^
A
A
A

Sumažinkite nerimą naudodami Botox

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 12.03.2022
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

20 January 2022, 09:00

Botulino toksino injekcijos skatina raumenų atsipalaidavimą injekcijos vietoje ir apskritai pašalina per didelį nerimą bei sumažina depresinių būklių išsivystymo riziką.

Ką mes žinome apie Botox, be to, kad šis konkretus vaistas yra naudojamas pernelyg dideliam prakaitavimui koreguoti ir mimikos raukšlėms pašalinti? Tuo tarpu botulino toksinas yra baltyminė neurotoksinė medžiaga, kurią gamina bakteriniai mikroorganizmai. Mokslininkų teigimu, tai vienas toksiškiausių toksinų. Jis blokuoja neurotransmiterių išsiskyrimą sinapsėse tarp neuronų ir miocitų, o tai nutraukia ryšį tarp raumenų ir nervų sistemos. Nepaisant to, Botox injekcijas sėkmingai naudoja ir kosmetologai, ir neuropatologai – pirmiausia tam, kad atpalaiduotų atskiras raumenų grupes, dalyvaujančias formuojantis mimikos raukšlėms, arba esant deformuojančiam spazmui.

Mokslininkai vis dar tiria labiausiai tikėtinus šalutinius poveikius, susijusius su vaisto vartojimu. Žinomas šalutinis poveikis, pavyzdžiui, per didelis raumenų atsipalaidavimas, uždegiminės reakcijos, tačiau dauguma šių reiškinių savaime išnyksta per kelias savaites.

Kalifornijos universitetui atstovaujantys ekspertai savo naujame tyrime pradėjo ieškoti naudingų botulino toksino savybių. Jie atliko eksperimentų seriją, kurių rezultatai buvo paskelbti dviejuose straipsniuose „Scientific Reports“ puslapiuose. Mokslininkų teigimu, neurotoksinas sumažina riziką susirgti depresine būsena ir sėkmingai malšina nerimą.

Darbo metu buvo išanalizuota didelė duomenų bazė, kurioje pateikiama informacija apie pacientus, kuriems buvo atliktas Botox injekcijų kursas ir kuriems buvo nustatytas tam tikras šalutinis poveikis. Šiems žmonėms buvo daromos injekcijos į veidą, kaklą, galūnes – siekiant palengvinti spazmą. Palyginimui buvo paralelė su antrąja didele pacientų grupe, kuriai buvo taikomas panašus gydymas, tačiau buvo naudojami kiti vaistai. Dėl to buvo nustatyta, kad žmonėms po Botox procedūrų nemotyvuoto nerimo laipsnis sumažėjo apie 25-70%. Tyrėjai patikslina, kad tarp projekto darbo dalyvių nebuvo žmonių, vartojusių papildomų anksiolitikų ar antidepresantų.

Kadangi injekcijos buvo atliekamos skirtingose kūno vietose, o tuo pačiu metu beveik visiems pacientams buvo pastebėtas nerimą mažinantis poveikis, nėra jokių abejonių dėl Botox dalyvavimo. Be to, dalyviai, gydyti nuo spazmų kitais vaistais, nepatyrė šio nerimą mažinančio poveikio. Reikia suprasti, kad negalima išvengti tolesnių botulino toksino ir jo poveikio žmogaus organizmui tyrimų. Visai įmanoma, kad netrukus priemonė bus aktyviai naudojama kaip psichotropinis vaistas.

Daugiau apie tyrimą galite paskaityti GAMTOS puslapyje. 

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.