Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Geriamoji dieta 30 dienų

Medical expert of the article

Gastroenterologas
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 02.03.2021

Frazė „30 dienų geriamoji dieta“ neiniciatyviems žmonėms atrodo būdas numesti svorį naudojant įprastą vandenį. Būtent su vandeniu pirmiausia siejami žodžiai „gerti“ ir „gerti“. Tiesą sakant, mes kalbame apie įvairų skystą maistą: homogenizuotas sriubas, sultis su minkštimu, sultinius ir sultinius. Ar lengva valgyti „lengvus patiekalus“, ką jis kainuoja ir ką jis duoda galų gale?

Vanduo sudaro 75% kūdikių kūno masės ir 55% vyresnio amžiaus žmonių kūno masės ir yra būtinas ląstelių homeostazei ir gyvybei. [1] Tačiau yra daug neatsakytų klausimų apie šį svarbiausią mūsų kūno komponentą ir mitybą.

Kalbėdami apie vandenį, pirmiausia atkreipiame dėmesį į visų rūšių vandenį, tiek minkštą, tiek kietą, šaltinį ar šaltinį, gazuotą ar distiliuotą. Be to, vandens gauname ne tik tiesiogiai kaip gėrimą, bet ir iš maisto, o labai mažai - ir dėl makroelementų (medžiagų apykaitos vandens) oksidacijos. Vandens, tiekiamo su gėrimais ir maistu, dalis priklauso nuo vaisių ir daržovių kiekio racione. Manoma, kad Jungtinėse Valstijose apie 22% vandens gaunama iš maisto, o Europos šalyse, ypač tokiose šalyse kaip Graikija, kur vaisių ir daržovių suvartojama daugiau, arba Pietų Korėjoje šis rodiklis bus daug didesnis.. [2], [3]

Vandens procentas įvairiuose maisto produktuose.

 • 100% vandens
 • 90–99% - liesas pienas, melionas, braškės, arbūzas, salotos, kopūstai, salierai, špinatai, marinuoti agurkai, cukinijos (virtos)
 • 80–89% - vaisių sultys, jogurtas, obuoliai, vynuogės, apelsinai, morkos, brokoliai (virti), kriaušės, ananasai
 • 70–79% - bananai, avokadai, varškė, rikotos sūris, bulvės (keptos), kukurūzai (virtos), krevetės
 • 60–69% - makaronai, ankštiniai augalai, lašiša, ledai, vištienos krūtinėlė
 • 50–59% - maltos jautienos, dešrelių, fetos sūrio, kepsnio kepsnys (virtas)
 • 40–49% - pica
 • 30-39% - Čederio sūris, riestainiai, duona
 • 20–29% - „Pepperoni“ dešra, pyragas, sausainiai
 • 10–19% - sviestas, margarinas, razinos
 • 1–9% - graikiniai riešutai, žemės riešutai (skrudinti sausai), sausainiai su šokolado drožlėmis, krekeriai, dribsniai, peronai, tako lukštai, žemės riešutų sviestas
 • 0% - aliejai, cukrūs

* Šaltinis: USDA nacionalinė maistinių medžiagų duomenų bazė, skirta 21 standartiniam informaciniam leidimui, pateikė Altmanas. [4]

Indikacijos

Svorio metimas geriant dietą 30 dienų yra itin ekstremalus būdas pakoreguoti svorį. Laikydamiesi šios dietos, per mėnesį galite numesti daugiau nei 15 kg. Optimistai mano, kad nereikia badauti, realistai sako, kad taip valgyti visą mėnesį nėra lengva užduotis.

Nėra informacijos apie paskyrimo terapines indikacijas. Paprastai pats žmogus inicijuoja kraštutinį variantą, desperatiškai norėdamas sulieknėti švelnesniu būdu. Kartais mėnesio dietą vykdo tie, kuriems gana lengva palaikyti gėrimo režimą vieną ar dvi savaites.

Dieta padeda sumažinti virškinimo organų krūvį, išvalyti kūną ir skatinti medžiagų apykaitą. Visa tai numetantį svorį priartina prie pagrindinio tikslo - svorio metimo - pasiekimo.

