^

Berniukų seksualinis brendimas

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 17.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Berniukų seksualinis brendimas būdingas daugiausia dėl jų gebėjimo auginti reprodukcinę funkciją, gimdymą.

Amžiaus grupėje nuo 11 iki 13 metų jaunasis vyrų atstovas pradeda mechanizmus tam tikram hormono gonadoliberinui gaminti smegenų hipotalamyje. Reikia pažymėti, kad šio hormono išsiskyrimas berniuko kūne iš pradžių vyksta tik naktį gilaus miego stadijoje. Vykstant tolesniam berniukų brendimui priklausomybė nuo miego fazių smarkiai sumažėja, o hormonas vis dažniau pradeda išsivystyti beprasmiškumo laikotarpiais. Gonadoliberino veikimo rezultatas yra spermatozoidų - spermatogenezės, taip pat vyriškųjų hormonų - androgenų, aktyvinimas. Savo ruožtu irrogenai sukelia keletą būdingų pokyčių, vykstančių organizme.

Visų pirma, bendras raumenų masės kiekis didėja, o kaulai pradeda skirtis dėl padidėjusio jų baltymų kiekio. Dėl to kūno matmenys padidėja, ir šis procesas nėra vienodas, bet spazminis. Esant skirtingam berniukų brendimo laikotarpiui, tai gali pasireikšti skirtingu, didesniu ar mažesniu intensyvumu. Augimo aktyvumo smailė yra 12 ir 15-16 metų. Berno augimas per šį laikotarpį gali padidėti daugiau kaip 10 cm per metus. Po 18 metų berniuko, kuris iki šiol jau tampa jaunuoliu, augimas gali augti maždaug 3 centimetrais. Dėl didelio kiekio androgenų hormonų organizme tam tikru momentu ilgi kaulai augimo zonoje pradeda kietėti, todėl nutraukus jų pratęsimo ateityje.

Seksualinės organų berniukai brendimo vystymosi procese keitėsi, susidedantis iš to, kad sėklidės ir kapšelio, prostatos ir sėklinių pūslelių yra didesnių matmenų, didinant varpą. Pirmieji ejakuliacijos atsiranda berniukuose nuo 12 iki 14 metų.

Hormono testosteronas, kuris, kartu su androgenais, gaminamas dideliais kiekiais, sukelia kūno plaukų atsiradimą vyriškos lyties plaukams. Vienas iš Androgenų veikimo rezultatų yra tai, kad Adomo obuolys aktyviai vystosi, vadinamas "Adomo obuoliu". Tai lydina vokinių virvelių pailginimas, dėl kurio susidaro palyginti žemas tonas. Procese gali atsirasti "balsas".

Brolių seksualinis brendimas yra iš esmės atskiras procesas, ir nors jis paprastai įvyksta tam tikromis bendromis amžiaus ribomis, bet dažnai priklauso nuo daugelio veiksnių kiekvienu konkrečiu atveju. Pavyzdžiui, to paties amžiaus berniukai gali turėti gana didelį augimo skirtumą, kūno plaukų išraiškos laipsnį ir tt

Brendimo laikotarpis berniukams

Kai brendimas įvyksta berniukuose, endokrininė sistema iškelta į priekį. Atsižvelgiant į jos veiklos ypatumus, kuriuose šiuo atveju pagrindinis vaidmuo tenka smegenų apatinis žandikaulis - hipofizės liga, su vaiku įvyksta daugybė specifinių pokyčių. Hormonai, kuriuos gamina hipofizio liga, dideli kiekiai patenka į kraują, transportuojami į visas kūno dalis, veikiantys kaip kūno augimo stimuliatorius ir jo intensyvus fizinis vystymasis. Be to, hipofizės hormonai aktyvina vyriškų lytinių liaukų veiklą - sėklidės, kurios taip pat pradeda išskirti atitinkamus hormonus. Dėl brendimo laikotarpio berniukams būdingas jų turinio didėjimas daug kartų. Tai atspindi tai, o savo ruožtu, yra tie pokyčiai, kurie prasideda pažodžiui vaiko perėjimo metu, paauglystėje.

