^

Skydliaukės funkcija ir antsvoris

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kartais moterys tampa geresnės ir net neįtaria tikrosios priežastys. Ir kaltininkai gali būti hormonai, kuriuos gamina skydliaukė. Lėtėjimas ar pernelyg didelis darbas gali sukelti perteklių, kurį labai sunku normalizuoti

Kas apsaugo nuo skydliaukės?

Kai kuriuose produktuose, kurie yra naudingi, yra medžiagų, kurios slopina skydliaukės veiklą. Šios medžiagos vadinamos izoflavonais.

Jie randami sojos (kuri dažnai yra rekomenduojamas svorio, tačiau jos savybės dažnai atvirkščiai), ir dobilų, kuris gali būti naudojamas kaip vaistažolių arbatų ir kitų produktų.

Hormoninis eksperimentas

Kaip eksperimentas, karvės veisėjai įrodė, kad gyvūnai, kurie dažnai naudoja raudonąjį dobilą, negali įsivaizduoti ir veisti vėliau. Ir asmuo, kuris dažnai naudoja produktus, kuriuose yra izoflavonų, daugeliu atvejų diagnozuoja nevaisingumą.

Priežastis yra izoflavonų įtaka kiaušidžių, gaminančių lytinius hormonus, reikalingus sūdymui ir nėštumui, darbe. Ir skydliaukės veikla, kuri turi savybę naudoti hormonus kontroliuoti svorį ir kitus procesus organizme.

Sojos pupelės ant stalo

Dabar yra daug parduotuvių, kuriose parduodami sojų produktai. Net sojos pienas. Jei žmonės žinotų, kad sojos priedai jūsų meniu nuolat sunaudojami, tai gali sukelti perteklių, nutukimą, nesugebėjimą įsivaizduoti! Ir šiuos destruktyvius procesus bus sunku sustabdyti.

Faktas yra tai, kad sudėtyje esantys sojos priedai su izoflavonais gali žymiai sumažinti skydliaukės hormono T3 lygį, kuris turi įtakos svorio kontrolei ir kontracepcijos galimybei.

Kaip veikia skydliaukės hormonai su lytiniais hormonais?

Jie glaudžiai bendradarbiauja. Skydliaukės hormonai sąveikauja su lytiniais hormonais, tobulina ne tik imuninę sistemą, bet ir reprodukcinę sistemą.

Jei lytinių organų veikla yra sugadinta, skydliaukės hormonai bando sąveikauti su lytinių hormonų, kad jis normalizuotų.

Kiaušidžių struktūroje yra skydliaukės hormonų receptorių. Ir skydliaukėje, savo ruožtu, yra tų hormonų receptorių, kurie iš karto reaguoja į pokyčius kiaušidžių darbe. Jums yra grandinė.

Jei organų darbas sulaužytas

Jei skydliaukė yra sulaužyta, ji nedelsdama daro įtaką moters gebėjimui įsivaizduoti ir vaikus, taip pat kiaušidžių ligų, menstruacijų pažeidimų riziką.

Kai kiaušidės gamina mažiau lytinius hormonus, skydliaukė yra žymiai susilpnėjusi, ir tai kelia grėsmę nutukimo atsiradimui - visų pirma - ir juosmens sričiai.

Jei turite kokių nors įtarimų, kad kiaušidės blogai veikia, patikrinkite lytinių hormonų ir skydliaukės hormonų lygį. Jei trikdomas testosterono ir estradiolio hormonų kiekis, kurį sukelia kiaušidės, metabolizmas žymiai sulėtėja.

Koks tai atrodo?

Kaip rezultatas, vis daugiau ir daugiau kaupiasi riebalinis audinys, prarandamas raumenų audinys - organizmas tampa nepatrauklus, įbrėžęs, su celiulito pleistrais.

Netgi lytinių hormonų gamybos mažėjimas reiškia, kad skydliaukės hormonų gamyba automatiškai sumažėja, o dėl to smegenų centrai yra sutrikę.

