^

Sveikata

Vakcinacija nuo meningokokinės infekcijos

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 10.08.2022
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Meningokokinės infekcijos priežastis - meningokokai - Neisseria meningitidis serogrupės: A, B, C, H, I, K, L, W-135, X, Y, Z arba 29E (Z), dažniau A, B, C, Y ir W-135. Rusijoje, Azijoje, Afrikoje Zap'e vyrauja A grupės meningokokų grupė. Europa ir Šiaurės Amerika. Grupės C. B grupės meningokokai sukelia endemines ligas ir vietinius protrūkius; Naujojoje Zelandijoje jie sukėlė epidemiją, kuri tęsėsi nuo 1991 m. 400–500 atvejų per metus (4 mln. žmonių). Vakcinacija nuo meningokokinės infekcijos A ir C tipo polisacharidinių meningokokinių vakcinų pavidalu vyresniems kaip 2 metų asmenims yra imunogeninė ir suteikia apsaugą mažiausiai 3 metus (mažiausiai 2 metus vaikams); jų epidemiologinis veiksmingumas yra 85–95%.

A ir C serogrupių sukėlėjų sukeltų susirgimų sumažėjimas dažnai keičiamas padidėjusiu B. Meningokokų sukeliamu dažniu. Kiekvienais metais visame pasaulyje užregistruojama daugiau kaip 300 000 meningito atvejų, kurių mirčių skaičius yra 30.000. Kalbant apie piligrimų, pristatančių W 135 serogrupės meningokokus, atvejus, dabar hajui reikia skiepijimo, kuris apima jį (Rusijoje buvo užregistruotas „GlaxoSmithKline“ „Mentsevax ACWY“).

Pacientai, sergantys meningitu, yra užkrečiami prodrome, jie nutraukia patogeno išsiskyrimą 24 valandas po gydymo pradžios. Meningokokų vežimas yra pagrindinis infekcijos šaltinis, interepideminiu laikotarpiu jo dažnis yra mažesnis nei 5%, o epidemijų metu židiniai padidėja iki 50% ar daugiau. Paprastai jis yra trumpalaikis - trumpesnis nei 1 savaitė, todėl vežėjų gydymas yra nepraktiškas. Dažniausiai serga vaikai iki 5 metų.

Rusijoje 2007 m. Meningokokinė infekcija buvo užregistruota 2680 žmonių (iš jų 1 779 - 0–14 metų vaikai), 1,87 iš 100 000 (vaikams - 8,25).

Meningokokinės vakcinacijos programų tikslai

Nors A grupės vakcina gali būti naudojama epidemiologinėms indikacijoms vaikams po 12 mėnesių, tačiau ji nėra tinkama įprastai imunizacijai 2 metų amžiaus; C tipo vakcina yra dar mažiau imunogeninė šiame amžiuje.

PSO rekomenduoja polisacharidų vakcinas A ir C žmonėms, vyresniems nei 2 metų, nuo rizikos grupių, taip pat masinės vakcinacijos epidemijos metu, tiek individualiai apsaugai, tiek kolektyviniam imunitetui sukurti ir mažinti vežėjo gyvenimą. Kanadoje 1992 m. Universali (6 mėnesių amžiaus - 20 metų amžiaus) 1,6 mln. Žmonių vakcinacija sumažino C meningito dažnį nuo 1,4 iki 0,3 (100 000) 1993-1998 m. Meningito atvejai vakcinuotuose ir 26 atvejai dėl kolektyvinio imuniteto. Jo veiksmingumas buvo 41% 2–9 metų amžiaus, 75% - 10–14 metų ir 83% - 15–20 metų, tačiau šis rodiklis 0–2 metų vaikams buvo nulis.

Vakcinacija nuo meningokokinės infekcijos pagal epidemiologines indikacijas atliekama rizikos grupėse. Masinė imunizacija A + C vakcina (aprėptis ne mažesnė kaip 85%) atliekama padidėjus dažnumui, viršijančiam 20,0 100 000 gyventojų. Vakcinacija taip pat atliekama infekcijos židiniuose. Ypatinga rizika yra vaikams, sergantiems asplenija ar nutolusiomis blužnėmis, turinčiais skysčių, po chocharinės implantacijos operacijos, taip pat su daugeliu pirminės imunodeficito formų (C3-9 komplemento komponentų trūkumas).

Konjuguota C tipo vakcina (schema - 2-3–4 mėnesiai, kartu su kitomis vakcinomis) buvo sukurta ir naudojama Europoje, dėl to smarkiai sumažėjo C meningito atvejų, ir į šią kalendorių buvo įtraukta Anglija, Olandija ir Ispanija.

Jungtinėse Amerikos Valstijose nuo 11 metų amžiaus buvo naudojama 4-valentinė Menactra ™ konjuguota vakcina (A, C, Y, W-135 serotipai) iš sanofi pasteur; jos tikslas - sumažinti paauglių, ypač besimokančiųjų kolegijose, dažnumą, suteikiant meningito protrūkius. Vakcina dar nepakankamai imunogeniška kūdikiui, tačiau nauja vakcinos versija - MenACWY, po 3 vakcinacijų, 80% imunogeniškumo, pradedant nuo 3 mėnesių ir 85% po revakcinacijos 1 metų amžiaus.

