^

Sveikata

A
A
A

Hiperjaukinė skydliaukės formacija: suapvalinta, su aiškiomis, miglotomis kontūrais

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Ultragarso diagnostikos tyrimas yra naudojamas įvairių ligų ir įtarimų jiems - ultragarsu galima aptikti daugybę sutrikimų ir pokyčių organizme. Daugumai gydytojų ultragarso rezultatų iššifravimas nesukelia jokių sunkumų, apie kuriuos negalima pasakyti apie paprastus pacientus. Pvz., Toks ultragarsinis terminas kaip "hipoekiozinė skydliaukės formacija" kelia daug klausimų žmonėms, kurie nėra susiję su vaistu. Mes bandysime atsakyti į kai kuriuos iš jų šiandien.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Epidemiologija

Ekspertai pripažįsta, kad per pastaruosius trisdešimt metų labai išaugo skydliaukės hipoheochinių sąnarių aptikimo paplitimas. Ir tai, be abejo, lemia fizinę ir psichinę gyventojų būklę.

Reguliariai kintančios aplinkos ir radiologinės aplinkos savybės prisideda prie skydliaukės paplitimo padidėjimo ir skydliaukės ligų struktūros pokyčių. Svarbų neigiamą vaidmenį mūsų regione vaidina milžiniški mitybos pobūdžio pažeidimai. Tai išreiškiama itin mažu jūros gėrybių, mėsos ir pieno produktų vartojimu. Papildomas veiksnys buvo gerai žinomas įvykis Černobylio atominėje elektrinėje, kuris paveikė ne tik dažnį, bet ir padidėjusią piktybinių patologijų atsiradimo riziką.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

Priežastys gipoehogennogo skydliaukės formavimas

Jei gydytojas-izzist (sonologas) nurodo sumažėjusią skydliaukės echogeniškumą (hipoekogeninį), tai netiesiogiai gali reikšti tokių būklių buvimą:

 • išvaizda skydliaukės "mazgoje", kuri dažnai būna dėl žmogaus jodo trūkumo;
 • hipoplazijos buvimas;
 • difuzinio streso buvimas;
 • naviko proceso buvimas.

Kai kuriais atvejais specialistai neatmeta galimybės egzistuoti paveldimos polinkio formuotis hipoheochinėms formacijoms skydliaukėje.

Hypoechoic mazgų susidarymo rizikos veiksniai gali būti tokie:

 • gyvena ekologiškai nepalankiame regione (didelis spinduliuotės foninis sluoksnis, blogas jodo reljefas ir kt.);
 • nepakankama mityba ir nepakankama mityba (nepakankama mityba, ilgalaikė sunki ir "alkanė" dieta, nesubalansuota mityba);
 • nuolatinės ir sunkios stresinės situacijos;
 • vartoti tam tikrus vaistus;
 • blogi įpročiai, lėtinis alkoholizmas ir rūkymas.

trusted-source[13], [14], [15]

Pathogenesis

"Echogeniškumo" sąvoka atspindi audinių savybes atlikti ultragarsą. Nes visi žmogaus kūnas audinių turi skirtingą tankį ir struktūrą, kitoks ultragarso įsiskverbia juos, arba neturi prasiskverbia visai.

Tokios savybės leidžia išskirti keletą pagrindinių ultragarso įvaizdžio verčių. Apsvarstykite pagrindinius audinio tankio vizualizavimo tipus:

 • Izoeenogeniškumas - tai normalus sveikos skydliaukės liaukos tankis, kurio vaizdas turi vienodos pilkosios masės išvaizdą.
 • Hipokeogeniškumas yra mažiau tankių audinių būklė, o ultragarsinis monitorius yra tamsus (beveik juodas).
 • Hiperechogeniškumas yra terminas, kuris lemia tankesnius palyginti sveikų liaukų audinių audinius. Hiperechogeninis vaizdo formavimas turi šviesos zonos išvaizdą.
 • Anehogennoe - terminas, kuris reiškia, kad šioje vietoje echogeniškumą nėra (formavimas ehonegativnoe). Neogogeniškas vaizdo formavimas skiriasi nuo tankios juodos spalvos.

