^

Kūdikių maistas raumenų masę

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Nereikia galvoti, kad stiprūs raumenys yra mūsų posovietinio laiko dalis. Sovietų Sąjungos sportininkai, sunkiosios atletikos sportininkai buvo susirūpinę dėl raumenų masės rinkimo ne mažiau kaip šiuolaikinių kultūristų. Dar vienas dalykas, kad dietologija ir pramonė dar nebuvo tokios pačios kaip dabar.

Sporto mityba anksčiau nebuvo prieinama, ir jei kas nors pasisekė, kad jį "dėl kalvos", tada daug pinigų nuėjo į jį. Ir ko pirmiausia reikia raumenų augimui. Žinoma, baltymas, kuris buvo įpiltas tiek pieno produktuose, tiek mėsoje, kiaušiniuose, taip pat pigus, bet visiškai subalansuotas kūdikių maistas.

Taip, buvo atvejų, kai maistas vaikams buvo tikrai kokybiškas ir labai nebrangus, dėl kurio jo mylėdavo sportininkai. Visiškai natūralus produktas padėjo augti ir svorio mažiems vaikams. Tačiau sunkiosios atletikos, kurie maitino kūdikių maistą abiem skruostais, nesiskundė, kad trūksta raumenų masės.

Taigi idėja naudoti kūdikių maistą raumenų masės rinkiniui yra toli gražu ne nauja. Bet kiek tai yra svarbu šiandien, mes vis dar turime tai suprasti.

Faktas yra tai, kad pastarieji tyrimai verčia pirkėjus abejoti kai kurių produktų, gaunamų iš kūdikių maisto produktų grupės, kokybe. Taigi ne visi maistingi mišiniai pasirodo esąs gana subalansuoti ir natūralūs. Tai nerimauja tėvai. Reikėtų įspėti ir sportininkus, kurie taip pat pasisako už natūralumą dietos.

Tačiau pagrindinė problema netgi nėra tokia. Ne visada tai, kas naudinga vaikams, suteikia tokią pat naudą suaugusiesiems. Taip, kūdikių maiste yra daug baltymų, bet angliavandeniai ir riebalai taip pat yra dideli. Galų gale, kūdikių maistas yra skirtas auginti kūdikio kūną ne tik raumenyse.

Kūdikių maisto pavojus sportininkams yra tai, kad jis prisideda prie riebalų sluoksnio augimo. Tai yra, jei jis imamasi dienomis, kai trūksta mokymų, arba vakaro metu per laiką yra pavojus slėpti raumenų grožį po sunkiai pašalinamų riebalų sluoksniu. Ir jei jūs atsižvelgiate ir į statinio savybes, tada endomorfai toks maistas netinka. Rezultatai bet kuriuo atveju bus nusivylę.

Kalbant apie tai, kad kūdikių maistas negali būti naudojamas raumenų masės įgijimui, būtų nesąžininga, nes su jo dalyvavimu susijusi dieta visiškai atitinka šį tikslą. Bet rezultatus be "šalutinio poveikio" ant juosmens ir šonų galima pasiekti tik tinkamai paimant kūdikių kačių.

Manoma, kad raumenų masės augimui 1 kartą reikia valgyti 150 g kūdikių maisto miltelių pavidalu, skleisti skanų vandens ar pieno masę. Bet ką sportininkas gauna? Priklausomai nuo produkto prekės ženklo ir amžių, kurį numatyta skirti kūdikiams, 100 g miltelių gali būti nuo 5 iki 12 g baltymų. Kaip ilgai reikia valgyti kūdikių maistą, kad padengtų kasdienį baltymų poreikį?

Tačiau yra dar vienas niuansas - tai riebalų ir angliavandenių kiekis. Tas pats 100 g produkto gali būti apie 4-5 g riebalų ir 60-80 g angliavandenių. Tai pasirodo gerai, tai tikrai nėra baltymų kokteilis, bet kažkas arti angliavandenių dietos. Be to, kūdikių pieno mišinyje yra tik pieno (kazeino) ir išrūgų baltymų, o vyresniems vaikams - daržovių. Apie visaverčius gyvūninius baltymus, gautus iš mėsos, nėra jokių abejonių.

