^

Sveikata

A
A
A

Įtrūkimai lūpų kampučiuose

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 06.09.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kai tik lūpų kampučiuose atsiranda įtrūkimų, prisimename imunitetą. Išties tokia problema glaudžiai susijusi su mūsų imuninės sistemos būkle, dažniau išryškėja pavasarį, kai nusilpsta gynyba ir išsenka organizmo vitaminų atsargos. Patys savaime įtrūkimai ar traukuliai nėra liga, nors ir sukelia nemažą diskomfortą. Tai tik organizmo signalas, kad kažkas su juo negerai.

Epidemiologija

Dažniausiai įtrūkimai lūpų kampučiuose atsiranda dėl streptokokinės ar grybelinės infekcijos suaktyvėjimo. Didesnė rizika yra pacientams, kurių imuninė sistema nusilpusi ir lėtinėmis patologijomis, nėščioms moterims ir vaikams (įskaitant paauglystę).

Tiek vyrai, tiek moterys vienodai dažnai serga, o ypač tie, kurie negali atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas.

Priežastys įtrūkimai lūpų kampučiuose

Veiksnių, kurie provokuoja įtrūkimų atsiradimą burnos ertmės kampuose, yra labai daug, tačiau tikroji priežastis dažniausiai ta pati – tai bakterijos ir kiti patogeniniai mikroorganizmai, kurie įvairiais būdais patenka į lūpų gleivinę, kuriuos jie suaktyvina. Dauguma žmonių šiek tiek klysta, manydami, kad įtrūkimai atsiranda dėl per didelio odos išsausėjimo ar avitaminozės: iš tikrųjų šie veiksniai atsiranda, tačiau be mikrobinės floros problemos nebūtų kilusios.

Netgi įtrūkimai, susidarantys ūminių kvėpavimo takų virusinių infekcijų ar ūminių kvėpavimo takų infekcijų fone, yra ne aukštos kūno temperatūros, o infekcinės invazijos pasekmė. Be to, dažniausiai, remiantis statistika, priepuolius sukelia streptokokai ir grybelinė flora, būtent epidermio streptokokas ir į mieles panašūs grybai, priklausantys Candida genčiai. Infekcija provokuoja uždegiminio proceso vystymąsi, atsirandantį pažeidžiant paviršinius odos audinius ir gleivines.

Rizikos veiksniai

Yra žinoma nemažai veiksnių, galinčių išprovokuoti įtrūkimų susidarymą lūpų kampučiuose. Dažniausiai mes kalbame apie šiuos iš jų:

 • kitų žmonių neplautų stiklinių, puodelių, prietaisų naudojimas;
 • dažnas lūpų kramtymas ir laižymas, ypač šaltuoju metų laiku;
 • burnos ertmės priežiūros higienos taisyklių nesilaikymas;
 • bendras kūno atšalimas arba perkaitimas;
 • žemos kokybės maisto, neplautų žalumynų, daržovių, uogų, vaisių naudojimas;
 • nuolatinis prisilietimas nešvariomis rankomis prie odos burnos srityje.

Prisidėti prie infekcinio proceso veiksnių, tokių kaip:

 • silpnas imunitetas;
 • įvairių etiologijų anemija;
 • diabetas;
 • kepenų funkcijos nepakankamumas;
 • vitaminų ir mineralų trūkumas organizme;
 • dažni ar užsitęsę infekciniai procesai;
 • dažnas arba ilgas gydymas hormoniniais ar citostatiniais vaistais, imunosupresantais.

Pathogenesis

Lūpų kampuose yra tokių patogenetinių įtrūkimų:

 • bakteriniai įtrūkimai, kuriuos sukelia streptokokinė infekcija;
 • grybelių įtrūkimai, atsirandantys, kai suaktyvėja Candida genties grybai.

