^

Coitus interruptus: veiksmingumas ir žala

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 19.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Pertraukiamas lytinis aktas yra vienas iš kontracepcijos metodų, kuris apima pašalinant varpą iš makšties, kol prasideda ejakuliacija. Šis metodas yra naudojamas siekiant užkirsti kelią kontracepcijai ir yra seniausias kontracepcijos metodas.

Šis metodas turi keletą privalumų: prieinamumas ir naudojimo paprastumas. Skirtingai nuo kitų kontracepcijos metodų, nereikia papildomų priemonių ir mechaninių prietaisų.

Tačiau svarbu prisiminti, kad pasirinktas kontracepcijos metodas buvo veiksmingas, jums reikia laikytis kelių taisyklių:

 • neleidžia ejakuliacijai makšties ertmėje;
 • užkirsti kelią spermatozoidams patekti į moterų lytinius organus;
 • naudokite spermicidų tepimą prieš lytinių santykių pradžią.

Ir, žinoma, nėra verta visiškai pasikliauti pasirinktu metodu - geriau jį derinti su kitais kontracepcijos metodais (pvz., Leiskite partneriui lygiagrečiai vartoti geriamuosius kontraceptikus). Be to, nurodytas metodas nesumažins lytiniu keliu plintančių infekcijų gaudymo pavojaus. Todėl geriau pasirinkti šį metodą tiems, kurie įsitikinę savo lytiniu partneriu, ir neatmeta neplanuotų nėštumų galimybės.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Ar galima nutraukti lytinius santykius?

Ar galima nutraukti lytinius santykius ar ne? Šiuo klausimu, ne visos poros, kurios nenori turėti vaiko ir nori apsisaugoti nuo nenumatyto nėštumo, nemąsto. Iš tikrųjų nutrauktas lytinis aktas, kaip kontracepcijos metodas, yra mažiausiai veiksmingas.

Neįmanoma visiškai kontroliuoti fiziologinio ejakuliacijos proceso, todėl net greitu reagavimu makštyje patenka nedidelis spermos kiekis su aktyviomis spermatozozėmis. Tai gali pakakti kiaušinių tręšti.

Tačiau seksologų ir psichologų požiūriu pertraukiamas seksualinis bendravimas kenkia ne tik seksualinei sveikatai, bet ir fizinei sveikatai. Stiprus pastangas žmogus ne tik nutraukia lytinius santykius ir atleidžia jį nuo logiško užbaigimo, bet taip pat slopina seksualinį susijaudinimą. Savo ruožtu tai daro įtaką nervų sistemos būklei, dėl kurios atsiranda priešlaikinė ejakuliacija, o kraujyje lieka dubens organų sąstingis, kuris patologiškai veikia urogenitalinę sistemą.

Žinoma, kyla klausimas, ar tai yra įmanoma nutraukti lytinį aktą, ar geriau susilaikyti nuo šio kontracepcijos spręsti seksualinių partnerių būdą, tačiau būtina įsiklausyti į kvalifikuotų gydytojų nuomonės ir nerimauti dėl savo seksualinės, psichologinės ir fizinės sveikatos. Yra daug kontraceptikų, kurių priėmimas nepalieka partnerių natūralių pojūčių ir nekenks kūnui (pavyzdžiui, dėl spermicidinių vaistų pagrįstų makšties žvakučių).

Pokalbis nutraukė lytinius santykius

Pertraukto lytinio akto prevencija veiksminga tik 70-80%. Prieš pradedant seksualinį aktą, maža spermatozoidų koncentracija yra skirta, ir ši suma gali būti pakankama, kad atsirastų tręšimas. Šis procesas žmogus negali kontroliuoti. Tačiau nutrauktų lytinių santykių metodas, be papildomų išlaidų trūkumo, turi keletą svarbių trūkumų: 

 • didelė tikimybė užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis.
 • jei ankstesni lytiniai santykiai su vyru buvo mažiau nei prieš dieną, gyvybingi spermatozoidai varpos šlaplėje gali prasiskverbti į makštį ir sukelti nepageidaujamą nėštumą.
 • seksualinio partnerių troškimo mažinimas.

Nutraukiamas bendravimas

Pertraukiamas lytinis santykis gali būti neveiksmingas, jei: 

 • Žmogus turi priešlaikinį išsiveržimą.
 • Žmogui sunku kontroliuoti save.
 • Neplanuotas nėštumas gali neigiamai paveikti moters sveikatą.