Esminis hormoninio fono pokytis gali sukelti daugelio paauglių psichomotorinių sutrikimų būklę. Su nepakankamo išsilavinimo ir kai nėra vidaus kultūrą, brendimo metu berniukai gali būti nervų, būti agresyvus su pagarba vyresniesiems, imtis negatyvaus požiūrio į viską, kas ateina iš jų. Paauglių elgesys yra būdingas impulsyviam netvarkingumui, dažnai jie yra nenuspėjami ir prieštaringi.

Ypač svarbu berniukams brendimo metu gauti klausimus ir problemas, susijusias su lytiniais santykiais. Ir tai nenuostabu, nes pačią esminę tai, kas vyksta šiuo metu, yra parengti brandžiantį organizmą, kad būtų įvykdytas vienas iš svarbiausių žmogaus gyvenimo tikslų - genties tęsinys.

Brolija brendimo laikotarpis yra labai svarbus laikas asmenybės vystymuisi ir formavimui. Tuo pačiu paauglys iš esmės formuoja savigarbą ir savimonę, o tai lemia jo socializacijos sėkmę ir pobūdį ateityje, remiantis socialinių vaidmenų, kuriuos vyrai daro žmonijos visuomenėje, bruožus.

Brendimo amžius berniukuose

Brolių brendimo amžius gali apimti 11-18 metų amžiaus ribą. Brolių brendimo pradžia daugiausia vyksta 9-14 metų amžiaus. Po 2-5 metų nuo perėjimo ar brendimo laikotarpio pradžios šis laikas taip pat vadinamas šiuo laikotarpiu vaiko gyvenime, baigiamas lyčių požymių formavimasis. Išaugo varpos ir sėklidžių išorės genitalijos. Sėklidėse vyksta spermatogenezės procesai, spermatozoidų subrendimas, vyriški hormonai. Šių hormonų poveikis yra tas, kad yra antrinių lytinių požymių formavimąsi: Be vykstančių pokyčių su lytinių organų, padidėjęs kūno augimą, atrodo, ant galvos odos su vyrų modelio kūno plaukų Pubes ir pažastų, pradeda augti barzda. Brolių brendimo amžiuje aktyvuojamos prakaito liaukos, dėl ko padidėja odos riebalumas ir gali sukelti spuogų atsiradimą.

Brolių brendimo amžius lemia daug veiksnių, įskaitant paveldimumą, tautybę, gyvenimo sąlygas ir mitybą.

Dėl nuolatinio pernelyg didelio fizinio krūvio berniukų brendimo pradžios laikas gali pasikeisti į vėlesnį amžių ir sukelti jo sulėtėjimą. Per pastaruosius 100 metų buvo tendencija laipsniškai mažėti amžius, kai prasideda pubertacijos laikotarpis. Paprastai manoma, kad tai yra nuolatinis gyvenimo sąlygų ir mitybos kokybės pagerėjimas. Taip pat įmanoma, kad aplinkos sąlygų įtaka taip pat įmanoma.

Remdamasis visais aukščiau išdėstytais teiginiais, mes apibendrinsime, kad berniukų brendimo amžius apskritai nuo metų iki tam tikro lygio mažėja. Tai daugiausia skatina valgyti pakankamai maisto, kuris yra suderintas su esminių medžiagų, vitaminų ir mikroelementų kiekiu, aukštu fizinio aktyvumo ir fizinio aktyvumo lygiu. Dėl įprastos berniukų brendimo taip pat būtina atsisakyti rūkymo ir narkotikų, įkvėpus toksinių medžiagų garus.

Kada bridžija prasideda berniukams?

Amžius, kai prasideda berniukų brendimas, daugiausia - 10-12 metų. Tačiau šie skaičiai nėra tvirtas pastovus ir nedviprasmiškas nepakeičiamas standartas. Esant tam tikroms aplinkybėms ir dėl tam tikrų egzistuojančių individo, paveldimumo ar socialinio ir buitinio pobūdžio veiksnių, lytinės brandos pradžia gali būti atidėta į vėlesnį laiką. Todėl tėvams neturėtų būti jokio pasiteisinimo, kad visi varpai skambėtų, jei vaikas įstojo į brendimo laikotarpį 14 ar net 15 metų. Per metus ar du delsimą niekas iš tikrųjų nėra įprastas ir antgamtinis.

