^
A
A
A

PSO sukūrė naujas rekomendacijas dėl lytiškai plintančių ligų gydymo

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

14 September 2016, 09:00

PSO sukūrė naujas rekomendacijas dėl lytiniu keliu plintančių ligų gydymo, šią priemonę sukėlė didėjanti antibakterinio atsparumo grėsmė. Dažniausiai lytiškai plintančios chlamidijos, sifilis, gonorėja, šios ligos sukelia bakterijos, o antibakterinis gydymas paprastai padeda visiškai atsikratyti ligos. Tačiau kai kurie antibiotikai greitai praranda savo veiksmingumą, kuris yra susijęs su dažnu ir dažnai netinkamu narkotikų vartojimu.

Preliminariais duomenimis, kasmet užsikrėstų daugiau kaip 130 milijonų žmonių chlamidijomis, apie 80 milijonų gonorėjos ir šiek tiek daugiau nei 5 milijonai sifilio.

Pastaraisiais metais gydytojai pastebėjo, kad iš bakterijų, kurios sukelia infekcines ligas stabilumas išaugo ir mažiau antibiotikų tikrai savo darbą. Pasak ekspertų, ypač atsparumas sukurta Neisseria gonorrhoeae, kuris praktiškai neturi reaguoti į gydymą antibiotikais chlamidijos ir sifiliu situacijoje nėra daug, bet geriau - bakterijos, kurios sukelia šios ligos vis dar reaguoja į tam tikrų rūšių esamų antibiotikų, tačiau bet kuriuo atveju, infekcinių ligų prevencija ir greitas gydymas buvo pavojus.

Jei kairėje negydytų LPL, tai gali sukelti rimtų padarinių sveikatai - uždegimą urogenitalinės organų, negimdinis nėštumas, nevaisingumas (vyrų ir moterų), be to, infekcinės ligos lytiniu keliu plintančių kelis kartus padidinti perkančiosios rizika ŽIV.

Dabartinė padėtis padarė PSO persvarstyti esamus lytiniu keliu plintančių ligų gydymo metodus ir kiekvienoje šalyje nustatyti, kokie antibakteriniai vaistai pasireiškia atsparumu bakterijoms, sukeliančioms venerines ligas. Naujos rekomendacijos pagrįstos duomenimis apie efektyviausius antibakterinius vaistus, kurie yra skirti ligoms.

Gonorea sukelia gleivinių (lytinių organų, burnos, tiesiosios žarnos) pažeidimus. Gonokokų bakterijos per gana trumpą laiką pasireiškė atsparumu antibiotikams, o pasenusios antibiotikų klasės visiškai neefektyvios.

Dabar PSO rekomenduoja visoms valstybėms peržiūrėti gydymą gonorėja, gydytojai turi skirti tik veiksmingus vaistus. Kiekvienoje šalyje, Neisseria gonorrhoeae stabilumas, sukasi tarp gyventojų, kad antimikrobinio skiriasi, todėl ekspertai iš sveikatos apsaugos institucijos turėtų stebėti, antimikrobinio atsparumo paplitimas ir nustatyti efektyviausius antimikrobinių medžiagų už gonokokinės gydymą. Šiandien PSO nerekomenduoja naudoti chinolonus, nes tarp gonokokų tai yra mažiausiai jautrių antibiotikų klasė.

Infekcija su sifiliu atsiranda kontakto su žaizda ant lytinių organų, išangės, tiesiosios žarnos, burnos gleivinės, lūpų, ir užkrėsto moteris gali užkrėsti nėštumo metu kūdikį, kuris dažnai yra mirties vaisiui priežastis.

Pagal naujas rekomendacijas sifilio gydymui būtina naudoti antibiotikų benzatiną-peniciliną, kuris yra daug efektyvesnis nei geriamųjų vaistų.

Chlamidija yra dažniausiai pasitaikanti lytiškai plintanti infekcija. Po infekcijos, kai šlapinasi, degina pojūtis, tačiau dažniausiai žmogus neturi jokių būdingų simptomų. Lėtinis ligos kelias dažnai sukelia problemų žmogaus reprodukcinei sveikatai.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.