Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

Šeimos valgio nauda yra pervertinta

, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.05.2018

Kai kurios šeimos jau seniai užmezgė tradicijas, o vienas iš jų yra bendras maistas, kai visi šeimos nariai renkasi prie bendro stalo.

Manoma, kad bendri pusryčiai, pietūs ar vakarienės padeda užmegzti ryšius tarp tėvų ir vaikų ir taip pat padeda stiprinti šeimos ryšius. Be to, yra nuomonė, kad dėl tokių šeimos "sėdimųjų" vaikas turi aukštesnius akademinius pasiekimus mokykloje, o jo elgesį labai įtakoja šeimyninės vakarienės.

Tačiau naujas Bostono universiteto mokslininkų tyrimas rodo, kad šeimos maitinimas nėra toks didelis, kaip anksčiau minėta.

Pasak ekspertų, visi jų bandymai rasti šeimos pietų ir akademinių pasiekimų ar elgesio santykį buvo veltui.

"Mes nerandame jokio ryšio tarp vakarienių ar vakarienių šeimos ratuose ir mokyklos klasėse, ir mes nematome jokios įtakos vaiko elgesiui", - sako švino autorius Danielis Milleris. "Tai priklauso ne nuo vaikų amžiaus, nei nuo bendro valgio dažnumo".

Mokslininkai iš Kolumbijos ir Niujorko universitetų jau atliko tyrimus šioje srityje, remdamiesi JAV nacionalinio atstovo atranka. Tyrėjai stebėjo ikimokyklinio amžiaus vaikus nuo 1998 m. Iki jiems sukaks 15 metų.

Mokslininkai atsižvelgė į visus veiksnius, galinčius turėti įtakos vaikui: tėvų užimtumą darbe, elgesį namuose, mokymosi sąlygas, mokytojų patirtį ir daug daugiau.

Kaip rezultatas, ekspertai nustatė, kad šeimos laisvalaikio įtaka, ypač surinkta tuo pačiu stalu, praktiškai neturi jokios įtakos vaiko progresui ir elgesiui.

"Mes nerekomenduojame šeimoms nutraukti savo šeimos tradicijų ir nustoti susitikti pietums ar vakarienei", - sako dr. Milleris. - Tik nuomonė apie jų įtakos laipsnį yra klaidinga. Šeimos, kurios tiki, kad šeimos patiekalai, kuriuose visi nariai susiburia, yra labai svarbūs, jie gali ne tik sustoti bendrame valgyje, bet ir galvoti apie tai, kur dar galite bendrauti su vaiku. "


iLive portāls nesniedz medicīnisku padomu, diagnostiku vai ārstēšanu.
Portālā publicētā informācija ir tikai atsauce, un to nedrīkst izmantot, konsultējoties ar speciālistu.
Uzmanīgi izlasiet vietnes noteikumus un politiku. Taip pat galite susisiekti su mumis!

Autortiesības © 2011 - 2020 iLive. Visas tiesības aizsargātas.