Tačiau šiuo atžvilgiu berniukas gali pasireikšti nerimas ir nerimauti dėl to, kad jis yra kažkaip skiriasi nuo savo bendraamžių, pavyzdžiui, kuris yra mažesnis nei jų augimą, o jis nemėgsta visą pistoleto pailsėti ant viršutinės lūpos, tarsi liudijo iki pilnametystės . Šiuo atveju jam labai reikia artimų žmonių, kuriems reikia jo palaikyti, palaikymas, jį paguoda.

Bet kartais per vėlai, kai prasideda berniukų brendimas, gali reikšti, kad yra keletas sutrikimų. Dėl tokios situacijos reikalaujama, kad būtų konsultuojamasi su specialistais ir paskirtos tinkamos korekcinės priemonės. Taigi, atidėjus pirmuosius 12-13 metų brendimo berniukų požymius, verta aplankyti gydytoją andrologą ar urologą.

Brendimo berniukų standartai

Kiekvienas žmogus, savaime suprantamas, unikalus ir unikalus, neatrodo kaip visi kiti aukštis, svoris, veido bruožai ir visų kitų individualių savybių visuma. Individualus būdas nuo gyvenimo pradžios yra pats didžiausias augimas ir vystymasis, perėjimas nuo vaiko į suaugusį. Svarbu tai yra seksualinės brandos pasiekimas ir pačių tapatybės nustatymas, šiuo atveju kaip vyrai. Galų gale mes visi gimsta nuo vaikystės, ir šis nuostabus laikas, taip pat pereinamas brendimo laikotarpis nuo vaikystės iki pilnametystės yra labai svarbus. Šis perėjimas kiekviename atskirame asmenyje yra skirtingas, tačiau yra tam tikrų brendimo berniukų standartų.

Pirmasis kriterijus yra amžius, kai pirmieji pastebimi faktai, kad vaiko kūnas aktyvina procesus, dėl kurių vaisingos funkcijos turėtų būti aktualizuotos per laiką. Seksualinis berniukų brendimas prasideda 11-12 metų. Neviršykite normos ribos, taip pat 14-15 metų amžiaus.

Be to, vertinamas lytinių organų dydžio pokytis. Per brendimo laikotarpį sėklidės padidėja nuo 2,7 cm 7 metų iki 2,8-3 cm brendimo metu. Iki 13 metų - iki 3,6-3,7 cm.

Seksualinis narys nuo 7 metų iki brendimo laikotarpio auga nuo 3-3,5 cm iki 3,8 cm ir per 13 metų yra atitinkamai 6,3 cm.

Per 15 metų sėklidžių dydis paprastai padidėja iki 4 cm, o varpa siekia 6,7 centimetrus.

Kitas rodiklis yra kūno išvaizda. Iš pradžių plaukai auga ant lazdos, o 14-15 metų - pažastuose. Tuo pat metu jaunatviškas patrankas padidėja ant smakro ir virš viršutinės lūpos.

Maždaug tuo pačiu metu, iki 14 metų, dažnai prasideda teršimas.

Brolių brendimo laikotarpiu yra dviejų pagrindinių augimo spąstai. 10-11 metų amžiaus vaikas gali ištempti 10 cm. Iki 13 metų amžiaus galima pridėti nuo 7 iki 8 centimetrų.

Pubertiškų berniukų standartai, žinoma, yra orientaciniai ir labai vidutiniai. Žinoma, kai kintamumas yra įmanomas ir kažkur netgi neišvengiamas. Tačiau skirtumai nebūtinai, o ne kiekvienu atveju rodo, kad yra sunkių pokyčių, susijusių su vaiko vystymusi. Jei, žinoma, jų vertybės nėra per daug neįprastos.

Brendimo berniukų etapai

Per brendimo laikotarpį vienas po kito, skirtingi berniukų brendimo etapai pakaitomis. Dažnai iki pat momento, kai vaikas pradeda rodyti pirmuosius požymius pradeda formuotis jo sąlygų siekiant užtikrinti, kad ateityje ji bus įgyti gebėjimą atlikti bendrą derlingumą jo plėtrai yra stabili vienodas simbolis. Tuo pačiu metu nėra jokių akivaizdžių ir reikšmingų hormoninio fono pokyčių. Visų su berniukų brendimu susijusių procesų dažniausiai vyksta po dvejų metų vėliau nei jaunos moterys. Pastebimi pokyčiai su berniukais tampa akivaizdūs tik pasibaigus 12-13 metų amžiui.