Bendra informacija

Dietos gerimas 30 dienų nėra vandens badas, iškrovimas ar gydymas, kaip pagalvotumėte perskaitę pavadinimą. Sistema numato atsisakymą kramtyti, atsižvelgiant į reflekso pobūdį. Dietos esmė yra kietą maistą paversti homogenine skysta būsena - bulvių koše, kruopomis, kokteiliais. Skirtumas tarp ilgalaikio gėrimo ir trumpalaikio gėrimo yra tas, kad gresia rimtas medžiagų apykaitos sutrikimas.

 • Siekiant išvengti šios būsenos, sriubas, kurias reikia trinti, rekomenduojama valgyti ne tik per pietus, bet ir tris kartus per dieną, pagrindinių patiekalų metu.

Dietos samprata taip pat grindžiama tuo, kad mažai kaloringas skystas maistas padeda sumažinti erdvę skrandyje. Esą būtent padidėjęs tūris sukelia antsvorio turinčių žmonių problemas, nes tai nuolat sukelia padidėjusį apetitą. Maisto perteklius vėl ištempia sienas - ir viskas juda užburtu ratu.

Valgydamas skystus patiekalus, žmogus išmoksta būti patenkintas mažesniu maisto kiekiu, dėl kurio sienos sugriežtėja ir sumažėja skrandžio spindis. Todėl antsvoris palaipsniui mažėja, artėjant prie optimalių rezultatų.

Ši technika skirta sumažinti virškinimo organų apkrovą, tuo tarpu didžioji dalis reikalingų maistinių medžiagų vis tiek patenka į kūną. Maistas greitai virškinamas, nelaikant riebalų. Vietoj to vyksta teigiami procesai: nuodų ir toksinų valymas, medžiagų apykaitos aktyvinimas. Visa tai prisideda prie svorio metimo.

Priėmimas į geriamąją dietą 30 dienų

Jie rašo, kad pats sunkiausias 30 dienų gėrimo dietos laikotarpis yra pradžia. Ypač pirmą dieną. Tai suprantama, nes organizmui visada sunku prisitaikyti prie naujos dietos. Norėdami padėti jam tai padaryti, turite tinkamai organizuoti įėjimą į gėrimo dietą 30 dienų.

Kompetentingas požiūris yra pasiruošimas būsimam režimui savaitei: šiuo metu būtina neįtraukti greito maisto (greito maisto, riebaus, aštraus, saldaus patiekalo), sumažinti porcijas ir padidinti geriamo vandens kiekį. Saldūs, gazuoti, alkoholiniai gėrimai neįtraukiami į įprastą gėrimų sąrašą.

 • Tai padės greitai prisitaikyti prie naujos dietos.

Pasirengimo procese reikėtų koreguoti dienos režimą. Tiems, kurie sportuoja treniruokliais, būtina užkirsti kelią raumenų deginimui, kuris gali būti tokiais atvejais. Šiuo tikslu intensyvus mokymas, jei toks yra, laikinai sustabdomas.

 • Yra žinoma, kad negalima sau uždrausti kramtyti nedelsiant ir ilgai.

Preliminariame pasirengime taip pat atsižvelgiama į šį dalyką. Likus savaitei iki dietos pradžios, jie pradeda riboti porcijų kiekį ir į dietą įtraukti daugiau skystų patiekalų. Išsiugdykite įprotį išgerti butelį vandens per dieną. Šios paprastos taisyklės padeda pasiekti maksimalų efektyvumą ir išvengti kenksmingų padarinių organizmui.

Išeikite iš geriamosios dietos 30 dienų

Teisingas pasitraukimas iš geriamosios dietos 30 dienų trunka ilgiau nei tikroji dieta. Išėjimo tikslas yra konsoliduoti rezultatus, padėti virškinimo sistemai vėl persiorientuoti į standartinį maistą, užkirsti kelią masės sugrįžimui. Priešingu atveju, staigus perėjimas nuo geriamosios dietos 30 dienų prie kieto maisto vartojimo sukelia maisto atmetimą, vidurių užkietėjimą ir vidurių pūtimą.

