^

Brendimo laikotarpis

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 20.11.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Moterų ir vyrų asmenys turi didelių skirtumų net ir ankstyvuoju laikotarpiu. Iš pradžių berniukų ir mergaičių išvaizda ir elgesys turi skiriamųjų požymių. Per brendimo laikotarpį šie skirtumai tampa labiau pastebimi ir reikšmingi.

Iš pradžių jas sąlygoja tik genetiškai įtrauktos savybės, o pereinamuoju laikotarpiu - ir lytiniai hormonai, kurie šiuo metu jau veikia organizmą. Vyresnio amžiaus brendimo metu vyrai ir vyrai rimtai keičia elgesį ir išvaizdą. Šie pokyčiai yra būtinas genties tęsimo procesas, nes jų pasekmė yra sugebėjimas atkurti palikuonis. Šiuo laikotarpiu sustiprėjo lytinių hormonų, skatina antrinių lytinių požymių vystymąsi, paauglių pobūdžio pasikeitimą. Suaugęs vaikas tampa drėkinamas, netinkamas, įsivaizduojamas, yra lytinės prigimties priešinga lytis. Noras prisiminti kitų lyčių atstovus daro paaugliui daugiau dėmesio jo išvaizdai, rečiau reaguoja į jo kūno pokyčius. Šiuo metu labiau nei bet kada suaugusiam žmogui reikia suaugusiųjų supratimo ir paramos.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Brendimo laikotarpio charakteristikos

Brolija ir berniukai skiriasi brendimo laikotarpiu, tačiau šio gyvenimo etapo pagrindas yra vienas mechanizmas. Paprastai fizinio ir seksualinio vystymosi procesas vyksta sinchroniškai.

Pirmieji brendimo požymiai atsiranda, kai yra išorinių lytinių organų pigmentacija, plaukų atsiradimas į gaktos sritį, paakių dugniai. Merginoms brendimas vyksta šiek tiek greičiau nei berniukai vidutiniškai 2 metus.

Tuo pačiu metu, ten yra paauglių elgesio kaita, nes visi fiziologiniai pokyčiai organizme sukelia pateisinamą baimę. Daugelis paauglių pradeda galvoti, kad jie buvo ne viskas gerai, ir lygiagrečiai yra priešinga lytimi palūkanų ir tomis akimirkomis, jums reikia stoikų požiūris į vaiko elgesį, moralinę paramą jam. Iš jaunas berniukas ar mergaitė psichika yra labai jautri šiuo metu į pastabas, kritiką, o jei vaikas supranta, kad jis skiriasi nuo savo bendraamžių, draugų, ir jis pradeda galvoti rimtai apie savo nepilnavertiškumo. Šiuo metu tėvai turėtų stengtis paaiškinti tą brendimo yra nekontroliuojamas procesas ir gali atsirasti pokyčiai šiek tiek anksčiau ar vėliau nei kiti, nes kiekvienas žmogus, kiekvienas organizmas yra skirtingas.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Brendimo laikotarpis berniukams

Brolių brendimo laikotarpis įvyksta keliais laikotarpiais ir trunka ilgiau nei vienus metus. Seksualinis brendimas berniukams būdingas lytinių liaukų hormoninės brandos pradžia, prasideda vienuolika metų, paauglystėje (13-18 metų), brendimas pasiekia savo viršūnę. Po aštuoniolikos ar devyniolikos metų atsiranda lytinės brandos laikotarpis.

