^
A
A
A

Mokslininkai mano, kad 50% atvejų galima išvengti klausos praradimo

 
, Medicinos redaktorius
Paskutinį kartą peržiūrėta: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Visas „iLive“ turinys yra peržiūrėtas medicinoje arba tikrinamas, kad būtų užtikrintas kuo didesnis faktinis tikslumas.

Mes turime griežtas įsigijimo gaires ir susiejamos tik su geros reputacijos žiniasklaidos svetainėmis, akademinių tyrimų institucijomis ir, jei įmanoma, medicininiu požiūriu peržiūrimais tyrimais. Atkreipkite dėmesį, kad skliausteliuose ([1], [2] ir tt) esantys numeriai yra paspaudžiami nuorodos į šias studijas.

Jei manote, kad bet koks mūsų turinys yra netikslus, pasenęs arba kitaip abejotinas, pasirinkite jį ir paspauskite Ctrl + Enter.

06 March 2013, 09:00

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenys rodo, kad daugiau kaip 350 milijonų žmonių turi klausos sutrikimų ir dėl to yra neįgalūs. Tačiau ekspertai teigia, kad naujausi tyrimai parodė galimybę išvengti klausos praradimo daugiau nei pusėje atvejų. Kovo 3 d. Buvo paskelbta ataskaita, kurioje sveikatos organizacijos atstovai pranešė, kad kurtumas ir galimas klausos sutrikimas tikrai buvo užkirsti kelią.

Šiuo metu Pasaulio sveikatos organizacija bando atkreipti išsivysčiusių šalių atstovų dėmesį į ataskaitą ir spręsti esamą problemą. Šiuo metu problema yra pakankamai didelė, kad būtų galima su ja susidoroti mažų organizacijų ar atskirų bendruomenių lygiu klausos sveikatos apsaugai.

Mokslininkai mano, kad pusė klausos praradimo atvejų yra mažiausias galimų atvejų, kuriuos būtų galima išvengti, skaičius. Kasmet didėja žmonių, kurie turi klausos ir ausų sveikatos sutrikimų, skaičius. Šiuo metu statistiniai duomenys rodo, kad nuo 2004 m. Bendras kurčiųjų ir žmonių, turinčių klausos netekimą, skaičius pasaulyje išaugo beveik 100 mln. (2004 m. Buvo užregistruoti apie 270 mln. Klausos asmenų, 2012 m. Šis skaičius išaugo iki 360 mln.).

Pagrindinė klausos problemų priežastis yra tai, kad, žmonėms senstant, jie patiria palaipsninį klausos praradimą, o su amžiumi ši problema dažniausiai pasunkėja, o procesas laikomas negrįžtamu. Deja, kiekvienas trečiasis vyresnis nei 67 metų asmuo turi klausos sutrikimų, o klausos aparatai, deja, ne visada sugeba visiškai išspręsti problemą. Klausos pagalba ne visuomet yra prieinama pagyvenusiems žmonėms, ir dažniausiai ji gali išspręsti tik 20 proc. Problemų, susijusių su klausos praradimu.

Daugelis žmonių nenaudoja klausos aparatų dėl apribojimų ar kompleksų, kurie greitai atsiranda dėl klausos praradimo. Žmonės, kurie pradeda blogai girdi dėl amžiaus arba dėl kitos priežasties, dažniausiai šio fakto nepripažįsta, nes bijo būti vadinami silpninančiais ar žmonėmis su negalia. Tokiais atvejais pacientai nori paslėpti problemos buvimą ir apsimesti, kad viskas tvarkinga, o tai gali sukelti tik ankstyvą klausos pablogėjimą.

Gydytojai mano, kad tinkamai pasirenkama klausos aparatūra gali ne tik išspręsti klausos sutrikimų problemą, bet ir užkirsti kelią progresyviam klausos praradimui. Kiekvienas klausos aparatas turėtų būti suderintas su kvalifikuotu specialistu ir įsigyjamas pagal receptą, panašus į taškus. Klausos praradimas su amžiumi yra natūrali priežastis, kuri ateityje paveiks kiekvieną iš mūsų. Be su amžiumi susijusių klausos praradimo, yra daug daugiau priežasčių, kurios gali būti vadinamos ne natūralios, bet įgytos ir kurios gali sukelti klausos netekimą bet kuriame amžiuje, net ir vaikams.

Katarinės ligos, taip pat virusinės infekcijos, kurios kartu su gleivine išskyros iš ausų, gali neabejotinai sukelti komplikacijų ir tolesnio klausos praradimo, jei nėra tinkamo gydymo. Komplikacijos netgi gali sukelti tokias pasekmes kaip meningitas ar smegenų abscesas. Bet koks išmetimas iš ausies kanalo turi būti signalas gydytojui.

Per didelis triukšmas taip pat gali sukelti laipsnišką klausos praradimą. Jei yra poreikis nuolat būti triukšmingoje vietoje ar šalia įrangos, kuri daro garsius triukšmus, turėtumėte rūpintis ausų apsauga. Ligos, tokios kaip tymai, raudonukės ar kiaulytės, taip pat gali turėti įtakos žmogaus klausai, ypač vaikystėje.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.