 • Pirmųjų septynių dienų laikotarpis numato į pusryčius įtraukti gleivinės košės. Paprastai pasirenkama avižiniai dribsniai.

Antroji savaitė prasideda kitaip. Pusryčiai susideda iš garuoto omleto, kietų kiaušinių ar sūrio, pietūs - košė, o vakarienė ir toliau geriama.

Trečią savaitę meniu atsiranda vaisių ir daržovių produktų grupė. Jie naudojami vakarienei (švieži). Pusryčiai padaromi geriamais, o vakarienė tęsiama su koše.

Ketvirtąją savaitę įvyksta radikalūs pokyčiai. Laikantis svorio netekimo pietų dietoje atsiranda liesa mėsa ir žuvis, galbūt virta. Vakarienė susideda iš salotų, vaisių, o pusryčius galima gerti.

Penktoje ir vėlesnėse savaitėse rekomenduojama: Gerti kiekvieną dieną vieną dieną. Arba pagaminkite geriamą vakarienę, vakare vartodami kefyrą, tyrės sriubą, želė. Turėtumėte išsiugdyti gerus įpročius: nepersivalgyti, nepadauginti saldumynų, nevalgyti šlamšto. Taip pat kasdien sportuokite, vaikščiokite ar dirbkite fiziškai.

Privalumai

30 dienų geriamosios dietos uždaviniai yra sumažinti kūno svorį, pašalinti visceralinius riebalus, trukdančius virškinimo organų veiklai, ir išskirstytą energiją perskirstyti kitai veiklai.

Dietos naudą, be kita ko, lemia mažesnis skysto maisto kalorijų kiekis, palyginti su kietu maistu: jei visą dieną geriate tik įvairius gėrimus, bendras kalorijų kiekis neviršys 1200 kcal. Tai garantuoja svorio metimą.

Ir jei vėliau, grįždamas prie įprasto maisto, neviršysi kalorijų vertės, tada rezultatas stabilizuosis ties pasiektu rodikliu. Be to, esant tokiai sistemai, susiformuoja sveikas įprotis nevalgyti daug maisto vienu metu.

 • Ne visi gali išgyventi visą mėnesį vartodami skystą maistą. Net sveikiems žmonėms tai yra galingas išbandymas; kai kurie mitybos specialistai tai tiesiogiai vadina kankinimu.

Žinoma, minus 20 kg yra puiki motyvacija, o numetę tai patvirtina. Kita vertus, gydytojai įspėja apie riziką ir kontraindikacijas, pavojingas virškinimo sistemai ir apskritai sveikatai. Atsitiko taip, kad geriant žmogaus mitybą, buvo atrastos naujos patologijos. Todėl ekspertai pabrėžia, kad saugiau pakartoti trumpalaikį kursą, nei ilgai „sėdėti“ laikantis monotoniškos dietos. Rezultatas tikriausiai toks pat optimistiškas, o žalos tikrai mažiau.

Kas gali ir ko negalima?

Prieš atsakydamas į klausimą išsamiau: ką tu gali valgyti? - reikėtų pabrėžti švaraus vandens svarbą metant svorį. Būtent su ja jie pradeda kiekvieną rytą: tuščiu skrandžiu jie išgeria stiklinę aukštos kokybės vandens, parūgštinto keliais lašais citrinos sulčių. Dienos metu bendras tūris turi būti sumažintas iki 1,5 litro.

 • Jei tai mineralinis vanduo, jis turi būti be dujų.

Likusį gėrimą per 30 dienų geriant dietą sudaro šie komponentai: pieno ir fermentuoti pieno produktai, sultinys, žuvies sriuba, tyrės sriubos ir daržovių nuovirai, šviežios sultys, įskaitant minkštimą, vaisių gėrimą, žolelių ar paprastąsias arbatas, kompotai, želė - iš uogų, vaisių, grūdų. Tai yra pusė dietos. Antroji pusantro litro pusė yra grynas vanduo, be dujų ir saldžių priemaišų.