Žinoma, be echogeniškumą metu ultragarsu atsižvelgiama į kitus rodiklius kokybės kūno :. Grūdėtas kontūrų, vienodumo ir tt Tačiau šiame straipsnyje mes tik apsvarstyti hypoechoic audinio koncepciją.

trusted-source[16], [17], [18]

Simptomai gipoehogennogo skydliaukės formavimas

Dažnai žmogus netyčia sužino apie jo hipoekiozinio skydliaukės formavimosi buvimą - pavyzdžiui, planuojamą ultragarsinį praeinamąjį pratimą, nes ne visada su šia būkle yra jokių simptomų. Net ir santykinai dideli mazgai gali būti neskausmingi ir nematyti kaklo nemalonių pojūčių.

Kruopščiai palpiant kaklą skydliaukės vietoje, kartais galima aptikti slidžią ir tankų mazgą. Dideli mazgai, kurių skersmuo yra didesnis nei 30 mm, matomi net plika akimi: jie aiškiai sutrikdo įprastus kaklo kontūrus.

Pirmieji hipoglikozinio formavimo požymiai mazgo pavidale pastebimi tik tuo atveju, kai nuolat didėja:

 • svetimkūnio jausmas;
 • sausumas ir rijimas gerklėje;
 • silpnumas, balso atkūrimo sudėtingumas;
 • skausmas priešais kaklą.

Dideli mazgai gali mechaniškai slopinti gretimus organus ir indus. Jei ugdymas yra piktybinis, tada netoliese esantys limfmazgiai neskausmingai padidėja.

Jei iš hypoechoic formavimo išvaizda lydi skydliaukės disfunkcijos, ji yra galima aptikti simptomų, tokių kaip širdies plakimas, aritmijos, šiluminės potvynių organizme, per didelis dirglumas, exophthalmos.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23], [24], [25]

Etapai

Skydliaukės formavimosi augimo ir vystymosi stadijos gali skirtis, priklausomai nuo patologinio proceso eigos ir stadijos. Tokių stadijų savybes lemia jų echogeniškumas ultragarsu:

 • anekogeniškumo laipsnis - būdingas kraujo tėkmės laipsnio padidėjimas ir kraujagyslių išsiplėtimas greta hipoekogeninio formavimo;
 • cistos vidaus turinio rezorbcijos stadija;
 • stuburo randus.

Perėjimas iš vieno etapo į kitą yra gana ilgas procesas, kurio eiga priklauso nuo formavimosi dydžio, nuo imuninės apsaugos laipsnio, nuo skydliaukės funkcinės pusiausvyros būklės ir viso organizmo.

trusted-source[26]

Formos

Apibūdinant ultragarso vaizdą, gautą monitoriuje, gydytojas ne visada apriboja "hipoekogeniškumo" sąvoką, vartojančią kitas medicinines sąvokas. Leiskite trumpai apibūdinti, ką jie gali reikšti.