Į brendimo laikotarpį arba, kaip ji paprastai vadinama, brendimas, berniukai atrodo antrinių lytinių požymių ir lytinius organus, yra suformuota, pilną lytinių liaukų funkciją. Vyro kūno augimo procesai dažniausiai pasireiškia testosterono įtaka. Iš pradžių padidėja sėklidės, kurios yra atsakingos už hormonų, kurie stimuliuoja spermatozoidų gamybą, gamybą. Didesnio varpos dydis. Šiuo metu yra pirmieji erekcijos ir šlapias svajones - nekontroliuojamas ejakuliacija naktį .. Be to, lygiagrečiai su lytinio vystymosi yra stiprus šuolis į fizinį vystymąsi - berniukas pradeda augti, formuoti skeleto sistemą vyrų tipą, pradeda keisti balsą, padidina varpos, sėklidžių dydį, speneliai tampa šiurkštesni, pradėti žaisti visas perspektyvias sekso ląstelių (spermatozoidų).

Pagal vyriškos lyties tipą, plaukai pradeda augti beveik iškart po genitalijų augimo, gaktos srities, šlaunys ir pilvas iki bambos. Po to prasideda plaukų augimas pažastuose, ant krūtinės, aplink išangę, virš viršutinės lūpos, ant smakro. Plaukų skaičius ir tankis skiriasi individualiai. Androgenai stimuliuoja gerklų padidėjimą, balso laidai susilieja ir pailgėja, balsas tampa žemesnis ir grubesnis. Kartu su šiais pokyčiais auga visas kūnas, padidėja raumenų masė. Ši figūra užima vyrišką formą: pečiai tampa platesni nei dubens. Sunkios liaukos sunkiai dirgina, oda tampa riebi, gali išsivystyti spuogai. Vyriškos lyties brendimo metu, taip pat ir mergaičių, prakaito kvapas pasikeičia.

Laikotarpis, per kurį vyksta seksualinė raida, gali svyruoti - tai turi įtakos įvairūs netiesioginiai veiksniai, pavyzdžiui:

  • Sveikatos problemos, operacija ar sunkūs sužalojimai.
  • Nervų ir endokrininės sistemos pažeidimas.
  • Konstitucijos bruožai, fenotipiniai skirtumai.

Visuomet reikia atsižvelgti į tai, kad berniukų seksualinė raida priklauso nuo organizmo individualių savybių, todėl nenaudinga įeiti į šį laikotarpį tvirtu laiku, panika. Tėvai niekada neturėtų diskutuoti apie vaiko problemas su juo, o brendimo metu jam reikia kantrybės ir supratimo. Jei vis dar kyla abejonių dėl priešlaikinio seksualinio vystymosi ar jo vėlavimo, geriau kreiptis į gydytoją ir gauti profesionalų patarimą.

Lytiniu laikotarpiu mergaičių

Kartais tėvai vis dar maža mergaitė, vakar jis išgirdo iš kitų savo adresą pagarsėjęs išraišką iš kitų apie tai, kaip kiti žmonės vaikai, sparčiai auga, reikia suprasti, kad ir nesupranta, kur jų saldus vaikas virto kampuotas ir nepatogią paauglys, kuris visą Tai erzina.

Kas lemia šiuos pokyčius jaunos moters kūne? Atsakymas yra paprastas: vakarinės merginos organizme hormonai vadinami estrogenais "grojo". Jie verčia savo kūną augti ir intensyviai vystytis: plaukai atsiranda pažastuose, o patys - kirkšnys. Kas mėnesį suaugusi mergaitė pastebi kraujuojančią iškrovą, kuri vadinama kas mėnesį. Jaunuolių brendimo laikotarpis merginose išlieka vidutiniškai apie 2 metus. Dažniausiai ji prasideda vienuolika metų, o menstruacijų pradžia - trylika. Negalima ignoruoti fakto, kad brendimo pradžios laikas gali atskirai keistis - įprasta organizmo restruktūrizavimo pradžia gali atsirasti nuo devynių iki penkiolikos metų. Paprastai tai yra dėl paveldėjimo: jei motinos menstruacijos prasidėjo anksčiau ar vėliau, nei dauguma savo bendraamžių, tada dukra, greičiausiai, nukryps viena kryptimi ar kita. Tačiau per anksti ar pabaigti brendimo pradžią - iki aštuonių ar po penkiolikos - apsilankymo pas gydytoją proga, nes galbūt reikia gydyti hormonais.

