^

Kaulinio audinio ir kraujo analizė: kaip su juo suvartoti?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Ar esate nustebęs, kad iš kaulinio audinio analizės galite padaryti išvadas apie svorio kontrolę? Ir tai yra taip. Mes pasakysime, ko ieškoti analizuojant kaulus ir kraują.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

N-telopeptidų medžiaga

Ši medžiaga susidaro dėl kaulinio audinio skilimo. Jo lygį galima aptikti atliekant analizę šlapimu ar krauju. Kad tyrimai būtų tikslūs, šlapimas turėtų būti vartojamas kasdien.

Iš šios analizės galite rasti, ar greitai sukurtas naujas kaulų audinys ir ar seniai greitai sunaikinama. Jei antrasis indikatorius (kaulinio audinio suskaidymas) yra didesnis nei pirmoji (sukurta nauja), tada N-telopeptidų lygis bus didesnis nei 35 vienetai.

Jei senojo kaulinio audinio sunaikinimo greitis ir naujo kaulo sukūrimas yra vienodi, tada N-telopeptidų medžiaga bus mažesnė kaip 35 vienetai.

Bet jei NT lygis yra daug didesnis nei 35 vienetai, tada kaulai aktyviai sunaikinami. Ir net jei jie atrodo sveiki ir stiprūs, jų sunaikinimo procesas jau prasidėjo ir kaulai netrukus taptų trapūs. Tai reiškia, kad dažnai galite susidurti su lūžis, kurių sunku suardyti.

Ką galiu padaryti, kad išlaikytų stiprius kaulus?

Pirmiausia reikia sustabdyti kaulinio audinio sunaikinimo procesą. Norėdami tai padaryti, jūs turite aktyviai vartoti kalcio pagal gydytojo rekomendaciją (perteklius - taip pat netinkamas).

Tačiau, siekiant sustiprinti kaulus, jums reikia nuolat aktyvios, bet įmanomos treniruotės. Ryto pratimai, kurie trunka 15 minučių kiekvieną rytą, bus puiki dovana jūsų kūnui. Jis galės aktyviai padidinti ir kompaktišką kaulinį audinį.

Yra ir kaulų stiprinimo metodai. Tai hormonų pakaitinė terapija. Tokie vaistai, kaip fosamaxas, astonelinas, miicalcinas, padės organizmui sumažinti NT lygį ir normalizuoti.

Koks bus bendrasis kraujo tyrimas?

Ši analizė rodo aukštą ar žemą kraujo ląstelių kiekį, nuo kurių priklauso kraujo kokybė. Jei indikatorius yra per mažas, galite patirti anemiją (ypač tai pasakytina apie nėščias moteris). Arba žmogus gali turėti leukemiją - baisią kraujo liga, kurią labai sunku gydyti.

Norint išvengti aktyvių šių ligų, jums reikia atlikti bendrąjį kraujo tyrimą ne rečiau kaip kartą per metus.

Hematokrito ir hemoglobino analizė

Kiek kraujo kūnelių, koks yra jų dydis, galima nustatyti atliekant šių kraujo medžiagų tyrimus.

  1. Hemoglobinas
  2. Eritrocitai
  3. Hematokritas

Jų vidutinis kiekis leis gydytojui nustatyti šių medžiagų koncentraciją organizme, jų lygį ir pasiskirstymo pasiskirstymą visame kūne.

Moterims ir vyrams tai yra skirtingi rodikliai, todėl turėtumėte pasiteirauti apie savo gydytojo taisykles.

Atminkite vieną dalyką: šių medžiagų norma yra gerokai mažesnė kaip 38 vienetai - tai yra anemijos vystymosi rodiklis. Tiek vyrams, tiek moterims.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16]

Leukocitų analizė

Leukocitų analizė

Šie kraujo kūneliai atlieka svarbų vaidmenį organizme. Jie padeda žmogui atsparumu infekcijai ir stiprina imunitetą. Kokia yra leukocitų grupė?

  1. Granulocitai
  2. Monocitai
  3. Limfocitai

Kiekvienam iš jų kūnas turi skirtingas normas. Tačiau svarbu žinoti: jei grupė yra daug didesnė už kitus du (iki 90% visų ląstelių skaičiaus), tai yra gedimas kūne.

Neutrofilai - jų lygis yra per didelis - iki 80% - tik tuomet, kai jaučiatės infekcija jūsų kūne. Virusas gali pakelti šį lygį nepaprastai aukštai - iki 90% ir dar aukštesnis. Tada padidėja monocitų ir limfocitų kiekis.

Jei šių medžiagų indeksas šiek tiek didesnis nei įprastas, tai nėra baisi. Tai normalizuos, kai tik pritaikysite darbo ir poilsio režimą.

Esant kraujo ląstelių normai, turite būti 4,5 - 10,6x103

Trombocitų analizė

Šie kraujo kūneliai kontroliuoja kraujo krešėjimo procesą. Ar greitas ar lėtas kraujo krešėjimas priklauso nuo jų. Jei trombocitai yra daug mažesni už normą - iki 100 000 arba daugiau nei 500 000, tai reiškia, kad organizmas eina per blogus kraujo paūmėjimo procesus.

Antigenų analizė

Kūne yra specialių medžiagų - antigenų, nuo kurių priklauso, ar augliai formuos ir augs skirtingose kūno dalyse.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Vėžio antigenas RA 125

Šis antigenas tampa daug, kai moteris turi kiaušidžių vėžį ar fibrozę. Jo lygis taip pat gali būti didelis, kai išsivysto kiaušidžių cista arba išsivysto gimdos fibrozė. Taip pat padidėjęs antigeno lygis, vadinamas PA 125, gali būti endometriozė arba adenomatozė. Bet ankstyvuoju nėštumu.

