^
A
A
A

Tikimasi, kad žymiai padidės klausos negalią turinčių pacientų skaičius

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 04.09.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

25 March 2021, 09:00

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos prognozėmis, po 30 metų 24% pasaulio gyventojų patirs įvairių klausos sutrikimų . Jei situacija nesikeis, tuomet šimtams milijonų žmonių netrukus prireiks rimtų gydymo ir reabilitacijos priemonių.

Klausos praradimas atima iš žmogaus daug džiaugsmų ir galimybių gyvenime: kyla problemų dėl darbo, studijų, bendravimo. Esant visiškam kurtumui, kenčia ir psichologinė žmogaus sveikata, vystosi depresija. Iki šiol PSO siūlo skubiai nustatyti pagrindines prevencines priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią tokiems pažeidimams, ir įtraukti jas į daugelį nacionalinių sveikatos planų.

Šiuo metu pasaulyje nepakankamai investuojama į klausos ligų prevenciją, taip pat nėra finansavimo projektams, susijusiems su klausos sutrikimų ar sutrikimų turinčių pacientų priežiūra. Daugelyje, net išsivysčiusių šalių, nepakanka otolaringologų specialistų.

Kas antroje šalyje, kurioje milijono gyventojų pajamų lygis yra mažas, gali būti tik vienas ENT gydytojas ir tik vienas mokytojas, turintis klausos sutrikimų turinčius vaikus, o tai yra labai nepriimtina.

Kas antram vaikui, turinčiam klausos sutrikimų, buvo galima išvengti šios problemos skiepijantis nuo meningito ir epideminių raudonukės , taip pat laikantis prenatalinių ir naujagimių prevencinių rekomendacijų, užtikrinant savalaikį gydymą ir pacientų, sergančių uždegiminėmis ausų patologijomis, medicininę apžiūrą.

Svarbu žmonėms paaiškinti, kad norėdami išsaugoti savo klausos funkciją, jie turi kontroliuoti triukšmo lygį, laikytis pagrindinių ausų higienos taisyklių ir būti atsargiems, kai vartoja vaistus, kurie turi neigiamą toksinį poveikį klausai.

Specialistai atkreipia visuomenės dėmesį į tai, kad pirmas žingsnis siekiant sumažinti klausos problemų išsivystymo riziką turėtų būti ankstyva diagnozė ir kokybiškas bei sistemingas klinikinis tyrimas. Šiuo metu medicina turi skirtingus metodus tokioms ligoms aptikti ankstyvose vystymosi stadijose, tuo tarpu visiškai įmanoma organizuoti bandymų veiklą atokiuose regionuose ir neišsivysčiusiose šalyse.

Dauguma ausų patologijų yra sėkmingai išgydomos, todėl daugeliu atvejų, laiku gydant, galima išvengti klausos problemų. Praradusiems klausą pacientams turėtų būti teikiami aukštos kokybės klausos aparatai, kochleariniai implantai ir kiti aukštųjų technologijų prietaisai, padedantys optimizuoti pacientų gyvenimo kokybę. Be to, būtina skirti deramą dėmesį ir praktikos metodus, kurie galėtų užtikrinti laisvesnį pacientų bendravimą: kalbame apie gestų kalbą, subtitrų naudojimą ir gestų kalbos vertimą.

Kiekvienos valstybės sveikatos ministerijos turėtų rodyti susirūpinimą gyventojams, kad kiekvienas turėtų tokias galimybes.

Informacijos šaltinis: oficiali Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) svetainė

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.