Pertraukto lytinių santykių prevencija turėtų vykti visiškai koordinuojant partnerius, atsižvelgiant į visas galimas pasekmes. Kad šis metodas būtų efektyvesnis, geriau jį derinti su kitomis kontracepcijos priemonėmis (geriamuosius kontraceptikus, spermicidų žvakes, tepalus).

Ar pertraukiamas lytinis aktas yra kenksmingas?

Žalingas pertraukiamas lytinis aktas nėra patikimai patvirtinamas. Tačiau, nepaisant daugybės nesutarimų, susijusių su šiuo klausimu, daugiau nei 70% vyrų naudoja šį metodą. Tai yra paprasčiausias ir prieinamesnis skubios kontracepcijos būdas. Esmė yra tai, kad ejakuliacijos metu pašalinti varpą iš makšties, tokiu būdu slopindamas spermatozoidų įsiskverbimą. Tačiau yra daug įtemptų įsitikinimų, kurie patvirtina šio metodo neefektyvumą ir netgi žalą. 

 1. Didelis procentas nėštumo tikimybės yra nuo 15 iki 50%. 
 2. Reguliarus vartojimas gali sukelti moterų seksualinės funkcijos sutrikimus, galvos sutrikimą ir dubens organų uždegimines ligas. 
 3. Nuolatinė įtampa ir seksualinio bendravimo proceso kontrolė sukelia centrinės nervų sistemos pažeidimus. 
 4. Smegenų išmetimo metu moterys gauna didžiausią jaudulį, o tai padeda pasiekti orgazmą, o nutraukti lytinius santykius tai nėra. 
 5. Nejaučiant sperma išmesti, moteris visiškai neužbaigia seksualinio veiksmo. Šiuo metu savo kūne prostaglandinai nėra pagaminti, o tai tik palaiko kūną. Ateityje šios biologiškai aktyvios medžiagos deficitas sukelia nervų susitraukimus, moteris negali jausti orgazmo, iš kurios intymūs ir šeimos gyvenimas toleruoja disharmoniją.

Ar galiu pastoti su nutrauktais lytiniais santykiais?

Nesvarbu, ar įmanoma nutraukti seksualinį pažymėjimą ar aktą, ar netgi tai gali būti - šis klausimas kankina daugybę mergaičių. Net esant įvairiems skirtingų veiksmų kontraceptikams, dauguma porų naudoja pertraukto lytinio akto metodą. Nepaisant amžiaus kategorijų ir kitų skirtumų, šis metodas suteikia pirmenybę 80% porų. Nutraukus lytinių santykių metodą, ne visi galvoja apie jų pasirinkimo pasekmes, įskaitant nėštumo galimybę.

Toks lengvumas neturi jokio pagrindo, nes tai yra pertraukiamo seksualinio bendravimo atvejis, kai pasitaiko daugiausiai nepageidaujamų nėštumų. Fiziologiškai žmogaus kūnas yra suprojektuotas taip, kad mažos porcijos sperma išsiskirtų visą lytinį aktą, o ne tik ejakuliacija. Norėdami pastoti pakankamai net mažą kiekį spermos. Galutinis rezultatas, žinoma, priklauso nuo jų išgyvenamumo ir mobilumo, tačiau tai nesumažina rizikos laipsnio.

Yra atvejų, kai pora tokiu būdu yra saugoma pakankamai ilgai, nėštumas nenustatomas, tai rodo reprodukcinės sistemos patologiją.

Nereikia tikėtis, kad nutrauktas seksualinis pažymėjimas ar aktas netrukdys nėštumo eigai. Daug patogiau ir pelningiau kreiptis į gydytoją ir pasirinkti tinkamiausią kontracepcijos metodą, kuris neturės įtakos jūsų sveikatai.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Galimybė pastoti nutraukus lytinius santykius

Nėštumo tikimybė nutraukti lytinius santykius gali siekti 50%. Tas faktas, kad visa sėklidžių skysčio tūrinė dalis nepasiekia makšties, nereiškia, kad moteris nesima nėštumo. Paprastai tokia problema domina paaugliai ir moterys, kurie nėra labai susirūpinę dėl savo partnerio sveikatos ir savo pačių.

Didelės kontraceptinių priemonių sąnaudos neturi įtakos apsaugos metodo pasirinkimui. Pirkti prezervatyvus ant kišenės net paaugliui, o geriamųjų kontraceptikų kaina yra pakankamai prieinama. Todėl kainų veiksnys nepateisina tokio pavojingo metodo kaip nutrauktas lytinis aktas.

