^

Kas yra ovuliacija moterims?

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Kas yra ovuliacija moterims? Atsakymą į šį klausimą siekia tie, kurie planuoja vaiko gimimą, arba tie, kurie dar nesiruošia papildyti šeima kūdikiu. Neatsitiktinai ovuliacijos laikotarpiu skaičiavimo ir taip domina moterį, ir jos atsako, rūpinimasis partneris: jis buvo tuo metu yra simbolinis susitikimas viename iš daugelio milijonų, yra vienintelė veiklioji spermos ir brandaus moterų kiaušinį. Kiekvieną mėnesį moters organizmas gyvena pagal natūraliu būdu nustatytus ritmus, visi biologiniai procesai turi vykti tam tikrame režime, pageidautina be nesėkmių ir pokyčių. Nuo 12-14 metų amžiaus mergaitėje vyksta hormoninė "revoliucija", kuri baigiasi visiškai normaliu reiškiniu - pasirengimu dauginti.

Žinoma, merginos kūną po pirmojo menstruacinio ciklo iš biologiniu požiūriu, yra pasirengusi pastoti, tačiau daugelis iš savo sistemų, įskaitant psichikos, reikia keletą metų iki dabar, harmoningas rengiasi naujam gyvenimui gimimo. Nepaisant to, ciklas pradedamas ir beveik kiekvieną mėnesį (28-30 dienų) moters kūne yra tikrai didžiulės transformacijos, tiek fiziologinės, tiek hormoninės. Sveika moteris kiekvieną mėnesį yra potencialus gimdymas, nes per savo ovuliaciją jos ląstelė subrendama, paruošta tręšti. Žmonės šia prasme yra labiau reaktyvūs: spermatozoidų susidarymo procesas jose yra tęstinis ir vyksta kasdien, pradedant brendimo laikotarpiu ir iki gyvenimo pabaigos.

Kas yra ovuliacija moterims ir kaip vyksta kiaušinių brendimo procesas?

Prieš sakydamas, kas yra ovuliacija moterims, būtina suprasti mergaičių reprodukcinę sistemą. Gimdos merginos kūne jau yra mažos kiaušidės, ne didesnės už žirnius. Šiuose miniatiūriniuose kiaušiniuose nuo gimimo yra apie milijoną mažų burbulų - folikulus, kurių sudėtyje yra ir turinio, - kiaušinius. Savo ruožtu kiaušiniai paverčia visą paveldimą informaciją lygiai taip pat kaip ir vyriškos spermatozoidai.

Laikui bėgant, sumažėja moterų folikulų skaičius, penktadalis miršta, o pirmųjų menstruacijų metu yra ne daugiau kaip 800 tūkstančių. Kaip ir kodėl pasirenkami būtini burbuliukai, mokslas dar nėra išaiškintas, kaip išlieka pasirinkimo kriterijų minkštimas - fruktozės folikulai ovuliacijos laikotarpiu. Vyraujantis folikulas pradeda didėti menstruacinio ciklo pradžioje, slopindamas "brolių", ir po kurio laiko jis visiškai suskaido, išleidžiant subrendusią gamete - moterišką kiaušinį. Tiesą sakant, paruoštos apvaisinimo ląstelės išleidimo laikas vadinamas ovuliacija.

Kas yra ovuliacija moterims, kodėl ši informacija reikalinga kiekvienai moteriai?

Moterims, planuojančioms turėti kūdikį, svarbu žinoti, kokia ovuliacija yra moterims, nes skaičiavimas padeda atsakyti į vieną klausimą - kai galima tikėtis suvokimo. Kaip bus naudojamas atsakymas yra ne paslaptis, tai paprastai padeda išspręsti šias dvi užduotis - ilgai lauktą koncepciją ar apsaugą nuo jos. Reikia pažymėti, kad ovuliacijos laiko nustatymas ne visuomet trukdo nepageidaujamai koncepcijai, nes vyriškos ir moteriškos lyties ląstelės (ląstelės) gali išlikti aktyvios maždaug dvi dienas. Šios dienos gali nesutapti su ovuliacijos pradžia ar pabaiga. Patikimiausias nėštumo apsaugos požiūriu yra kontracepcijos metodas.

Kokiomis sąlygomis gali atsirasti ovuliacija?