 • Hipohezinis mezginio formavimasis skydliaukės yra apvalus formavimas, kuris išsivysto iš liaukinės skydliaukės audinių ir yra antspaudas, panašus į mazgą. Dažniausiai tokie antspaudai susidaro dėl to, kad trūksta jodo kūno: skydliaukė absorbuoja jodą hormonų gamybai, o jos trūkumas yra papildomas geriamuoju vandeniu ir maistu.
 • Skydliaukės skydliaukės formavimas hipogeogenezėje su neaiškiais kontūrais gali būti koloidinio goiterio, piktybinio formavimo požymis. Tačiau dažniausiai kontūrų neapibrėžtumas randamas naujai suformuotuose mazguose - tai yra gana palankus ženklas.
 • Skydliaukės izoecho formavimasis su hipoheksiniu ratlankiu yra sveiko skydliaukės audinio dalis, apsupta nestabilaus kontūro, kurio metu nustatomas mazgo buvimas. Ši forma susidaro dėl padidėjusio kraujo tėkmės ir kapiliarinio tinklo plitimui aplink sveikuosius audinius.
 • Hipokozinis heterogeninis skydliaukės formavimasis yra hipoekio mazgas, kurio struktūra nėra vienoda. Tokius pokyčius svetainėje gali sukelti edema ar / ir uždegiminė reakcija.
 • Dažniausiai aptiktos hipoekonominės skydliaukės formacijos su krauju. Šiuo atveju kraujas gali turėti skirtingą lokalizaciją. Padidėjęs kraujo srautas gali rodyti, kad išsilavinimas yra linkęs į struktūrinius pokyčius ir padalijimą.

trusted-source[27], [28]

Komplikacijos ir pasekmės

Skydliaukės liaukų cistinėms formacijoms būdingas uždegiminės reakcijos sukūrimas, susidarantis su grynuoju vidaus turiniu. Tolesnis cistos augimas gali sukelti ne tik uždegiminius procesus, bet ir vidinius kraujosruvimus ir netgi omenį į piktybinį naviką.

Uždegiminiai procesai mazgų formavime gali sukelti skausmą širdyje, padidėjusią temperatūrą, limfmazgių padidėjimą ir uždegimą, bendrą apsinuodijimo požymius.

Cistos ir kitos didelės formacijos gali sukelti nepatogumų spaudžiant glaudžiai esančius organus ir kraujagysles.

Diagnostika gipoehogennogo skydliaukės formavimas

Hipoheksinis formavimas nėra diagnozė, o tik būdingas įvaizdžiui: todėl gydytojas aprašo tai, ką jis matė ultragarso monitoriuje. Norėdami patikimai išmokti tikslesnę diagnozę, turite naudoti keletą papildomų tyrimų.

 • Išorinis tyrimas, skydliaukės projekcinės zonos palpacija.
 • Kraujo tyrimai nustatant laisvo ir susieto tiroksino ir trijotitronino kiekį.

Skydliaukes stimuliuojančių hormonų receptorių antikūnų kiekio analizė.

Onkomarkerių kraujo tyrimas.

Su punkcija gautos medžiagos histologinis tyrimas (biopsija).

 • Instrumentinė diagnostika:
  • magnetinio rezonanso tomografija;
  • kompiuterinė tomografija;
  • scintigrafija (radioizotopų nuskaitymo metodas).

Daugeliu atvejų tik išsamus požiūris į diagnozę leidžia nustatyti tinkamą diagnozę.

trusted-source[29]

Ką reikia išnagrinėti?

Kaip patikrinti?

Diferencialinė diagnostika

Diferencialinė diagnozė hipoekoiko formavimui aptikti skydliaukėje yra atliekama tarp šių patologijų:

 • difuzinis goiteras - gali būti kartu su daugybe hipoekogeninių formacijų (cistų) atsiradimo;
 • Hipopliacija - liaukos dydžio sumažėjimas, palyginti su įprastais indeksais;
 • papiliarinis vėžys, cista, limfoma, adenoma, limfadenopatija.

Gydymas gipoehogennogo skydliaukės formavimas

Jei hipoekiozinė skydliaukė yra žmogaus, kuri vėliau yra diagnozuota kaip cista, randamas tam tikru gydymo režimu, priklausomai nuo specifinių patologijos ypatybių.

Jei randama keletas formavimų, kurių kiekviena neviršija 10 mm dydžio, tada toks pacientas tampa stebimas, kad išsiaiškintų tinkamą gydymo taktiką.

Viena maža forma (keli milimetrai skersmens) taip pat reikalauja periodiškai stebėti gydytoją: paprastai tokiu atveju liaukos būklė tikrinama kartą per ketvirtį.