Reikia suprasti, kad šie mikroorganizmai – ligos sukėlėjai – normaliai gali būti ant sveiko žmogaus odos. Patobulintas jų dauginimasis prasideda tik susidarius tam palankioms aplinkybėms:

 • staigus imuninės sistemos susilpnėjimas (netinkama mityba, ligos, operacijos ir kt.);
 • hemoglobino lygio sumažėjimas kraujyje;
 • burnos ertmės, dantų, viršutinių kvėpavimo takų ligos;
 • padidėjęs cukraus kiekis kraujyje;
 • žarnyno disbiozė.

Bet koks organizmo sutrikimas yra vienokia ar kitokia stresas, galintis paskatinti infekcijos vystymąsi. Dėl to burnos kampučiuose besikaupiantys mikroorganizmai suaktyvina jų augimą ir vystymąsi, suaktyvėja uždegiminė reakcija, kurią lydi visi atitinkami požymiai: paraudimas, skausmas ir kt.

Simptomai įtrūkimai lūpų kampučiuose

Klinikiniai įtrūkimų lūpų kampučiuose simptomai gali šiek tiek skirtis, priklausomai nuo ligos etiologijos. Pavyzdžiui, pirmuosius požymius galima apibūdinti taip:

 • Esant bakterijų įtrūkimams, iš pradžių atsiranda nedidelis paraudimas ir diskomfortas niežulio pavidalu. Po kurio laiko lūpų kampučiuose susidaro maži burbuliukai arba vienas burbulas su skystu turiniu: būtent dėl šio simptomo daugelis traukulius painioja su pūsleline. Tačiau po kurio laiko burbuliukai atsidaro, susidaro kruvina pluta, kuri gali būti ir sausa, ir šlapia, kartais atsivėrusi ar kraujuojanti. Šiame etape atsiranda skausmas, tampa skausminga atidaryti burną ir atitinkamai kalbėti bei valgyti.
 • Su grybelių įtrūkimais atsiranda uždegiminis procesas, kuris savo išvaizda primena eroziją. Išorinė pluta nesusidaro, o pačių lūpų kampučiuose esantys įtrūkimai ir paraudimas išsiskiria rausvu atspalviu, dažnai padengtu biria danga. Jei burna uždaryta, problema gali likti nematoma. Tačiau esant atvirai burnai, atsiranda traukulių ir įtrūkimų lūpų kampučiuose, gali atsirasti pjovimo pobūdžio skausmas.

Be pirmiau minėtų variantų, taip pat yra mišrių įtrūkimų, kuriuose yra mikrobų ir grybelių buvimo požymių.

Įtrūkimai vaiko lūpų kampučiuose

Dažniausias veiksnys, lemiantis įtrūkimų atsiradimą vaikų lūpų kampučiuose, yra B grupės vitaminų trūkumas, užtikrinantis normalią odos ir gleivinių būklę. Taip pat gali būti „kaltas“ cinko ir geležies trūkumas organizme. Tačiau dažniausiai bakterijos ir grybeliai suaktyvėja susilpnėjus imuninei gynybai - pavyzdžiui, sergant tonzilitu, kariesu, dažnais peršalimais ir SARS, anemija, helmintų invazijomis.

Daugeliui vaikų pernelyg didelio bakterijų kaupimosi lūpų kampučiuose priežastis yra netinkamas sąkandis, burnos higienos taisyklių nesilaikymas, o mažiems vaikams – užsitęsęs spenelių ir čiulptukų užsilaikymas burnoje. Alerginiai procesai, kitos ligos ir nukrypimai prisideda prie jų papildomo indėlio.

Vaikystėje atsiradę įtrūkimai lūpų kampučiuose nedažnai netrikdomi, tačiau jeigu tokia patologija atsiranda, ji įgauna vyraujantį ilgalaikį pobūdį. Vaikų sergamumo pikas būna pavasarį, kai vitaminų trūkumas ypač jaučiasi bendrai susilpnėjus imunitetui.