Pasak daugelio andrologų, kaip stipriai bus būsimojo žmogaus seksualinė konstitucija, pirmiausia dėl to, kaip pradžioje prasidėjo berniukas. Tačiau dėl šio teiginio būtina pažymėti, kad tai yra teisinga tik tada, kai vaikas neatskleidė jokių endokrininės sistemos veikimo sutrikimų.

Tarp pagrindinių brendimo požymių yra varpos padidėjimas, kuris prasideda apie 11 metų. Aktyviojo organizmo restruktūrizavimo pradžią taip pat rodo sėklidžių dydžio padidėjimas 11-12 metų amžiaus.

12-13 metų amžiaus gastritiniai plaukai pradeda augti brendimo brendimo laikotarpiu. Iš pradžių plaukų forma yra panaši į rombą, o ateityje nuo 17-18 metų vidiniai šlaunų paviršiai jungiasi prie plaukų augimo zonos. Vėliau plaukai vyrams yra visiškai kūno plaukai. Augalija ant veido pirmosios švelniai pistoleto virš viršutinės lūpos pirmą kartą pasirodo 13-14 metų. 15-16 dienomis kai kurie paaugliai gali pasigrožėti pakankamai ryškiais ir išraiškingais ūsais. Visiškos barzdos išvaizda turėtų būti laukiama nuo 17 iki 18 metų.

Šis reiškinys, būdingas berniukų pubertaliniam laikotarpiui, yra "silpnėjantis balsas", kuris matuojamas, nes skydliaukės kremzlės geryboje vystosi į "Adomo obuolį" 13-14 metų gyvenimo metais. Kaip taisyklė, galiausiai suformuotas Adomo obuolys tampa 17 metų. Šiame amžiuje jaunuolis jau turi savo balsą su būdingu vyrišku timbru.

Vyriškos lyties ląstelių gamyba - spermatogenezės procesai prasideda nuo 14-15 metų amžiaus, tai lydimi netyčinės ejakuliacijos atvejai - teršalai.

Berniukų brendimo etapai baigiasi amžiaus nuo 16 iki 20 metų laikotarpiu. Nepaisant to, lytinio brendimo atsiradimas savaime nereiškia, kad jaunuolis gali būti laikomas visiškai subrendęs psichologiškai. Psichologinė branda ir asmenybės formavimas ateina ir eina šiek tiek vėliau.

Brendimo požymiai berniukams

Brolių brendimo požymiai pasireiškia keliais specifiniais pokyčiais, vykstančiais pubertaciniame laikotarpyje, ir atsispindi tiek išorinėse apraiškose, tiek veikiant įvairiems organams ir kūno sistemoms.

Brolio kūnas brendimo metu intensyviai auga, vaikas tampa aukštesnis, bendra raumenų masė didėja. Padidėjęs pečių diržo plotis, figūra pradeda įgyti proporcijas, būdingas vyrų kūnui. Seksualiniai organai - varpos ir sėklidės padidėja.

Pamažu kūnas formuoja galvos odą, pradedant nuo kirkšnies, kapšelio, pažasties, o paskui viso kūno. Tada plaukai atsiranda ant veido. Iš pradžių išilgai viršutinės lūpos kampų ir viršutinės jų skruostuose gali prasiskverbti keli plaukai. Po vienerių metų juodasis pūkas pasirodo virš viršutinės lūpos viduryje.

Baigimo metu berniukai gali turėti problemų su oda. Atsižvelgiant į organizmo hormoną, prakaito ir riebalinių liaukų funkcionavimas neigiamai veikia kūną, dėl kurio padidėja riebalų kiekis odoje. Ir tai, savo ruožtu, gali išprovokuoti spuogų ir spuogų atsiradimą ant kūno ir veido.

Padidėjo balso stygų ir gerklės raumenų dydis yra sukurta, ir be to, tai yra Adomo obuolys formavimas - "Adomo obuolys", kad tarnauja kaip kad savo balsą ir coarsening priežasties. Šis procesas prasideda nuo maždaug 13 metų amžiaus, o pasibaigus dvejų metų laikotarpiui baigiasi balsas.

