^

Sveikata

Kurtis vaikams

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Nors laikinas klausos praradimas arba kurtumas vaikams dėl ertmėje buvimo vidurinės ausies ertmės ( "klijuoti ausų") dažnai, nuolatinė kurtumas atsiranda rečiau (kūdikiams apie 1-2 per 1000 vaikų).

Tačiau svarbu prisiminti, kad, nes ankstyvojo amžiaus vaikai yra paveikti, jie turi suteikti visą įmanomą pagalbą atkurti klausymą, kad šie vaikai mokytų kalbėti.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Vaikų kurtumo priežastys

  • Paveldimos vaikų kurtumo priežastys: Wardenburg, Klippel-Feil ir Treacher-Collins sindromai, taip pat mukopolisacharidozė.
  • Įgytas gimdoje: motinos infekcija (raudonukė, gripas, liaukų karščiavimas (infekcinė mononukleozė), sifilis], ototoksinių vaistų vartojimas.
  • Perinatalinės kurtumo priežastys vaikams: anoksija, gimdymo trauma, smegenų paralyžius, branduolinė gelta (bilirubino encefalopatija).
  • Postnatalinis: epideminis parotitas, meningitas, ototoksiniai vaistai, švinas.

trusted-source[7], [8], [9], [10], [11], [12]

Kurčiųjų nustatymas vaikams

Gebėjimas išgirsti turėtų būti tikrinamas visuose 8 mėnesių amžiaus vaikams. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas vaikams su šeimos istorija klausos vaikų ir su gimdymą, pogimdyminė ir natayanyh rizikos veiksnių, kurie gali sukelti klausos praradimą akivaizdoje, nes tai yra vaikai 10 kartus dažniau (palyginti su įprastu gyventojų) kenčia nuo negalia. Vaikai iki 7 mėnesių amžiaus, dabar paprastai netestiruyut posėdyje, nors jie linkę krūptelėti reaguojant į tuos ar kitus klausos dirgiklius. Vaikams nuo 7 mėnesių iki 1 metų posėdyje, išbandoma taip: Vaikas sėdi ant savo motinos glėbyje, o priešais juos sėdi asmenį, kuris laikas nuo laiko surengti vaiko veidą vidurinės linijos. Testavimas yra už 1 m atstumu už motinos ir pakaitomis patikrina kiekvieną vaiko ausį. Žemo dažnio garsai paprastai atkuria garsiakalbio balsą, aukšto dažnio garsus - vaiko griūtis. Paprastas popierius dažniausiai suteikia daug garso stimuliatorių. Jei turite abejonių dėl vaiko išklausymo, kreipkitės į specialistą. Vaikams nuo 12 mėnesių iki 2 metų paprastai sunku išklausyti klausymą. Po 3 metų garsinis testavimas gali būti atliekamas audiometriniu būdu naudojant grynus tonus.

Objektinis klausos tyrimas gali būti atliekamas naudojant "tamponometriją" ir "indukuotą atsako audiometriją", o įrašymo elektrodas yra už ausies, išorinio garsinio kanalo arba bangolos. Ausiai stimuliuoja garso stimuliatoriai, o atsakas užfiksuojamas kaip tam tikros amplitudės kreivė su tam tikro aukščio viršūnėmis, kuris perduodamas kompiuteriui. (Paprastai tai vyksta specialioje akustinėje laboratorijoje.)

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Kurčiųjų gydymas vaikams

Jei vaiko pagyvenusio klausymosi nepilnavertiškumas yra patvirtinamas, gydymas turėtų būti skirtas tokio klausymo gerinimui, kuris leistų išmokyti vaiko kalbinę kalbą ir ateityje taip pat gauti išsilavinimą. Mokytojai, kurie moko vaikus su sutrikusia klausyme, neabejotinai padarė didelę pažangą šioje srityje. Klausos formules ir vaizdus reikia dažnai keisti, kad vaikai galėtų juos lengviau įsisavinti. Šių vaikų tėvai turi paaiškinti, kad labai svarbu kalbėtis su vaiku kiek įmanoma. Tokie vaikai gali būti rengiami įprastose mokyklose, bet be to, juos turėtų lankyti kurčiųjų mokyklų mokytojai. Vaikai su daline kurtimi gali praktikuoti specializuotose klasėse, kur mokyklos arba kurčiųjų mokyklos - tai viskas priklauso nuo individualių vaiko charakteristikų.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.