Šio kontracepcijos metodo veiksmingumas ir patikimumas yra nereikšmingas. Daugelis klaidingai mano, kad spermatozoidai yra išmesti tik su spermatozoidu ejakuliacijos metu. Tai visai ne taip. Per lytinius santykius sperma patenka į makštį kartu su tepalu ir prieš ejakuliaciją skysčiu. Jei terminas ovuliacija įvyksta seksualiai, o abi partnerės yra sveiki, tai yra labai didelė nėštumo tikimybė.

Jūs galite apskaičiuoti numatomą ovuliacijos dienas ir susilaikyti nuo sekso per šį laikotarpį, tačiau šis metodas taip pat nesuteikia didelių garantijų, nes mėnesinių ciklas kiekvienai moteriai yra skirtingas ir gali skirtis dėl įvairių faktorių. Norėdami padidinti nutraukto lytinio akto veiksmingumą, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju ir pasirinkti tinkamiausius kontraceptikus tam tikram amžiui ir gyvenimo būdui.

Pertraukto lytinio akto veiksmingumas

Pertraukto lytinio akto veiksmingumas praktikoje nėra išskiriamas dėl aukštų rodiklių, o priešingai - beveik trečdalis porų, praktikuojančių šį metodą, tampa tėvais. Maždaug kas ketvirta moteris tampa nėščia. Išimtis yra tik tos poros, kurios kartu su nutraukto lytinio akto metodu yra papildomai apsaugotos.

Pagrindinę grupę sudaro paaugliai - jie nėra tokie patyrę ir negali kontroliuoti savęs. Apie 30% visų nepageidaujamų nėštumų atvejų kyla būtent šioje amžiaus grupėje. Priežastis yra nepatyrimas, seksualinio švietimo ir noro trūkumas. Dėl to didelis procentas nepageidaujamų nėštumų, abortų, kartu būdingų ligų. Pertraukto lytinių santykių metodas neapsaugos nuo venerinių ligų ir AIDS.

Daugelis merginų ir berniukų tiki, kad po pirmosios seksualinės patirties negalima pastoti. Tai yra klaida manyti, kad spermatozoidai išleidžiami tik su spermatozidais ejakuliacijos metu. Per lytinius santykius sperma patenka į makštį kartu su tepalu ir prieš ejakuliaciją skysčiu. Tai yra visiškai nepagrįsta prielaida, ir jei abu partneriai yra sveiki, tada net vieną nuosėdinių skysčių lašą užteks.

Pertraukiamas lytinis aktas vyrams

Pertraukiamas vyrų bendravimas yra labai kenksmingas. Nuolatinės įtampos ir kontrolės būklė reikalauja didelės psichinės jėgos ir gali sukelti nusivylusias pasekmes.

Būdamas labai sužavėtas būsenoje, žmogus turi dėti daug pastangų, kad galėtų pereiti ir valdyti procesą. Ne tik todėl, kad nervų sistema dėl šios stresinės būklės greitai atsiranda, be to, mažėja varpos kraujagyslių tonas. Mirusių mikroskopiniai varpos indai dėl nestabilaus slėgio, susidaro mazgai ir sukibimas, galiausiai erekcijos sutrikimas. Palaipsniui tai sukelia stiprumo ir priešlaikinės ejakuliacijos pažeidimus.

Psichologiniu požiūriu nutrauktas lytinis aktas vyrui yra patologiškas ir dar labiau pakenktų ne tik vyrams, bet ir moterų sveikatai. Jis negauna visiško pojūčių, nes jis visada yra kontroliuojamas ir nenutrūkstamas. Dėl to dažnai psichikos sutrikimai sukelia fizinę ligą. Pertraukto lytinių santykių metodas buvo efektyvesnis, t. Y. Geriau jį derinti su kitų rūšių kontracepcija (geriamais kontraceptikais, spermicidų žvakėmis, tepalais).

Pertraukto lytinio akto pasekmės

Pertraukto lytinio akto pasekmės gali būti skirtingos - tai ir nepageidaujamas nėštumas, lytiniu keliu plintančios ligos, centrinės nervų sistemos sutrikimai, lytiniai sutrikimai, dubens organų uždegiminiai procesai. 

