^
A
A
A

Tuberkuliozė Ukrainoje: tikrieji skaičiai

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

05 January 2019, 09:00

Pagal naujausią statistinę informaciją, Odesos regione buvo užregistruotos didžiausios indikacinės vertės, apibūdinančios imunodeficito viruso ir tuberkuliozės atvejus. Centrinės sveikatos priežiūros centro (Ukrainos visuomenės sveikatos centras) spaudos tarnybos atstovai nurodė šią tendenciją.

2017 m. Duomenimis, tuberkuliozės paplitimas, atsižvelgiant į naujai atrastus ir pakartotinius patologijos atvejus Ukrainos teritorijoje, siekė beveik 64 atvejus per šimtą tūkstančių žmonių. Buvo užregistruota daugiau kaip 21 tūkst. Tuberkuliozės infekcijos atvejų. Tuo pačiu metu eksponentinių vertybių tyrimas Donecko ir Lugansko regione nebuvo atliktas visiškai, bet tik toje teritorijoje, kurioje jis iš esmės galėjo būti vykdomas - t. Y. Zonose, kurias kontroliuoja Ukrainos vyriausybė. Per pastaruosius metus Chernivtsi ir Donecko regionuose pastebėta tendencija didėti.

Be to, statistikoje teigiama, kad per pastaruosius kelerius metus vyrų dažnis padidėjo: tokiu būdu vyrai serga apie 2 kartus dažniau nei moterys. Beje, vyrai dažniau užsikrėtė tuberkulioze nei moterys, tačiau šie skaičiai periodiškai pasikeitė. Departamento atstovai nenurodo amžiaus tendencijos.

Pasaulio sveikatos organizacija patvirtina: tuberkuliozė yra viena iš dešimties pagrindinių planetos mirties priežasčių. Pavyzdžiui, 2016 m. Liga lėmė daugiau nei 1,6 mln. Žmonių mirtį. Ukrainos statistikos duomenimis, gydytojai negali registruoti tuberkuliozės 25% visų pacientų, kuriems diagnozuota ši diagnozė. Vienas iš keturių pacientų, sergančių šia liga, nepakankamai ištirtas arba slepia pavojingos patologijos buvimą. Iki šiol buvo atlikta beveik 35 tūkst. Ukrainiečių registracija, tarp jų apie 8 tūkst. Pacientų kenčia nuo atsparios tuberkuliozės.

Pasaulio statistika užima Ukrainą tarp penkių didžiausių pasaulio šalių, kuriose didžiausias procentas yra atsparus narkotikams. Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai teigia, kad tuberkuliozės situacija šalyje yra rimta, tačiau gali būti kontroliuojama. Prognozę pablogina tai, kad liga dažniausiai diagnozuojama jau baigiamojoje stadijoje, kai paciento atsigavimo galimybės yra artimos „nuliui“. Kiekvienais metais tuberkuliozė užima keturis tūkstančius ukrainiečių - tai yra apie 10-11 pacientų per dieną. Pasaulyje per metus nuo šios ligos miršta daugiau nei vienas milijonas žmonių.

Praėjus 25 metams, kai Pasaulio sveikatos organizacija surinko tuberkuliozę pasauliniu mastu. Tačiau ši užduotis vis dar lieka be aiškaus sprendimo.

Informacija skelbiama puslapyje https://newsone.ua/news/zdorove/v-voz-rasskazali-skolko-ukraintsev-boleet-tuberkulezom.html

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.