Įtrūkimai lūpų kampučiuose nėštumo metu

Nėštumo metu daugelis lėtinių ligų paūmėja, ir tai daugiausia dėl smarkiai didėjančios moters kūno apkrovos ir imuniteto sumažėjimo. Nėščiųjų liga gali pasireikšti netipiškai, pradedant įprastu lūpų sausumu, baigiant erozijų susidarymu daugiausia apatinėje lūpoje.

Nėštumo metu neretai pasitaiko ir alerginės kilmės lūpų kampučių įtrūkimų. Tokiems priepuoliams būdingas niežulys ir deginimo pojūtis, patinimas ir paraudimas atitinkamoje veido srityje. Dėl papildomo kontakto su alergenu susidaro maži burbuliukai, kurie virsta eroziniais elementais.

Netipiniai įtrūkimų simptomai gali atsirasti trumpai ir spontaniškai, taip pat staiga išnykti. Remisijos būna dažnai, tačiau šiuo laikotarpiu lūpos dažniausiai nusilupa. Būdingas lūpų ir veido odos sausumas.

Komplikacijos ir pasekmės

Komplikacijos, atsirandančios dėl įtrūkimų lūpų kampučiuose, yra ypač retos: paprastai problema išgydoma ankstyvoje vystymosi stadijoje. Pažengusiais atvejais galima išplisti infekciją, padidinti uždegiminio proceso plotą, dalyvaujant sveikiems audiniams (odai ir gleivinėms).

Iš ypač nemalonių pasekmių galima išskirti papildomų gilių įtrūkimų, opinių ir erozinių elementų, susiliejančių į vieną didelį židinį, susidarymą. Bėgimo procesui būdingas didelis diskomfortas, o esant artimam kontaktui kyla pavojus, kad infekcija bus perduota kitiems žmonėms.

Jei įtrūkimai lūpų kampučiuose ilgai neužgyja, tada nėra prasmės laukti, kol problema išnyks savaime: geriau kreiptis į gydytoją, kuris paskirs gydymą pagal aptiktą sukėlėją. Jei liga paliekama atsitiktinumui, savęs išgydymas susilpnėjusio imuniteto fone laikomas beveik neįmanomu. Gydymas turi būti visapusiškas, skirtas vietiniam poveikiui uždegiminiam židiniui, taip pat imuninės gynybos stiprinimui.

Diagnostika įtrūkimai lūpų kampučiuose

Daugeliu atvejų įtrūkimų diagnozė nustatoma remiantis klinikine apžiūra ir paciento skundais. Būdinga ligos simptomatika, o kilus abejonių atsižvelgiama į pažeistų audinių histologinės analizės duomenis.

Apskritai diagnostikos etapus galima paskirstyti taip:

 • skundų rinkimas, paciento apžiūra;
 • atlikti histologinius tyrimus, odos tyrimus su alergenais;
 • bendrieji laboratoriniai tyrimai organizmo būklei įvertinti (leisti atmesti anemiją, uždegimines ligas);
 • instrumentiniai diagnostikos metodai.

Laboratorinė ir instrumentinė diagnostika dažniausiai naudojama diferencijuojant lūpų ligas. Pavyzdžiui, gydytojas gali skirti periferinio kraujo tyrimą, citologinį, bakteriologinį ir virusologinį tepinėlių tyrimą, ultragarsinį pilvo ertmės ar skydliaukės tyrimą ir kt.

Diferencialinė diagnostika

Diferencinė diagnozė turėtų būti atliekama sergant įvairių tipų cheilitu (eksfoliaciniu, liaukiniu, meteorologiniu, žiediniu, kandidoziniu, egzeminio tipo), su raudonąja lūpų vilklige, makrocheilitu.