Didelės formacijos, taip pat piktybiniai navikai gydomi chirurginiu būdu.

Pagrindinis gydymo hipoheochinių formacijų tikslas yra nustatyti jų atsiradimo priežastį ir tolesnį eliminavimą. Be galimo vaistų skyrimo būtinai rekomenduojama vartoti daugiau jodo turinčių produktų.

Vaistiniai preparatai

Jei gydytojas turi gydyti koloidinį strutą, jis skirs tokius vaistus kaip L-tiroksinas. Jo veiksmas - užblokuoti naviko ląstelių struktūrų padalijimą, dėl kurio jo augimas nutraukiamas.

Tioziniai vaistai, tokie kaip Espa-karbolis, propilatas ar tiazamidas, gali turėti įtakos difuziniam formavimui.

Jei dėl mazgo išvaizdos priežastis yra jodo trūkumas kūne, tada naudokite įprastus vaistus, kurių jodo kiekis yra pakankamas.

Geras poveikis yra preparatuose, kurių pagrindą sudaro baltoji lapchatka - endokrinolis, Alba, Zobofit arba Endonorm.

 

Dozavimas ir vartojimas

Šalutiniai efektai

Specialios instrukcijos

L-tiroksino

Vaisto kiekis nustatomas atskirai. Vaistas skiriamas kiekvieną rytą, pusę valandos prieš pusryčius.

Rekomenduojamos dozės retai sukelia šalutinį poveikį, tokį kaip padidėjęs kūno svoris, inkstų funkcijos sutrikimas.

Jokiu būdu negalima savarankiškai gydyti šio vaisto.

Propyl

Paprastai vartokite 75-100 mg vaisto per parą. Intervalas tarp dozių turėtų būti apie 7 valandas.

Gydant propiciliu, kartu gali išsivystyti artritas, pilvo skausmas, patinimas, odos bėrimas.

Propicidas yra draudžiamas pacientams, sergantiems agranulocitozu ir aktyvia hepatito faze.

Yodomarin

Pasiimkite po 200-500 mcg kasdien po valgio.

Gali susidaryti hiperkeratozė.

Jodomarinas nėra skiriamas hipertiroidizmui.

Yossen

Išgerkite 1 tabletę 1 kartą per dieną su maistu.

Rekomenduojamuose kiekiuose Josen nesukelia šalutinių poveikių.

Vaikams iki 12 metų nėra skiriama.

Endokrinolis

Prieš valgį imkite iki 2 kartų per parą 2 kapsules.

Endokrinolis gali sukelti galvos skausmą, pykinimą ir galvos svaigimą.

Neskirkite vaisto vaikams iki 12 metų.

Vitaminai

Kitas, mes pristatome jūsų dėmesį į keletą vitaminų, kurie yra ypač svarbūs žmonėms, linkę į skydliaukės ligas.

 • Vitaminas D 3 + kalcio - jie yra paimami kartu, nes be viena kitos šios medžiagos nėra virškinamos.
 • Vitaminas K yra būtinas normaliam kraujo krešėjimo procesui.
 • Vitaminai A ir E - būtini, siekiant palengvinti skydliaukės veiklą.
 • B grupės vitaminai kartu su variu, manganu ir selenu normalizuoja nervų sistemos funkciją, kuri taip pat turi teigiamą poveikį skydliaukei.

Tam, kad geriau įsisavinti vitaminų ir pareikštą didžiausią naudą, pageidautina, kad būtų naudoti mažesnį kavos - tuo, kad gėrimo padidina kalcio ekskreciją, ir taip pat slopina vitaminų B, mineralų cinko ir kalio savybes.

Fizioterapinis gydymas

Ne visos kineziterapijos procedūros yra skirtos skydliaukės ligoms. Kadangi gipoehogennoe išsilavinimas gali būti patologija, kuri yra kontraindikacija fizioterapijai, paskubėkite taikyti šį metodą, kol neturėtų būti sudaryta tiksli diagnozė.

