^

Sveikata

Trombocitai

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Trombocitų kiekio (PLT) pamatinės vertės (norma) kraujyje: naujagimiai 1-10 dienų - 99-421 × 10 9 / l; vyresni nei 10 dienų ir suaugusieji - 180-320 × 10 9 / litras.

Trombocitai yra 2-4 mikronų skersmens kraujo elementas, kuris yra kaulų čiulpų megakaritocitų citoplazmo "fragmentas".

Trombocitų gyvenimo trukmė yra 7-10 dienų. Fiziologiniai trombocitų skaičiaus svyravimai per dieną kraujyje yra iki 10%. Moterims menstruacijų metu trombocitų kiekis gali sumažėti 25-50%.

Trombocitai atlikti angiotroficheskuyu dalyvauja kraujo krešėjimo ir fibrinolize procesų lipniai-agregavimo funkcijas, teikti paraiškos atsiėmimo kraujo krešulių susidarymo. Jie gali išlaikyti cirkuliuojančius imuninius kompleksus (CIC) ant jų membranų, kad išlaikytų vasospasmą. Be 80-85% pacientų, sergančių hemoraginis diatezė hemostazės sutrikimų, atsiradusią dėl sumos sumažėjimą arba sumažinti funkcinį aktyvumą trombocitų.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Su kuo susisiekti?

Vidutinis trombocitų kiekis

Vidutinio trombocitų kiekio (MPV, vidutinis trombocitų kiekis) pamatinės vertės yra 3,6-9,4 μm 3.

Šiuolaikiniai hematologiniai analizatoriai parenka trombocitometrines kreives (trombocitų pasiskirstymo histogramos pagal tūrį). Tarp trombocitų dydžio ir jų funkcinio aktyvumo, biologiškai aktyvių medžiagų kiekio trombocitų granulėse, ląstelių susiliejimo tendencijai ir trombocitų kiekio pokyčių prieš agregaciją yra koreliacija. Dėl daugiausia jaunų trombocitų formų kraujyje histograma virsta į dešinę, senosios ląstelės yra histogramoje kairėje. Taigi, kaip trombocitų amžius, jų tūris sumažėja.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.