Be minėtų pakeitimų, kad jie atlikti berniuko kūną brendimo metu, būtina papildomai duoti tuos požymius, kurie yra būdingi psicho-emocinę būklę sunku dėl vaikų segmente savo gyvenimo. Centrinė nervų sistema yra nepaprastai pavojinga, elgesio reakcijos dažnai gali būti nenuspėjamos ir labai prieštaringos.

Šie berniukų brendimo požymius sukelia spartus viso organizmo pertvarkymas ir viso savęs suvokimo pokytis bei naujas savęs vertinimas, atsižvelgiant į daugelį veiksnių, susijusių su brendimo laikotarpiu. Jiems berniuką, kuris keliauja važiuojant keliu, gali būti labai sunku prisitaikyti, todėl labai svarbu suprasti ir palaikyti tėvus ir artimus žmones.

Ankstyvoji brendimas berniukuose

Pasakyti, kad berniukų ankstyvoji brendimas yra įmanomas daugiausia dėl to, kad jei pirmieji brendimo simptomai yra pastebėti vaikui anksčiau, nei jam pavyko pasiekti 9 metų.

Taip pat vėluoja lytinis brendimas, anksti prasidėjęs brendimas yra galingas argumentas ne atidėti šį klausimą ant nugaros degikliu konsultuotis su gydytoju. Įtarimas šiame kontekste turėtų sukelti tai, kad pastebėtas padidėjimas sėklidžių dydis, neįprastai greitas augimas kūno viršija vidutinio amžiaus norma, spuogai ant odos, kūno plaukų gaktos ir pažastų plaukų augimą ant veido norma, taip pat per mažas ir šiurkštus, sumušė vaiko balso.

Per anksti atvykti į berniuko brendimo gali turėti savo pagrindinių priežasčių, dėl nenormalaus vystymosi lytinių organų, skydliaukės ligos aktyvumo, naviko formavimosi smegenyse, dėl galvos traumų pasekmes, komplikacijas pastaruosius infekcinių ligų, tokių kaip encefalitas ir meningitas, buvimą, taip pat kitų struktūrinių smegenų sutrikimai.

Tai daugiausia grindžiama tuo, kad periferinės lyties liaukose hormoninės sekrecijos reguliavimas yra hipofizė ir hipotalamas. Be ankstyvojo brendimo, berniukai gali pateikti tam tikrus paveldimumo veiksnius. Taigi ankstyvos brendimo tikimybė yra didelė, kai vaikui yra per didelis kūno svoris.

Kaip pagrindinę neigiamą ankstyvos berniukų brendimo pasekmę galima vadinti faktu, kad vaikas nustoja augti. Taip yra dėl to, kad tokie lytiniai hormonai neigiamai veikia kaulus, kurių augimo zonos uždaromos, - tas sritis, kurios suteikia ilgesnį laiką. Dėl šios priežasties per anksti seksualiai subrendę berniukai yra daug mažesni už jų bendraamžių augimą.

Berniukų ankstyvoji brendimas sėkmingai gydomas šiuolaikiniais medicinos prietaisais. Vienintelis išankstinis reikalavimas yra laiku nustatyti tokio proceso požymius ir tinkamus metodus. Medicininis poveikis yra nukreiptas priklausomai nuo nustatytų priežasčių, susijusių su pagrindine liga, arba specialius vaistus, slopinančius lytinių hormonų sekreciją, galima skirti tol, kol augimo procesai bus užbaigti.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Užlaikytas brendimas berniukuose

Būtina laikinai sustabdyti brendimą berniukuose, jei po 14 metų amžiaus vaikui nėra jokių brendimo laikotarpio požymių.

Tačiau šis faktas nereiškia, kad tai turėtų sukelti įtarimą, nes tai sukelia bet kokių anomalijų atsiradimą. Galbūt tai sąlygoja kai kurie genetiniai ypatumai - paveldima visų ar daugelio konkrečios šeimos vyrų atstovų polinkis į vėlyvą jų gebėjimo gimdyti augimą. Šis reiškinys dažnai vadinamas konstituciniu fizinio ir seksualiojo brendimo vėlavimu. Brolių seksualiniam brendimui prieš tai prasideda laikotarpis su visiškai normalia augimo sparta, kurios intensyvinimas ir brendimo laikotarpiu būdingų savybių atsiradimas gali prasidėti tik 15 metų.

