^

Sveikata

Vidutinis eritrocitų kiekis

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Vidutinis eritrocitų kiekis (MCV) (vidutinis kūno dalinis tūris) matuojamas femtolitra (fl) arba kubinių mikrometrų. Hematologinių analizatorių MCV apskaičiuojamas dalijant ląstelių kiekį pagal raudonųjų kraujo kūnelių skaičių. Šis parametras taip pat gali būti apskaičiuojamas pagal formulę: Ht (%) × 10 / RBC (10 12 / l).

Iš MCV vertės, yra per 80-100 fl apibūdinti tiek eritrocitas normotsit mažiau nei 80 fl - mikrotsit patinka, per 100 FL - megalocyte pan. MCV yra neįmanoma patikimai nustatyti kraujo buvimą tiriamajame daug nenormalus eritrocitų (pvz, pjautuvo formos ląstelių) arba dimorphic populiacijos eritrocitų.

Raudonųjų kraujo kūnelių vidutinis kiekis yra vienas iš kelių eritrocitų rodiklių, kuris leidžia tiksliai įvertinti raudonųjų ląstelių skaičių ir dydį, kurie yra tokie svarbūs sveikatai apskritai ir kraujui. Labiausiai ir dauguma šių kraujo krešulių atlieka įvairias funkcijas, įskaitant:

  • Deguonies ir anglies dioksido transportavimas, ty kvėpavimo funkcija;
  • Adsorbuotų aminorūgščių ir lipidų transportavimas į audinius, tai yra - mitybos;
  • Fermentų pernešimas;
  • Rūgščių ir bazių balanso reguliavimas, atliekamas hemoglobino;
  • Mikrobų toksinų adsorbcija, antikūnai;
  • Aktyvus dalyvavimas fibrinolizėje ir apskritai hemostazės veikloje.

Vidutinis eritrocito kiekis yra bendrojo hematologinio, klinikinio kraujo tyrimo dalis. Tai yra nurodoma naudojant akronimą indekso MCV - vidutinis eritrocito tomas, kuri verčia kaip eritrocitų (nuo žodžio "Dalelė" - labai mažos dalelės) vidutinę apimtį. Toks indikatorius padeda patikimai nustatyti raudonųjų kraujo kūnelių kiekį ir kiekį kraujyje, taip pat objektyviai įvertinti jų dydį. Tačiau vidutinis Corpuscular tūris, kartais gali būti ne visiškai patikimas informatyvus šaltinis, todėl tuo atveju, kai kurie sudėties ir formulė kraujo nukrypimų. Pavyzdžiui, anizocitozė (keičiant raudonųjų kraujo kūnelių dydžio) arba poikilocitozė (raudonųjų kraujo kūnelių įvairių formų) negali tiksliai nustatyti MCV.

Koks yra vidutinis eritrocito kiekis?

Ši informacija yra būtina gydytojui, nes pagal vidutinį eritrocito dydį jis gali nurodyti hematologinės problemos rūšį - anemiją, jeigu ji turėtų būti pagrįsta klinikiniais simptomais. Pavyzdžiui, jei organizme yra didelis geležies trūkumas, greičiausiai MCV patvirtins mikrokreditinę hematologinę problemą. Jei žmogus kenčia nuo cianokobalamino trūkumo, tai yra, vitamino B12, tuomet vidutinis tūrio indeksas teigia, kad yra makro anemija. Be anemijos diferencijavimo, vidutinis eritrocitų tūris akivaizdžiai rodo vandens ir elektrolitų pusiausvyrą, ypač intravaskuliniame ir ląstelių sektoriuose. Jei MCV yra žymiai aukštesnis nei įprastas amžiaus intervalas, tai reiškia hipotoninių sutrikimų buvimą, normos sumažėjimą galima pasakyti apie hipertoninę dehidrataciją (dehidrataciją).

Kokia yra kraujo priėmimo tvarka, siekiant nustatyti vidutinį raudonųjų kraujo kūnelių kiekį?

MCV yra papildoma, konkretizuojanti informacija bendrame klinikinio tyrimo paveiksle, šie testai nėra atskirai priskiriami. Apskritai, kraujo rodiklių įvertinimui svarbi ir reikalinga hematologinė sekcija, ir daugeliui gali būti žinoma jo elgesio procedūra. Priklausomai nuo laukiamos diagnozės ir gydytojo reikalingų rodiklių skaičiaus kraujas, kaip laboratorinė sudėtingų tyrimų medžiaga, yra paimtas iš venų, bet kartais tik kapiliarinis kraujas. Pacientui specialių reikalavimų nėra, išskyrus tai, kad bandymas atliekamas tuščiu skrandžiu ir atliekamas ryte.

Kaip apskaičiuojamas vidutinis raudonųjų kraujo kūnelių kiekis?

MCV matavimo vienetas yra femtolitras, kuris, kaip keista, anksčiau buvo olandiškas alkoholio turinčių skysčių matas. Dažnai vidutinis eritrocito kiekis taip pat matuojamas mikrometrais. Vidutinio tūrio tyrimas atliekamas kartu su visų raudonųjų ląstelių skaičiavimu impulsuose, kurie atsiranda, kai ląstelės praeina per mikroskopines hemolizinio analizatoriaus angas. Todėl gaunama histograma, rodanti, kaip raudonos kraujo kūneliai paskirstomi pagal bendrą tūrį.

Kokia yra tokio rodiklio norma kaip ir vidutinis eritrocito kiekis?

Vidutinis eritrocitų kiekis pagal nustatytus standartus svyruoja nuo 80 iki 100 femtolitrų. Taigi, jei indikatorius atitinka nurodytas ribas, eritrocitas yra vadinamas normocitu. Jei mažesnis nei 80 femtolitrų, eritrocitas yra apibūdinamas kaip mikrocitas, aukščiau - makrociklas. Reikėtų nepamiršti, kad vidutinis žmogaus eritrocito kiekis gali svyruoti visą gyvenimą, tačiau yra normos ribos. Taigi, naujagimių, šis skaičius prasideda 128 femtolitrov ir tada sumažinti iki 100. Kaip jau amžiaus kūdikiui MCV "gali būti apie 77 FL, ir iki penkerių metų yra suderintas su įprasta - 80 fl. Daugeliu atvejų, vidutinis eritrocitų tūris, kaip paaiškinti tipą ir stadiją anemija studijavo kartu su spalvų indekso ir MCH - indikatoriaus kiekybinis hemoglobino kiekio. Tai yra gana konkretus skaičiavimas, todėl neatsižvelgiama į nepriklausomą laboratorijos formos tyrimą, geriau, jei ši būtina ir svarbi informacija patenka į profesionalo, ty gydytojo, rankas.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.