Maisto pasirinkimo ir skysto maisto ruošimo rekomendacijos:

 • Rūgštus pieno produktus, jei įmanoma, paruoškite patys. Jie turėtų būti minimalaus riebumo ir be priemaišų.
 • Virkite sultinius ne iš kubelių, o natūralių, su tais pačiais prieskoniais. Filtruokite gatavą patiekalą.
 • Paruoškite sultis ir kokteilius iš nesaldžių vaisių ir daržovių, kuriose nėra krakmolo, prieš pat naudojimą.
 • Ribotais kiekiais leidžiama nesaldinta kava, kakava.
 • Daržovių sriubas su maišytuvu atneškite iki vientisos masės.

Norint išlaikyti pasiektą rezultatą, pasibaigus pagrindiniam laikotarpiui, prasideda pasitraukimo procesas. O ateityje, norint išvengti antsvorio, rekomenduojama kas savaitę organizuoti nevalgius. Reikėtų kuo labiau sumažinti riebų, miltų ir keptą maistą, pamiršti persivalgymą ir padidinti fizinį aktyvumą.

Ko nevalia valgyti? Beveik visose dietose nėra alkoholio, gazuotų ir kitų saldžių gėrimų, pramoninių sulčių, kuriose yra didelė saldžiųjų komponentų koncentracija, ir visų rūšių užpildų. 30 dienų geriama dieta taip pat „nemėgsta“ tokio maisto. Be to, nerekomenduojama persivalgyti, pavėluotai vakarieniauti ir nevalgyti. Ir, žinoma, kieto maisto suvartojimas.

Svarbu ne tik ko nevalgyti, bet ir kada bei kiek. Taigi, dalis gėrimo neturi viršyti stiklinės, dienos norma turėtų būti padalinta į penkis priėmimus, o vakarienę reikia suvalgyti ne vėliau kaip likus trims valandoms iki miego. Priešingu atveju kūnas gali reaguoti su patinimu.

 • Dietos programa draudžia valgyti daug riebalų ir cukraus turinčius, kaloringus ir alkoholinius gėrimus. Kava nerekomenduojama, kakavos kiekis ribotas ir tik pridedant lieso pieno.

Negalite gerti saldaus vandens ir konservuotų sulčių, turtingų sultinių, alkoholio, fermentuotų pieno produktų, kuriuose yra didelis riebalų kiekis. Net grįžtant prie įprastos dietos, šių gėrimų geriausia vengti. [5]

Aštrus, keptas, rūkytas, per riebus maistas yra nepageidaujamas net ir visiškai baigus dietą ir 2 mėnesius iš jos išeinant. Tai kartu su persivalgymu ir nepakankamu aktyvumu yra pagrindinės antsvorio priežastys.

Kontraindikacijos

Per ilgą geriamosios dietos kursą 30 dienų atsiranda kūno disbalansas. Priežastis yra ta, kad ne visi maisto produktai gali būti paversti skysta būsena, todėl gali trūkti vienos mitybinių komponentų grupės, o kitų yra per daug. Tuo grindžiamos kontraindikacijos, kurios taikomos šioms žmonių grupėms:

 • nėščia ir žindanti;
 • turintys sunkių virškinimo problemų;
 • bet kokio tipo diabetikai;
 • inkstų pacientai, linkę į patinimus;
 • su skydliaukės sutrikimais;
 • šerdys, hiper- ir hipotoninės;
 • su fiziniu, protiniu išsekimu, susilpnėjusiu imunitetu.

Turėtumėte žinoti, kad drastiškas svorio metimas savaime yra draudžiamas organizmui. Jei per mėnesį numetate 15 ar daugiau kilogramų, kaip žada geriamoji dieta, tai kelia grėsmę sveikatai, o dėl medžiagų apykaitos sutrikimų masė gali priešingai padidėti.