Rizikos grupės yra moterys menopauzėje ir iki jos atsiradimo. Su jais lytinių hormonų gamyba sulėtėja priklausomai nuo amžiaus. Vyrams tokių problemų nėra - jų hormonų gamyba išnyksta labai lėtai ir laipsniškai.

Taigi nesistebėkite, kai paplūdimyje matote vyriškį ir moterį apie tą patį amžių, bet su skirtingu kūno svorio lygiu. Taigi biologiškai - vyrai su amžiumi išliks geriau.

Streso hormonas ir antsvoris

Jei organizmas turi aukšto lygio streso hormoną - kortizolį, tai tiesiogiai veikia kūno riebalų kiekį. Kortizolis padidėja, kai estradiolio, moterų hormono, kiekio sumažėja.

Kuo ilgiau moteris gyvena, tuo mažiau jos kūnas gamina estrogeną. Taigi kortizolio lygis automatiškai padidėja, o skydliaukės liauka tampa silpnesnė.

Tai reiškia, kad sunkiau kontroliuoti savo svorį nei jaunais metais, nes skydliaukė veikia riebalų kiekį mūsų organizme.

Kaip veikia kortizolis?

Jis turi galimybę paveikti žmogaus elgesį, tad jis sūpuoklės - nuo tearfulness agresijos (gerai, ne veltui, kad ji yra streso hormonas). Dėl to, kad kortizolio lygių skydliaukės hormonų daug sumažintas, kaip šių hormonų - T3 ir T4 - automatiškai konvertuojamos į susijusį, kad yra pasyvus, kuris nedalyvauja kūno darbą.

Tai sukelia metabolizmo sulėtėjimą ir kūno riebalų padidėjimą.

Štai kodėl būtina išlaikyti hormonų testus, kai jaučiatės, kad esate ne depresija, o tai yra dėl nuolatinio papildomų kilogramų.

Skydliaukės hormonai ir skausmo pojūtis

Mūsų organizme yra daug receptorių, atsakingų už reakciją į skausmą. Atsižvelgiant į šių receptorių darbą, asmuo gali jausti skausmą mažiau ar daugiau. Pavyzdžiui, kai kuriomis ligomis (su gripu, uždegimu), net lietis kūną gali sukelti dirglumą, jau nekalbant apie injekcijas.

Taigi: skydliaukės hormonai glaudžiai bendradarbiauja su skausmo receptoriumi. Jie gali sulėtinti arba suaktyvinti savo darbą, todėl žmogaus skausmas padidėja ar sumažėja.

Štai kodėl su skydliaukės hormonų veikla susijungia mialgija - stiprus ir nuolatinis skausmas raumenyse.

Skydliaukės hormonai veikia smegenų darbą ir asmens nuotaiką. Smegenys yra mašina, kuri reikalauja daugiau energijos nei bet kuri kita kūno dalis. Jis paima šią energiją iš ląstelių. Ir skydliaukės hormonai gali paveikti ląstelių membranas.

Jei šis poveikis yra pernelyg aktyvus, žmogus gali pasireikšti miego, atminties, prasta koncentracija, depresijos sąlygomis, kurios neatida net ir po raminamojo poveikio.

Jei pastebėsite nuotaikos svyravimų, skausmo, skydliaukės hormonų riebalų testų pasireiškimo požymių. Jų lygis parodys, kokių priemonių imtis.

Kaip skydliaukės hormonas veikia raumenų darbą?

Skydliaukės hormonai aktyviausiai dalyvauja raumens audiniuose vykstančių medžiagų apykaitos procesuose. Tai yra, tiesiogiai veikia raumenis. Jei hormonai neveikia aktyviai, jų nepakanka, tada raumenų audinys gali žlugti, atrodyti nepatrauklus. Bet kokie statybos būdai - sporto salė, steroidai - nesuteiks rezultato.