Bet kaip visa ši dieta skirta suaugusiesiems, didelis klausimas. Taip, kūdikių maiste yra daug naudingų vitaminų ir mineralų, tačiau jų tūrį galima apskaičiuoti mažam vaikui, o ne suaugusiesiems su visiškai kitokiais fiziologiniais poreikiais. Ir jei jūs taip pat atsižvelgsite į tai, kad didelės fizinės apkrovos prisideda prie šių labiausiai naudingų medžiagų praradimo, paaiškėja, kad poreikiai yra dar didesni.

Kūdikių maistas, nors ir laikomas subalansuotu, negali pakeisti įprasto suaugusio vyro ar mergaitės dietos. Jis gali būti naudojamas tik kaip papildas, kaip lengvai virškinamų baltymų šaltinis ir energijos papildas. Tačiau šis priedas yra naudingas daugiausia prieš treniruotes ir retais atvejais po jo. Likusi dieta turėtų sudaryti pilnaverčius gyvūninius baltymus. Tačiau su riebalais ir angliavandeniais turite būti atsargiems, nes kai kurie jų kūnas jau gavo kūdikių maistą.

Jei jūs praktikuojate dietą, kad gautumėte raumenų masę, naudodami kūdikių maistą, tuomet turėtumėte pirmenybę skirti jauniausiems sausiems mišiniams, nes tik čia galėsite rasti tinkamą virškinamųjų pieno baltymų kiekį. Augalų baltymai neatrodo tokie pat dideli kaip raumenų augimo stimuliatoriai.

Tačiau, lyginant vaikų ir sporto mitybos sudėtį, galite rasti visus tuos pačius komponentus: išrūgų baltymų ir kazeino, tačiau be riebalų ir angliavandenių, kurie gali būti nereikalingi. Bent jau šie komponentai yra labai dosnūs su daugybe maisto produktų, todėl riebalų ir angliavandenių trūksta net įprastu maistu. Taigi, koks yra geriausias maistas sportininkams?

Kažkas, žiūrėdamas į kainų žymes sporto mitybos parduotuvėse, pasakys, kad pigesnių kūdikių mišinių kainos yra gerokai mažesnės. Na, jaunos mamos apie kokybiškų mišinių biudžeto kokybę gali konkuruoti su sporto elitu, ir bus teisus.

Sovietmečiu nuskendo į užmarštį kartu su Penny žaliavų kainų už šalies ateitį, ir dabar lentynos žiūri mums kainų etiketes su dešimtimis ir net šimtais grivinos už vieną kūdikių maisto pakuotės. Galbūt šios kainos yra vis dar mažesnės nei tos, kurios puošia sporto mitybos parduotuvių lentynas, tačiau reikia atsižvelgti į produkto suvartojimą. Pasak sportininkų, kurie naudojami atsiliepimai  mityba raumenų masei nustatyti  ir baltymų gėrimai, kūdikių maisto, galiausiai jis visada įjungtas, kad specialybės produktai suaugusiems ekonomiškai naudingiausio maistinių medžiagų mišiniai vaikams, nepaisant brangumo pakavimo sporto mityba.

Taigi, kiek naudinga grįžti į vaikystės mitybą mūsų amžiuje, kai yra daug veiksmingų ir natūralių produktų, skirtų sportininkams, kiekvienas pats nusprendžia. Tai visai įmanoma ectomorphs mišinių ir bus verta investuoti, padedant formuoti savo kūną, bet kiti turi galvoti prieš vykdyti panašius eksperimentus, išskyrus atvejus, kai jų tikslas yra ne "izoliacija" ne riebalų atsargos sąskaita.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.