Gydymas įtrūkimai lūpų kampučiuose

Gydant įtrūkimus lūpų kampučiuose, geriau numatyti integruotą požiūrį, atsižvelgiant į individualias gydymo ypatybes. Taip pat svarbu laikytis bendrųjų priemonių, įskaitant:

 • burnos higienos taisyklių laikymasis;
 • reguliari burnos ertmės ir dantų higiena;
 • dantų gydymas, laiku pašalinami probleminiai dantys, atsikratoma apnašų;
 • atsisakyti žalingų įpročių (turima omenyje ne tik rūkymą ir piktnaudžiavimą alkoholiu, bet ir lūpų kramtymą, nuolatinį jų laižymą);
 • mechaninės lūpų apsaugos užtikrinimas (dantukų korekcija, savalaikis dantų implantų keitimas ir kt.);
 • visų medicininių receptų vykdymas.

Gydytojo receptuose gali būti rekomendacijų dėl bendros ir vietinės terapijos. Išorinis gydymas apima šias veiklas:

 • gydymas antiseptiniais tirpalais (vandenilio peroksidu, chlorheksidinu, kalio permanganato tirpalu);
 • losjonų su proteolitiniais fermentais (Tripsinu, Chimotripsinu) tepimas plutai suminkštinti;
 • tepimas kortikosteroidiniais tepalais (Lorinden A, Celestoderm, Locoid), siekiant slopinti uždegiminės reakcijos vystymąsi, pašalinti patinimą ir kitus nemalonius simptomus.

Be to, gali būti naudojami antihistamininiai vaistai - pavyzdžiui, Suprastinas, Loratadinas, Cetirizinas. Be to, rekomenduojama praturtinta dieta, multivitaminai ir raminamieji.

Ką daryti su įtrūkimais lūpų kampučiuose?

Kai lūpų kampučiuose atsiranda įtrūkimų, pirmiausia reikia atmesti veiksnių, galinčių sustiprinti uždegiminio proceso eigą, įtaką. Tokie veiksniai dažniausiai yra alergenai, mikrobų poveikis, perkaitimas ir hipotermija, dehidratacija ir kt.

Susisiekus su gydytoju ligą išgydyti nesunku, svarbiausia pasirinkti tinkamą gydymą ir pašalinti pagrindinę problemos priežastį (pavyzdžiui, neutralizuoti bakterijas ar grybelinį patogeną).

Tinka tiek vietinis, tiek sisteminis gydomasis poveikis arba jų derinys. Taip pat svarbu atidžiai laikytis visų burnos ertmės, veido ir rankų higienos taisyklių.

Kur dažniausiai nukreipiama terapija? Drėkina ir minkština odą, pagreitina žaizdų gijimą, užkerta kelią pakartotinei infekcijai. Tam sėkmingai naudojami antimikrobiniai ir priešgrybeliniai sisteminiai ir išoriniai preparatai.

Vaistai, kuriuos gali skirti gydytojas

Chlorheksidinas

Antimikrobinis ir antiseptinis tirpalas, naudojamas įtrūkimams ir žaizdoms gydyti tris kartus per dieną. Produktas yra mažai toksiškas ir saugus, tačiau reikėtų vengti jo naudoti viduje. Didelės koncentracijos agentas gali nudeginti gleivinę.

Aevit

Kombinuotas vitaminų preparatas, kurį galima naudoti tiek viduje, tiek išorėje. Viduje gerkite vieną kapsulę vaisto per dieną. Be to, pažeistos vietos lūpų kampuose sutepamos kapsulės turiniu. Toks gydymas neturi kontraindikacijų, padeda greičiau atsigauti.

Loratadinas

Antihistamininis preparatas, turintis antialerginių ir antipruritinių savybių. Neleidžia vystytis edemai, palengvina uždegiminio proceso eigą. Loratadinas geriamas po 10 mg vieną kartą per parą. Tarp dažniausiai pasitaikančių šalutinių poveikių yra galvos skausmas, mieguistumas, dirglumas.

Fukortsinas

Antiseptinis ir dezinfekuojantis preparatas, pasižymintis plačiu antimikrobiniu ir priešgrybeliniu poveikiu. Vaistas tepa žaizdas 1-3 kartus per dieną, iki klinikinio pasveikimo. Šalutinis poveikis vaisto vartojimo fone: laikinas odos dažymas rausvai, epitelio desquamacija.

