^

Sveikata

Respiratorinis sincitiškas virusas (RS virusas)

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

RS virusas yra vienas iš dažniausiai pasitaikančių ARI ligų pirmaisiais 2-3 metų gyvenimo metais. Pirmą kartą 1956 m. Izoliuotas iš šimpanzių, sergančių ūmine kvėpavimo takų liga, o 1957 m. R. Čenokas (ir kiti) išskyrė panašius štamus iš vaikų, sergančių ūmine kvėpavimo takų liga.

Virionas yra sferinis formos, jo skersmuo skiriasi atskirų dalelių nuo 120 iki 200 nm. Genomą sudaro vienpusė nefragmatizuota neigiama RNR, kurios masė yra maždaug 5,6 MD; akivaizdu, kad ten yra 10 genų, koduojančių 10 virusų specifinius baltymus, iš kurių 7 yra viriono dalis, o likusieji yra nestruktūriniai. RS virusas skiriasi nuo kitų paramiksovirusų tuo, kad jis neturi hemagliutinino ir neuraminidazės, jis neturi hemolizinio aktyvumo. Genomo struktūra yra tokia: 3'-lC-lB-NPM-lA-GF-22K-L-5 '. Baltymai G ir F yra glikoproteinai, kurie yra supercapsidės ir sudaro viršutinius spinčius. Proteinas G apsaugo virusą nuo jautrių ląstelių, o baltymas F suteikia dviejų tipų sintezę: a) viruso membranos suliejimas su ląstelės membrana ir jos lizosomomis; b) užkrėstos ląstelės suliejimas su gretimomis neinfekuotomis ląstelėmis, dėl kurių susidaro sincitiumas, - simplastas iš ląstelių, sujungtų citoplazminiais procesais ("audinio audiniai"). Šis reiškinys taip pat buvo pagrindas vadinti virusą "kvėpavimo sincitialiu". Baltymai N, P ir L (polimerazės kompleksas, turintis transkriptazės) yra nukleokapsido dalis. Baltymai M ir K yra sujungiami su viršūnių viriono vidiniu paviršiumi. Likusių baltymų funkcijos dar nėra žinomos. Remiantis antigeninėmis savybėmis, yra du serologiniai viruso. Virus dauginasi daugelio transfekuotų ląstelių (HeLa, HEp-2 ir kt.) Kultūroje, pasireiškiantys būdingu citopatiniu poveikiu, taip pat pleiskanų formavimu; Ji nėra auginama viščiukų embrionuose. RS virusas yra labai lygaus ir lengvai sunaikinamas, užšaldžius ir atšildžius, valant riebalų tirpikliais, ploviklius, įvairius dezinfekavimo priemones; kai kaitinamas iki 55 ° C, per 5-10 minučių žuvo.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Kvėpavimo sincitinės infekcijos simptomai

Infekcijos šaltinis yra sergantis žmogus. Infekcija pasireiškia ore esančiais lašeliais. Inkubacinis laikotarpis yra 3-5 dienos. Virus dauginasi kvėpavimo takų epitelio ląstelėse, o procesas greitai sklinda į jų apatinius skilimus. Pirmąsias šešis gyvenimo mėnesius vaikams, ypač bronchitams, bronchiolitams, plaučių uždegimams, atsiranda ypač sunki kvėpavimo sistemos sincitiška infekcija. 75% vaikų iš 3 metų nustato antikūnus prieš virusą.

Poinfekcinis imunitetas yra patvarus ir ilgalaikis, jo priežastis - virusinių neutralizuojančių antikūnų, imuninės atminties ląstelių ir IgA klasės sekrecijos antikūnų atsiradimas.

Kvėpavimo-sincitinių infekcijų diagnozė

Laboratorinė diagnostika kvėpavimo syncitiumo virusinės infekcijos remiantis greitai aptikti virusų antigenų nosiaryklės (Dead audinių tirtų plaučius, trachėją, bronchų), naudojant imunofluorescencinį būdas, išskyrimą ir identifikavimą viruso ir ryžtą specifinių antikūnų. Siekiant išskirti virusą, kultūrinė medžiaga užkrėsta bandomąja medžiaga, jos sklaida vertinama pagal būdingą citopatinį poveikį; virusas identifikuojamas imunofluorescencijos metodu, RSK ir neutralizacijos reakcija ląstelių kultūroje. Serologinis metodas (RSK, RN) vaikams per pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius, kurie turi motinos antikūnus esant 1 titras: 320, nėra pakankamai patikima. Siekiant diagnozuoti ligą, geriau naudoti specifinių antigenų nustatymo metodus naudojant RIF arba IFM.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Kvėpavimo sincitinių infekcijų prevencija

Specifinė kvėpavimo sincitiškos infekcijos profilaktika nebuvo sukurta.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.