Tuo pačiu metu kūne yra daugiau riebalų, juos vis sunkiau sudeginti net veikiant fiziniam krūviui. Tam gali būti raumenų skausmai, bloga nuotaika (skydliaukė veikia smegenų veiklą), blogas miegas, sumažėjęs seksualinis potraukis.

Shchitovidki ir kaulinio audinio

Jei skydliaukės hormonų gamyba sulėtėja arba, atvirkščiai, padidėja, ji gali užpilti kaulų formavimą ir būklę. Jei išsamiau - skydliaukės hormonai veikia kaulų raumenų ląsteles su deguonimi. Jei tokių atsargų nepakanka, žmogus gali patirti raumenų skausmą.

Raumenys pradeda dirbti dar blogiau, susirgti, greitai pavargsta. Žmogus ilgą laiką negali nieko daryti, jis erzina ir nervina. Štai ką gali padaryti skydliaukės hormonai.

Kaip skydliaukės hormonas veikia širdį? Šis mažas, bet svarbus organas - širdis - labiausiai kenčia nuo netinkamo skydliaukės funkcionavimo. Atrodo, kokie santykiai tarp jų gali būti? Tai yra ir labai rimta.

Jei skydliaukės hormonai gaminami pernelyg ar mažai, širdies raumens skaidulos gali būti sunaikintos. Deguonies antplūdis į širdies raumenis dėl hormonų sutrikimo gali būti silpnas, o tada žmogus rizikuoja širdies ritmo ir kitų širdies sutrikimų. Visų pirma širdies priepuolis.

Būkite atsargūs, jei vartojate vaistų. Jei vartojate didelę dozę, skirtą skydliaukės funkcionavimui pagerinti, tai gali neigiamai paveikti širdies darbą.

Mokslininkai dar neišnagrinėjo šio kenksmingo poveikio principo, tačiau tai išlieka. Būkite atsargūs vartodami vaistą ir atlikite tai tik gydytojo patarimu.

Hormoniniai testai: kaip juos tinkamai atlikti?

Kai praeina testai, net hormoniniai, daugelis iš jų negali tiksliai parodyti sveikatos būklės. Visų pirma, skydliaukės veikla. Tačiau jau seniai įrodyta jo svarbus vaidmuo kaupiant riebalus ir prarandant svorio kontrolę.

Kai atliksite hormonų testus, galite pasakyti tik apie bendrą hormonų skaičių - tuos ar kitus. Ir jūs turite tiksliai žinoti, kiek hormonų T3 ir T4 kūno laisvoje formoje.

Tai yra skydliaukės hormonai, kurie valdo svorio tiesinimo ar svorio procesus, taip pat veikia širdies raumens darbą ir kaulinio audinio stiprumą.

Žinodami šių hormonų lygį, galėsite kontroliuoti savo svorį ir kitus procesus organizme.

Analizuoja riebalinių hormonų būklę

Kokie hormoniniai testai reikalingi šioms moterims?

  • Skydliaukės hormonai laisvoje formoje - T3 ir T4
  • Ultravioletiniai MDF
  • Antimikrosominiai antikūnai
  • Antitiro globulino antikūnai
  • Hormonas, kuris sukelia skydliaukės imunitetą

Šie bandymai nereikalauja ypatingo laiko. Jie gali būti atliekami bet kuriuo menstruacinio ciklo dienomis ir laiku (jei dar nepasiekėte menopauzės laikotarpio).

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Atsparumas skydliaukės hormonų poveikiui

Tai egzistuoja. Ir šio tipo kūno hormonų nesuvokimui reikia specialių testų. Būtent - audinių imuniteto analizė dėl hormonų T3 ir T4.

Tuo pačiu metu - atkreipkite dėmesį - šių hormonų lygis gali būti per normalias ribas. Ir kūno temperatūra - taip pat. Taigi gydytojas galės išsiaiškinti skydliaukės veiklos sutrikimus tik iš šios analizės.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.