^

Sveikata

Nechiporenko pavyzdys

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Nechiporenko tyrimas yra vienas iš būdų, kaip nustatyti urogenitalinę ir inkstų sistemą uždegiminę ligą. Beveik visos lėtinės ir netgi tokios ligos formos rodo tokį metodą kaip Nechiporenko testas.

Šią techniką sukūrė išskirtinis mokslininkas, chirurgas, urologas Nechiporenko Aleksandras Z.. Kaip gydytojas Nechiporenko tapo žinomas dėl sėkmingos operacijos, susijusios su inkstų ir šlapimo takų sistema.

Beveik visą savo gyvenimą Nechiporenko studijavo vėžį, šlapimo organų ir pielonefritas. Be to, jis įdiegė į klinikinę praktiką veiksmingą metodą diagnozuojant suformuotų elementų šlapime - Trial of nechyporenko, Aleksandras Z. Sovietų medicina pirmą kartą istorijoje vyks cistektomija (visiškai pašalinti cistos ar navikų) šlapimo pūslės, po "aklai" siuvimo rezekcija traumos.

Kodėl bandymas Nechiporenko atliekamas?

Šios analizės tikslas yra paprastas - kuo greičiau ir kuo tiksliau nustatyti galimas inkstų patologijas ir pradėti veiksmingą gydymą. Tiesiog kaip mėginio Adis - Kakovskogo ne nechyporenko metodas leidžia parodyti nenormalių baltųjų kraujo ląstelių skaičių - baltųjų kraujo ląstelių, raudonųjų kraujo ląstelių ir baltymų junginių šlapime, todėl tiksliau diagnozuoti inkstų patologija. Nechiporenko testas, palyginti su bendruoju, standartiniu šlapimo tyrimu, išsamiau aprašo nuosėdas. Bendrame analitiniame tyrime vienodi elementai dažnai nematomi dėl šlapimo peršlapimo ir mikrobų reprodukcijos.

Nechiporenko testas yra labai paprastas ir prieinamas būdas, kuris nustato labiausiai matomų junginių kiekį nedidelėje medžiagos - šlapimo.

Kartais pacientas negali imti mėginių kitais metodais, nes sunku šlapintis. Tada paprasta analizė - Nechiporenko testas gali tapti pagrindine, po bendrų tyrimų, laiku, patobulinta informacija gydytojui, taip pat suteiks galimybę parengti tolesnės visapusiškos diagnozės planą.

Kaip atliekamas Nechiporenko testas?

Laboratorinių tyrimų medžiaga atliekama bet kuriuo dienos ar nakties metu. Analizės standartas yra vidutinė dalis, dažniausiai ryte. Pacientas savarankiškai renka medžiagą specialioje švarioje talpoje, anksčiau atlikęs higienines procedūras. Kartais pagal indikacijas šlapimas gali būti vartojamas kateteriu.

Kas gali parodyti Nechiporenko?

Kaip ir kitais būdais, šiame metode yra normos ribos. Bet koks nukrypimas nuo jų yra signalas apie šią ar tą ligą. Jei baltieji kraujo kūneliai "kerta" nustatytos normos ribas, tai reiškia pyelonefritą, lėtinį ar ūminį, tai priklauso nuo baltųjų kūnų skaičiaus. Eritrocitai, viršijantys normos ribą, gali rodyti rimtą ligą - glomerulonefritą ar šlapimo takų patologiją, hematuriją.

Nechiporenko bandymas buvo naudojamas daugiau nei 100 metų rusų medicinoje ir yra populiarus metodas užsienio gydytojų klinikinėje praktikoje. Tai paprasta, informatyvi analizė, kuri nereikalauja specialaus pasiruošimo, ir jos rezultatai paprastai yra paruošti per vieną dieną.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.