Galima rizika

Viena iš su dieta susijusių rizikų yra didelė suskaidymo tikimybė. Su tokiais griežtais apribojimais ir ilgą laiką noras ką nors sukramtyti gali tapti didžiulis. Šį norą galima sustabdyti paprastu būdu: sukramtykite obuolį ar kokią daržovę, tačiau „košės“ nenurykite, o išspjaukite.

 • Nukreipkite save iš kažko įdomaus minties iš maisto - tai dar vienas būdas ramiai perkelti savo gėrimo dietą 30 dienų.

Dietos gėrimas išprovokuoja ligų - gastrito ir anemijos, inkstų nepakankamumo ir edemos - riziką. Galimos odos, širdies ir kraujo susidarymo problemos, sumažėjęs hemoglobino kiekis. Svorio metimas gali būti labai sunkus kovojant su badu, o neteisinga išeitis yra kupina anoreksijos.

Komplikacijos po procedūros

Iš pradžių 30 dienų geriamoji dieta labai nori valgyti, taip pat patenkinti kramtymo refleksą. Tai yra, valgyti įprastu būdu, užmirštant maisto kalorijų kiekį ir konsistenciją. Galimos komplikacijos pasireiškia alkio priepuolių, jėgų praradimo, blogos nuotaikos, mieguistumo forma.

 • Iš burnos jaučiamas kvapas, ant liežuvio susidaro būdinga apnaša.

Dėl ilgo kūno eigos atsiranda mitybos komponentų disbalansas. Gali išsivystyti gastritas, anemija, įvairios komplikacijos iki anoreksijos. Kūnas tampa labai imlus įvairioms ligoms. Psichinė būsena keičiasi: pastebima apatija ar irzlumas.

 

 

Išsamus meniu kiekvienai dienai

Sudarant išsamų meniu kiekvienai dienai, būtina remtis sistemos principais. Jie yra tokie:

 • Gėrimai turi būti pikantiški ir minimaliai riebūs.
 • Skystų produktų norma yra 1,5 litro maisto ir tiek pat gryno vandens.
 • Šis tūris naudojamas dalimis: po stiklinę.
 • Paskutinis susitikimas yra trys valandos prieš miegą.
 • Dieta leidžiama ne dažniau kaip kartą per metus.

30 dienų dietos gėrimas beveik neriboja tradicinių maisto produktų asortimento. Svarbiausia iš jų paruošti patiekalus pagal jo reikalavimus: skystą, vienalytę konsistenciją, be riebalų, karštų prieskonių, saldžių komponentų. Norint kuo labiau padidinti naudą, patariama atsisakyti pramoninių gazuotų gėrimų, alkoholio, stiprios kavos.

Kasdieniniame meniu turėtų būti:

 • šviežios sultys asortimente;
 • kompotai, vaisių gėrimai, želė;
 • vaistažolių ir pramoninės arbatos;
 • mėsos sultiniai, žuvies ausis;
 • sriubos ir nuovirai iš daržovių, mėsos, pieno;
 • pienas ir pieno produktai.

Skystą dietą lengviau virškinti nei kietą. Per mėnesį virškinimo organai praranda įprotį kietam maistui, todėl, baigus dietą, būtina išmokyti juos tradiciškai maitintis nauju būdu. Pirmąją savaitę įpilkite po vieną produktą (pavyzdžiui, kiaušinį, avižinius dribsnius ar salotas). Tada patiekalų rinkinys palaipsniui plečiamas iki įprastos dietos.

Patiekalų receptai

Dietai nereikia egzotiškų maisto produktų ir sudėtingų receptų. Vienas iš jo privalumų yra galimybė gaminti maistą pagal savo skonį, be apribojimų ir griežtų rekomendacijų dėl kasdienio meniu. Pavyzdžiui, 30 dienų vartokite įvairių rūšių maistą, kurį rekomenduoja geriamoji dieta.

 • Populiarus svorio metimo maistas yra avižinių drebučių želė.