Ežiuolės ekstraktas

Imunostimuliuojantis agentas, didinantis makrofagų ir neutrofilų fagocitinį aktyvumą. Paprastai gerti po 20-40 lašų ekstrakto tris kartus per dieną, ne daugiau kaip 2 mėnesius iš eilės. Galimas ir vietinis vaisto vartojimas. Galimas šalutinis poveikis yra alergija.

Tepalai nuo įtrūkimų lūpų kampučiuose

Tepalai pažeisti audiniai dažniausiai tepami 1-2 kartus per dieną: vartojami vaistai, turintys antimikrobinį, priešgrybelinį ir žaizdas gydantį poveikį.

Levomekol tepalas, kuriame yra antibiotikas, puikiai tinka kaip antiseptikas. Tokie tepalai kaip Actovegin, Solcoseryl, kurie skatina gijimo procesus, pasiteisino. Be jų, reikėtų pažymėti gydomąjį tepalų Bepanten, Methyluracil, Dekspantenolio poveikį.

Sergant grybeline infekcija, aktualu naudoti tepalus Clotrimazole, Exoderil ir kt.

Kiti tepalai, kuriuos gali skirti gydytojas:

 • Celestoderm-B su Garamicinu yra kortikosteroido ir antibakterinio komponento derinys, naudojamas esant sudėtingam uždegiminiam procesui, kartu su pūlinga infekcija. Sergant grybelinėmis infekcijomis, ši priemonė neskiriama. Tepalas tepamas ant pažeistos vietos ryte ir vakare – tai yra du kartus per dieną. Gydymo trukmė yra 1-2 savaitės.
 • Lorinden C yra kombinuotas tepalas, pasižymintis niežulį mažinančiu, priešuždegiminiu, antialerginiu, edemą mažinančiu poveikiu. Taikyti ne daugiau kaip du kartus per dieną, ne ilgiau kaip dvi savaites.

Balzamas nuo įtrūkimų lūpų kampučiuose

Jei plyšys tik pradeda formuotis, galite naudoti gerai žinomą balzamą Rescuer. Šis vaistas vartojamas išoriškai, pagreitina žaizdų ir sužalojimų gijimo reakciją. Produkto ypatumas yra tai, kad jis yra natūralios sudėties, be antibiotikų ir hormoninių komponentų. Balzamą reprezentuoja tokie ingredientai kaip ghi, šaltalankių ir alyvuogių aliejai, medetkų ekstraktas, bičių vaškas, terpentinas, Naftalan aliejus, vitaminų tirpalai ir eteriniai aliejai.

Balzamas tepamas tiesiai ant įtrūkimų, kelis kartus per dieną (dažniausiai tris kartus). Alerginiai procesai gali tapti kontraindikacijomis vartoti.

Šalutinis poveikis yra retas ir pasireiškia alergijos vaistui išsivystymu.

Vitaminai

Vitaminai ir mineralinės medžiagos yra būtini komponentai beveik bet kokių dermatologinių ligų profilaktikai ir gydymui. Trūkstant tam tikrų būtinų maistinių medžiagų, lūpos gali lengvai pleiskanoti, sutrūkinėti ir net atsirasti įtrūkimų. Avitaminozė arba hipovitaminozė gali tapti lemiamu veiksniu vystantis infekciniams dermatologiniams procesams, sukelti patologijos perėjimą iš ūminės stadijos į lėtinę.

Vitaminas A dalyvauja paviršinio odos sluoksnio epitelio ląstelių diferenciacijoje. Pasirodo, ląstelių struktūros keičiasi chemiškai ir funkcionaliai. Trūkstant retinolio, atsiranda sausumas, didėja lupimasis, storėja raginis sluoksnis, gali išsivystyti pūlingi procesai.