Ovuliacija mergaičių paauglyse nėra formuojama nedelsiant. Tai paaiškina nepilną pasirengimą įsivaizduoti merginas, nepaisant artėjančių menstruacijų. Akivaizdu, kad protingas prigimtis kelia daugybę pavojų, įskaitant ankstyvą nėštumą. Per metus, kartais ir ilgiau, susidaro menstruacinis ciklas, atsiranda normalizavimas. Šiuo metu gali būti sutrikimų, pertraukų, kol 15-16 metų tokie reiškiniai laikomi normaliais. Kai ciklas tampa nuspėjamas ir įvyksta tuo pačiu laikotarpiu, atsiranda ovuliacijos laikas. Standartinė ovuliacija prasideda praėjus dviem savaitėms nuo kito siūlomo menstruacijos pradžios. Pavyzdžiui, mėnesinių ciklas prasideda rugsėjo 28 d., Todėl ovuliacija gali įvykti rugsėjo 14 d. Ginekologijoje yra tokia skaičiavimo schema: 

  • Ciklas trunka 26 dienas - ovuliacija pasireiškia 12-13 dienų cikle; 
  • Ciklas trunka 28 dienas - per 14-15 dienų ciklas vyksta ovuliacija; 
  • Ciklas trunka 30 dienų - ovuliacija pasireiškia per 16-17 dienų cikle.

Žinoma, tai nėra vienintelis būdas apskaičiuoti šias dienas, ypač todėl, kad gali keistis daugelio veiksnių įtaka - stresas, apsinuodijimas maistu, uždegimo procesai, laiko zonų pokyčiai judant ir pan.

Ovuliacijos laikotarpio nustatymo metodai

Labai svarbu žinoti, kokia ovuliacija yra moterims, nes ši informacija yra būtina ovuliacijos laikotarpiui nustatyti. Visai neseniai, prieš keliasdešimt metų, gražus seksas rūpestingai užsiėmė "moksliniais" tyrimais ir savo kūno būklės analizavimu mėnesinių metu. Su imtasi tik moterims tikslesnio skaičiavimo ovuliacijos: piešimo sudėtingas diagramas ir bazinio kūno temperatūra matavimo, kuris suponuoja šešių valandų gilaus miego, ir po - dešimties išmatuotų temperatūrų "stasis" poziciją. Bet koks judėjimas matavimo metu arba natūralus raginimas rytiniam šlapinimui darė viską, kad nebūtų jokio poveikio. Šiuolaikiniai metodai siūlo paprastus, tikslius ir nebrangius metodus. Populiariausias yra LH testas - liuteinizuojantis hormonas, kuris stimuliuoja ovuliaciją ir padeda susieti estrogeną su progesteronu. Tyrimas nustato LH koncentraciją šlapime, jei hormonas yra aptiktas ten, ovuliacijos procesas prasidėjo. Be tyrimo hormono su šlapimu, yra bandymų, kurie lemia LH serume ir net seilėse. Taip pat efektyvi ultragarsinis metodas nustatant ovuliaciją, kai prietaisas gali vizualiai parodyti moteriškos merginos judėjimo pro kiaušintakį - kiaušintakį. Toks metodas negali nuspėti ovuliacijos, o tai labiau tikėtinas.

Ovuliacija moterims taip pat gali būti nesuprantama toms moterims, kurios serga menstruaciniu ciklu. Deja, yra situacijų, kai ovuliacija tampa pageidautina, bet laikinai nepasiekiama. Tai rimtos patologijos, kurios neleidžia normaliai veikti hormoninės sistemos. Tai apima šias ligas: 

  • Anoreksija, kuri tampa mūsų amžiaus problema. Siekdama dauginamų kanonų ir kūno proporcijų, kai kurios jaunos moterys tiesiog slopina pagrindinį išlikimo instinktą - maisto prisotinimą. Pirmasis atsakas į agresyvią pasninką reaguoja į ovuliaciją, jis tiesiog sustoja. Menstruacinis ciklas yra sugadintas ir prarastas. Bet koks kūno svorio trūkumas kartu su riebalų praradimu tiesiogiai veikia moterų reprodukcines funkcijas. 
  • Antsvoris, nutukimas. Ovuliacija reaguoja į per didelį riebalų kiekį. Iš pradžių ovuliacijos laikotarpis nugalėtas, po to sustoja, po to trunka menstruacinis ciklas. Remiantis statistika, prižiūrimi daugiau kaip 20% amenorėjos (be ciklo), daugiau kaip 25% dismenorėjos (sutrikimas ciklo režimu), visiškai išgydomas tik normalizuojant kūno svorį. 
  • Endokrininės ligos, patologijos - hipofizės, skydliaukės liga, policistinės kiaušidės (PCOS - policistinių kiaušidžių sindromas). Šie veiksniai taip pat gali paveikti ovuliaciją ir sutrikdyti jo dažnį arba iš principo "išjungti" ovuliaciją.

Kas yra ovuliacija moterims? Tai yra informacija, kuri padeda moteriai valdyti ne tiek jos būklę - gamta rūpinosi, kaip planuoti savo ateitį. Sutinku, geriau, jei nėštumas bus realizuotas ir pageidaujamas, bet ne atsitiktinis, nenumatytas ir nerimą keliantis.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.