B tipo polisacharidų vakcinos turi bendrus antigeninius determinantus su smegenų audiniais, sukelia komplikacijas. B grupės vakcinos buvo sukurtos pagal meningokokinių išorinių membranų baltymus; šios vakcinos yra imunogeninės, bet tik prieš patogeno, naudojamo jo gamyboje, padermes. Tokios vakcinos iš vietinių padermių yra naudojamos Norvegijoje ir Naujojoje Zelandijoje.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Vakcinacija nuo meningokokinės infekcijos: vaistų charakteristikos

Rusijoje registruotos šios meningokokinės vakcinos:

Rusijoje užregistruotos meningokokinės vakcinos

Vakcina

Sudėtis

Dozavimas

Meningokoko A vakcina, Rusija;

A serogrupės polisacharidai

1 dozė - 25 mcg (0,25 ml) 1–8 metų vaikams ir 50 mcg (0,5 ml) 9 metų ir vyresniems asmenims.

Meningo A + C Sanofi Pasteur, Prancūzija

A serogrupių liofilizuoti polisacharidai

1 dozė - 50 mcg (0,5 ml) vaikams nuo 18 metų (pagal indikacijas nuo 3 mėnesių). Ir suaugusiems

Mentsevax ACWY polisacharidas - GlaxoSmithKline, Belgija

Vienoje dozėje (0,5 ml) 50 µg A, CW-135.Y tipo polisacharidų.

1 dozė - 0,5 ml vaikams nuo 2 metų ir suaugusiems

Menugate Novartis Vaccine ir Diagnostics GmbH & Co., KG, Vokietija (registracijos etape)

1 dozė (0,5 ml) 10 μg C tipo oligosacharidų buvo konjuguoti su 197 C baltymu. Be konservantų.

Vaikams 2 mėnesius. Ir vyresniems bei suaugusiems, skiriant / m, priešingai nei nekonjuguotos vakcinos, sukuriama imunologinė atmintis.

Vakcinos išduodamos sausoje formoje su tirpikliu, jose nėra konservantų ir antibiotikų, jie laikomi nuo 2 iki 8 ° C temperatūroje.

Mentsevax ACWY. Vaikai, maži vaikai, patekę į endeminę zoną, turi būti skiepijami po oda ne vėliau kaip likus 2 savaitėms iki išvykimo, o vaikams iki 2 metų turėtų būti skiriama 2 dozė po 3 mėnesių. Vaikai, vyresni nei 6 metų, ir suaugusieji gali būti skiepyti prieš išvykstant.

Imunitetas

Imunizacija polisacharido vakcina sukelia greitą (nuo 5 iki 14 dienų) antikūnų padidėjimą, imunitetas vaikams išlieka mažiausiai 2 metus; suaugusiesiems antikūnai po vakcinacijos lieka vakcinuoti iki 10 metų. Re-vakcinacija atliekama ne anksčiau kaip 3 metus.

Konjuguotos vakcinos yra imunogeniškos vaikams, vyresniems nei 2 mėn., Paaugliams ir suaugusiems, jie sukelia žymiai intensyvesnį imuninį atsaką vaikams ir paaugliams. Be to, skirtingai nuo nekonjuguotų vakcinų, jie skatina imunologinės atminties vystymąsi.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Vakcinacijos reakcijos ir kontraindikacijos meningokokinei infekcijai

Vakcinacija nuo meningokokinių infekcijų A ir Meningo A + C yra mažai reaktyvi. Vietinė reakcija - odos skausmas ir hiperemija - pastebima 25% vakcinuotų, rečiau pasitaikančių subfebrilinių temperatūrų, kai normalizuojama 24–36 valandomis. Mentsevax ACWY retai sukelia temperatūrą 1 dieną, vietinį - paraudimą, skausmą injekcijos vietoje.

Inaktyvuotų vakcinų kontraindikacijos. Nėščioms moterims rizika nėra nustatyta, jie skiepijami tik tada, kai yra didelė ligos rizika.

Meningokokinės infekcijos profilaktika

Ne vėliau kaip per 7 dienas po kontakto, skirto 1,5 (vaikams iki 2 metų) ir 3,0 ml (vyresniems kaip 2 metų amžiaus) ir 3,0 ml (vyresniems nei 2 metų), rekomenduojama vieną kartą įvesti normalų žmogaus imunoglobuliną vaikams nuo meningito židinio. Fokusuotojai keturias dienas atlieka chemoprofilaksi su amoksicilinu, o uždarose suaugusiųjų grupėse - rifampicinu - 0,3 g 2 kartus per parą. Užsienyje rifampicino profilaktika buvo vartojama 2 dienas visiems vaikams, kuriems yra glaudžiai kontaktas (5-10 mg / kg per parą vaikams iki 1 metų amžiaus, 10 mg / kg per parą vaikams nuo 12 iki 12 metų) arba ceftriaksono intramuskuliariai vieną kartą.

Kadangi per kelias savaites atsiranda antrinių meningito atvejų, chemoprofilaksija papildoma vakcinacija per pirmąsias 5 dienas po kontakto.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Dėmesio!

Siekiant supaprastinti informacijos suvokimą, ši vaisto "Vakcinacija nuo meningokokinės infekcijos" naudojimo instrukcija yra išversta ir pateikta specialioje formoje remiantis oficialiais vaisto vartojimo medicinos tikslais instrukcijomis. Prieš naudodami perskaitykite anotaciją, kuri buvo tiesiogiai prie vaisto.

Aprašymas pateikiamas informaciniais tikslais ir nėra savirealizacijos vadovas. Šio vaisto poreikis, gydymo režimo tikslas, metodai ir vaisto dozė nustatoma tik gydantis gydytojas. Savarankiškas gydymas yra pavojingas jūsų sveikatai.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.