Trūkstant vitaminų B 2  ir B 6  , pažeidžiamas odos epitelis ir burnos ertmė. Dėl to gali atsirasti ne tik įtrūkimų burnos kampučiuose, bet ir nasolaabialinio trikampio dermatitas, ausys, veidas ir kt.B grupės vitaminai visada skiriami, kad pagreitintų žaizdų ir opų gijimą, lėtinės dermatozės.

Askorbo rūgštis yra gerai žinomas imunomoduliatorius, aktyvinantis rezervines organizmo gynybas, pagreitinantis audinių atstatymą. Trūkstant askorbo rūgšties, žaizdos gyja ilgiau ir blogiau. Kai burnos kampučiuose atsiranda skausmingų įtrūkimų, dažniausiai skiriami kompleksiniai multivitaminų preparatai, kuriuose yra visų aukščiau aprašytų vitamininių medžiagų. Tokių vaistų vartojimo dažnumas ir jų dozės nustatomos individualiai.

Fizioterapinis gydymas

Kineziterapija efektyviai papildo pagrindinį gydymą, padeda greitai pašalinti skausmingus simptomus ir pagreitinti gijimą.

Pagrindinės procedūros, kurias gydytojas gali skirti, kai lūpų kampučiuose atsiranda įtrūkimų:

 • Gydymas lazeriu – turi priešuždegiminį, edemą mažinantį, jautrumą mažinantį poveikį.
 • Vaistų elektroforezė - apima kortikosteroidų arba antihistamininių vaistų vartojimą.
 • Fonoforezė su kortikosteroidų tepalais.
 • Itin aukšto dažnio gydymas – pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, aktyvina mikrocirkuliacijos ir regeneracijos procesus.
 • Mikrobangų terapija gerina aprūpinimą krauju ir audinių mitybą, stabdo uždegiminės reakcijos vystymąsi, šalina edemą, turi antialerginį poveikį.

Beje, atsiradus įtrūkimams, fizioterapinės procedūros skiriamos ne taip dažnai, o tik esant apleistams ir vangiems procesams. Sprendimą dėl jų paskyrimo priima gydytojas.

Alternatyvus gydymas

Alternatyvios priemonės visada yra prieinamos ir dažnai turi ne mažesnį poveikį nei vaistinės vaistai. Pavyzdžiui, labiausiai paplitusi priemonė nuo įtrūkimų lūpų kampučiuose yra įprastas ausų vaškas – būtent tas, kuris dažniausiai kruopščiai išvalomas iš ausų vatos tamponėliais. Šis natūralus „tepalas“ sutepa priepuolių vietas. Sako, kad problema tęsiasi 1-2 dienas.

Na padeda nuo įtrūkimų lūpų kampučiuose terminis vanduo. Galima naudoti vieną, arba sutepti specialiu kremu ar tokio vandens pagrindu paruoštu higienos priemone.

Puikus būdas atsikratyti įtrūkimų – sutepti pažeistas vietas vitaminų aliejiniais tirpalais: galite naudoti vitaminų A ar E kapsules arba kombinuotą vaistą Aevit. Vietoj jų naudojamas ir lydytas bičių vaškas, šaltalankių ar erškėtuogių aliejus, medus, žąsų taukai.

Gydymas žolelėmis

Gerai padeda vietų, kuriose yra įtrūkimų lūpų kampučiuose, nuvalymas augalų, tokių kaip ramunėlių, ugniažolės, medetkų, šalavijų, stygų, antpilais.

Kita puiki priemonė – uogienių apdorojimas šviežiai spaustomis sultimis, gautomis iš alavijo ar Kalankės lapų, iš šviežio ugniažolės augalo, gysločio stiebų. Pažeistą odą galite patepti perpjauta česnako skiltele ar svogūno skiltele.

