^

Kas yra ovuliacija?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

"Kas yra ovuliacija ir kaip ją apibrėžti?" Šis klausimas yra aktualus toms moterims, kurios planuoja įsivaizduoti ar atvirkščiai, tuo tarpu jie nori susilaikyti nuo nėštumo. Nėštumo faktas ar, tiksliau sakant, koncepcija yra spermos suliejimas su subrendęs moters kiaušine. Kiaušinis praeina paruošimo procesą - brandinamas kiaušidėse, tada išeina iš jų. Kiaušinių paruošimo tręšti laikotarpis vadinamas ovuliacija, ty ovuliacija. Žodis turi lotynišką šaknį, žymintį kiaušinį (kiaušialąstę).

Norint sužinoti, kokia ovuliacija yra, turite sekti visą procesą nuo pradžios iki pabaigos. Kiaušidėse yra specifinis apvalus formavimas - folikulai. Tai yra tai, kad egzistuoja kiaušialąstė, praeina vystymosi ciklas. Follikulė, kurioje yra ląstelė, bręsta ir vystosi kartu su juo maždaug dvi savaites. Kadangi vystymosi burbulas nuolat gamina moteriškus hormonus - estrogenus. Estrogenai savo ruožtu turi įtakos gimdos gleivinei, tarsi paruošiant ją galimai koncepcijai. Po dviejų savaičių, kai narvas yra paruoštas, pūslelė sprogsta, išlaisvinusi subrendusią kiaušinį į išorę. Salpinx turi smulkios reljefo rašto iškilimų baltymai - pili, kad užfiksuoti brandus ląstelę ir iš anksto jį kartu su skysčio ištekėjimo iš Skylmušį folikulus, pilvaplėvės ertmę. Kiaušidės iš pilvo ertmės greitai patenka į gimdą, kiaušintakį, kuris taip pat vadinamas oviductu. Būtent gimdos lumenoje gali atsirasti ryžtingas brandžios ląstelės ir spermos "susidūrimas". Kiekvienas ciklinis laikotarpis pasižymi folikulų subrendimo rinkinių burbuliukų (iki kelių tūkstančių), tačiau "ovuliacija" tik vienas iš daugelio tūkstančių. Pasirodo, tik vieną kiaušinį galima apvaisinti - vieną kiaušinį. Išimtis yra dviejų brandintų folikulų vystymas, taigi yra galimybė pagimdyti dvynukus (raznoyaytsevyhh). Nors subrendusių ląstelių ieškau susitikimą su aktyviausia iš daugelio milijonų jų kolega spermos, folikulinė burbulas taip pat virsta geltonkūnio. Folikulule yra liuteino ląstelių, kurių gelsvas atspalvis būdingas, ir jie pradeda daugintis greitai ir atpalaiduoja progesteroną. Geltonosios kūno formavimo procesas trunka apie dvi savaites, tai yra antrasis menstruacinio laikotarpio etapas. Dabar jūs sužinojote, kas yra ovuliacija, ir kaip jį atpažinti, skaitykite toliau.

Koks yra subjektyvus ovuliacijos jausmas?

  • Būdingas skausmas, traukimas, dilgčiojimas, paprastai apatinėje dalyje; 
  • Padidėjęs seksualinis sujaudinimas; 
  • Kai kurie makšties išskyros pokyčiai yra daug gausūs (estrogeno veiksmai); 
  • Galbūt silpnas pilvo patinimas ir gerybinių patinimas; 
  • Silpnas viso kūno išsipūtimas; 
  • Neįprastas odos jautrumas, ypač krūtinėje; 
  • Nedidelis pieno liaukų padidėjimas, tai yra įmanoma jų skausmingumas.

Kaip nustatyti ovuliaciją?

Ovuliacija nustatoma naudojant specialias bandymo juosteles, parodančias liuteino lygį. Liuteinizuojantis hormonas (LH) ovuliacijos laikotarpiu labai aktyviai išsiskiria, o jo lygis žymiai padidėja. LH yra šlapime, kurio pagalba tyrimas gali parodyti, kiek jame yra hormonų.

Klasikoje ovuliacijos laikotarpis įvyksta tarp 12 ir 15 dienų, o standartinis 28 dienų ciklas. Jei menstruacinis laikotarpis yra trumpesnis, pavyzdžiui, 21 diena, ovuliacija gali pasireikšti septintą dieną, pradedant nuo ciklo pradžios.

Koncepcijos kontracepcija sutrikdo ovuliaciją. Jei koncepcija nepasireiškia, brandintą ląstelę miršta oviductoje ir jis išsiskiria menstruacinio kraujavimo metu. Tada ciklas kartojasi.

Kokia daugelis moterų žino apie ovuliaciją, ši informacija padeda planuoti nėštumą kruopščiau ir sąmoningai, arba laiku apsaugoti nuo jo ir taip išvengti abortų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.