^

Kaip kontroliuoti insulino ir gliukozės koncentraciją?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Padidėjęs insulino ir gliukozės kiekis kraujyje gali sukelti perteklių ir blogą sveikatą. Žmonės dažnai jį rašo dėl streso ir depresijos, taip pat dėl nepakankamos mitybos. Tačiau viskas yra daug sunkiau: neprekiaujant svorio, jums tiesiog reikia stebėti gliukozės ir insulino kiekį kraujyje. Kaip tai padaryti?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

"Nematomo insulino" metodas

Jei sportuoti ir tuo pačiu metu kontroliuoti hormonų naudojant Hormonų tyrimai lygį, tai palengvins gliukozės transportą į raumenų audinį, ir jo lygis kraujyje smarkiai sumažinta, tai reiškia, kad riebalų perteklių, dėl gliukozės kaltės jums išvengti.

Sporto pratimai kartu su tinkamai suformuotu meniu taip pat padės atsikratyti atsparumo insulinui, ty organizmo insulino atmetimo.

Per treniruotę riebalai perdega raumenyse, o raumens ląstelėms energija tiekiama. Tai skatina metabolizmo aktyvavimą

Kas yra hormoninis balansas?

Šis hormonų santykis, kuriuo galite kontroliuoti medžiagų apykaitos procesus organizme. Jei gydytojas žino jūsų hormonų pusiausvyrą, jis padeda jam nustatyti, kur riebalų sankaupos kaupiasi daugiau ir kur mažiau.

Kai organizme atkuria estradiolio, taip pat testosterono ir skydliaukės hormono T3 (jo laisvos formos) lygis, jis palaipsniui padeda išlaikyti insuliną.

Ką reiškia gliukozės netoleravimas ir kaip elgtis su juo?

Kai kraujyje yra per daug gliukozės, sunku kontroliuoti. Ir organizmas gali vystyti gliukozės netoleravimą. Dėl to asmuo rizikuoja ir cukriniu diabetu.

Gydytojai gali pirmiausia diagnozuoti "hipoglikemiją" - tai mažas gliukozės kiekis kraujyje. Mažiau nei įprasta reiškia mažiau nei 50 mg / dl. Nors yra situacijų, kai žmogaus gliukozės lygis yra normalus, bet yra ir jo šuolių - nuo didelės iki per mažos gliukozės, ypač valgant.

Gliukozė maitina smegenų ląsteles, suteikia jam reikalingos energijos. Jei gliukozė gaminama arba patenka į organizmą mažiau nei įprasta, smegenys nedelsdamos duoda nurodymus kūnui.

Kodėl gliukozės koncentracija kraujyje yra aukšta? Kai padidėja insulino gamyba, gliukozės kiekis smarkiai sumažėja. Tačiau kai žmogus sustiprinamas saldžiu, ypač saldžiųjų pyragaičių (angliavandenių), 2-3 valandas gliukozės kiekis kraujyje gali smarkiai pakilti. Tokie svyravimai gali sukelti organizmo gliukozės netoleravimą.

Ką turėčiau daryti?

Meniu reikia skubiai pakeisti. Išskirkite iš jo sunkiuosius angliavandenius, miltus. Tai padės endokrinologui. Jis taip pat gali padėti susidoroti su bado bangos, kurios atsiranda, kai staiga sumažėja gliukozės kiekis kraujyje.

Turėkite omenyje, kad tokia būklė (padidėjęs apetitas, riebalų kaupimosi kaupimasis, svoris, kurio negalite kontroliuoti) nėra tik depresijos požymiai, kaip galite pasakyti poliklinikoje. Jei, esant šiai būklei, galite gydyti antidepresantais, tai gali sukelti dar daugiau katastrofiškų pasekmių.

Tai gali būti hipoglikemijos simptomai - sumažėjęs gliukozės kiekis kraujyje, taip pat netoleravimas gliukozės ir insulino. Būtina atstatyti hormoninį pusiausvyrą ir sukurti sveiką meniu.

Kaip nustatyti atsparumą insulinui?

Norint nustatyti kūno atsparumą insulinui, pirmiausia svarbu atlikti bandymą, rodantį insulino reakciją į gliukozę. Šio tyrimo metu gydytojas galės nustatyti gliukozės kiekį kraujyje ir tai, kaip jis keičiasi kas 6 valandas.

Po kas 6 valandų nustatomas insulino lygis. Remiantis šiais duomenimis, galima suprasti, kaip pasikeičia gliukozės kiekis kraujyje. Ar yra didelis šuolis jo pakilimui ar kritimui.

Čia taip pat reikia atsižvelgti į insulino lygį. Beje, jis pasikeičia, jūs galite suprasti, kaip insulinas reaguoja į gliukozę.

Jei į insulino lygį neatsižvelgiama, tada šią analizę palengvinamas vadinamasis gliukozės toleravimo testas. Tai padeda nustatyti tik tai, kaip organizmas suvokia gliukozės koncentraciją kraujyje ir ar ji gali ją reguliuoti.

Bet tada, jei kūnas turi insulino suvokimą, galite nustatyti tik išsamesnę analizę.

Jei gliukozė yra per didelė

Jei gliukozė yra per didelė

Su šia kūno būsena gali atsirasti smegenų pažeidimų. Tai ypač kenkia smegenims, kai gliukozės lygis pakyla, jis smarkiai sumažėja. Tada moteris gali turėti šiuos simptomus:

 1. Nerimas
 2. Mieguistumas
 3. Galvos skausmas
 4. Imunitetas prie naujos informacijos
 5. Koncentracijos sudėtingumas
 6. Stiprus troškulys
 7. Dažni ūgliai į tualetą
 8. Vidurių užkietėjimas
 9. Skausmas žarnose, skrandis

Gliukozės koncentracija kraujyje virš 200 vienetų yra hiperglikemijos požymis. Ši būklė yra pradinis cukrinio diabeto vystymosi etapas.

