, tarp dalyvių nebuvo vyresnių nei 65 metų ir moterų. Neištirtas ir iš pradžių neigiamas vaistų nuo pagirių poveikis organizmui (o daugelis ekspertų atkreipia dėmesį, kad šie vaistai kenkia sveikatai). Taigi, kai kurie vaistai nuo pagirių sustiprina galvos skausmą, sukelia pykinimą ir net stiprią alerginę reakciją. Deja, didžioji dauguma vaistinėse parduodamų nereceptinių produktų yra ne vaistai, o biologiškai aktyvūs papildai, daugiausia susidedantys iš vaistažolių mišinių ir ekstraktų.

Mokslininkai aiškina: kalbant apie pagirias, lengviau jų išvengti iš anksto nei gydyti. Puotos metu optimalu susilaikyti nuo alkoholio arba vartoti alkoholį saikingai. O išsivysčius pagirių sindromui, reikėtų išgerti keletą tablečių aktyvintos anglies (1 tabletę 10 kg kūno svorio), per dieną išgerti pakankamą kiekį švaraus geriamojo vandens. Su galvos skausmu galite išgerti acetilsalicilo rūgšties tabletę, o esant stipriam apsinuodijimui padės klizma. O dar geriau – nesigydykite ir, jei įmanoma, kreipkitės į gydytoją.

Tyrimo rezultatai skelbiami puslapyje THEGUARDIAN

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.