Merginos, kurių brendimas prasidėjo per anksti, turėtų būti specialiai prižiūrimas mokytojams, nes gali būti piktnaudžiavimas ir netinkamas suvokimas tarp bendraamžių.

Mergaičių brendimo laikotarpio pradžioje, visų pirma, būdingas ženklus augimo augimas - iki dešimties centimetrų ir masė - nuo penkių iki šešių kilogramų. Padidina apetitą, kuris yra normalus, nes tokiu intensyvaus augimo atveju reikalinga statybinė medžiaga. Yra vadinamasis paauglių kampumas ir "nesuderinamumas", kuris po kurio laiko išnyksta. Yra padidėjęs pieno liaukas. Liemuo tampa plonesnis ir šlaunys plačiau. Plaukai pradeda augti plauko ir pažastų srityje. Prakaitavimas įgyja ypatingą stiprų kvapą. Taip yra dėl riebalų rūgščių sudėties. Oda tampa riebi, gali pasirodyti spuogai. Yra išleidimo iš makšties - menstruacijų.

Šiuo laikotarpiu, kaip niekada anksčiau, mergaitė turi suaugusiųjų, ypač motinos, paramą. Merginos yra labai jautrios ir pažeidžiamos dalykų, susijusių su jų išvaizda, todėl jūs turite išmokyti ją, kaip tinkamai pasirūpinti oda, padėti pasirinkti specialias priemones.

Brolija brendimo laikotarpis mergaičių anksčiau nei berniukai, tačiau dėl individualių savybių, jis gali atidėti ar anksčiau anksčiau. Normalus tebevykstantis brendimas bus raktas į tai, kad mergaitės reprodukcinė sistema paprastai formuosis ir ateityje leis tai tapti motina.

Paprastai mergaičių brendimas trunka 8-10 metų, visas laikotarpis paprastai susideda iš trijų etapų:

  • 1 etapas. 7-9 metų amžiuje, subrendęs hipotalamino struktūra, gonadotropinas išsiskiria kas 5-7 dienas.
  • 2 etapas. 10-13 metų amžiuje estrogeno gamyba kiaušidėse didėja, nustatomas kasdienis ciklizmas.
  • 3 etapas. 14-17 metų amžiuje susidaro stabili hipofazės ir hipofizio sistema, apimanti dviejų fazių ovuliacijos ciklą. Tai rodo, kad merginos reprodukcinė sistema yra įtraukta ir veikia visiškai.

Taip pat brendimo metu, kartu su reprodukcinės sistemos formavimas yra ir kitų fiziologinių pokyčių - padidėjusi kūno masė, ūgis, pradeda augti plaukai pagal pažastų, gaktos plaukai, jis tampa brandus makšties gleivinė, pieno liaukos bangavimas, didėja dydžio, atsiranda spuogai, pakeisti balsą, reprodukcinė sistema baigia formavimąsi.

Jaunuolių brendimo laikotarpis merginose taip pat reikalauja tėvų dėmesio. Mergaitė turėtų gauti tinkamą dėmesį ir rūpestį, o ne būti palikta atskirai su baimėmis, kurių išvaizda neišvengiama. Jei yra įtarimas dėl seksualinio vystymosi nukrypimo, mergaitėms reikia kreiptis į gydytoją - tai yra garantija, kad ateityje mergaitė taps visaverte sveika moteris.

Lytis brendimo laikotarpis nėra lengvas procesas suaugusiojo kūno ir proto. Nekontroliuojamos emocijos, dažni nuotaikos pokyčiai, staigūs kūno pokyčiai ir jo funkcijos nuslopina vaiką. Suaugusiųjų užduotis būti su juo, palaikyti, padėti ir prireikus patvirtinti.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.