Per mažai gliukozės

Po valgio jis gali būti nuolat mažas arba labai sumažintas. Tada moters gydytojai pastebi šiuos simptomus.

 1. Fizinių pratimų metu - stiprus ir dažnas širdies plakimas
 2. Aštrus, nesuprantamas nerimas, nerimas, netgi panikos
 3. Skausmas raumenyse
 4. Galvos svaigimas (kartais pykinimas)
 5. Skausmas pilve (skrandyje)
 6. Dusulys ir greitas kvėpavimas
 7. Burnos ir nosies gali būti nutirpęs
 8. Abiejų rankų pirštai taip pat gali būti nutirpę
 9. Nepastebėjimas ir nesugebėjimas prisiminti, atminties sumažėjimas
 10. Nuotaikos svyravimai
 11. Tarsumas, nusivylimas

Be šių simptomų, kaip dar galite suprasti, kad esate nuleistas ar padidėjęs gliukozės ir insulino kiekis?

Kaip galiu pasakyti, ar gliukozė yra negerai?

Jums reikia išmatuoti jo kiekį per tą patį laikotarpį, kai jūs neturėjote pusryčių ryte. Po paskutinio maitinimo turi praeiti mažiausiai 12 valandų. Jei gliukozės lygis yra 65-100 vienetų, tai yra įprastas skaičius.

Kai kurie gydytojai tvirtina, kad 15 papildomų vienetų padidinimas iki 115 vienetų yra priimtina norma.

Kalbant apie naujausius tyrimus, mokslininkai teigia, kad vis daugiau gliukozės kiekio padidėja daugiau nei 100 mg / dl, tai jau kelia nerimą.

Tai reiškia, kad organizmas gali vystyti pradinį diabeto etapą. Gydytojai vadina šią būseną netoleruojančia gliukozės.

Kokia rizika yra susijusi su padidėjusiu gliukozės kiekio moteriu?

Atkreipkite dėmesį, kad tai yra rimta: pagal medicininius tyrimus net diabetas gali susirgti net šiek tiek padidėjus gliukozės kiekiui kraujyje.

Jei gliukozės nevalgius padidėja daugiau kaip 126 vienetai, o nuolatinis gliukozės kiekis pasiekia 200 vienetų ar daugiau, tai gali sukelti mirtį.

Diabeto vystymasis gali reikšti gliukozės kiekį po 2 valandų po valgio daugiau kaip 200 mg / dl.

Kaip nustatyti insulino lygį organizme?

Tai daug sunkiau nei nustatyti gliukozės lygį, nes insulino normos gali būti skirtingos. Mes supažindinsime Jus su vidiniu insulino indeksu.

Insulino lygio analizė, atlikta tuščiu skrandžiu, yra 6-25 vienetai. Insulino lygis po 2 valandų po valgio paprastai pasiekia 6-35 vienetus.

Kaip suprasti, kad asmuo vystosi diabetu?

2 valandas po valgio reikia išmatuoti gliukozės ir insulino lygį - tai yra geriausias būdas nustatyti kūno kyšančių susirgti diabetu.

Jei gliukozės kiekis organizme yra nuo 140 iki 200 vienetų (valandą po valgio), diabeto pavojus yra labai didelis. Jo pradinis etapas yra įmanomas.

Jei gliukozės kiekis valgant nuo 140 iki 200 vienetų (bet ne daugiau) jau yra diabetas.

Reikia kreiptis į endokrinologą patikrinimui.

Atkreipkite dėmesį, kad įvairiose laboratorijose gali būti skirtingos gliukozės ir insulino koncentracijos nustatymo normos. Todėl paklauskite savo gydytojo, kokiu lygiu turėtumėte pradėti nerimauti ir pradėti gydymą.

Rizikos grupės

Jei nesąmoninga moteris turi aukštą insulino lygį, tai gali reikšti, kad ji turi policistinių kiaušidžių.

Ši būklė moterims gali pasireikšti prieš menopauzę. Tai gali būti kartu su aštriu svorio, ypač pilvo ir juosmens, svoriu.

Reikia žinoti ir stebėti įprastą insulino lygį, kad nebūtų atsigavusios ir nekontroliuojamos.

Kitas būdas kontroliuoti gliukozę

Ar atlikite hormono testą gliukozės kiekiui nustatyti naudodami kitų hormonų santykį. Visų pirma, hemoglobino A1C lygis. Šis hemoglobinas deguonį tiekia eritrocitams - kraujo ląstelėms.

Nepamirškite, kad jei jūsų kūnas nebegalės kontroliuoti gliukozės kiekio kraujyje, hemoglobino lygis tai padidins.

Šio hormono testas padės tiksliai nustatyti, ar jūsų kūnas vis dar gali reguliuoti gliukozės kiekį ar prarasti šį gebėjimą.

Bandymas yra toks tikslus, kad galėtumėte tiksliai sužinoti, koks buvo jūsų gliukozės lygis per paskutines 90 dienų.

Jei diabetas jau išsivysto, hemoglobino lygis organizme parodys, ar reikia pakeisti dietą. Šiuo hormonu galite nustatyti, ar jūsų mityba prisidėjo prie to, kad organizmas išsivystė imuniteto gliukozės sindromu.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.