Jei norite atidėti berniukų brendimą, tai gali sukelti ligas, kurios sukelia didelius hormoninio fono sutrikimus. Tai gali pasireikšti dėl auglio, veikiančio hipofizę ir hipotalamą - smegenų priedus, atsakingus už brendimo procesus. Užkirsti kelią seksualiniam vystymuisi gali būti nepakankamas arba visiškai nutraukiamas lytinių organų augimui svarbių hormonų - gonadotropinų - augimas. Daugelyje lėtinių inkstų ligų, cukrinio diabeto ir tt periodo periodas taip pat dažnai yra atidėtas.

Su berniukams, kurių santykinai ilgas viršutinis ir apatinis galas, yra silpnas kūno sudėjimas, aukšta juosmens linija kūno proporcijose, kai klubų plotis viršija pečių plotį, vėluoja seksualinė plėtra. Yra lytinių organų nepakankamai išvystyta, varpelis yra labai mažas, membrana nėra pakimba, nėra nagų ir pažemių embolijos, nėra teršalų.

Jei yra brendimo vėlavimas berniukų, turime turėti omenyje, kad jis yra kupinas iš pasunkėjimo, psicho-emocinę būseną paauglys minimumo šią problemą ateityje grėsmingai nevaisingumas. Tuo pačiu metu gydymas nesukelia jokių ypatingų sunkumų, jei nustatomos savalaikės priežastys ir nustatomos reikiamos medicinos priemonės. Paauglystėje su juo susidoroti per 2-3 mėnesius.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19], [20]

Vėliau brendimas berniukuose

Vėlyvas lytinis brendimas berniukų, kai kuriais atvejais, negali būti tiesiogiai susijusi su bet kokiomis vystymosi negalia, ir būti norma kai kuriose atskirų šeimų, kuriose vyrai brendimas paprastai prasideda vėliau nei amžiaus, kuris yra bendra vidurkio norma. Būtent dėl šios šeimos, o bendra tendencija brendimo berniukų, pradedant šiek tiek vėliau, tai yra visiškai normalus tempas augimo ir vystymosi.

Yra keletas būdingų bruožų, kurių pagrindu vėliau įmanoma nustatyti berniukų brendimo laikotarpį. Labiausiai akivaizdus ir akivaizdus skirtumas tarp šių vaikų yra hipostatrija - tai yra, jie iš esmės auga žemiau nei bendraamžiai. Kitas požymis yra tas, kad berniukas, sulaukęs 15 metų amžiaus, sėklidžių padidėjo. Kalbu apie vyrų vėlyvą brendį taip pat galima remtis tuo, kad šiais metais negranuliuotų plaukų augimas nėra didelis.

Vėlyvuoju brendimu berniukai gali sukelti tam tikrų chromosomų anomalijų, ypač Klinefeltero, sindromą. Šioje genetinėje ligoje moteriškoji Y chromosoma sujungiama su vyrų chromosomos komplektu XY vienu ar keliais vienu metu. Dėl to yra endokrininės sistemos veikimo sutrikimų, kurių vienas iš apraiškų yra vyrų lytinių hormonų gamybos sumažėjimas sėklidėse. Navikinių pogumburio ar hipofizio - plotas smegenų, kuris yra susietas su lytinio brendimo procesus sukelia sumažinti gonadotropinų suma, kuri atsiranda pagal aktyvaus augimo lytinių organų veiksmų.

Taigi, vėliau brendimas berniukų yra dėl to, paveldimumas, taip pat d ÷ l ligų, kurių hormonų pusiausvyros organizme, kad suranda savo atspindys lėtėja organizmo augimą ir lytinius organus berniukų plėtrą skaičiaus fone. Kai brendimo pradžia prasideda šiek tiek vėliau, nei tuo metu, kai laikoma norma, ir tada eina įprastu tempu, tai dažnai negali reikalauti specialios pataisos. Medicininės priemonės neįprasto vėlyvojo vaiko patekimo į brendimo laikotarpį atveju daugiausia yra susijusios su pagrindine liga, kuri ją sukėlė.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.