^
A
A
A

Yra dieta nuo leukemijos

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

18 January 2022, 09:00

Jei nustosite vartoti aminorūgštį valiną, ūminės T-ląstelių limfoblastinės leukemijos formos eiga beveik visiškai užblokuojama, o tai buvo pastebėta atliekant eksperimentą su graužikais.

Baltymų aminorūgščių tyrimas yra populiari mokslininkų užduotis visame pasaulyje. Neseniai atlikto tyrimo metu Niujorko universiteto mokslininkai sugebėjo atrasti svarbią valino, alifatinės α-amino rūgšties, vienos iš dvidešimties proteinogeninių aminorūgščių, randamų daugelyje žinomų baltymų, savybę. Specialistai ištyrė T-ląstelių limfoblastinės leukemijos struktūras : mes kalbame apie dažną piktybinio pobūdžio patologiją, kuria daugiausia serga vaikai ir jaunuoliai. Ištirtos biologinės ir cheminės ūminės ligos ypatybės. O artimiausias mokslininkų tikslas buvo išsiaiškinti trofinius procesus ir nustatyti medžiagas, kurios ypač svarbios piktybiniam procesui vystytis.

Eksperimentinio darbo metu iš žmonių į modifikuotus graužikus buvo persodintos piktybinės struktūros. Vėliau pelėms prognozuojamai išsivystė leukemija. Dėl to buvo nustatyta, kad jei graužikai laikėsi dietos be valino, tai tris savaites ligos progresavimas buvo visiškai blokuojamas, o piktybinių ląstelių skaičius kraujotakos sistemoje sumažėjo mažiausiai 50 proc. Jie visai dingo. Tačiau atnaujinus valino vartojimą su maistu, leukemija vėl atsinaujino.

Pagal pagrindinius molekulinius procesus ūminė T ląstelių limfoblastinės leukemijos forma priklauso nuo daugiafunkcio NOTCH1 geno. Piktybiniai geno pakitimai padidina tRNR (transporto ribonukleino rūgšties, užtikrinančios ribosomos, aminorūgšties ir pasiuntinio RNR sąveiką transliacijos metu) kiekius. Būtent tRNR transportuoja valiną į baltymų sintezės mechanizmus.

Kiekviena aminorūgštis turi savo tRNR, kuri turi tam tikrą aminorūgštį ir susijungia su tripleksu pasiuntinio RNR deriniu. Nesant pernešančios RNR, baltymų sintezė negali vykti. Piktybinėms leukemijos struktūroms reikalingas didelis kiekis mitochondrijų baltymų, o jo gamybai reikiamo kiekio reikia valino – atitinkamo kiekio. Todėl piktybinėms ląstelėms labai reikia NOTCH1 mutacijų, kurios suaktyvintų valino tRNR gamybą. Norint paveikti leukemijos struktūras, pakanka sumažinti valino transportavimo RNR skaičių arba sumažinti paties valino kiekį, kuris nutrauks transportavimo grandinę.

Tikėtina, kad panaši schema taikoma ir kitų tipų piktybinėms patologijoms. Kol kas mokslininkai gali kalbėti tik apie leukemiją: su didele tikimybe gydymo veiksmingumą galima papildyti ir sustiprinti, jei pacientas laikosi dietos, ribojančios valino patekimą į organizmą. Beje, visiškai neįtraukti valino nerekomenduojama, nes aminorūgščių trūkumas neigiamai veikia smegenų ir raumenų būklę.

Visą informaciją mokslininkai paskelbė žurnalo „Nature “ puslapyje.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.