^

Sveikata

Adiso-Kakovskio testas

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Mėginio Adis Kakovskogo - tai yra labai senas, bet veiksmingas būdas skaičiavimo raudonųjų kraujo kūnelių skaičių - raudonųjų kraujo ląstelių, ir leukocitų cilindro ( "sulipusių" baltymų suformuota elementai) šlapime.

Koks yra tokio tyrimo kaip Adiso-Kakovskio tyrimo tikslas?

Daugelis ligų yra latentinės formos, ir asmuo dažnai nemato grėsmingų simptomų, patiria tik nedidelius negalavimus. Bet kokios latentinės ligos, susijusios su inkstais ir šlapimo takais, reikalauja kruopštaus diagnozavimo, kuris įprastai apima baltymų junginių skaičiavimo metodus, formuojamus elementus šlapime. Testas Addis-Kakovski labai panašus į kitą analizę - Nechiporenko testą, tačiau skaičiai skaičiuojami pagal surinktą medžiagą per dieną. Per šį laikotarpį galite pamatyti dinamiką ir tiksliau nustatyti, kas daugiau yra šlapimo nuosėdose - eritrocitams ar leukocitams.

Metodo kūrimo istorija yra įdomi, nes 1910 m. Garsus jo gydytojas Kakovskis Antanas Fomicas pasiūlė veiksmingą nefrito diagnostikos metodą.

Kakovskis visą savo profesinę karjerą siekė rasti tikrai veiksmingus nefropatijos gydymo būdus. Kaip patyręs gydytojas, jis pasiūlė skaičiuoti suformuotų elementų skaičių surinktuose šlapime visą dieną, pradedant anksti ryte.

Toks dalinis skaičiavimas iš tiesų davė išsamesnę ir tikslią informaciją apie ląstelių nusėdimą. Kaip dažnai būna, maždaug tuo pačiu metu kitoje planetos pusėje, Amerikos Addis taip pat eksperimentavo su šlapimu. Ir 1925 m., Remiantis Kakovskio metodu, jis šiek tiek pagerino. Nuo to laiko laboratorija pradėjo tyrinėti surinktą medžiagą ne dieną, o dieną. Kolegos nepradėjo kovos už palmių, nes tai buvo veiksmingas diagnostinis įvykis. Nuo to laiko šis metodas vadinamas dvigubu pavadinimu, ty Adiso-Kakovskio testu. Matyt, Addisas pirmą kartą buvo pateiktas pagal abėcėlę, o ne pagal metodologijos raidos chronologiją.

Kaip atlikti Addis-Kakovski testą?

Šlapimą reikia surinkti per dieną, rečiau tai atliekama per dešimt valandų. Gausiai gėrimas nerekomenduojamas, skystis išlieka normalus. Vienintelė sąlyga pacientui yra, jei įmanoma, neskubinti naktį. Testas Adisas-Kakovskis reikalauja, kad medžiaga būtų truputį tyrinėta, ty išskirti šlapimą per 10-15 minučių. Paprastai šlapime per dieną turi išsiskirti apie 4 milijonus baltųjų kraujo leukocitų, ne daugiau kaip 2 milijonų raudonųjų eritrocitų ir apie 20 000 junginių, balionų. Jei normos ribos viršijamos vienoje iš jų vienodų ląstelių kategorijų, tai rodo apie inkstų negalavimus ar infekcines šlapimo sistemos ligas.

Adiso-Kakovskio testas taip pat padeda nustatyti eritrocitų ar leukocitų paplitimą nuosėdose. Jei baltieji ląstelės viršija įprastas ribas, tai greičiausiai tai yra pyelonefrito požymiai. Leukocitai kartais pasiekia šešis milijonus, o tai jau yra rimta bakterinė infekcija. Eritrocitai, kurie "kerta" normalias ribas, kalba apie glomerulonefritą, tokiais atvejais raudonieji kraujo kūneliai gali siekti 5 milijonus.

Imties Adis Kakovskogo - įrodyta būdas visai amžiuje, kuris niekada tegul gydytojai, šis metodas padėjo anksčiau, ir toliau padėti šiol tikslią diagnozę.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.