^

Inkstų ir kepenų funkcijos analizė: kaip sumažinti svorį?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Naudojant kepenų ir inkstų tyrimus, galima veiksmingai kontroliuoti svorį. Dažnai žmonės net nemano, kad nutukimo rezultatas yra šių svarbių organų darbo sutrikimas. Bet taip yra.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Kepenų funkcijos analizė

Kepenose yra fermentų, kurių lygis ir būklė gali nustatyti, kaip gerai jis veikia. Tai yra šie komponentai.

 • GOLD
 • Tai yra
 • GGT
 • Šarminiai fosfatai
 • Bilirubinas

Jei visi šie dalykai palieka per daug, tai gali būti pažeista kepenų veikla. Ką dar gali sukelti kepenų disfunkcija ?

 1. Piktnaudžiavimas alkoholiu
 2. Dažnas narkotikų, ypač psichotropinių vaistų vartojimas
 3. Įvairių rūšių hepatito ligos
 4. Žolelių arbatų ir infuzijų priėmimas
 5. Miokardo infarktas (lėtinė ir ūmaus formos)
 6. Kitos lėtinės ligos
 7. Apsinuodijimas

Jei asmuo ilgesnį laiką sėdėjo dietoje ir taip išeikvoja savo kūną, jis gali turėti padidėjusį kepenų bilirubino kiekį, dėl kurio kepenys pradeda dirbti su pertraukimais.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Baltymų ir kepenų funkcija

Pagrindinės kepenų baltymų medžiagos yra globulinas ir albuminas. Jie gaminami pačios kepenyse ir yra kraujyje per šį kūną.

Šie baltymai padeda sukurti antikūnus, kurie, kaip ir kai kurios kitos medžiagos, prisiriša prie imuninės sistemos.

Kalbant apie albuminą, jis padeda raumenims ir kitiems organams dirbti: kepenims, inkstams, plaučiams. Tai padeda suformuoti raumenų skaidulas.

Jei albuminas yra mažas organizme, jo trūkumo priežastys gali būti tokios:

 • Dietos, kurios silpnina organizmą
 • Virškinamojo trakto ligos
 • Kepenų ir inkstų ligos
 • Lėtinis uždegimas
 • Blogas baltymų, riebalų ir angliavandenių meniu

Jei bandymai parodė, kad albumino lygis yra katastrofiškai didelis arba mažas, reikia papildomų bandymų siekiant nustatyti kitų fermentų, kuriuos gamina kepenys, kokybę.

Endokrinologai rekomenduoja atlikti albumino lygio tyrimus, kol pacientas svorio normalizuosis. Tai yra patikimas kepenų funkcijos rodiklis.

Kaip inkstai veikia? Analizuoja

Siekiant nustatyti inkstų kokybę, svarbu ištirti inkstų apdorojančių medžiagų lygį. Čia jie yra.

 1. Urybo rūgštis
 2. Kreatininas
 3. Kraujo serumo karbamidas

Šios medžiagos išsiskiria iš organizmo šlapimu, jie yra organizmo baltymų skilimo produktas. Jei šių medžiagų šlapime išsiskiria daug, tai inkstai veikia nepakankamai gerai.

Kraujo serumo karbamidas

Jei ši medžiaga kūne nepakanka, tai reiškia, kad žmogus sukaupė daug skysčio. Šios būklės indikatorius yra patinimas ar blogas meniu su nedideliu kiekiu baltymų maisto ir pernelyg didelės angliavandenių dalies.

Jei kirmelis kūne yra mažas, tai gali reikšti lėtines ligas arba uždegiminius procesus.

Taigi, jums reikia papildomų inkstų funkcijų tyrimų.

Kreatininas

Mažas kreatinino kiekis kraujyje gali rodyti inkstų ligas ir jų veikimo sutrikimus. Jei šis lygis yra mažesnis kaip 1,5 vienetai, turite priežasčių manyti, kad inkstų veikla yra pažeista.

Jei kreatinino kiekis yra didesnis arba lygus 29 vienetams, tada geriate šiek tiek skysčio ir kenčia jo inkstai. Be to, turite subalansuoti meniu. Būtent - padidinti baltymų kiekį mityboje.

trusted-source[24], [25], [26]

Urybo rūgštis

Jei organizme yra daug šlapimo rūgšties - turite problemų su piktnaudžiavimu alkoholiu. Be to, organizme yra padidėjęs trigliceridų kiekis, per daug baltymų, tačiau labai mažai skysčių.

Jei yra šlapimo rūgšties daug, tai taip pat yra pasiteisinimas pas gydytoją. Tai reiškia, kad asmuo gali vystytis podagra, taip pat artritas. Abi šios ligos gali sukelti skausmą - kojų, rankų, kojų pirštų. Tada reikia pašalinti alkoholį iš meniu, taip pat kreiptis į gastroenterologą, kad galėtumėte pasirinkti meniu balansą.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.