Kontraindikacijos fizioprocedūrai yra šios skydliaukės ligos:

 • mazginis toksinis stresas;
 • sunki tirotoksikozė;
 • vaikų amžius iki 3 metų.

Be to, atskirai reikia atsižvelgti į bendrąsias kontraindikacijas kiekvienai konkrečiai procedūrai.

Alternatyvus gydymas

Maisto produktai yra pagrindiniai visų skydliaukei reikalingų medžiagų tiekėjai. Siekiant stabilios skydliaukės funkcijos, ypatingą dėmesį reikia skirti tokiems tikrai terapiniams produktams:

 • Graikinis riešutas ir medus - šie produktai yra labai rekomenduojami skydliaukės liaukos pagerinimui. Norėdami paruošti vaistą, turite išdžiovinti keturias riešuto branduolius, įpilkite 1 valgomasis šaukštas. L natūralus medus ir valgyti ryte ant tuščio skrandžio. Tai turėtų būti atliekama kasdien bent 14 dienų.
 • Lemonas yra vertingas ir naudingas citrusinių vaisių. Siekiant palengvinti skydliaukės rengiančiam vaistą: gerai nuplauti su dviejų ar trijų citrinų, žemę, jeigu maišytuve arba grotelių su oda (gautą maždaug puodelio citrinų svorio). Tada sumaišykite citriną su vienu stikline medaus. Paimkite šį mišinį į vieną valgomą šaukštą tris kartus per dieną 1-1,5 val. Po valgio.
 • Jūros kale yra vertingiausias produktas, turintis didelį jodo kiekį. Jūros kalytės salotos turėtų būti suvartojamos kasdien ir mažiausiai 3 kartus per savaitę.
 • Persimonai - rudens-žiemos sezoną turi būti skiriamas į šį vaisių specialiu Dėmesio: persimonai nėra turtingas tik jodo, bet taip pat magnio, natrio, geležies, vitaminų A, P ir askorbo rūgštis.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

Vaistažolių gydymas

Jei ultragarsinis gydytojas atskleidė hipoheochinį susidarymą, tada nebūtina skubėti alternatyviu gydymu tol, kol nebus žinoma galutinė diagnozė. Vaistažolių gydymas gali būti ne tas pats visiems skydliaukės ligų: yra kontraindikacijų masė, taip pat turėtų būti laikomas patologiją, paciento individualių savybių ir kartu skiriamų ligos, žingsnis.

Siekiant maksimaliai padidinti fitoterapijos efektyvumą, turite laikytis visų tinktūrų ir kitų vaistų gamybos rekomendacijų pagal alternatyvius receptus.

Kai skydliaukės patologijos dažniausiai rekomenduojama naudoti žoleles, pavyzdžiui, dygliuotas dagišius, meadowsweet, jūros dumblių, eukaliptų, šluota, gimtosios-and-pamotė, vaisių tamarindo lapai Varnalėša ir krapai, Zaķpēdiņa, čiobrelių.

Atsižvelgiama į tai, ar skydliaukės funkcija yra sumažinta ar padidinta, vartojami konkretūs nurodymai.

Homeopatija

Gydymui homeopatija galima nedelsiant tęsti, kai tik galutinai nustatoma ligos diagnozė. Homeopatinių preparatų veiksmingumas yra individualus - skirtinguose pacientuose pagerėjimas gali pasireikšti skirtingais laiko periodais, kuris priklauso nuo daugelio veiksnių.

Tokiam gydymui praktiškai nėra kontraindikacijų. Išimtis - tai bet kokio konkretaus preparato ingrediento netoleravimas.

Jei yra silpnosios liaukos funkcijos sutrikimas, rekomenduojama tireodiną, grafitą kartu su Fucus ir spongia vartoti nedidelėmis koncentracijomis.