Toks antikūnų tyrimas taip pat atliekamas tiems, kurie kenčia nuo nutukimo. Kadangi šios medžiagos buvimas beveik visuomet yra gerybinio arba, dar blogiau, piktybinio auglio vystymosi rodiklis.

Antikūnų analizę būtinai turi atlikti tie, kurie turi genetinę polinkį į vėžį, tai yra tie, kurie su jais turi artimus giminaičius.

Jei simptomai nėra aišku, kad yra žmogus patiria nemalonius ir keistus pojūčius ar skausmas pilvo, apatinę pilvo, skrandžio ar žarnyno, antikūnas bandymas taip pat turi sekti, kuriam liga yra linkę žmonės.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

Geležies koncentracijos analizė

Ši analizė yra būtina norint patikrinti širdies darbą ir linkę širdies ir kraujagyslių ligoms. Geležies norma kūne yra 50-90 vienetų, kurie matuojami ng / ml.

Jei kūno geležis yra daugiau nei įprasta, tai gali reikšti, kad yra širdies ir kraujagyslių ligų polinkis.

Geležies kiekis virš 200 vienetų gali būti signalas į hemokromatozės ligą. Tai yra genetinė anomalija, kai žmogus yra padidėjęs geležies kiekis jo kraujyje. Toks aukštas lygis taip pat gali reikšti, kad jūs piktnaudžiate geležies turinčiais vaistais. Tada reikia atlikti papildomus tyrimus, kad nustatytų padidėjusio geležies kiekio arba prastos išnakimo lygį.

Kai geležies lygis pasiekia daugiau nei 150 vienetų, tai yra signalas apie blogą ne tik širdies, bet ir inkstų, ir raumenų bei net smegenų veikimą. Vyrams tai gali reikšti libido ir erekcijos silpnumą. Moterims jos yra priklausomos nuo cukrinio diabeto.

Jei geležis yra daugiau nei 125 vienetų, tai nėra pernelyg didelis, bet vis tiek pakankamai didelis, kad nustoti vartoti vitamino kompleksus geležimi. Norint sumažinti geležies koncentraciją kraujyje, pakanka, kad kraują keletą kartų paaukotų kaip donorą (jei nėra kontraindikacijų).

Jei geležis yra normalus, galite tiesiog palaikyti kūną su geležies turinčiais vitaminais.

Jei geležis yra mažesnė už įprastą - tai yra mažiau nei 40 vienetų - galite nerimauti dėl nemigos, raumenų nuovargio, ypač kojų raumenų, traukulių ir padidėjusio nuovargio.

Plaukų slinkimas taip pat įmanomas neviršijant leistinų ribų (kai plaukai paliekami ant plaukų šepetėlio arba yra daugelis ant pagalvių, drabužių).

Norint padidinti geležies koncentraciją kūne, svarbu gauti gydytojo patarimą, kaip vartoti geležies turinčius vitamino kompleksus. Jie turi būti vartojami tol, kol pasireiškia anemija.

Šių papildų vartojimo trukmė nėra tokia maža - nuo šešių mėnesių iki devynių mėnesių. Šių vaistų vartojimo trukmė priklauso nuo to, kada geležis stabiliai pasiekia normą - nuo 50 iki 90 vienetų.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48]

Tai bus šlapimo, seilių ir plaukų analizė

Atlikę šiuos tyrimus, jūs žinote tikslų vaizdą apie tai, ar jūsų organizme yra hormoninis sutrikimas. Tiek daug šaltinių sako, siūlanti jums mokėti už šiuos testus. Tiesą sakant, tai nėra taip. Hormonų pusiausvyros sutrikimas gali arba negali būti apskaičiuojamas pagal šiuos rezultatus.

Tai patvirtina tyrimai, kurių metu gydytojai per dieną palygino to paties žmogaus seilių ir kraujo tyrimus. Paaiškėjo, kad kraujo ir šlapimo analizė parodo tokius skirtingus rezultatus, kad nebeveikia tikslus hormonų pusiausvyros vaizdas.

Ką reikia ieškoti analizuojant kraują?

Taip atsitinka, kad visi hormonai kūne yra normaliomis ribomis. Bet vis dėlto sveikatos būklė nėra tinkama, ir tai, visų pirma, nurodoma pagal svorį. Tai didėja arba mažėja. Žmogus negali kontroliuoti savo svorio, nežinodamas, kas yra priežastis.

Taigi: vidutinis hormonų kiekis organizme gali gerokai skirtis nuo jūsų asmeninės normos, kurioje jūs būsite sveikas ar sergantis. Visų pirma, šie rodikliai gali skirtis

  • Hormonų kiaušidžių gamybai norma: estradiolis arba testosteronas
  • Skydliaukės hormonų gamybos norma, pavyzdžiui, skydliaukės hormonas

Šie rodikliai gali būti didesni ar mažesni už medicinos standartus, tačiau jums reikia laikytis normos. Tai reiškia, kad, atradę šiek tiek padidėjusius tam tikrų hormonų parametrus, gydytojas visų pirma turi sužinoti, kaip jaučiatės tuo pačiu metu.

Jei tai gerai, gydymas nereikalingas. Jei tai turi įtakos jūsų sveikatai, jums reikia papildomų testų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.