^
A
A
A

Vaikų tonzilių pašalinimas turi įtakos šlapimo nelaikymui

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

31 December 2021, 09:00

Chirurginė tonzilių ir adenoidinių ataugų audinio rezekcija yra dažna chirurginė intervencija, kuri skiriama vaikams, sergantiems lėtiniu ir pasikartojančiu tonzilitu ir faringitu. Kartais operaciją lydi adenoidinių audinių pašalinimas. Mokslininkai pastebėjo, kad adenotonzilektomija, kuri buvo atlikta vaikams, kenčiantiems nuo obstrukcinės miego apnėjos, padėjo sumažinti epizodinę naktinę enurezę.

Tyrimo rezultatus specialistai paskelbė JAMA Otolaringologijos Head&Neck Surgery leidinio puslapiuose .

Mokslininkai jau seniai įrodė, kad egzistuoja ryšys tarp naktinės enurezės ir miego apnėjos ligos – būklės, kai kvėpavimo veikla staiga nutrūksta miego metu ir staiga atsinaujina po trumpos pertraukos. Šlapinimasis į lovą diagnozuojamas beveik pusei šį sindromą turinčių vaikų. Nustatyta, kad patologijos priežastis dažnai siejama su hipertrofiniu limfoidinio-epitelinio ryklės žiedo padidėjimu – dideliu limfoidinio audinio susikaupimu viršutinių kvėpavimo sistemos gleivinėse. Aparatą atstovauja ryklės, liežuvio, gerklų, kiaušintakių ir gomurio tonzilės, taip pat pavieniai folikulai, esantys ryklės ir burnos ryklės gleiviniuose audiniuose. Tyrėjai nusprendė patikrinti, ar obstrukcinio sutrikimo priežasties neutralizavimas gali turėti įtakos epizodiniam šlapinimuisi į lovą.

Tyrime dalyvavo apie keturi šimtai vaikų, kenčiančių nuo lengvos miego apnėjos . Dalyvių amžiaus vidurkis buvo 6-7 metai (bendrai – nuo 5 iki 9 metų). Vaikai buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmoji apėmė mažus pacientus, kuriems buvo atlikta adenotonzilektomija. Antroje grupėje buvo vaikai, kurie buvo stebimi ir atidžiai stebimi. Tyrimas tęsėsi daugiau nei šešis mėnesius. Po maždaug septynių mėnesių mokslininkai apibendrino ir pastebėjo, kad antroje stebėtoje grupėje šlapinimosi į lovą dažnis buvo maždaug dvigubai didesnis nei vaikų, kuriems buvo atlikta adenotonzilektomija, grupėje. Tuo pačiu metu mokslininkai nurodė, kad pacientams po tonzilių rezekcijos epizodinės enurezės dažnis sumažėjo 11%.

Tyrimo darbo aiškinamojoje informacijoje nurodoma, kad šlapinimasis į lovą dažniau diagnozuotas merginoms. Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į amžiaus ypatybes, tiriamųjų rasinę ir etninę kilmę, polinkį į nutukimą, hipopnėjos/apnėjos santykį. Ryšys tarp šių veiksnių ir vaikų gerovės pagerėjimo nebuvo įrodytas.

Kaip paaiškino tyrėjų komanda, jų darbo rezultatai išties labai svarbūs. Vaikus, kenčiančius nuo naktinio šlapimo nelaikymo, turi apžiūrėti vaikų otorinolaringologas. Svarbu laiku įvertinti klinikines adenotonzilektomijos indikacijas.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.