 1. Net patyręs žmogus negali kontroliuoti priešsėklų skysčio, kuriame yra tam tikras aktyvios spermos kiekis, paskirstymą. Jei pertraukiami lytiniai santykiai vyksta per ovuliacijos dienas, tikimybė, kad bus apvaisinimas, yra maksimali. 
 2. Laikui bėgant, pažeidžiamas natūralus seksualinių santykių mechanizmas. Laikui bėgant moterys susidaro šaltai ir abejingumui vyrams, o priešinga lytis turi didelę impotencijos riziką, sumažina seksualinį troškimą. 
 3. Bet kuriuo atveju neturėtumėte naudoti šio kontracepcijos metodo atsitiktinio lytinio akto atveju - tai padidins venerinės ligos gavimo riziką. 
 4. Jei pertraukto lytinių santykių metodas ilgą laiką neveda į nėštumą, tai rodo nevaisingumo veiksnį. Tokiu atveju verta gydytojus ištirti ir atlikti reikiamus testus.

Pertraukto lytinių santykių pasekmės nepateisina jo dažno naudojimo, todėl geriau atsisakyti šio apsaugos metodo arba paimti kontraceptines priemones atskirai.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15]

Pertraukto lytinio akto pažeidimas

Pertraukto lytinio akto žala yra daug didesnė nei atrodo - tai yra dažniausia jaunimo kontracepcijos forma, ji yra neveiksminga ir sukelia kartu su komplikacijomis.

Pirmiausia ir svarbiausia, yra sulaužyta fiziologinė ejakuliacija. Paprastai spermatozoidų išsiskyrimas atsiranda refleksiškai, be žmogaus pačios stiprios valios. Pertraukdamas lytinius santykius ir gamindamas ejakuliaciją už moters lytinių organų, žmogus su jėga blokuoja nerimą, taip sutrikdydamas nervų sistemos slopinimą ir sužadinimą. Tai veda prie žalos centrinei nervų sistemai, neurozėms, organų ir sistemų sutrikimams, priešlaikinei ejakuliacijai ir impotencijai.

Dėl nepakankamo kraujo nutekėjimo, lytinių organų kūne prasideda trofiniai pokyčiai. Šiame etape yra didelė infekcijų ir nespecifinio prostatos uždegimo rizika, dėl kurios atsiranda hipertrofija ir galiausiai prostatitas.

Pertraukto lytinio akto pakenkimą patiria ne tik žmogus, bet ir moteris. Smegenų išmetimo metu moterys gauna didžiausią jaudulį, o tai padeda pasiekti orgazmą, o nutraukti lytinius santykius tai nėra. Nejaučiant sperma išmesti, moteris visiškai neužbaigia seksualinio veiksmo. Šiuo metu savo kūne prostaglandinai nėra pagaminti, o tai tik palaiko kūną. Ateityje šios biologiškai aktyvios medžiagos deficitas sukelia nervų sistemos sutrikimus ir seksualines patologijas.

Pertraukto lytinio akto minusai

Pertraukto seksualinio bendravimo minusai daugiausia pranašesni už pranašumus. Šio seniausio kontracepcijos metodo esmė yra pašalinti varpą iš makšties, kol prasideda ejakuliacija. 

 • Galbūt pagrindinis trūkumas yra didelė tikimybė pastoti. Didžiausias nepageidaujamų nėštumų skaičius jaunoms poroms ir paaugliams - jie vis tiek negali kontroliuoti savo emocijų ir norų, taip pat nenaudoja papildomų kontracepcijos metodų. Neįmanoma visiškai kontroliuoti fiziologinio ejakuliacijos proceso, todėl net greitu reagavimu makštyje patenka nedidelis spermos kiekis su aktyviomis spermatozozėmis. Tai gali pakakti kiaušinių tręšti.
 • Antrasis minusas - venerinės ligos gavimo rizika. Pertraukto lytinio akto metodas yra svarbus, kai partneriai yra vienas kito įsitikinę. 
 • Trečias neigiamas - vyrų seksualinės disfunkcijos laipsniškas vystymasis ir uždegiminių procesų atsiradimas mažo dubens organuose. Dėl lytinių organų sustingimo kraujyje sutrinka daugybė trofinių procesų, o tai kyla dėl prostatos hipertrofijos ir jo uždegimo, dėl kurio atsiranda seksualinė impotencija.

Laimei, ankstyvajame etape šis procesas yra gydomas ir galima atkurti vyrų lytinę funkciją, bet visų pirma būtina atsisakyti pertraukto lytinio akto metodo ir pasirinkti atskirą kontracepcijos metodą.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.