Užpilai žaizdoms gydyti ruošiami šiais būdais:

 • vienas arbatinis šaukštelis sausos ramunėlių spalvos užpilamas 200 ml verdančio vandens, paliekamas po dangčiu 40-45 minutes, filtruojamas ir naudojamas kaip nurodyta;
 • vienas valgomasis šaukštas medetkų užpilamas stikline verdančio vandens, bent pusvalandį palaikomas po dangčiu, po to filtruojamas ir naudojamas įtrynimui;
 • vienas valgomasis šaukštas šalavijų užpilamas stikline verdančio vandens, paliekamas valandą, po to filtruojamas ir naudojamas įtrynimui bei losjonams.

Homeopatija

Tinkamas homeopatinis gydymas skiriamas parenkant optimalią konstitucinę priemonę. Toliau nurodytas priemones rekomenduojama naudoti individualiai parinktomis dozėmis.

 • Natrum muriaticum – net panaikina gilius įtrūkimus lūpų kampučiuose, lūpų viduryje, taip pat visokius nagus.
 • Nafta – padeda esant kraujuojančioms žaizdoms šalia burnos, kurias lydi deginimas ir niežulys.
 • Calcarea carbonica skiriama tiek paviršiniams, tiek giliems įtrūkimams, kurie atsiranda daugiausia žiemą.
 • Grafitas – naudojamas atsiradus žaizdoms ant lūpų ir tarpupirščių erdvėse.
 • Gepar sulfuris calcareum - pašalina įtrūkimus, padengtus pluta.
 • Acidum nitricum – padeda esant giliai kraujuojančioms žaizdoms, kurioms būdinga ilga eiga.
 • Antimonium krudum – naudojamas pažeistai odai burnos kampučiuose ir nasolabialiniame trikampyje.

Chirurgija

Chirurgo pagalbos prireikia tik keliais ypač apleistais lūpų kampučių įtrūkimų atvejais, su ryškiais displazijos simptomais. Leidžiami šie chirurginiai metodai:

 • gydymas lazeriu;
 • fotodinaminis gydymas;
 • kriochirurgija;
 • pleišto formos pažeistų audinių ekscizija;
 • plastinė chirurgija, skirta lūpų korekcijai ir atstatymui.

Tačiau kartojame, kad įtrūkimų operacija yra greičiau taisyklės išimtis, nes dažniausiai tokio gydymo nereikia.

Prevencija

Net ir sėkmingai išgydžius įtrūkimus lūpų kampučiuose, prasminga pasirūpinti, kad liga nepasikartotų ateityje. Štai kokia yra tokia prevencija:

 • grūdinimo procedūrų atlikimas;
 • sisteminga ir kokybiška higieniška burnos ertmės priežiūra;
 • naudoti tik patikrintą ir kokybišką kosmetiką;
 • mitybos kokybės gerinimas, akcentuojant augalinį maistą, atsisakant valgyti saldumynus;
 • atsikratyti blogų įpročių, tokių kaip rūkymas, piktnaudžiavimas alkoholiu;
 • per didelio odos ir gleivinių išsausėjimo prevencija, pakankamo skysčio kiekio naudojimas, drėkinančių higienos priemonių naudojimas.

Reikia atkreipti dėmesį į savo kūno švarą, reguliariai plauti rankas (ar bent jau naudoti drėgnas servetėles), stengtis nelaižyti lūpų ir negraužti nagų.

Prognozė

Įtrūkimai lūpų kampučiuose gali sutrikdyti bet kuriame amžiuje – ir vaikystėje, ir suaugus. Daugeliui pacientų problema praeina be rimtų pasekmių, per 3-5 dienas: iš pradžių didėja diskomfortas, atsiranda paraudimas, matomi įtrūkimai, problema pasiekia piką, po to simptomai pradeda palaipsniui mažėti. Tačiau nereikėtų tikėtis, kad bėdos praeis savaime: kartais taip nenutinka, ypač jei nesiimama priemonių ir liga pradeda progresuoti. Manoma, kad visiškas gydymo nepaisymas prisideda prie uždegiminės reakcijos plitimo ir opų susidarymo. Apskritai prognozė gali būti teigiama, tačiau gydymas vis tiek yra būtinas.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.