Jis ruošiamas iš 0,5 kg dribsnių, 1% kefyro 100 ml, 1,5 litro vandens. Į 3 litrų indelį suberkite visus ingredientus (kambario temperatūros vandenį), uždarykite dangtį ir padėkite tamsioje vietoje dvi ar tris dienas. Burbulai ir būdingas kvapas yra raugintos masės pasirengimo paversti žele požymiai. Jis filtruojamas per kiaurasamtį ir atvėsinamas stiklainyje šaldytuve.

Penkis šaukštus koncentrato, praskiesto 2 puodeliuose vandens, užvirkite ir virkite ant silpnos ugnies, kol sutirštės. Norėdami tai padaryti, turite maišyti masę maždaug 5-10 minučių.

 • Sunku įsivaizduoti gėrimo dietą be vaisių gėrimo.

Jis ruošiamas iš uogų minkštimo, išspausto per marlę. Supilkite minkštimą verdančiu vandeniu ir virkite 10 minučių. Sultinys filtruojamas, atvėsinamas, sumaišomas su grynomis sultimis. Už litrą vandens paimkite 50 g aviečių, raudonųjų ir juodųjų serbentų. Skanus tonizuojantis gėrimas yra puikus dietinis užkandis.

Maišytuve su aliejumi ir vandeniu ruošiamas avokadinis agurkų kokteilis. Porcijai reikia pusės avokado, 2 agurkų, 2 šaukštų. Sėmenų aliejaus, 0,5 stiklinės vandens. Tirštas gėrimas yra gana sotus ir gerai numalšina alkį.

Atsiliepimai

Teigiamose apžvalgose moterys pabrėžia technikos efektyvumą. 30-metė Anna per mėnesį numetė 8 kg, tada, norėdama išlaikyti rezultatą, kartą per mėnesį organizuoja gėrimo savaitgalį. 26 metų Olga jaučiasi puikiai po 10 dienų geriamosios dietos 30 dienų; numetė tik 2 kg, tačiau tuo nesustoja ir ketina atlaikyti 30 dienų. 41-erių Inga džiaugiasi rezultatu, taip pat tuo, kad dietos metu ji įsimylėjo arbatą ir pradėjo suprasti arbatos subtilybes „ne blogiau nei geiša“.

Rezultatus

Koks bus rezultatas, niekas negali patikimai numatyti. Mes kalbame apie vidutinius rodiklius, o konkretesni rodikliai daugiausia priklauso nuo individualių niuansų. Visų pirma nutukę žmonės intensyviau lieknėja.

 • Veiksmingumas taip pat priklauso nuo geriamo skysčio kiekio, fizinio aktyvumo ir kurso trukmės.

Paprastai 30 dienų geriamosios dietos metu svoris sumažėja 2–2,5 kg per savaitę. Per mėnesį išeina nuo 8 iki 10 kg. Bet tai vėlgi yra vidutinis skaičius, riba, pasak įvairių leidinių, gali siekti 15 kg.

Norint išsaugoti pasiektus rezultatus, numatomas ypač atsargus ir laipsniškas išėjimas iš skysčių tiekimo sistemos. Nesilaikant atsargumo priemonių, numesti kilogramai sugeba grįžti ne mažesniu kiekiu nei prieš dietą.

Žmonės, norintys laikytis 30 dienų geriamosios dietos, geriau išbandyti save lengvesnėmis galimybėmis. Tai gali būti kassavaitinis arba 14 dienų kursas, kuris duoda gerų rezultatų. Sėkmingai juos įvykdę, galite pereiti prie ilgesnės programos, tačiau tik esant stipriai valiai ir jei nėra kontraindikacijų. Atsižvelgiant į komplikacijų tikimybę, rizikinga numesti svorį vartojant dietą be gydytojo priežiūros.


iLive portāls nesniedz medicīnisku padomu, diagnostiku vai ārstēšanu.
Portālā publicētā informācija ir tikai atsauce, un to nedrīkst izmantot, konsultējoties ar speciālistu.
Uzmanīgi izlasiet vietnes noteikumus un politiku. Taip pat galite susisiekti su mumis!

Autortiesības © 2011 - 2020 iLive. Visas tiesības aizsargātas.