Skydliaukės liaukos hiperplazija gydoma Aurum jodatu ar ragana.

Cistinės skydliaukės formavimuose galite naudoti Bariumą arba Aurum jodatą, taip pat ir Conium.

Po operacijos po pašalinimo piktybinio skydliaukės naviko, naudokite Conium, kalcio fluoridą arba Acidum Fluoricum.

Tokiais atvejais homeopatinio gydymo trukmė gali būti nuo pusantro iki dviejų mėnesių. Tada jie pailgina gydytojo nuožiūra.

Homeopatiniai preparatai gali būti naudojami kaip pagrindinė terapija arba kaip papildomas gydymas.

Operatyvus gydymas

Chirurginė intervencija gali būti reikalinga, jei hipoekiozės susidarymas sparčiai didėja arba jau yra didesnis kaip 10 mm skersmens ir daro spaudimą artimiesiems organams. Tokiais atvejais atliekama hemistrumektomija, apimanti vieną iš skydliaukės liaukų rezekciją. Po panašios operacijos daugeliu atvejų galima išlaikyti liaukos funkciją.

Jei nenormalus formavimo - pavyzdžiui, cistos - Rasta iš dviejų dalių, eigą dvišalis tarpinį strumektomiyu - tai yra, operacija užbaigti ekscizijos skydliaukės.

Jei švietimas priklauso onkotopologijai, būtina pašalinti visą liauką su aplinkiniu riebaliniu sluoksniu ir limfmazgiais. Ši intervencija laikoma gana sudėtinga ir traumatine, tačiau tokioje situacijoje tai beveik neįmanoma.

Viena iš galimų komplikacijų po pašalinimo iš liaukos yra garsiniojo virvių funkcijos pažeidimas. Be to, per visą gyvenimą po operacijos pacientas turės vartoti vaistus, kurie pakeičia skydliaukės hormonus, taip pat preparatus, kurių sudėtyje yra kalcio (visiškas pašalinimas taip pat apima parathormonų liaukų rezekciją).

Prevencija

Siekiant išvengti hipoekojinių skydliaukės formavimosi atsiradimo, rekomenduojama kasdien naudoti jodą pagal atskiras fiziologines normas. Kasdienėje dietoje turi būti preparatai ar maisto produktai, kurių jodo kiekis yra pakankamas. Pavyzdžiui, dauguma jodo trūkumo problemų gali būti išspręstos naudojant įprastą jodotą druską.

Be to, svarbu užkirsti kelią skydliaukės mazgelių atsiradimui yra švitinimo mažinimas - rentgeno spinduliai ir spinduliavimas.

Jei žmogus turi cistas, gydytojas paprastai nurodo jam pagrindinę terapiją. Atlikę būtiną gydymą, labai svarbu stebėti skydliaukės būklę, kasmet kontroliuojant ultragarso tyrimą.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Prognozė

Skydliaukėje atsirandančių hipoeikinių formacijų prog nozija priklauso nuo šių mazgų histologijos (struktūros).

Taigi, gerybinės formacijos leidžia manyti, kad pacientas visiškai išgydomas. Cistos yra linkusios atkrytis ir komplikacijos.

Piktybiniuose navikuose prognozė priklauso nuo naviko dydžio ir trukmės, taip pat nuo metastazių buvimo. Jei pradiniame etape nustatomas piktybinis procesas, tada jis pašalinamas, o dažnai pacientas visiškai atsigauna be tolesnio patologijos vystymosi. Su senais navikais, pavyzdžiui, su adenokarcinoma, rezultatas gali būti mažiau palankus.

Pakartokite, kad hipoekiozinė skydliaukės formacija nėra diagnozė, bet tik ultragarsinis ženklas, todėl neturėtų būti skubotų išvadų. Remiantis statistika, didžioji dauguma tokių atvejų nekyla rimtai grėsmei asmeniui.

trusted-source[44]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.